Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki rozsiewacz na 100ha

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 05 marzec 2012 - 11:11

Jaki rozsiewacz na 100ha no tak cudze chwalicie bo swego nie znacie ja tam bym wziął z brzegu z cały z nierdzewny taki o pojemności 1200l Mx też ma tarcze graniczne i zamykanie hydrauliczne a po za tym test DLG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki rozsiewacz na 100ha Dzisiaj, 03:05
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2012 - 11:50

Jaki rozsiewacz na 100ha W sumie patrząc na rozsiewacz @Bartek to jest on podobnie opylony jak Bogballe z oryginalnymi łopatkami. Jedna tarcza do wszystkiego to nie koniecznie zaleta bo jest ona rozbudowana, a im bardziej skomplikowana budowa tarczy i łopatek oraz przepływ nawozu przez tym większa podatność na pylenie. Jedyne czym szczególnym wyróżnia się na plus to większą ilością łopatek na tarcze. :)

#43 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 05 marzec 2012 - 18:33

Jaki rozsiewacz na 100ha nie wiem mi wałka nie dali trudno, i ma jeszcze jedną dużą zaletę otwierając zasuwę nawóz się nie wysypuje do puki nie włączy się wałka :) i wadę bo się naklejka odkleiła przy myciu co mnie trafiło :(

Edytowany przez rafal13113, 05 marzec 2012 - 18:40.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 07 marzec 2012 - 18:29

Jaki rozsiewacz na 100ha

Bogballe ojciec ma i poza powłoką lakierniczą większych zalet nie ma...

Rozwiń i uzasadnij swoją wypowiedź.
My mamy Boqballe już około 13 lat i hektarów co roku sporo robi i nie chcemy innego rozsiewacza. Znajomy kupił nowego Amazone 1500 litrów to u niego znać pasy na polu a u nas jest wszystko równo. Fakt lakier ma bardzo dobry. U nas po sianiu nawozu jest codziennie myty i wygląda naprawdę nieźle. Jedynie co to już musimy łopatki wymienić.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 09:15

Jaki rozsiewacz na 100ha Właśnie o te łopatki się rozchodzi. :) Przez ich złożoną budowę rozsiewacz pyli nawozy, dodatkowo łopatki się mocno zużywają w stosunku do zwykłych rynienek. Do tego wysiew graniczny, który jest nieporozumieniem, w teście wyszło to co na polu... przy zmianie kierunku sieje mocno za siebie, a boki zostają nie dosiane. Rozmawialiśmy z gościem od Bogballe to ludzie kupują łopatki starego typu, bo są znacznie trwalsze.

To porównanie do Amazonki to trochę zawodne, bo skąd pewność, że była dobrze ustawiona. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 14:18

Jaki rozsiewacz na 100ha Amazonka była nowa i myślę że ustawiona też była dobrze ;)
U nas na tych łopatkach zasiał około 3 tysięcy hektarów a może i trochę więcej.
W ogóle koszt łopatek to jest masakra... 1400 złotych za kawałek blachy. Jest to cena za komplet czyli 4 sztuki.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 15:36

Jaki rozsiewacz na 100ha Co i tak i tak stanowi wartość kosmiczną. :o :P Muszę zobaczyć czy nawozowe tarcze RCW będą pasować do Bogballe.

#48 Share felek81

felek81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:08

Jaki rozsiewacz na 100ha A ja mam sulky i komplet łopatek u korbanka kosztuje od 150 zł dla 12-18 do 250 zł dla 18-24. Tym sulky bije na głowę inne rozsiewacze tanimi częściami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 14:28

Jaki rozsiewacz na 100ha

Co i tak i tak stanowi wartość kosmiczną. :o :P Muszę zobaczyć czy nawozowe tarcze RCW będą pasować do Bogballe.

To jak sprawdzisz to daj znać ;)

Dodaj odpowiedź