Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25

215 odpowiedzi na ten temat

#181 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:59

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Ja tak rozpędzam kosiarkę :

I zawsze mi zazgrzyta. Nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Dzisiaj, 14:46
  •  

#182 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:22

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 W końcu to skrzynia niezsynchronizowana :) .
Jak dobrze pamiętam jak kosiłem rotacyjną to mi tak nie zgrzytało.
Tylko ja po rozpędzeniu kosiarki i wciśnięciu sprzęgła chwilkę czekałem zanim wkładałem bieg. Obroty kosiarki trochę spadały, ale nie dużo bo ona ma spora bezwładność. Żeby dobrze z nią ruszyć wystarczy że kosiarka się kręci. Dlatego nie trzeba jej rozpędzać na max obrotów silnika.

#183 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:32

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Ten co wrzuciłem to jest mój filmik i robię tak że rozpędzam do max obrotów i bieg. Odczekuje może ze 2 sekundy. To chyba za mało ? Teraz jak będę kosił to odczekam dłużej i zobaczymy czy będzie tak zgrzytać :)

#184 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 20 luty 2012 - 21:36

W końcu to skrzynia niezsynchronizowana :) .
Jak dobrze pamiętam jak kosiłem rotacyjną to mi tak nie zgrzytało.
Tylko ja po rozpędzeniu kosiarki i wciśnięciu sprzęgła chwilkę czekałem zanim wkładałem bieg. Obroty kosiarki trochę spadały, ale nie dużo bo ona ma spora bezwładność. Żeby dobrze z nią ruszyć wystarczy że kosiarka się kręci. Dlatego nie trzeba jej rozpędzać na max obrotów silnika.

No czyli nie ma lepszego sposobu. Myślałem, że jest jakiś inny patent na wrzucenie bez zgrzytu.

Ja kiedyś wsadzałem bieg a miałem na luz włączony lewarek od rewersu ale trudniej było go włączyć niż bieg. Ale nie zawsze uda się trafić w ten moment bez zgrzytu, najgorzej jest na początku sezonu zawsze. Patrząc na to inaczej to przecież jest możliwa nawet zmiana biegu bez sprzęgła i bez zgrzytu ale trzeba to wyczuć ja nie próbowałem :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#185 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 20 luty 2012 - 21:42

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Bez osłon kosiarki i kabiny to trochę hardkor takie koszenie.Dostałem kamykiem w szyję kiedyś to wiem że to nieciekawie.
Jak kosiłem ruskiem to rozpęd,później czekałem parę sekund jak spadnie trochę z obrotów i wrzucałem bieg.Mam dwie wajchy,
nie zgrzytało gdy włączałem wybrany bieg,przełożenie do przodu było już pierwszą wajchą włączone.
Kolego Witek 2010 we władku nie przełączysz biegów bez sprzęgła,istnieje coś takiego jak blokada biegów połączona
ze sprzęgłem.

Edytowany przez volvo, 20 luty 2012 - 21:46.

#186 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:50

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 W ciągniku nie włożysz biegu bez wciśnięcia sprzęgła bo jest blokada wodzików. Nawet biegu nie wyjmiesz.
W samochodzie to już inna sprawa tam idzie to zrobić bez problemu(sam kilka razy tak jechałem) najgorzej to ruszyć.
Odpowiednie przebazowanie, odpowiednie obroty i wkładamy bieg.

#187 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 20 luty 2012 - 22:01

Bez osłon kosiarki i kabiny to trochę hardkor takie koszenie.Dostałem kamykiem w szyję kiedyś to wiem że to nieciekawie.
Jak kosiłem ruskiem to rozpęd,później czekałem parę sekund jak spadnie trochę z obrotów i wrzucałem bieg.Mam dwie wajchy,
nie zgrzytało gdy włączałem wybrany bieg,przełożenie do przodu było już pierwszą wajchą włączone.
Kolego Witek 2010 we władku nie przełączysz biegów bez sprzęgła,istnieje coś takiego jak blokada biegów połączona
ze sprzęgłem.

No to podobnie jak koszenie kosą spalinową żyłką bez przynajmniej okularów. Kosi się tak dopóki się porządnie w oko nie dostanie...

Z tą zmianą biegów to tak mi dzwoniło ale nie wiadomo w którym kościele. :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#188 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 20 luty 2012 - 23:19

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Ja włączam na początek WOM, rozpędzam kosiarkę czyli pedał "gazu" do podłogi ;). Potem wciskam sprzęgło, czekam około 2 sekund, wrzucam 4 (niestety czasami ze zgrzytem podobnym jak na filmie, zwykle mniejszym) i ruszam do koszenia. Na tak równej łące i takiej niezbyt gęstej trawie jak na filmie na pewnojechałbym na czwartym biegu. Na mniejszych biegach tzn na 3 jeżdżę jak mam mały kawałek i dużo trzeba się kręcić między krzakami, a na 2 jak muszę wykosić rów, bo łatwo można wylądować w rowie ;) jak się przesadzi i za mocno wjedzie do rowu :). Niestety kiedy rozpędzasz kosiarkę rozpędzasz też sprzęgło i trzeba by sporo odczekać, tzn około 5-8 sekund żeby wrzucić bieg bez wiekszego zgrzytu, ale po takim czasie kosiarka już dość mocno zwolni i trzeba się długo rozpędzać, zwłaszcza jak się już wjedzie wtrawę. Wystarczy trochę wprawy we wrzucaniu biegów i ruszaniu i nie jest tak źle kosić rotacyjną. Ja mam rotacyjną famarolu tak jak ta na filmie tyle że z osłonami ;).
Mam takie uwagi do filmiku: moja kosiarka ma jeszcze osłony i fartuch a mimo to wybiłem już dwa razy szybę boczną i raz tylną kaminiem. Bałbym się jechać traktorem bez kabiny i kosić kosiarką rotacyjną. Kilka razy zdarzyło mi się, że kamień trafił w boczną blachę, tą pod otwieraną szybą. Po jednym takim kamieniu zostało małe wgniecenie. Kamienie latają jak pociski, a głowę masz tylko jedną. Załóż przynajmniej osłony. Ja od jakiegoś czasu zawsze koszę z załozoną dość gęstą plastikową siatką po prawej stronie kabiny na wyskości szyb. Po prostu szkoda pieniędzy i czasu na zakładnie nowych szyb.
I uwagi ogólne do koszenia kosiarką rotacyjną:
1. ostre nożyki - kosiarką dużo lżej się kosi niż na tępych,
2. nie wolno podnosić kosiarki kiedy bębny się kręcą - dłużej wytrzymają łożyska,
3. napięcie pasków - na zimę poluzować to nie bedą się wyciągać,
4. najlepiej jest cały czas utrzymywać maksymalne obroty podczas koszenia - traktorowi bedzie lżej niż kiedy będziemy co chwila zwalniać i przyspieszać,
5. nie radzę decydować się na zakup węższej kosiarki tj. tej na 2 noże - nie chodzi lżej niż zwykła 1,65 m na 3 noże, a może nawet ciężej (znam rolnika który ma taką kosiarkę i C-335 da redę makysmalnie godzinę kosić - potem gotuje mu wodę w chłodnicy). Moim zdaniem najlepszy jest Famarol albo Samasz, choć ja mam Famarolu 1,65m od nowości tzn od jakichś 10 lat i nie narzekam na tą kosiarkę.

#189 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:21

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Fakt ostatni wpis to sama prawda na prostej łące praktycznie nie podnoszę jazda w koło koncówka po przeczu po ściętej nawet jak cofam troszke nie warto podnosić noże wiadomo i obroty trzymac min te 540 na wałku

#190 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 luty 2012 - 16:23

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Władkiem nie oderwiesz kosiarki od ziemi tylko talerze zmienią kąt i po podniesieniu kosiarki na obrotach czy nie i tak będzie ryć ziemię.

Edytowany przez Piotruniu25, 21 luty 2012 - 16:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:08

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Gdy się ma taki zaczep http://allegro.pl/za...2150192382.html to wtedy maszyny podnoszą się prosto
kolego i nic nie ryje ziemi.Ja mam opuszczony ciągnik i u mnie się sprawdzało.

Edytowany przez volvo, 21 luty 2012 - 18:10.

#192 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:25

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Ja zapinam na ten oryginalny uchwyt i mi wadzi.Ale z jednego końca na drugi cofam i jest ok ale może trzeba będzie się wyposażyć w taki zaczep. B) volvo przy wszystkich maszynach tez zaczep jest ok bo przy kultywatorze cięgło mam skręcone na max,a przy tym zaczepie wydaje mi się że było by za długie.

#193 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:52

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Mam dwa cięgła do władka,długie i krótkie

#194 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:22

Władkiem nie oderwiesz kosiarki od ziemi tylko talerze zmienią kąt i po podniesieniu kosiarki na obrotach czy nie i tak będzie ryć ziemię.

A chcesz się założyć że oderwie ich od ziemi ? I będę mógł normalnie jechać.

#195 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 22 luty 2012 - 09:05

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Jak masz podniesionego na zwojnicach i skręcisz na max cięgło to oderwie ale ja aby przejechać z jednego końca na drugi to mam z każdym razem skręcać cięgło.To już wole cofać niż wychodzić z ciągnika.

#196 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:32

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Da sie przejecha bez skladania kosiarki tylko trzeba by prawe rameie skrecic a lewe rozkręcic na max

#197 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 22 luty 2012 - 14:07

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 A ja przyjeżdżam na łąkę, koszę taki kawałek jaki potrzebuję na 1 dzień tzn taki jaki dam radę wysuszyć i zebrać :) na raz, składam i jadę do domu. Jak muszę przejechać z jednego końca łąki na drugi to jadę z włączonym WOMem i opuszczoną kosiarką - nie widzę potrzeby podnoszenia kosiarki na łące.
Niestety producent Władymirca nie przewidział, że będziemy go używali do tak ciężkich maszyn. Normalnie do tego traktora (przynajmniej u ruskich) są specjalne maszyny jak np. pługi jednoskibowe czy kosiarki palcowe. Ja też mam jeszcze OSĘ ale koszenie tą kosiarką to była prawdziwa katorga w porównaniu z rotacyjną, nie mówiąc już, że wykoszenie takiego samego kawałka zajmowało chyba ze 3 razy więcej czasu. Ale od czasu do czasu i taka kosiarka się przydaje - przecież nie pojadę rotacyjną kosić np. koniczyny na zakamienionym polu, bo szkoda kosiarki i szyb w traktorze ;).

#198 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:16

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 To ja bym zrobił sieczkę jak bym jeździł z włączona kosiarką po skoszonej trawie.Wolę jedna cofać.Zauważ że nie którzy koszą po samej ziemi przez co je kosiarka pochylona do przodu i ją wyżej podnosi,ja koszę jak najwyżej się da aby trwa szybciej odrastała.

Edytowany przez Piotruniu25, 22 luty 2012 - 14:18.

#199 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:50

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Siej więcej nawozu to wtedy trawa będzie większa i nie będziesz robił sieczki...albo zrób łąki z tych ugorów,zasiej odpowiednią trawę do swoich gleb.
Zbytnie skręcenie cięgna górnego powoduje to że przy podnoszeniu przód bębnów idzie przy ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:35

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Ugorów u mnie nie ma.Ja napisałem że rozkręcam a nie skręcam,przy skręconym cięgle kosiarka się pochyla do przodu.A jak rozkręcę to będzie wadzić o ziemię.Ale tylko na jednej łące tak muszę cofać bo na innych jeżdżę do o koła.

A nie wiem czy wiesz ale trawa skoszona nisko wolno odrasta. B)

Edytowany przez Piotruniu25, 22 luty 2012 - 17:10.