Polecane posty

statek    140

 

Witam

Z tego co się orientuję to valtra versus ma zmiane zakresów eloktroniczną czyli tak jak by tryby pracy i wydaje mi się że to nie jest uciążliwe wjeżdzas na pole guzikiem zmieniasz zakres i tyle kończes wyjezdzasz z pola zmienias na tryp transpost i jedziesz na kolojne pole. natomiast valtra direct to ma skrzynie tak jak w fendzie czyli pelny automat.

 

 

skrzynia w fendzie to zaden automat!!! automatem nazywa automatyczna zmiane przelozen. Czy vario ma jakiekolwiek przelozenie?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-na dobrą sprawę ma-i to parę tysięcy :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Targuj się lepiej! Są takie czasy,że to im ma zależeć na sprzedaży a nie tobie na kupnie. Chodzi o to żeby nie pokazywać że tylko ten i za każdą kasę. Rzuć cenę jakoś 3 tyś euro niższą jak on ci oferuje i powiedz że jak tak sprzeda to będziecie oboje zadowoleni i być może kiedyś wrócicie do nich po następną maszynę. Niech przemyśli sobie to dobrze. Ja także byłbym za Fendtem, znajomi mają 312 i pracuje przy rozsiewaczy, opryskiwaczu, czasami prasie i wzozi słomę z areału 1500ha i chwalą ten ciągnik. 2 lata temu za full wypas zapłacili 68tyś euro netto, wiem bo przedstawiciel oferował mi podobny ale droższy już był. Także targuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Skrzynia Vario nie ma żadnych przełożeń i nie można twierdzić iż ma wiele tysięcy biegów ponieważ nie ma wcale. Gdyby byłaby skrzynia dwusprzęgłowa i miała by już te kilkatyś. biegów to byłby choć minimalne ale wyczuwalne przełożenie i obroty podczas zmieniania. To jest skrzynia bezstopniowa i jak nazwa wskazuje nie ma żadnych stopni. Jedziesz do przodu to do przodu jedziesz do tyłu to do tyłu. Wg. wujka to bezstopniowe skrzynie ma tylko Fendt no i może MF które ma niby te same skrzynie, ale gorszej jakości podobno. Podobno Autopowr'y JD to nie są skrzynie bezstopniowe a właśnie skrzynie dwusprzęgłowe które już przełączają bieg będąc jeszcze na bieżącym stopniu, bądz jak kto woli skrzynie automatyczne. Tak samo podobno inne marki mają rozwiązane skrzynie tzw. bezstopniową ale będącą skrzynią automatyczną. Pod tymi ostatnimi zdaniami nie podpisuje się, gdyż to są twierdzenia wujka, a nie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Skrzynia Vario nie ma żadnych przełożeń i nie można twierdzić iż ma wiele tysięcy biegów ponieważ nie ma wcale"-no a pompy wychylają się płynnie czy skokowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na dobrą sprawę to skrzynia jest bezstopniowa, ale sterowanie ma jakąś rozdzielczość(zapewne jest to jakaś potęga liczby 2). Tak więc @jaro ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Skrzynia Vario przyspiesza równomiernie, a nie skokowo. Od 0 do 43km/h jedzie się płynnie i nie ma żadnych odczuć przerzucania biegów. I można wybrać dowolną prędkość roboczą przy danych obrotach. Możesz jechać 0.02km/h i z obrotami 1900 na przykład, albo inna wybrana prędkość. Jak byłem na Agroshow według mnie pompy wychylają się płynnie i poruszają się z pewnego kąta do drugiego kąta równomiernie i można pomiędzy nimi na wybranym miejscu go ustawić. Ta skrzynia nie ma zębatek, więc raczej nie ma przełożeń. A sterowanie można ustawić na szybszą reakcje, np. po popchnięciu joya traktor przyspiesza szybciej niż na wolnej reakcji joy'a gdzie można dokładną prędkość ustawić, ale rozpędzenie ciągnika zajmuje więcej czasu. Nie wiem czy dobrze wyjaśniłem, ale takie mam zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Płynnie to nie znaczy bezstopniowo. Wychylenie pompy sterowane jest cyfrowo, ma ona pewną liczbę położeń, czy to 512, 1024, 2048, to wiedzą tylko konstruktorzy. Użytkownik tego nie wyczuje, należy to traktować bardziej jako ciekawostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

No dobra to pompa może się wychylać stopniowo, nie mogę temu potwierdzić ani zaprzeczyć, chyba że ze swojego fendta wyciągnę skrzynie i sprawdze jej działanie :P Ale to nie oznacza że prędkość nie zmienia się bezstopniowo, a działanie skrzyni czy te pompy działają stopniowo czy nie nie oznacza, że skrzynia jest stopniowa. Nie ma tam biegów. Jedzie bez wyczuwania wahań podczas przyspieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To że czegoś się nie czuje, słyszy czy widzi nie oznacza że tego czegoś nie ma -np.promieniowanie.Jeżeli pompa może (teoretycznie) znaleźć się w jednej z bodajże 8 tys pozycji to nigdy tego nie poczujesz-gdyby miała 8 czy 80 wtedy tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jaro opanuj się , właśnie próbujesz udowodnić że Vario to skrzynia powerschift (zmiana przełożeń pod obciążeniem- i właśnie o tym nawijasz że niby Vario ma przełożenia :wacko: )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Vario ma zakresy, a przełożenia to dwie różne rzeczy...Na polagra- premiery można było zobaczyć pracująca skrzynie Vario(jak mnie oczy nie myliły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jaro opanuj się , właśnie próbujesz udowodnić że Vario to skrzynia powerschift (zmiana przełożeń pod obciążeniem- i właśnie o tym nawijasz że niby Vario ma przełożenia :wacko: )

Przeczytaj post Mariusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

vario ma dwa zakresy, polowy i transportowy ale nie nalezy tego mylic ze skokowa zmiana przelozen

 

co do pomp, tak wychylaja sie plynnie, niewyczuwalnie dla uzytkownika


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

@barti022 To ja ci coś doradzę. Choć już mam rok fendta 312 to mogę śmiało stwierdzić, iż jest to bardzo dobry ciągnik. Może iż mam go tylko na 30 ha i nie wykorzystałem wszystkich umiejętności tego ciągnika, to wierz mi jest godny polecenia. Choć z Valtrą nie miałem nigdy w życiu do czynienia to napewno też jest to bardzo dobry ciągnik, i z całą pewnością użytkownicy go chwalą. Jak dla mnie faworytem Fendt z czystych powodów. Jeśli cię cena trochę zniechęca to zastanów się nad trochę uboższą wersją bez np. amo ośki czy kabiny. Jedni powiedzą że bardzo dobra rzecz i z pewnością tak ale czy napewno tak bardzo potrzebne do życia. To już twoja decyzja. Tuza lepiej zostaw, zawsze lepsze dociążenie. Powiedz mi jeszcze jakie ci chcą opony dać, bo jak 540 Continentala z tyłu i 480 z przodu to niech ci nie wciskają że szersze opony od standardowych będą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

POZOSTAŁY 3 DNI DO ZAKOŃCZENIA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO POLAGRA-PREMIERY 2012. Czy wysłałeś już swoją propozycję zdjęcia do kalendarza na następną edycję targów PP? Czapki, kubki, kalendarze, breloczki, torby czekają!!!

 

więcej informacji na naszym FB http://www.facebook.com/POLAGRAPREMIERY/posts/115393585254955

 

ZAPRASZAM :)

 

Skonieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj