Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25

215 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MCS

MCS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:31

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Jakie mam ziemie to napisałem wyżej.
Teraz już wszystko zrobił, jak wyjedzie z nim w pole to zrobie jakieś foto.
jEsT sAm :

Władimirec t-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Dzisiaj, 17:30
  •  

#22 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:36

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 W pierwszej klasie to może sobie dobrze radzić z 2x30(i tak będzie miał ciężko) jak u mnie na 2-3-4 staje bo ma ciężko
Jak 330 ma więcej mocy od T25 i sobie nie poradzi z takim pługiem

#23 Share MCS

MCS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:43

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 mów sobie co chesz, ja wiem swoje.
jEsT sAm :

Władimirec t-25

#24 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:46

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Po co te kłótnie czy obracalny 2x30 lub 2x25 w orce będzie stawiał większy opór niż zagonowy 2x35 ??? Chyba nie.
Tylko rozchodzi się o podnoszenie i obracanie, czy podniesie i jak długo wytrzyma podnośnik.

Edit
I jeszcze klasa ziemi ma niedużo wspólnego ze zwięzłością, może być ciężka piątka i lekka trójka.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 październik 2007 - 19:54

Nie rozumiesz po polsku, w mojej okolicy, jeden koleś ma taki i z nim jeźdźi, po polu i nim orze !

Ja na szczęście nie muszę robić ruskiem ale ale chciałbym widzieć tą orkę obracalnym pługiem. U mnie c 360 miejscami ma bardzo ciężko z 2x35 i rusek z dwuskibowym by wcale nie przejechał. Jak znajdziesz jakiś pług 2x25 czy 30 obracalny to może na równym polu z nim pojedziesz ale jak sobie wyobrażasz orkę trzyskibowym? 3x20?

#26 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 październik 2007 - 22:52

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 a jak się mierzy tą szerokość pługa? to jest szerokość którą zbiera czy szerokość górnej części lemiesza?

#27 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 17:48

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 co myślicie jak władek będzie sie zachowywał z prasa kostkującą Z224, na pewno nim będzie rzucać od tłoka

#28 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 19:14

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Prasować to może i by prasował tylko po jednym sezonie to by go całego tak rozklekotał że ledwo co by sie trzymał
Znajomy prasował kilka lat T25 i prasą Welger AP45 to teraz ciągnik ledwo chodzi nadaje sie do remontu. Moje zdanie jest takie ze nawet nie opłaca się próbować prasować prasa tłucze ciągnik

#29 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 19:42

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 ale ta mniejsza prasa chyba dużo osób pracuje i jakoś nie rozsypują im sie traktory, ale z prasa z 224 to jest bardzo możliwe

#30 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:10

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 ja też miałem kupić prase do c 328 ale jednak nieopłaca się bo to zasłaby ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:24

ale ta mniejsza prasa chyba dużo osób pracuje i jakoś nie rozsypują im sie traktory, ale z prasa z 224 to jest bardzo możliwe

Może i tak ale jak ciągnik chodził po całych dniach z prasą w żniwa

#32 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:45

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 A propos pługów - moim zdaniem do T25 pług obracalny po prostu nie pasuje. Poza tym - po co na 7 ha kupować pług obrotowy?
Z drugiej zaś strony, to oryginalny pług do RS09 (16,5 km) to właśnie dwuskibowy obrotowy (2x25cm).

#33 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 15 grudzień 2007 - 12:51

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Do władka 2-skibowy na obrocie to za dużo.Uciągnąć uciągnie ale z podnoszeniem i obrotem to jest kłopot.Gdy będziesz chciał obrócić to sie bedzie strasznie machał.więc jestem za 3 z zab. śrubowym lub 2 na resorze ale to cena 5000zł :P . Co do agregatu to niema do władków.Kup kultywator 2.1 z 2 wałkami ;) .Przewracarka to z Jan-Polu może nowa 2-karuzelowa za 1000zł:].Siewnik to gdzieś tak 2.4-2.5.Kosiarka 1.35 istnieje :P I tyle.

Pozdro FarmerF10244c1
KPK - Ochrona

#34 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 18 grudzień 2007 - 19:10

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 dla marcinus:) C-328 da rade z prasą ale jak na ziemie bedziesz prasowal bo jak z przyczepa. to lepiej 2812 lub cos takigo ale na ziemie to spoko da rade. sprawdzalem ak jezdzilem moim na uslugach ;)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#35 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2007 - 15:37

dla marcinus:) C-328 da rade z prasą ale jak na ziemie bedziesz prasowal bo jak z przyczepa. to lepiej 2812 lub cos takigo ale na ziemie to spoko da rade. sprawdzalem jak jezdzilem moim na uslugach ;)

a jaką mógłbym kupić ??

Edytowany przez andrzej2110, 21 grudzień 2007 - 15:31.

#36 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 15:52

Do władka 2-skibowy na obrocie to za dużo.Uciągnąć uciągnie ale z podnoszeniem i obrotem to jest kłopot.Gdy będziesz chciał obrócić to sie bedzie strasznie machał.więc jestem za 3 z zab. śrubowym lub 2 na resorze ale to cena 5000zł ;) . Co do agregatu to niema do władków.Kup kultywator 2.1 z 2 wałkami :P .Przewracarka to z Jan-Polu może nowa 2-karuzelowa za 1000zł:].Siewnik to gdzieś tak 2.4-2.5.Kosiarka 1.35 istnieje :P I tyle.
Pozdro FarmerF10244c1

Jak on Dwuskibowego na resorze nie pociągnie do T25 to tylko zwykły pług dwu skibowy zagonowy kultywator 2.1m z dwoma wałkami to też przesada

#37 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 18:40

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Ja już nie raz pisałem że na ciężkich ziemiach to i zwykłe dwie skiby władek ledwo ciągnie. Jeśli orka ma być starannie wykonana, na odpowiednią głebokość to nieraz tym ciągnikiem sie poprostu nieda zaorać bo pług siedzi w ziemi a traktor stoi w miejscu i sie grzebie. Jeśli zapotrzebowanie mocy liczy sie 20-25 kM na jedną skibe, to jakim cudem władek ma pociągnąć 3? Mam władka i nie powiem, z dwoma skibami na piasku lata lux ale na ciężkiej ziemi to niema szans nim starannie zaorać. Chyba że byle jak, ale nie o to przecież chodzi.

#38 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 18:49

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Właśnie ja mam trzecią czwartą klasę ziemi to T25 ciągnie pług dwu skibowy z wielkim trudem orka wychodzi bardzo nie równo czasami już nie daje rady ja uważam że do T25 maksymalny pług to dwu skibowy zagonowy i czasami sobie nawet z takim nie radzi

#39 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 18:59

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 To ja mam troche II klasy to jak bym miał to władkiem orać to bym wolał usługe nająć i siebie i sprzętu nie katować. Owszem, niektórzy orają aleco to za orka? Pierwsza skiba prawie nie bierze bo pług zwężony na maxa, głębiej sie nie zapuści bo zaraz traktor w miejscu stoi. Gdzie tu mowa o 3 skibach na resorze, albo o obrotówce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 19:06

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25 Cytat autora tematu "Ja pługiem 2x30 jade śmiało na 3/4biegu bo mam równe pola w dobrej klasie (1b)"
Ten jego T25 musi byś jakiś turbo jądrowy jak mój na trzeciej klasie nie daje rady pługiem dwu skibowym 2x30