Skocz do zawartości

Zdjęcie

c385 stary typ maski a TUR 5

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 12 luty 2012 - 22:17

c385 stary typ maski a TUR 5 Posiadam ursusa c385 z maską starego typu (z lampami poza maską), oraz TURa 5 z pojedynczym siłownikiem sterującym łyżką (który swoje już w życiu przeszedł- był wielokrotnie spawany)

Przy maksymalnym opuszczeniu ramiona tura kolidują z przednimi lampami ciągnika, więc byłem zmuszony zdemontować lampy podczas pracy z ładowaczem.
Podczas zakładania TURa na ciągnik, przednie mocowania ładowacza kolidują z mocowaniami przednich lamp ciągnika (możliwe jest założenie ładowacza przez uniesienie go do góry na tyle, aby jego mocowania przeszły nad mocowaniami przednich lamp ciągnika )

Domyślam się, że najprostszą opcją jest kupienie atrapy od nowego typu i ucięcie oryginalnych mocowań oświetlenia. I pewnie bym tak już dawno zrobił, gdybym nie natknął się na ten film:

Na filmie tym występuje ładowacz taki jak mój, zamontowany właśnie na ursusie z maską starego typu. Pojawiła się tu iskierka nadziei na zatrzymanie ciągnika w oryginale.
Lecz przez cały film, operator ani razu nie opuścił ładowacza do samego końca, co nie daje mi pewności, że wszystko współgra jak powinno.

I tu moje pytanie do osób które przerabiały taki problem, albo miały styczność lub pracował z takim zestawem w czasach świetności tego sprzętu (i nie tylko).

Czy to ma szanse normalnie funkcjonować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
c385 stary typ maski a TUR 5 Dzisiaj, 14:23
  •  

#2 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 13 luty 2012 - 08:13

c385 stary typ maski a TUR 5 Co tak cie trzyma przy tych lampach na zewnątrz przecież te w środku lepiej wyglądają moim zdaniem to przerób to na wersja 912 i będziesz miał po problemie.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 luty 2012 - 11:21

c385 stary typ maski a TUR 5 Przy starych lampach trzyma go "oryginał" a to bez cenne B)
Niestety ja nie widziałem żeby ktoś miał tak jak na filmie, raczej przerobione na lampy w masce z przodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 luty 2012 - 11:49

c385 stary typ maski a TUR 5 co to tura to ja niestety nie pomogę bo nigdy się nie zetknąłem na żywo ale spójrz w 5min 45s ma praktycznie do dołu opuszczony i do lapm jeszcze spory zapas. A może masz jeszce jakies linki to tego typu filmików? fajnie sie to oglada chociarz rolki robili koszmarne. Widac że operatatorzy nie umieli jeszce obwiazywać :lol:

#5 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 08:06

c385 stary typ maski a TUR 5 No i stało się . Przy którymś tam kolejnym zakładaniu i zdejmowaniu ładowacza miarka się przebrała i w nagłym przypływie emocji pobiegłem do warsztatu bo kątówkę :P a potem do sklepu po kompletną atrapę nowego typu. Oryginalne elementy leżą sobie bezpieczne w magazynie. Gdy kiedyś dorobię się lepszego ciągnika z ładowaczem, stara blacharka powróci. :wub:

Poszedłem na łatwiznę (i teraz zakładanie ładowacza to czysta formalność) , ale i tak jestem ciekaw jak to kiedyś z tym starym typem i TURem było, więc temat ciągle aktualny ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:22

c385 stary typ maski a TUR 5 Śmiesznie się na to patrzy.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników