Skocz do zawartości

Zdjęcie

Afrykański pomór świń coraz bliżej

225 odpowiedzi na ten temat

#141 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 22 luty 2014 - 09:59

Białoruś chce wybić całą populację dzików, Litwini też chcą poważnie zredukować nawet Niemcy widzą w nich zagrożenie i też chcą przeprowadzić odstrzał. Co na to Polacy? Cicho sza na ten temat. Skoro dziki przenoszą ową chorobę to są głównym czynnikiem chorobotwórczym, który należy zlikwidować. Niestety kiła łowiecka ma bardzo silne lobby wśród polityków tak że pozostaje nam czekać na kolejne przypadki znalezionych martwych dzików i nagłaśnianie sprawy przez media. Szkoda że te niby polskie media nie wspomną o losie hodowców trzody w tej sytuacji

Sądzisz że za brakiem odstrzału dzików stoją koła łowieckie? A nazwanie "kiła" koła lowieckiego jest obraźliwe
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Afrykański pomór świń coraz bliżej Dzisiaj, 07:56
  •  

#142 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:19

Powiadom ekologow to napewno dziki zostana wibite. To bron obusieczna.

To kamien z serca jesli komary tego nie roznosza. Wiec trzody w chlewniach praktycznie przy zachowaniu srodkow ostroznosci problem nie dotyczy wiec czemu taka reakcja rynku. Eh

Powiadom ekologow to napewno dziki zostana wibite. To bron obusieczna.

To kamien z serca jesli komary tego nie roznosza. Wiec trzody w chlewniach praktycznie przy zachowaniu srodkow ostroznosci problem nie dotyczy wiec czemu taka reakcja rynku. Eh

Mieszkam przy granicy. W maju mialem cale chmary na swiniach komarow. Az niektore plamy mialy. Lekarz mi wtedy mowil,ze jeszcze takiej ilosci komarow w chlewni nie widzial. Trwalo to kilka dni.

#143 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:25

Afrykański pomór świń coraz bliżej Ekolodzy są za ekologicznymi rozwiązaniami, czyt. "natura sama zrobi porządek i co ma umrzeć to umrze i pomagać mu nie trzeba"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

ASF nadal aktywny! zobacz »

•  

#144 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:49

ja mieszkam w powiecie sokólskim,mam problem ze świnkami jak wszyscy tu-po prostu -leżymy i kwiczymy.
żaden tam ze mnie wielki hodowca,ale jak mam na dziś 10szt.po 60kg,to niech ktoś mądry powie co zrobić aby stracić
jak najmniej,ani je sprzedać ani ubić,więc co...można nie kupić PROWITU-w skali miesiąca ok.250zł skromniej żywić-może jakieś
3-4q.zboża -dłużej będą rosły i swoje i tak zjedzą-więc zyskam tylko trochę czasu...czy coś w między czasie się zmieni,chyba
nie...jak myślicie...

Kolego, na wtorek prawdopodobnie będzie organizowany duży protest w warszawie. Musicie się zorganizować i przyjechać. Na forum zaglądaj będziesz wiedział co kiedy i jak, a na razie gadaj z sąsiadami żeby się szykowali bo wiadomo że z godziny na godzine nie każdy może zostawić wszystko i jechać. Ja jestem z wlkp i na pewno tam będę.

#145 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:57

ja mieszkam w powiecie sokólskim,mam problem ze świnkami jak wszyscy tu-po prostu -leżymy i kwiczymy.
żaden tam ze mnie wielki hodowca,ale jak mam na dziś 10szt.po 60kg,to niech ktoś mądry powie co zrobić aby stracić
jak najmniej,ani je sprzedać ani ubić,więc co...można nie kupić PROWITU-w skali miesiąca ok.250zł skromniej żywić-może jakieś
3-4q.zboża -dłużej będą rosły i swoje i tak zjedzą-więc zyskam tylko trochę czasu...czy coś w między czasie się zmieni,chyba
nie...jak myślicie...

W powiecie łosickim ludzie mają po 500 sztuk do sprzedania i do 14 marca nie mogą sprzedać tuczników po 120kg . A Ty przeżywasz 10 sztukami . Włącz sobie ukrainę a te wygoń do lasu i będziesz miał święty spokój . Albo ubij sobie ze 3 sztuki a reszta niech Ci zboża nie marnuje ....

We wtorek zapraszam na protest do warszawy . powiadomić znajomych itd.
wschodni koniec mazowsza.

#146 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 22 luty 2014 - 11:13

Afrykański pomór świń coraz bliżej I to jest wasze podejście bo ktoś ma 500 sztuk i co z tego ktoś może ma 5 tysięcy i powie o Tobie tak samo jak jesteś taki mądry to niech jadą może tylko od 500 sztkuk w górę co trzymają ?Ot i wasza solidarność

I to jest wasze podejście bo ktoś ma 500 sztuk i co z tego ktoś może ma 5 tysięcy i powie o Tobie tak samo jak jesteś taki mądry to niech jadą może tylko od 500 sztkuk w górę co trzymają ?Ot i wasza solidarność

#147 Share Bolek_Malolepszy

Bolek_Malolepszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fitness, żeglarstwo, whisky

Napisany 22 luty 2014 - 11:54

Sądzisz że za brakiem odstrzału dzików stoją koła łowieckie? A nazwanie "kiła" koła lowieckiego jest obraźliwe

Nie wiem kto za tym stoi. Może masoni? Napisałem, że ta klima ma silne oddziaływanie polityczne. Nie miałbym nic przeciwko temu, jakby jakiś szef wszystkich szefów kół łowieckich zrobił konferencję prasową na której zaproponowałby likwidację zwierząt, które w całej Europie są postrzegane jako przenoszące APS czytaj dziki. Mieszkam na środkowym wschodzi przy granicy i uwierz, że mamy teraz duży problem.
Co do złego postrzegania kiły łowieckiej to w moim regionie większość rolników nie powie o ich poczynaniach dobrego słowa zresztą jest o tym oddzielny temat.
live fast die young

#148 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 22 luty 2014 - 12:24

Afrykański pomór świń coraz bliżej Taki totalny odstrzał zarządzają służby sanitarne, one tymczasem wstrzymują wszelki odstrzał. Wiadomo że trzoda nie biega swobodnie więc w przypadku zainfekowanej hodowli służby sanitarne zarządzają wybicie hodowli na miejscu i jej utylizację. W przypadku dzika trzeba wybić 100% w pasie przygranicznym, ale zacząć to trzeba od jeszcze wolnej strefy oby nie rozgonić dzików po całym kraju. Działania takie są podobne do przejścia linii frontu, muszą być zaplanowane aby było to bezpieczne bo mamy do czynienia z bronią palną, żadne dotychczasowe humanitarne metody stosowane przez myśliwych nie zdadzą egzaminu przy totalnej likwidacji populacji dzika na skażonym terenie. Żaden myśliwy nie weźmie odpowiedzialności za zaplanowanie takiej akcji i nieszczęścia. Trzeba na co najmniej tydzień, dwa zostawić swoje miejsce pracy i obowiązki, zapewnić logistykę ludzi i odstrzelonych dzików i miejsca gdzie one padną do zbiórki na utylizację. Myśliwi nie chcą aby zwierzoluby miały na nich pożywkę, a tak będzie po takiej akcji. Zostaje też sprawa finansowa takiej akcji. Co ty na to gdyby służby sanitarne kazały Ci wybić i utylizować stado samodzielnie i musiałbyś to zrobić własnymi rękami a weterynarz powiatowy podpisał by tylko protokół

Edytowany przez darek1972, 22 luty 2014 - 15:33.

#149 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 luty 2014 - 12:54

Afrykański pomór świń coraz bliżej Aż się rozmarzyłem... całkowita likwidacja dzików, jakie to było by piękne :rolleyes:

#150 Share Bolek_Malolepszy

Bolek_Malolepszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fitness, żeglarstwo, whisky

Napisany 22 luty 2014 - 13:39

Afrykański pomór świń coraz bliżej Wiadomo, że przeprowadzenie takiego działania byłby sporym wyzwaniem logistycznym i finansowym. A można było się przed tym ustrzec. Kilka miesięcy temu podniesiono temat budowy płotu jednak plan spalił na panewce. Z perspektywy czasu to nie był głupi pomysł. Tak jak wcześniej pisałem to co się stało kilka dni temu można porównać do krachu na giełdzie więc teraz nie należy liczyć czy to się komuś opłaca czy nie po prostu trzeba działać aby nie pogłębić kryzysu. Myśliwi mogą się zasłużyć dla społeczeństwa ponieważ tylko oni dysponują możliwościami do tego typu działań, takie pospolite tuszenie. Odpowiednie służby musiałyby zutylizować dziki oraz sfinansować akcję.
Co do Twojego pytania to raczej nie miałem na myśli charytatywnego działania myśliwych.
live fast die young

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 22 luty 2014 - 15:43

Afrykański pomór świń coraz bliżej Ja czyszczenie skażonego terenu widziałbym tak
Do tego termowizja i całkowity zakaz przebywania ludzi na terenach skażonych poza siedzibami ludzkimi. Żadne nagonki i polowania zbiorowe nie będą miały skuteczności podanego przeze mnie przykładu. Pomocą mogłaby służyć Straż Graniczna, ich śmigłowce są wyposażone w doskonałe kamery termowizyjne którymi można policzyć szczeniaki lisa w norze. A można było tylko postawić płot......

#152 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 22 luty 2014 - 16:24

Afrykański pomór świń coraz bliżej Byl u mnie wet zainseminowac loszki i na moje pytanie apropo przenoszenia przez komary pomoru odpowiedzial tak ,,komary moge teoretycznie przenosic chorobe ale zanim ona do nas dotrze o ile wg to minie rok lub dwa" a mieszkam w centralnej polsce niedaleko lodzi.

#153 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 luty 2014 - 17:23

Afrykański pomór świń coraz bliżej Wlasnie. Można było postawić płot. Myśle,że jeśli nawet wybije sie dziki w strefie to nie bedzie pewności czy jakiś jeden nie powędrował dalej na zachód. Cała Unia jakby zapłaciła za taki płot to byłoby to nic w porównaniu jakie teraz są straty związane z brakiem możliwości handlu ze wschodem.

#154 Share 9Szczepan

9Szczepan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:agronomia, agrobiznes

Napisany 22 luty 2014 - 19:22

Afrykański pomór świń coraz bliżej I pomyślcie teraz kto w nowej perspektywie na lata 2014-2020 zainwestuje w odbudowę polskiego pogłowia trzody chlewnej... Moim zdaniem pojawienie się pomoru w Polsce było tylko kwestią czasu i prawdą jest, że rząd spóźnił swoje działania. Zastanawia mnie dlaczego nie wprowadzono przepisów ułatwiających redukcję populacji dzików na terenach przygranicznych. Obecne przepisy utrudniają eliminacje dzików, ponieważ odstrzał staje się dla myśliwych nieopłacalny oraz kłopotliwy. Dodam, że nasi sąsiedzi (Niemcy) po wystąpieniu ogniska pomoru w Polsce zareagowali natychmiastowo i już odbywa się redukcja populacji dzików. Teraz zostaje tylko ograniczenie importu, aby utrzymać racjonalne ceny na polskim rynku. Coś mi się wydaje, że w najbliższym czasie doczekamy się cen poniżej 3 zł za żywiec.

Edytowany przez 9Szczepan, 22 luty 2014 - 19:23.

#155 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:03

Afrykański pomór świń coraz bliżej "Żąd" tak ich bym raczej nazywał zajmuje się przepychankami politycznymi i zawartością kieszeni własnych i kolegów.
Myśliwi dawno postulowali aby zwiększyć odstrzały dzików bo jest ich za dużo, ograniczenia polowań w okolicach miast przez protesty ludności spowodowały powstanie niezakłócanych ostoi tych zwierząt co zaczęło skutkować wizytami dzików w miastach. Dodatkowo zwierzoluby walczą z myśliwymi na wszelkie sposoby, niszcząc ambony, urządzając maratony w czasie polowań zbiorowych lub rozstawiając się ze statywem aparatu na linii strzału z ambony.

PS.
Długo nie trzeba było czekać, jeśli macie FB proszę napiszcie tam coś od siebie
https://www.facebook...325356154277382

Edytowany przez darek1972, 22 luty 2014 - 20:06.

#156 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 luty 2014 - 21:19

Afrykański pomór świń coraz bliżej To jest funpage dla ludzi, którzy kochają swojego kotka/pieska i dlatego nie pozwalają krzywdzić zwierzątek. Jednocześnie nie rozumieją, że przez eksterminację drapieżników (likwidowanych ze strachu i na życzenie zwykle takich wygodnickich jak oni) dziś nie obejdzie się bez polowań. Nie popieram urządzania sobie strzelanek przez podpitych i znudzonych jegomościów, nie potrafiących trafić w stodołę, ale ekosystem w krajach rozwiniętych nie ma szans się samoczynnie regulować.

#157 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 22 luty 2014 - 21:50

Afrykański pomór świń coraz bliżej Nasz kochany rząd poparł ukrainę ,no nawet im się udało cos tam osiągnąć tylko szkoda że zapomniał iż zniszczył znaczną część polskiego rolnictwa- trzoda, a w następnej kolejności będą producenci zboża , bo kto je zje jak nie będzie świń?Ciekawe czy ukraina nam teraz przyjdzie z pomocą w jakiejkolwiek branży - raczej cienko to widzę, wcale nie za długo tyłek na nas wypną i na nasza żywność
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#158 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 luty 2014 - 01:16

Białoruś chce wybić całą populację dzików, Litwini też chcą poważnie zredukować nawet Niemcy widzą w nich zagrożenie i też chcą przeprowadzić odstrzał. Co na to Polacy? Cicho sza na ten temat. Skoro dziki przenoszą ową chorobę to są głównym czynnikiem chorobotwórczym, który należy zlikwidować. Niestety kiła łowiecka ma bardzo silne lobby wśród polityków tak że pozostaje nam czekać na kolejne przypadki znalezionych martwych dzików i nagłaśnianie sprawy przez media. Szkoda że te niby polskie media nie wspomną o losie hodowców trzody w tej sytuacji. To co się stało kilka dni temu można porównać z poważnym krachem na giełdzie ale po co. Kogo obchodzą darmozjady dostające dopłaty z UE za nic.

Jak najbardziej popieram strajk w Warszawie i bez namysłu pojadę tam jak będzie trzeba. Może wtedy dotrze do wszystkich z jak poważnym problemem mamy do czynienia.

Jakby wybili wszystkie dziki to szczęście w nieszczęściu :unsure: ale u nas to nie przejdzie ekolodzy etc jak dla mnie to wszystko gra polityczna, możliwie związana z sytuacją na Ukrainie... ktoś się na tym wzbogaci, a jak zawsze my ROLNICY stracimy ;[

#159 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 23 luty 2014 - 09:59

Afrykański pomór świń coraz bliżej Gdyby za każdym razem gdy jest jakaś bakteria na zwierzetach mieli byśmy wybijać to co ją przenosi to nic by nie zostało naturalnego tylko to co w hodowlach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 23 luty 2014 - 13:34

Afrykański pomór świń coraz bliżej Dziś oglądałem w TV Trwam program "Wieś- to też polska" odpowiednik "tydzień" w TVP o godz 12.20. Zapowiadali protesty w wielu miastach w polsce, podawali godziny i miejsca m.in w warszawie.
Mówili też że wołowina tanieje choć nie ma to związku z pomorem. Bardzo dziwne rzeczy się dzieją.