Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Consul

167 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 13:43

Claas Consul witam!
chciałbym zapytac jak jest z rzepakiem- CONSUL da rede duzo trzeba kombinowac??
jakie sita dopasowac??
lepiej z pokosu??
bo kosy bocznej to pewnie nie da rady jakies wyczarowac??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Consul Dzisiaj, 07:51
  •  

#122 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 28 kwiecień 2010 - 15:57

Claas Consul Z tym stołem to za dużo musiałbyś kupić stół, sita do rzepaku ja akurat mam a z pokosu to podbierak musiałbyś kupić i zrobić przełożenie napędu z targańca. Przemyśl dobrze bo wydasz dużo kasy i niepotrzebnie a satysfakcji małej bo consulem dużo nie skosisz.
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#123 Share michal8899

michal8899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 13:00

Claas Consul My u nas w gospodarstwie mamy consula 1989r. 8 lat temu z niemiec do nas przyjechał d bdb stanie. z sieczkarnią i silnikiem mercedesa z którym nie ma żadnych kłopotów po całym roku przestoju na zeszłe żniwa zapalił od kopa bez jakiego kolwiek dłuzszego kręcenia i nie ma żadnych poroblem€w z mocą przy sieczkarni tak jak tam wcześniej pisaliście. co sezon zmieniam olej i w czasie sezonu raz na 15-20 h pracy przesmaruje i niemam z nim zadnych kłopotów. jedyne co w nim robiłem to chamulce bo już sie zurzyły. sam mam 16h do koszenia i dosyć dorzo na zarobki jerzdze i wyrabia bez problemu tylko trzeba sobie przypilnować maszyny bo sąsiad nie smarował i dwa sezony pojeżdził i go zazłomował bo wszystko sie zaczeło sypać!!!!! serdecznie polecam tą maszyme

#124 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 19:15

Claas Consul Zgadzam się z tobą w 99% kto dba ten ma ale z tym rocznikiem nie przesadziłeś ?
Z tego co wiem co consule były produkowane do 1984

#125 Share Krakers16

Krakers16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 21:28

Claas Consul Pomocy !! Mam problem z wyskakujaca 1 w Consulu co robic?

#126 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:25

Claas Consul Mam pytanie jak ustawić consula do żyta, jęczmienia, owsa, pszenicy, gryki i mieszanki ?

#127 Share YaroS

YaroS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 22:05

Claas Consul Czy Consul da radę w hederze 3,6m?

#128 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 14:24

Claas Consul Może ale wg mnie raczej szkoda kombajnu jeździłbyś na 1 najbardziej opóźnionej w gęstym zbożu a na usługe z takim przerobem nie wzięli by Cię takie jest moje zdanie

#129 Share buhahaha12345

buhahaha12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 18:20

Claas Consul

Zaczynam zastanawiać się nad kombajnem. W okolicy same Bizony, które są juz wyeksploatowane i mało kto chce jeździć na zarobki, więc mam zamiar kupić kombajn. Moim zdaniem taki Claas będzie w sam raz na 22 ha gosp, z czego ok 16 ha to zboża. Jeszcze gdyby udało mi się kupić z sieczkarnia tomógłbym jeździć po usługach, a na tym mógłbym zgarnąć całkiem niezłą sumkę, jeżeli nie byłby awaryjny.
Jak myślicie, czy będzie to dobry kombajn na ten areał ??

Tak ten kombajn byłby dobry ja mam taki na 6 ha a jak chcesz to sieczkarnie maam do sprzedania

#130 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:12

Claas Consul Ile chcesz za tą sieczkarnie ?
Jest to orginalna Claasa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 20:51

Claas Consul Witam,
mam problem z dzwignią które reguluje szczelinę omłotową. Ustawiona jest na 2 dziurkę od przodu kombajna i za grom nie chce się ruszyć, proszę napisać czy gdzieś jest może blokada, czy moze coś mi zastygło i spiekło że teraz się nie ruszy, a jeśli tak to gdzie? Druga sprawa to, że chciałbym podkręcić obroty bębna, teraz mam 800/min a chciałbym do 1000/min, czym i jak to zrobić?
pozdrawiam

#132 Share YaroS

YaroS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 21:08

Claas Consul

Witam,
mam problem z dzwignią które reguluje szczelinę omłotową. Ustawiona jest na 2 dziurkę od przodu kombajna i za grom nie chce się ruszyć, proszę napisać czy gdzieś jest może blokada, czy moze coś mi zastygło i spiekło że teraz się nie ruszy, a jeśli tak to gdzie? Druga sprawa to, że chciałbym podkręcić obroty bębna, teraz mam 800/min a chciałbym do 1000/min, czym i jak to zrobić?
pozdrawiam

Sprawdź wszystkie połączenia dźwigni, aż do młocarni. Jeśli trzeba posmaruj, ale najprawdopodobniej zastygły cięgna w środku pod klepiskiem. Ja to ruszyłem olejem napędowym z przepracowanym olejem silnikowym ropownicą ze sprężarki.
Jeśli chodzi o obroty to kręć regulacją po lewej stronie kombajnu tuż nad kołem przednim, jeśli i to nie pomaga to sprawdź stan pasa młocarni może jest już wypracowany (zbyt wąski) i nie daje odpowiednich obrotów.
Pozdrawiam

#133 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 18:43

Claas Consul Mam taki problem kosząc dziś consulem po godzinie koszenia może trochę dłużej kombajn zaczął mi spadać z obrotów a później kilka razy zgasł mi na uwrociach Czego możebyć przyczyna tą osłonę za silnikiem staram się regularnie czyścić ale zauważyłem że jak z 10 min postoi to jakby problem znika

#134 Share adrian166

adrian166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 11:59

Claas Consul Witam kupiłem claasa consula i mam pytanie czy w nim trzeba wymieniać olej w skrzyni jak tak to na jaki ile go trzeba wlać i co ile wymieniać prosze o pomoc pilne

#135 Share YaroS

YaroS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 09:32

Claas Consul

Mam taki problem kosząc dziś consulem po godzinie koszenia może trochę dłużej kombajn zaczął mi spadać z obrotów a później kilka razy zgasł mi na uwrociach Czego możebyć przyczyna tą osłonę za silnikiem staram się regularnie czyścić ale zauważyłem że jak z 10 min postoi to jakby problem znika

Mam taki problem kosząc dziś consulem po godzinie koszenia może trochę dłużej kombajn zaczął mi spadać z obrotów a później kilka razy zgasł mi na uwrociach Czego możebyć przyczyna tą osłonę za silnikiem staram się regularnie czyścić ale zauważyłem że jak z 10 min postoi to jakby problem znika

Witam
Sprawdź filtr powietrza. Jak z olejem ubywa, może masz przegrzany silnik. Jeśli chodzi o czyszczenie osłony to nie wystarcza, trzeba dokładnie przedmuchać sprężonym powietrzem chłodnice bo zagotujesz silnik.
Pozdrawiam

#136 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 06:25

Claas Consul Mam takie pytanie pogoda jest jaka jest i zapowiada się, że żniwa będą mokre
Mam do was pytanie jak wyciągać consula czy za ten uchwyt przy przednim moście czy obwiązać line wokół tego składania przy tylnej osi ?

#137 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 08:12

Claas Consul

Pomocy !! Mam problem z wyskakujaca 1 w Consulu co robic?

Ja mam podobny problem tylko że 3 zobacz czy przy przednim kole jak masz to przełożenie od skrzyni biegów jest tam taka sprężyna i przegub i dalej idzie do skrzynii biegów tam przy blasze jest taka obręcz i czy ona jest luźna jak jest to spróbuj półautomatem ją złapać bo może Ci wodzik nie wrzucać dobrze biegu a jak to niepomoże to musisz rozebrać skrzynie
Mam nadzieję że Ci pomogłem

#138 Share ZankL0s

ZankL0s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 09:16

Claas Consul Witam!
Wiecie może jak rozebrać przyspieszacz od jazdy? Chcę uszczelnić siłownik.
Bardzo wdzięczny byłbym również za katalog części do tego kombajnu. Może ma go ktoś z was w wersji elektronicznej?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

#139 Share piotrfor

piotrfor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 19:49

Claas Consul

Witam!
Bardzo wdzięczny byłbym również za katalog części do tego kombajnu. Może ma go ktoś z was w wersji elektronicznej?

katolog możno zdobyć u korbanków lub agro-jan ,gąska,sklepy z częściami do claas.

Witam!

tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Krakers16

Krakers16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 20:47

Claas Consul Witam :) moze ktos pomoze mi ustwic Consula na pszenicy mam sito ustwione na 3 zabku w sumie zarno leci dosc czyste ale wydaje mi sie ze zbyt duzo leci za kombajnem co zrobic pomocy?