Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Consul

167 odpowiedzi na ten temat

#1 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 26 październik 2007 - 20:57

Claas Consul Zaczynam zastanawiać się nad kombajnem. W okolicy same Bizony, które są juz wyeksploatowane i mało kto chce jeździć na zarobki, więc mam zamiar kupić kombajn. Moim zdaniem taki Claas będzie w sam raz na 22 ha gosp, z czego ok 16 ha to zboża. Jeszcze gdyby udało mi się kupić z sieczkarnia tomógłbym jeździć po usługach, a na tym mógłbym zgarnąć całkiem niezłą sumkę, jeżeli nie byłby awaryjny.
Jak myślicie, czy będzie to dobry kombajn na ten areał ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Consul Dzisiaj, 20:37
  •  

#2 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 październik 2007 - 21:04

Claas Consul A jaki jest tam heder? 3m czy większy?
Na 6ha to był by dobry kombajn z hedrem co najmniej 3,6m szybciej wykosisz u siebie będziesz miał więcej zarobków a na zarobku zawsze ludzie biorą kombajn z większym hedrem a nie myślałeś o Droningborgu? Fajne kombajny u mnie na wsi jest taki gościu dał za niego ok 26tyś z hedrem 3,6m i kabiną i sieczkarnią :P

#3 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 26 październik 2007 - 21:07

Claas Consul Spokojnie wystaczy na taki areał posiadam taki kombajn i sprawuje się ok w tym sezonie wymieniłem tylko pompe(była słaba) od hydrauliki a reszta chodzi super.dobrze młoci silnik tez jest ok nie zbyt dużo pali(nie liczyłęm ile)

więc polecam a u mnei chodzi on jeszcze w usługach i wszystkiego w roku pewnie skosi z 60 ha już go sprawdziłem. :P

Pozdrawiam
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#4 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 październik 2007 - 13:10

Claas Consul A z którego roku kombajn masz na oku? Bo były 2 serie pierwsza produkowana w latach 1867-1972 i druga w latach 1972-1981. Ta druga ma Heder 301cm a pierwsza 260cm. Ta pierwsza to z tych samych lat co mój Cosmos. Ja na niego nie narzekam. Koszę nim ok 12ha i czasami na usługę jakąś też jadę i spokojnie starcza. Wg mnie na 16ha+usługi to Consul będzie idealny.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#5 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 27 październik 2007 - 17:58

Claas Consul

A z którego roku kombajn masz na oku? Bo były 2 serie pierwsza produkowana w latach 1867-1972 i druga w latach 1972-1981. Ta druga ma Heder 301cm a pierwsza 260cm. Ta pierwsza to z tych samych lat co mój Cosmos. Ja na niego nie narzekam. Koszę nim ok 12ha i czasami na usługę jakąś też jadę i spokojnie starcza. Wg mnie na 16ha+usługi to Consul będzie idealny.

Nie mam jeszcze upatrzonego i nawet nie wiem czy kupię go do tych zniw.
Myślę, że taki Consul byłby w sam raz, ewentualnie Merkator, albo JD 9xx, bo dobry Bizon to ok 30000 zł.

#6 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 17:34

Claas Consul ja mam taki kombajn i uwazam go za super maszyne mam go juz pare lat i malo co przy nim robie jedynie przyspieszacz troche kiepski. jest to swietny kombajn na teren gorzysty. aaa i przerob ma prawie taki jak bizon... bo mozna nim niezle robote pogonic... bardzo polecam :D

#7 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 20:13

Claas Consul claasy consule z tego co mi wiadomo szly 3 typy
50,55,60
ja osobiscie posiadam consula 55 jest on na podwoziu merkatora tzn skrzynia i kola ;] cudnie wyglada rocznik 1980 szerokosc rob.2.60 silnik mercedesa 4 120km maszyna pieknie sie prezentuje na polu ;] 1 ha bez wzgledu na gestosc zboza kosze poltora godzinki ;]
mam go 4 lata i prawie zadnej awarij niebylo ;) bardzo polecam ;)

#8 Share Krzysiek360

Krzysiek360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 21:06

Claas Consul Ja bym proponował Mercatora, nie jest dużo droższy od Consula i powinien być wydajniejszy więc gdybyś kosił na usługach to rużnica powinna się szybko zwrócić. W mojej okolicy Mercatorów jest dużo i trzeba przyznać że awaryjne nie są. A tak na marginesie to Mercator jest seksowniejszy od Consula ;) ale to oczywiście nie morze wpłynąć na twoją decyzje.

#9 Share maateusz18

maateusz18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 22:15

Claas Consul ja posiadam consula od 3 sezonów i nie miałem zadnych poważniejszych awarii.szerokośc jego to 2,70.kombajn w polu jest bardzo szybki ,bizon zostaje w tyle:))

#10 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 14:13

Claas Consul z mojej wioski jedni posiadaja taki i nie ma sezonu zeby wszystko wykosili swoim zawsze wykosza część a pózniej my kończymy bo sie czesto psuje , z tego co pamiętam w tamtym roku wymieniali chłodnice, i cos sie wytrzęsaczach popsulo bo zdejmowAli cały tył , a w tym roku poszło sprzegło , i nie zakladają sieczkarni bo silnik nie da rady i duzo oleju bierze , może to przypadek i jest strasznie wyeksploatowany ale jakkby mial sie sprawowac taak samo to nie radze kupowac...
pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 11:04

Claas Consul @karol86 to chyba jacys rzeźnicy nim jezdza bo u mnie ten kombajn jest z sieczkarnia, niezle dostaje po d*pie bo mam pola glownie w górach ma juz pare latek jest porzadnie wyeksploatowany i (odpukac) narazie wiekszych problemow z nim nie bylo... co wiecej smiem twierdzic ze w tym samym czasie zrobisz nim wiecej niz bizonem...

ps.moj ma heder 3metry i silnik forda

#12 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 16:40

Claas Consul co tu ukrywac nie znaja sie na tym inie nadaja na kombajniste ale wiesz wola dolozyc do kombajnu tyle ile by zapłacili za wynajem a paliwo swoja droga

#13 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 19:21

Claas Consul Witam ja mam claas cosmos...To chyba coś podobne do consul....Ale chyba roczniki podobne...Naprawde polecam te kombajny....Bardzo mało awaryjne...Mało palą..... ;)

#14 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 20:54

Claas Consul

Witam ja mam claas cosmos...To chyba coś podobne do consul....Ale chyba roczniki podobne...Naprawde polecam te kombajny....Bardzo mało awaryjne...Mało palą..... ;)

Consule, to troszkę nowsza seria, ale fakt, ze mało palą :) .

#15 Share collin999

collin999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 21:15

Claas Consul Witam mam zamiar taki kombajn kupic polecacie go ? a jak z czescmi do niego niteresyja mnie osoby ktore sa z dolnego slska poniewaz wlasnie z tat jestm i gdzie na dolnym slasku mona do niego czscie znalsc?

#16 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 20:54

Claas Consul Sąsiad ma consula i słabo wymłaca i czyści, coś tam z sitami nie tak i za szybko nie chodzi. Kup se jelonka nawet mniejszego a zobaczysz jaka to maszyna. Tylko różnica jest także w cenie.

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 20:56

Claas Consul U nas naszym cosmosem jeździ się na 1 biegu i jest pięknie wymłucone :D Naprawde na mały areał ten kombajn jest idealny.Tym cosmosem to dało by rade i 30 ha wykosić :)

#18 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 15:38

Claas Consul Ale ile czasu by mu to zajęło. Teraz powiększyło mi się gospodarstwo i nie wiem czy jakiś Mercator nie będzie potrzebny.

#19 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 09:14

Claas Consul co do wymłacania i czyszczenia jak ktos jest d*pa a nie kombajnista to zaden kombajn nie bedzie czyscił a ja mam ten kombajn i wiem co on potrafi jak na skurczysynskich gorach dobrze sie sita ustawi to i w miare dobrze wyczysci i ziarna nie zgubi ;] consulem smiało mozna młucic w zniwa 50 ha obłozone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:27

Claas Consul popieram przedmowce ja swoim consulem scigajac sie z bizonem jezdzilem na 2 najbardziej opóźnionej w naprawde bogatym jeczmieniu ozimym-bizon zostawal w tyle i na dodatek z tych wyscigow zostalo po nim tyle ziarna ze gosc u ktorego kosil nie musial poplonu siac.krowy i tak nie przejadly tego do zimy... a co do oczyszczenia to jak kombajnista jest odpowiedni to i kombajn sobie umie ladnie ustawic. smiem twierdzic ze ten kombajn wykosi nawet 70ha bo w czystej pszenicy wydajnosc dochodzi gdzies w granicach 1.5ha/godzine.