abuk14

Claas Consul zamiast Bizona-Opinie

Polecane posty

DRESER    0

Panowie czy może ktoś wie dlaczego mogą sie strasznie grzać koła wariatora jezdnego, pas i koło napedu skrzyni biegów? Gdy uzywa sie przyśpieszacza te kola nie są ciepłe tylko gorące. Prosze o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

witam mam pytanie odnośnie ustawianie obrotów młocarni wiem gdzie tylko nie mam zegara obrotów jak to ustawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W consulu nie ma zegara obrotów. Obok tego koła do ustawiania jest taka listwa i na nie cyfry. I np. gdy masz ustawione na 10 to masz 1000 obrotów, jak 8 to 800 i analogicznie tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi03    0

Mam pytanie odnośnie wentylatora w consulu . Chodzi mi oczywiście o tzw ,,wiatry '' ponieważ u mnie występuje luz całego tego mechanizmu. ta łoś cała z tymi łopatkami rusza mi się na boki o jakieś10 mm i nie wiem czy to tak ma być czy zlikwidować ten luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 mm to bardzo duzo, ciezko to zrozumiec o co chodzi, os jest na 2 lozyskach a na niej jest sa zacisniete plaskowniki do ktorych sa przykrecone lopatki, te plaskowniki pekaja po jakim czasie, os tez lubi pekac. wiem z doswiadczenia radze kontrolowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

 

 

Mam pytanie do właścicieli consulów, potrzebuje na przyszłe żniwa zmienić

klepisko w swoim consulu, jednak wszystkie jakie

do tej pory oglądałem (używane) były nieco

inne , a mianowicie są na 8 płaskowników i drut

3,4mm ,natomiast w moin jest 10 i drut 5,5mm

co czyni go głębszym i więcej opsuje wał

młucarni. Znalazłem na allegro takie coś i tu

moje pytanie czy będzie pasowało http://

a.gery.pl/kle...3683849985.html

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Wita a nie jest to klepisko które masz zamontowane od omłotu kukurydzy? :rolleyes: z tym że użebrowanie drutów do kukurydzy będzie rzadsze od zbożowego :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Panowie mam takie pytanko może to błahostka ale mnie to zaciekawiło.Dlaczego niektóre Consule mają zbiornik paliwa na górze? W większości mają zbiornik paliwa z boku ale trafiają się takie które mają zbiornik właśnie na górze. Od czego to zależy? To jest fabryczne? Przynajmniej tak wygląda....(4 fotka)  http://olx.pl/oferta/kombajn-class-consul-CID757-ID4OyGt.html#effe38b124 przy okazji co byście powiedzieli o tym kombajnie?

 

Jakie są newralgiczne punkty w tym kombajnie na które trzeba szczególnie zwracać uwagę przy zakupie?  Wiadomo jak by przyszło do zakupu to wziął bym ze sobą  Kogoś kto na takim kombajnie pracuje ale chodzi mi o takie podstawowe oględziny czy w ogóle jest sens fatygować "Fachowca"  ;) Te co  do tej pory oglądałem to na starcie odpadały bo albo rdza albo zaniedbane i węże od chłodnicy poklejone taśmą a to o niczym dobrym nie świadczy..


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Jak sie nie mylę to starsze wersje miały zbiorniki na górze. jest to rozwiązanie jak najbardziej fabryczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Orientujesz się może mniej więcej do którego roku? Były jeszcze jakieś znaczące różnice pomiędzy tymi starszymi modelami a nowszymi ? 


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

ja mam starszego od tego z ogłoszenia i zbiornik mam z boku wiem że te nowsze miały kosy 3 metrowe . Kupiłem go w tamtym roku i też sporo ich oglądałem i nigdy nie widziałem ze zbiornikiem na górze. Poszukuje przystawki do kukurydzy do swojego może ktoś wie gdzie można kupić taką 3 rzedową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

witam ja tez pierwsze widze zeby tak zbiornik byl zamontowany. kolego ogolnie wzwroc uwage czy nie jest nadmiernie zużyty i jak silnik pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

ja mam starszego od tego z ogłoszenia i zbiornik mam z boku wiem że te nowsze miały kosy 3 metrowe . Kupiłem go w tamtym roku i też sporo ich oglądałem i nigdy nie widziałem ze zbiornikiem na górze. Poszukuje przystawki do kukurydzy do swojego może ktoś wie gdzie można kupić taką 3 rzedową ?

 

Nie wiem skąd Jesteś ale w tym ogłoszeniu http://olx.pl/oferta/claas-consul-55-heder-do-kukurydzy-3-rzedowy-stan-bardzo-dobry-CID757-ID6QfQB.html#1385159c3c gość sprzedaje Consula i ma też do niego przystawkę którą chce sprzedać osobno..

 

 

Z tym bakiem to ciekawa sprawa..nie jest to takie ważne ale tak z czystej ciekawości bym się chciał dowiedzeć. O ile wierzyć w roczniki w ogłoszeniach to nie ma na to reguły bo i w starszych i w nowszych zdarzają się  zbiorniki na górze.

DSC05475.JPG


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

za drogo bo to ponad 1/2 ceny którą zapłaciłem za kombajn

jak będziesz oglądał to zobacz przenośniki kłosowy i zbożowy

w młocarni cepy i czy nie ma luzu

czy przez klepisko przeszło dużo kamieni

ja razem miałem 4 sita jedno założone i 3 tam koło zbiornika są zawsze mogą się przydać bo nie wiadomo co się będzie kosiło

stan pasków

fartuch za młocarnią bo lubi się obrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jak się spisują silniki Deutza w Consulu, ile to ma koni, ile może kosztować dołożenie sieczkarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi03    0

siemanko  mam problem  mianowicie z uszczelnieniem wariatora jazdy w consulu   :)

nie wiem  w jaka kolejność powinna być tych uszczelniaczy   :(

wie ktoś może jak to powinno być złożone bo co złoże to mi rozdziera tego czerwonego uszczelniacza 

proszę o szybką odpowiedź  

 

ps a może porostu coś  wcześniej źle składam 

 

post-73744-0-50695500-1430146048_thumb.jpg

post-73744-0-75439500-1430146055_thumb.jpg

Edytowano przez tomi03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Wielkie pytanko klas konsul gdzie jest wlew oleju do zwojnicy nie mogę znaleźć POMOCY GDZIE TO SIĘ ZNAJDUJE JAK NALAĆ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

witam mam problem w consulu a mianowicie podczas żniw zaciely sie dwie polowki kola pasowego na bebnie mlucacym na wysokich obrotach zniwa jakoś dokonczylem teraz 2 dni jyz polewalem wd 40 w stukalem mlotkiem i nie chce odpuścić . co z tym robic jak rozbierać zeby połowy kombajnu nie trzeba bylo rozbierać? smarowane byli codziennie teraz patrze a kalamitka wykrecila sie tyle dobrego ze przykleila sie do kurzu i ja mam


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Bez zdejmowania raczej się nie obędzie, też robiłem to koło bo było zapieczoe pewnie poprzedni właścicieł nie smarował. Woziłem do warsztatu mechanicznego i tam wycisneli dopiero pod naciskiem 50 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
ovi napisał:

dzięki za odzew po wielu próbach stwierdzam że bez rozbierania nie pusci. mozesz napisac mniej wiecej jak sie do tego zabrac żeby darno nie rozbierać. a wiesz moze gdzie w lubelskim wywarzaja bębny mlocarni


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj