Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 17 luty 2012 - 21:02

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 kolego @andrejus a w którym miejscu ja się z tobą spieram? piszę to co wiem z własnego doświadczenia, którego nabyłem na własnym ciągniku. po zdjęciach widzę że to wygląda trochę inaczej. a przy pompkach hamulcowych może patrzyłeś czy tam gdzieś nie ma odpowietrzników? jeżeli nigdzie więcej nie widać odpowietrzników to może układ jest nieszczelny(od pompki odpowiadająca za prawe koło aż do samych hamulców)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 Dzisiaj, 22:01
  •  

#22 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 17 luty 2012 - 22:32

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 Po pierwsze nigdzie nie uzyłem słowa spór.
Jedynie zirytowały mnie twoje słowa - pisałeś że jesteś pewny że są u mnie jakieś obudowy bebnów cytuje twoje słowa:
" u mnie też są tarcze, może źle się wyraziłem z tymi bębnami, ale myślałem że każdy się domyśli że chodzi o obudowy tych tarcz, ale widać się pomyliłem"
Ale ok, nic się nie stało. Każdy ma prawo do pomyłek.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#23 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 luty 2012 - 21:45

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 No to skoro odpowietrznik jest dokręcony i puszcza to coś jest nie tak z nim !!!! albo weź go zamień z innym np. z lewego koła i bedziesz widział.

#24 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 18 luty 2012 - 21:48

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 jedno co dobrze napisałeś to że "Każdy ma prawo do pomyłek", a co do słowa "spór" to też coś zacytuję

No właśnie, nie rozumiem dlaczego ktoś się spiera pomimo tego że nie jest pewny tego co pisze.

A jak jest u ciebie izydor? Bo masz chyba ten sam model co ja?

a w którym miejscu ja twierdzę że w twoim ciągniku są obudowy bębnów(przecież później wyjaśniłem dokładnie o co chodzi), a w tym właśnie cytacie którego użyłeś jest wyjaśnione, więc kolego musisz trochę dokładniej czytać!
ale myślę że już wystarczy sprzeczania się kto ma rację, bo tak można długo, a problem i tak zostaje nie rozwiązany!

Edytowany przez Grzesiek10314, 18 luty 2012 - 21:53.

#25 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 luty 2012 - 20:15

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 Ja miałem troche problem z hamulcami na wyjscie na przyczepę i odłączyłem to tam gdzie jest ten trójnik i teraz jest ok i przy okazji juz pompa nie wyje jak się hamuje, bo gdy miałem wszystko podłączone to troche czasami mi się palił prawy hamulec i pedał się robił bardzo twardy.

#26 Share tomek77

tomek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:15

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 kolego odpowitrz najpierw przewód co wychodzi na przyczepe bo zapewne jest tam powietrze a własnie tam idzie płyn z prawej pompki a to jest najdalszy punkt

#27 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:36

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 Przecież hamulce na przyczepę zasilane są hydraulicznie. Może nie zrozumiałem o co dokładnie chodzi. Jak możesz to rozwiń myśl :)
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#28 Share tomek77

tomek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:30

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 u mnie w 106-14 za kabiną z prawej strony nad ramieniem podnosnika jest trójnik w nim jest odpowietrznik dokładnie niewiem poco on tam jest ale jak go nie odpowietrzyłem to i prawego koła nie mogłem odpowietrzyć płyn leciał bez powietrza a tu pedał leciał

#29 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:47

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 ale kolega ma serie 54 wiec nie ma tego odpowietrznika, jak czytalbus dokladnie to pewnie wiedzialbys ze juz bylo o tym napisane

Polska B

#30 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 07:23

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 Wystarczyło by uważnie przeczytac temat. Model ...54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 październik 2012 - 20:13

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 jak kolego andrejus hamulce w końcu odpowietrzyłeś myślę że tak

#32 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 16:29

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 po zalaniu płynu same się odpowietrzyły :)

#33 Share lugoski

lugoski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:51

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 kolego jesli ginie ci plyn w zbiorniczku to puszczaja ci silowniczki od hamulcow.ja mam 106-54 i to sa takie same hamulce.u mnie tez sie to dzialo i wymienilem uszczelniacze na silowniczkach i jest ok. ten przewod co idzie od pompki hamulcowej do rozdzielacza hudrauliki odpowiada za sterowanie wyjsciem hydraulicznym na hamulce do przyczep.sa trzy punkty odpowietrzania 2 po bokach w cylinderkach i jeden przy rozdzielaczu hydrauliki.tylko ostroznie z tym bo lubi sie zapiec i klucz potrafi sie obrocic

#34 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 17 sierpień 2013 - 14:16

tak to u ciebie wygląda?

Pozwoliłem sobie użyć zdjęcia kolegi andrejus.
Odświeżam temat.
Dzisiaj zauważyłem że w mojej 110.54 po naciśnięciu hamulca z lewej str tam gdzie jest wyjście na pompke leci olej czy płyn.ta pompke widać jak wystaje z obudowy w prawym dolnym rogu zdjęcia. Jak nie używam hamulca to jest ok. Są tam jakieś uszczelnienia czy jak? Trudno się to naprawia?

Edytowany przez panczo1922, 17 sierpień 2013 - 14:19.

#35 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 18:24

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 Chodzi Ci o popychacz od ręcznego? Jeśli tak to na nim jest taki "czopek" który odpowiada za to by olej został w obudowie. Roboty niewiele, trzeba spuścić olej, zdjąć tą obudowę i masz już wszystko na wierzchu. Zostaje zdjąć zabezpieczenie i już masz go wyjęte.
Nr "czopka": 77 0001 499 9
C328, U-912 i R 103-54

#36 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 20:39

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 NiE wiem czy to jest akurat od ręcznego bo nie zgłębiałem tematu. Jest to tam gdzie wchodzi w obudowę hamulca z lewej str ciągnika. Z tego Co zdążyłem zauważyć to z prawej str wygląda to jak samo i tam nie leci. Zarówno z prawej jak i lewej str z otworu wystaje taka sprężyna na tym precie co wchodzi w środek.

#37 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 21:46

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 to jest cięgno które powoduje rozpieranie hamulca i tam jest tylko taka wciskana guma coś takiego to wciskane jest

http://www.sklep-rol...622,12820).aspx

a tu to widać lepiej na drugim zdjęciu

http://tracker.shope...-7700014999/173

Edytowany przez Ksawery, 17 sierpień 2013 - 21:48.

#38 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 22:32

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 w 155 54 odpowietrzniki od hamulców są schowane pod pokrywkami okrągłymi na bokach u góry obudowy hamulców nie pamiętan dokładnie ale może na klucz 22 odkręć te pokrywki to będzie je widać

#39 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:45

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54 Dobrze że poruszyliście temat cieknącego oleju z hamulcy :) Podłączę się do wątku i chcę zapytać aby wymienić te uszczelnienia od ręcznego to muszę spuścić cały olej ze skrzyni czy wystarczy tylko z obudowy hamulców???? Wydaje mi się że hamulce są nieco wyżej niż skrzynia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 10:03

to jest cięgno które powoduje rozpieranie hamulca i tam jest tylko taka wciskana guma coś takiego to wciskane jest

http://www.sklep-rol...622,12820).aspx

a tu to widać lepiej na drugim zdjęciu

http://tracker.shope...-7700014999/173

Dzięki kolego za namiary. Przy czasie muszę się za to zabrać.