Skocz do zawartości

Zdjęcie

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków.

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 luty 2012 - 17:21

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Witam! Zakładam ten temat, bo z tego co widze jeszcze takiego nie ma, a sądze że przyda się nie tylko mnie, ale też innym nowym użytkownikom manitou. Na wstępie mam kilka przycisków których funkcji za bardzo nie znam. Pomożecie> ;)

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Dzisiaj, 11:00
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 12 luty 2012 - 17:59

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. 1 fotka po lewej to kogut a po prawej chyba amortyzacja ramienia
2 fotka przełącznik umożliwia używanie urządzenia do osiowania kół lub wyłącza je. Lampka sygnalizacyjna oznacza, że urządzenie jest używane.
PROCEDURA OSIOWANIA KÓŁ
- Włączyć przełącznik (sygnalizator świetlny ON).
- Przestawić dźwignię sterowania układem skrętu tak, aby wybrać A w pozycji A2 (kierowanie 4 kołami).
- Przekręcić koło kierownicy i wyosiować tylne koła aż zapali się lampka B2.
- Przestawić dźwignię sterowania układem skrętu tak, aby wybrać A w pozycji A1 (ruch drogowy).
- Przekręcić koło kierownicy i wyosiować przednie koła aż zapali się lampka B1.
3 fotka umożliwia używanie dodatkowego osprzętu z tylu np. przyczepy a przyciskiem zmieniasz czy olej ma iść na przód czy na tył bo idzie z 3 funkcji o zamykasz krokodyla
Wszystko na podstawie instrukcji

#3 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 luty 2012 - 18:35

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Jeszcze chciałbym wiedzieć czy ten przycisk "z falą" na pierwszym zdjęciu to napewno amortyzacja? Może ktoś to potwierdzić? I jak to działa?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2012 - 19:59

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Jak to jest amortyzacja to wiadomo na jakiej zasadzie to działa... jak na nierównościach jeździsz to ramię po prostu faluje i nie trzęsie tak ładowarką można sobie swobodnie śmigać

#5 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:13

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. To raczej jest oczywiste że nie faluje:) Chodzi mi raczej o zasadę działania samego systemu. Czy po wciśnięciu przycisku poziom ramienia automatycznie jest wyrównywany poprzez podnoszenie i opuszczanie ramienia w odpowiednich momentach, czy otwiera się jakiś zawór to "bańki" amortyzującej jak w turach.. I jeszcze pytanie czy faktycznie jest to przycisk od amortyzacji?

#6 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 12 luty 2012 - 23:04

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. To jednak nie jest amortyzacja amortyzacja ma przycisk z łyżka i strzałkami góra dół. Poczekaj @mechanikmanitou powinien wiedzieć o co chodzi z tym przyciskiem

#7 Share manitoumechanik

manitoumechanik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:05

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków.

To raczej jest oczywiste że nie faluje:) Chodzi mi raczej o zasadę działania samego systemu. Czy po wciśnięciu przycisku poziom ramienia automatycznie jest wyrównywany poprzez podnoszenie i opuszczanie ramienia w odpowiednich momentach, czy otwiera się jakiś zawór to "bańki" amortyzującej jak w turach.. I jeszcze pytanie czy faktycznie jest to przycisk od amortyzacji?

nie masz tam przycisku od amortyzacj napewno ,, amortyzacja nazywana jest CRC ina prrzycisku jest taka łyżka z falą.. ale to nie tez przyciski które masz na zdjęciu ,,przycisk z dwoma strzałkami to jest poprostu wywrot przyczepy czyli dodatkowa funkcja ale nie ma ona nic wspólnego z linją osprzętu jak napisał to inny kolega .. kolega z 633 a u ciebie to manitou to poznaję ze chyba jest serią maszyn Elite która wyszła w 2001 roku i sporo tych maszyn było na rynku belgijskim wowczas wagi miały one w gratisie lepszy fotel itp..wogóle były to bardzo dobre wzmocnione maszyny hmm bede nieskromny i zapytam a nie masz na niej naklejek DEVILLE z boku ,, ale to tylko takie moje skojarzenia nie wiem czy słuszne ...zresztą znowu zanudzam ,, pozdrawiam

#8 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 luty 2012 - 06:59

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Mówisz jakbyś widział ta ładowarke:) Na szybie jest "Scrie Elite" a z tyłu i na bokach Deville. Więc od czego jest ten przycisk z falą? Może to od świecy płomieniowej? Bo mam takową wkręconą w intercooler. Jeśli ci sie chce to pisz jak najwięcej na temat tej maszynki;)
A dla tych, którym nie chce się tego czytać mam jedną rade - nie czytajcie :D

Edytowany przez Fendt310, 13 luty 2012 - 07:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share manitoumechanik

manitoumechanik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 luty 2012 - 23:02

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. wiesz co bi widzialem troche maszyn juz uwierz mi i ciagle je widuję ,,a twą maszynę pamiętam jak wyszła ta seria maszyn w 2001 roku ,, jako pierwsze na rynek wmodelu 633 jako pierwsze mialy w standardzie ,, opcje super pompy wielotloczkowej o wydajnosci 120litrow na minute i ty taka w swej maszynie masz.
swiecę płomieniową jaka masz w kolektorze uruchamiasz podtrzymujac kluczyk na stacyjce w pozycjj 2 tuz przed zaplonem masz pozycje podtrzymania kluczyka i trzymasz go przez okolo 10sekund na wyczucie bo nie ma tam zadnej lampki,,ale kuurde niepamietam do czego był ten przycisk z ta żmijka tu sie poddaję jutro popytam starch francuzów hahah.

#10 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 luty 2012 - 18:37

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Wiadomo coś na temat tego tajemniczego przełącznika? A jeszcze chciałem zapytac gdzie znajduje się brzęczyk od cofania?

#11 Share manitoumechanik

manitoumechanik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:48

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. jesli masz fabryczny brzęczyk to bedzie na osłonie tylnej z wytłoczeniem napisu manitou od wewńetrznej strony.. a jesli nie ma brzęczyka to jest tam kostka z dwoma przewodami do instalacjj takowego brzeczyka a jesli nie ma kostki to wpinasz sie pod przewod zasiljący lampe cofania,

#12 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 luty 2012 - 14:16

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Problem z przełącznikiem rozwiązany. Służy on do podgrzewania tylnej szyby.
Udało mi się zdobyć instrukcje obsługi. W razie pytań służę pomocą.

#13 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 luty 2012 - 14:16

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Mam jeszcze jeden problem. Przed podłokietnikiem zamontowany jest taki włącznik wyciągany. Widać że nie był oryginalnie. Wychodzą od niego dwa siwe kable, i prowadzą do przełącznika do osiowania kół. Nie mam pojęcia do czego on służy?
Dodam jeszcze że w moim manitou nie ma funkcji skrętu samych przednich kół. Za to jest funkcja skrętu samych tylnych. Czy u Was też tak jest?

#14 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:01

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. U mnie w manku jest przed os skrętna a nie tylna może to ten wyłącznik pod podłokietnikiem jest od tego ze nie tył a przód się blokuje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:34

Manitou - funkcje poszczególnych przycisków. Właśnie wszystkie funkcje skrętu już sprawdziłem i ten przełącznik nie ma nic wspólnego z trybami skrętu.
Dodam jeszcze że w systemie kraba skręcając kierownicą np w lewo, koła skręcają się w prawo.