Skocz do zawartości

Zdjęcie

Afrykański pomór świń coraz bliżej

225 odpowiedzi na ten temat

#121 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 21 luty 2014 - 12:29

Może się wypowie znawca w produkcji Maxiben ,chyba że liczy, ale straty za cały rok do przodu.

zawsze powtarzałem ze pomor wejdzie i będzie na jakiś czas pozamiatane ale nie myslalem ze az tak perfidnie ZM i skupnicy obniza cene która w niemcowni wynosi po przewalutowaniu ok.6.40 zl wiec roznica znaczaca
maxiben nigdy nie liczy zyskow bardzo do przodu tym bardziej strat w Biblii napisane jest ze po latach chudych przychodzą tłuste taki i będzie w trzodzie tylko nie wielu je doświadczy kiedy nie powiem żeby nie było ale jedno wiem na pewno ze trzeba tanio i dobrze produkować bo na to wpływ mamy a i strata teraz mniejsza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Afrykański pomór świń coraz bliżej Dzisiaj, 17:35
  •  

#122 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 21 luty 2014 - 18:55

Afrykański pomór świń coraz bliżej Wiadomo że to była celowa robota z tym dzikiem, raz że zakłady odbiją sobie letnie ceny, a druga sprawa to przemyślane działania np.niemiec aby Polaków zniechęcić do tej hodowli i żeby oni zagarnęli cały rynek, albo żebyśmy tylko byli pachołkami trzymającymi na umowy duńskie warchlaki, i pewnie nie mogli się pogodzić z tym że w najbliższym PROW poszły by duże pieniądze na odbudowę Polskich prosiąt, także to jest elegancko ukartowane pomiędzy putinem, tuskiem, merkel i danią aby nie pozwolic Polakom rozwinąć się w tej branży. I tu się powinni zastanowić hodowcy by nie nabijac kieszeni duńczykom i się zaopatrywać w polskie prosięta ,tylko muszą powstać chlewnie zarodowe
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#123 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:55

Afrykański pomór świń coraz bliżej No wlasnie. Malo jest naszych prosiat. A jak sa to sredniej jakosci. A z tym dzikiem to moglo byc tak ze ktos wzial kase zeby do Polski takiego chorego osobnika sprowadzic i po sprawie. Reszta runela jak lawina. Do ruskich eksport wieprzowiny jest wart z tego co wiem okolo 1mld euro. Unia pcha nosa w nieswoje sprawy to teraz ma za swoje,a ruscy i tak przezyja bez naszego miesa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 21 luty 2014 - 20:58

Afrykański pomór świń coraz bliżej Swiete slowa trzeba inwestowac tylko w polskie produkty z polskich firm i to wystarczy zeby gospodarke napedzac

#125 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:15

zawsze powtarzałem ze pomor wejdzie i będzie na jakiś czas pozamiatane ale nie myslalem ze az tak perfidnie ZM i skupnicy obniza cene która w niemcowni wynosi po przewalutowaniu ok.6.40 zl wiec roznica znaczaca
maxiben nigdy nie liczy zyskow bardzo do przodu tym bardziej strat w Biblii napisane jest ze po latach chudych przychodzą tłuste taki i będzie w trzodzie tylko nie wielu je doświadczy kiedy nie powiem żeby nie było ale jedno wiem na pewno ze trzeba tanio i dobrze produkować bo na to wpływ mamy a i strata teraz mniejsza

Maxiben...nie żebym się czepiał, ale czy Ty uważasz , że jak w koło będziesz mówił/pisał/myślał że;

ale jedno wiem na pewno ze trzeba tanio i dobrze produkować bo na to wpływ mamy

...to Twoje świnki zaczną w końcu żyć powietrzem? do ilu zł jesteś w stanie zejść z produkją 1kg? 4,20 - 3,20? ...a może 1,5? jak duży wpływ masz na ceny potrzebnych przy produkcji pasz komponentów?
To co napisałeś na początku swojego posta, świadczy o tym, że kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z powagi i zarazem beznadziejności sytuacji. NIe wiem czy wiesz, ale Koledzy z obszaru 'zagrożonego' już dzisiaj nie mogą sprzedać swoich świntuchów...z tego zasłyszałem, obowiązuje u nich zakaz jakiegokolwiek przemieszczania zwierząt do 14 marca - co będzie póżniej, nikt nie wie...a już dzisia gotowe do sprzedaży wieprze, nadal jedzą i rosną - jak myślisz, jaka będzie za nie zapłata (o ile w ogóle będzie możliwość je sprzedać)? jak ciąć koszty w takim przypadku? jaki mają na to wpływ? może im coś doradzisz?

Czas się obudzić Kolego.
Pozdrawiam.

You Shook Me All Night Long

#126 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 luty 2014 - 21:54

Afrykański pomór świń coraz bliżej I dodatkowo jedna najbliższa rzeźnia do odbioru wskazana przez weterynarza wydającego pozwolenie na sprzedaż wraz z trasą dojazdu
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#127 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:20

Afrykański pomór świń coraz bliżej Jedno mi nie daje spokoju. Skoro wirus przenosi krew dzikow to co zrobimy niedlugo gdy zaczna sie komary? Ciezko bedzie odizolowac trzode od tych owadow. U mnie lampy owadobojcze beda chodzily na maxymalnych obrotach ze tak powiem cos tak czuje

#128 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:53

Afrykański pomór świń coraz bliżej Szkoda,ze weterynaria nie dala chociaz 48h hodowcom na sprzedaz swin. Mowie o obszarach zagrozonych. Znam tez przypadki,ze zaklady nie chcialy odbierac tucznikow mimo ze jeszcze mogly. Dziwne...

#129 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 21 luty 2014 - 23:53

Afrykański pomór świń coraz bliżej http://www.agrofoto....kim-cenom-swin/

#130 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 22 luty 2014 - 00:01

Afrykański pomór świń coraz bliżej http://isokolka.eu/j...m-zaplaci-i-ile
A może do Białegostoku trzeba się wybrać i dopytać pana marszałka jakie działania są planowane? Albo i nie planowane...
W interesie rolników z naszego przygranicznego terenu, ale i także kolejnych położonych na zachód, jest odstrzał dzika! Kiedy to w końcu dotrze, do mądrych inaczej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Bolek_Malolepszy

Bolek_Malolepszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fitness, żeglarstwo, whisky

Napisany 22 luty 2014 - 02:28

Afrykański pomór świń coraz bliżej Białoruś chce wybić całą populację dzików, Litwini też chcą poważnie zredukować nawet Niemcy widzą w nich zagrożenie i też chcą przeprowadzić odstrzał. Co na to Polacy? Cicho sza na ten temat. Skoro dziki przenoszą ową chorobę to są głównym czynnikiem chorobotwórczym, który należy zlikwidować. Niestety kiła łowiecka ma bardzo silne lobby wśród polityków tak że pozostaje nam czekać na kolejne przypadki znalezionych martwych dzików i nagłaśnianie sprawy przez media. Szkoda że te niby polskie media nie wspomną o losie hodowców trzody w tej sytuacji. To co się stało kilka dni temu można porównać z poważnym krachem na giełdzie ale po co. Kogo obchodzą darmozjady dostające dopłaty z UE za nic.

Jak najbardziej popieram strajk w Warszawie i bez namysłu pojadę tam jak będzie trzeba. Może wtedy dotrze do wszystkich z jak poważnym problemem mamy do czynienia.
live fast die young

#132 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 22 luty 2014 - 07:57

Maxiben...nie żebym się czepiał, ale czy Ty uważasz , że jak w koło będziesz mówił/pisał/myślał że;

...to Twoje świnki zaczną w końcu żyć powietrzem? do ilu zł jesteś w stanie zejść z produkją 1kg? 4,20 - 3,20? ...a może 1,5? jak duży wpływ masz na ceny potrzebnych przy produkcji pasz komponentów?
To co napisałeś na początku swojego posta, świadczy o tym, że kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z powagi i zarazem beznadziejności sytuacji. NIe wiem czy wiesz, ale Koledzy z obszaru 'zagrożonego' już dzisiaj nie mogą sprzedać swoich świntuchów...z tego zasłyszałem, obowiązuje u nich zakaz jakiegokolwiek przemieszczania zwierząt do 14 marca - co będzie póżniej, nikt nie wie...a już dzisia gotowe do sprzedaży wieprze, nadal jedzą i rosną - jak myślisz, jaka będzie za nie zapłata (o ile w ogóle będzie możliwość je sprzedać)? jak ciąć koszty w takim przypadku? jaki mają na to wpływ? może im coś doradzisz?

Czas się obudzić Kolego.
Pozdrawiam.

Ja bym zaprzestał karmienia takich świń i powiadomił ekologów to by sprawę nagłośnili i problem musiałby być rozwiązany ale jak ludzie jaj nie mają to pretensje tylko do siebie

#133 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 luty 2014 - 08:16

No wlasnie. Malo jest naszych prosiat. A jak sa to sredniej jakosci. A z tym dzikiem to moglo byc tak ze ktos wzial kase zeby do Polski takiego chorego osobnika sprowadzic i po sprawie. Reszta runela jak lawina. Do ruskich eksport wieprzowiny jest wart z tego co wiem okolo 1mld euro. Unia pcha nosa w nieswoje sprawy to teraz ma za swoje,a ruscy i tak przezyja bez naszego miesa.

W stu procentach się z tobą zgadzam,ja jak bym znalazł zdechłego dzika to bym wogule sie nie odzywał,ale jak to unas, tak samo było z ptasią grypą co znalezli martwego wróbla zaraz ptasia grypa.Ale powód do obniżki cen wspaniały.

#134 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 22 luty 2014 - 08:23

Jedno mi nie daje spokoju. Skoro wirus przenosi krew dzikow to co zrobimy niedlugo gdy zaczna sie komary? Ciezko bedzie odizolowac trzode od tych owadow. U mnie lampy owadobojcze beda chodzily na maxymalnych obrotach ze tak powiem cos tak czuje

Komar raczej skóry dzika nie przebije, a w chlewni tez nie widziałem komara żeby siedział na świni, muchy owszem ,niewiem może mieszkam w rejonie że tego dziadostwa mało ale myślę że komar tej zarazy nie rozniesie
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#135 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 22 luty 2014 - 08:25

Afrykański pomór świń coraz bliżej Powiadom ekologow to napewno dziki zostana wibite. To bron obusieczna.

To kamien z serca jesli komary tego nie roznosza. Wiec trzody w chlewniach praktycznie przy zachowaniu srodkow ostroznosci problem nie dotyczy wiec czemu taka reakcja rynku. Eh

Edytowany przez vbox33, 22 luty 2014 - 08:28.

#136 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 luty 2014 - 08:29

Afrykański pomór świń coraz bliżej Komar niby nie,ale np kleszcz juz tak. Byłem na szkoleniu weterynaryjnym i była o tym mowa. Trzeba na warszawe jechać bo jak nas tam kilka tysięcy nie będzie to nas oleją ciepłym moczem.

#137 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 22 luty 2014 - 09:32

Afrykański pomór świń coraz bliżej Trzeba wybić wszystkie dziki w kraju , bo rozniosą Pomór po całej Polsce [ olać ekologów !].

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#138 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 22 luty 2014 - 09:32

Afrykański pomór świń coraz bliżej Środki ostrożności to jedno ale jak je w pełni zachować skoro dziki w kukurydzach i zbożach siedzą pod samymi oknami, a my potem po tych polach jeździmy. Kiedyś dzik to był problem tych co mieli pola przy lasach a teraz już wszystkich.

#139 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 22 luty 2014 - 09:41

Afrykański pomór świń coraz bliżej U nas na 100 ha mogą ubić 15 dzików na rok z czego jedno stado liczy nawet po 15 ,blisko mnie sa 2 stada a na całym areale z 60 sztuk !

ubiegłej wiosny stratowane było 10 ha jeczmienia jarego przy wschodach , po zgłoszeniu oszacowali 15% zniszczeń a my i tak musieliśmy przesiewać :(

a więc jak rolnicy mogą się ochronić od dzikiej zwierzyny skoro zwierzęta mają większe przywileje jak rolnicy !

gdyby cioty z żądu byli na miejscach rolników to by inaczej gadali i zażądzali , a że ich to nie dotyczy to mogąustalać tak jak im się tylko podoba nikogo nie słuchając !

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 22 luty 2014 - 09:52

Afrykański pomór świń coraz bliżej ja mieszkam w powiecie sokólskim,mam problem ze świnkami jak wszyscy tu-po prostu -leżymy i kwiczymy.
żaden tam ze mnie wielki hodowca,ale jak mam na dziś 10szt.po 60kg,to niech ktoś mądry powie co zrobić aby stracić
jak najmniej,ani je sprzedać ani ubić,więc co...można nie kupić PROWITU-w skali miesiąca ok.250zł skromniej żywić-może jakieś
3-4q.zboża -dłużej będą rosły i swoje i tak zjedzą-więc zyskam tylko trochę czasu...czy coś w między czasie się zmieni,chyba
nie...jak myślicie...