Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Consul

167 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 17:28

Claas Consul Sebciu napisz coś więcej o swoim consulu, ile nim kosisz? jestem zainteresowany bo teraz będę raczej kupować consula i każde info sie przyda,
powiedzcie na co zwracać uwagę przy kupnie consula? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Consul Dzisiaj, 02:39
  •  

#42 Share sebciu

sebciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 20:39

Claas Consul ja mam 30ha. naprawde warto kupic ten kombajn w 1 godz. pokosilem 1ha zboza. zwroc uwage na wytrzasacze najlepiej jak by mnial 4 i na silnik mniejszy ja 4 cylindry sie nie oplaci bo nie bedzie dawal sobie rady. i jak bedziesz kupowal to kup z sieczkarnia. ja jestem bardzo z tego kombajnu zadowolony:) pozdro

#43 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:01

Claas Consul Ja również posiadam ten kombajn tylko że z silnkiem perkinsa. Super maszyna.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#44 Share sebciu

sebciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:13

Claas Consul a nie wiecie moze czy mozna do consula dokupic przystawke do zbioru kukurydzy??

#45 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:36

Claas Consul Czy kupić taką typowa do niego to nie wiem ale zapewne można było by od czegoś dopasować.

#46 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 12:17

Claas Consul

ja mam 30ha. naprawde warto kupic ten kombajn w 1 godz. pokosilem 1ha zboza. zwroc uwage na wytrzasacze najlepiej jak by mnial 4 i na silnik mniejszy ja 4 cylindry sie nie oplaci bo nie bedzie dawal sobie rady. i jak bedziesz kupowal to kup z sieczkarnia. ja jestem bardzo z tego kombajnu zadowolony:) pozdro

sory ale nie wiem o co chodzi ci z tym silnikiem, ja wiem tyle ze każdy consul ma 4 cylindrowy silnik, przeważnie perkinsy i mercedesy, napisz coś więcej, ma co patrzeć przy kupnie consula? bo nie chcę sie władować w kombajn z jakąś wadą ukrytą

#47 Share sebciu

sebciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:19

Claas Consul moim zdaniem nie ma on ukrytych wad. kombajn jest bardzo dobry i daje sobie rade wszedzie i ze wszystkim. kosilem nim bobik i zboza teraz kupuje do niego przystawke do kukurydzy:)) i heder dobrze jak by mial 3 m a nie 2.50m. nie zastanawiaj sie tylko kupuj jak masz jakiegos na oku a nie pozalujesz.

#48 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:32

Claas Consul nie zrozumiałeś o co mi chodzi,chodzi mi o to na co mam zwracać uwagę przy kupnie consula, na jakie podzespoły koniecznie popatrzeć ? z którego roku jest twój consul? bo z tego co wiem to te starsze mają mniejsze chedery a te nowsze już 3 metry

#49 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:23

Claas Consul Ja mam Consulka z 1991r sam w to nie mogłem uwierzyć mam na nie go od poprzedniego właściciela z niemec papiery kupna w których jest wbita data zakupu. Mój ma cheder a dokładnie kosę 3m. Jak będziesz kupował to na pewno zwróć uwagę na stan pasków a w szczególności takiego grubego od przyspieszacza i od młocarni obydwa są takie same grube. Sprawdź czy nie jest cos gdześ urwane i czy z siłowników nie cieknie.

#50 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:29

Claas Consul wiec tak rocznik kombajnu nie ma nic do szer. roboczej a watro zwrucic uwage na lewatory powinny miec luz bo jak sa na sztywno to sa odrazu klocki do wymiany oraz taka szuflade co masz pod lewatorami czy jest sztywno i czy nie sa pospawane te trzymaki na ktorych jest umocowana bo jeden trzymak kosztuje 200zl a lozysko do niego 250 to musi byc dobrze wywaznoe bo trzyma sie tylko na 2 tych trzymakach i na kilki takich cienkich paskach blachy aluminiowej. Jeden taki pasek kosztuje od 25 do 40 zl zalezy gdzie ;] warto tez zajrzec do mlocarni czy nie jest tam nic pokrzywione i urwane ;] i na regulacje od szybkosci obrotow mlocarni bo przewaznie wszedzie sa zapieczone ;]]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Consul Dzisiaj, 02:39
  •  

#51 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:32

Claas Consul wiesz co coś mi tu śmierdzi z tym twoim consulem z 91 roku bo one były produkowane przecież do 82 roku, pochwal sie swoim jeszcze coś ile nim kosisz? jak sie sprawuje i czy twoim zdaniem części są bardzo drogie?

#52 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:40

Claas Consul za czesci moze powiem ja ;]] z czesciami to jest tak ze orginalne claasoskie sa dosyc drogie ale prawie wszystkie maja zamienniki made in(pieron wie) wiec nie jest najgorzej ale jak kupisz dobry kombajn i bedziesz go smarowac to tam sie nic nie urwie tak predko ;]] made in germany ;p

#53 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:43

Claas Consul dzięki za wskazówki, co do szerokości roboczej sie nie zgodzę bo te stare roczniki, te z okolic lat 70-tych miały mniejszy chedery i to chyba 2,60 a te nowsze 3 metry

#54 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:59

Claas Consul Poczytaj troszke w googlach wpisz consul claas i tam znajdzies ztakie dabele wykresy itp a co do szerokosci roboczej to moj krzesnym aconsula z 70 roku i ma 3,2 a ja mam z 80 na podwoziu mercatora i pisze wyraznie na naklejce na hederku od2,6 do 3,6 i przystawka do kuku 3 rzedowa tak tam jest rozrysowane i cosik jeszcze pisze ale nie wiem co bo nie po naszemu ;];]

#55 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:58

Claas Consul

wiesz co coś mi tu śmierdzi z tym twoim consulem z 91 roku bo one były produkowane przecież do 82 roku, pochwal sie swoim jeszcze coś ile nim kosisz? jak sie sprawuje i czy twoim zdaniem części są bardzo drogie?

Ja też się bardzo zdziwiłem ze jest z tego roku ale papiery wyraźnie to wskazują. Co do koszenia to u mnie kosi 10-12ha + usługi ok 60ha. Posiadam go od 2 lat i sprawije mi się świetnie przestojów w żniwa nie miałem
wymieniłem tylko 2 łożyska i 2 drobne paseki. Co do ceny części to jak to na Claasa przystało cena jest doś wyskoka ale rekompensowane jest to jakością tak więc nie ma co nażekać na cenę bo jest przyzwoicie.

#56 Share collin999

collin999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:10

Claas Consul kosil ktos consulem rzepak
??

#57 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 20:23

Claas Consul Ciekaw jestem który consul ma silnik o mocy 120km Napisz kolego
Mam katalog do Consula
Ma seryjnie montowane 4 motory
3 chłodzone cieczą Ford 2712, Mercedes OM 314 ,Perkins 4.236
Oraz jeden silnik chłodzony powietrzem Deutz F 4 L 912
Deutz ma 60 km a reszta po 68

Opus meum est

#58 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 08:51

Claas Consul witam ja równiez posiadam kombain claas consul.Maszynka miodzio ;) tylko troszke zle z tym silnikiem z boku i niski jest i kurzy sie zarombiscie..morze doradzicie co zrobic dac jakos szybe na dole w tej ramce czy co:(?

#59 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 21:33

Claas Consul Celtis Zaaplikuj jakąś plekse
Niski jest ale to lepiej może bo nie trzeba wysokiego Garażu
Ja mam drugiego już i podobają mi sie te maszyny

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads