Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share drops144

drops144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 luty 2012 - 16:33

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Witam tak jak w temacie w moim ciągniku wczoraj usłyszałem strzał w przednim napędzie ... podniosłem go na turze w taki sposób aby przednia oś zawisła w powietrzu strzał wydobywa się z lewej strony przy kole tylko podczas skręcania kołami przy jeździe na wprost nie ale jak zaczynam skręcać znów zaczyna strzelać Ciągnik ma przedni napęd lecz dzieje sie tak z włączonym jak i z wyłączonym napędem...
czy miał ktoś podobny przypadek proszę o ewentualne podpowiedzi co to może być ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Dzisiaj, 22:20
  •  

#2 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:39

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Łożysko igiełkowe na krzyżaku półosi się wysypało. Ale to tylko gdybanie.

#3 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:59

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie takie coś kiedyś naprawiałem w JD i okazało się że było to po wypadku który był 3 lata wcześniej więc nawet na odszkodowanie nie można było nic zrobić.. uderzony w przednie lewe koło. most skrzywił się i było przesunięcie o 3cm do tylnego koła co powodowało duży nacisk półośki na tulejkę w środku mostu do takiego stopnia, że zrobił się rowek w ośce a w czasie skrętu ośka musi się przesuwać. więc aby się przesunąć musiała wyskoczyć z kanału i stąd te strzały. Po wypadku nawet śladu na oponie nie było a kierowca kuzyn mówił że nawet mocno nie szarpnęło jak w niego samochód osobowy uderzył.

#4 Share drops144

drops144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 luty 2012 - 10:42

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie czyli co teraz ? sprawdzić to łożysko a jak nie to to cały most przedni ?

#5 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 luty 2012 - 11:00

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Tak czy siak musisz coś z tym zrobić.Im szybciej to będzie taniej(żeby nie uszkodzić czegoś więcej podczas jazdy),a może nie masz oleju ? Tm są trzy satelity w kąpieli olejowej.Rozbieraj i patrz nie jest to specjalnie skomplikowane,zacznij oczywiście od strony ,,strzału,,.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 luty 2012 - 11:13

czyli co teraz ? sprawdzić to łożysko a jak nie to to cały most przedni ?

Koniecznie sprawdź ten przegub, bo czym dalej tym drożej.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 14 luty 2012 - 13:47

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Kolega miał taki przypadek w JD. Okazało się że zły olej wlał i skleiło mu tarcze od blokady i blokada była zawsze włączona. Stuki dochodziły z prawego koła. Po zmianie oleju ustąpiło.

#8 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 luty 2012 - 15:19

Kolega miał taki przypadek w JD. Okazało się że zły olej wlał i skleiło mu tarcze od blokady i blokada była zawsze włączona. Stuki dochodziły z prawego koła. Po zmianie oleju ustąpiło.

W tym moście nie ma tarcz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2012 - 12:32

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Siema
A czy koła przednie masz prostopadle do ziemi?? u mnie tez tak było i okazało się że łożyska stożkowe na zwrotnicach były wysypane i pozostałości łożyska przy skręcaniu blokowały się i wydawały takie trzaski jakby coś się urywało. Na pocieszenie dodam iż jedno takie łożysko kosztowało 70 złotych:)
Pozdrawiam Jaroweres
i życie toczy sie dalej.........

#10 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 luty 2012 - 17:58

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie u mnie też poszło łożysko stożkowe w forttschricie i też były takie strzały ponieważ te resztki jak rozebraliśmy to wcisneły się w materiał i wgl miałem problem z wyjęciem tych resztek (dodam że dość dłygo jeździłem jak mi strzelało) i to pewnie skomplikowało naprawę. Podejrzewam te łożysko stożkowe. a jak jedziesz to koło ci nie ''lata'' na boki.

#11 Share drops144

drops144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:22

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie nie , nie lata na boki , wogóle teraz przestało strzelać ... nie mam czasu sie za to wziąść

#12 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 15:33

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Witam stoje przed zadaniem wymiany łożyska w zwrotnicy, czy musze wszystko rozbierać aby sie tam dostać?, czy może da sie to wybic przez to okienko w moście (dolne prawe łozysko)

#13 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:07

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Nie wiem dokładnie ale myślę że po odkręceniu tych 4 srub i zdjęciu tego okienka bedzie cos widać, i na moje to powinno wyjść bo jak inaczej by to złożyli.

#14 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:54

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Te okienko z czterema śrubami to trzyma całe łożysko osadzone na takim sworzniu.Sworzeń wybijasz na zewnątrz (nie pamiętam tylko czy on nie ma czasem otworu na zciągacz).

#15 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:02

Renault 85.14 Strzały w przednim napędzie Kolega
akowicz111 dobrze pisze , tylko gwint jakos na 17 pasuje , a to juz d..a trzeba szukac takiej sruby , prubowalem 16 i z gory nakretka nie da sie bo tam jest kolnierz i nakretka nie przejdzie. Jak by ktos to naprawial tam jest taka plastikowa zaslepka na ampul ja to rozwalilem za duzo syfu bylo, bez tego nie nasmaruje.

Edytowany przez maniek0277, 14 marzec 2012 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:01

Kolega
akowicz111 dobrze pisze , tylko gwint jakos na 17 pasuje , a to juz d..a trzeba szukac takiej sruby , prubowalem 16 i z gory nakretka nie da sie bo tam jest kolnierz i nakretka nie przejdzie. Jak by ktos to naprawial tam jest taka plastikowa zaslepka na ampul ja to rozwalilem za duzo syfu bylo, bez tego nie nasmaruje.

maniek0277 ze smarowaniem nie ma problemu (jeśli chodzi Ci o łożysko) jest sposób.

Edytowany przez akowicz111, 15 marzec 2012 - 19:03.