Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt vs Valtra

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 21 luty 2012 - 23:13

Fendt vs Valtra Kredyt...jaki udział masz gotówki?? Na ile max. Cię stać żeby Ci się czkawką nie odbił ten zakup, i żeby ten traktor pracował na Ciebie, a nie na odwrót. Weź białą Versu....z TUZ, WOM jeśli potrzebny. Dorzuć ksenony, miękką oś, fotel Valtra Evolution, sterowanie hydrauliki z zewnątrz, zawór load sensing z Power -Beyond. Dwa kombinezony operatora. I będzie "świat i ludzie" . Następnie sporządź oferty na Valtre i Fendta w podobnym wyposażeniu. Przemyśl czy potrzebna Ci skrzynia Vario...jedz do dealera Valtry i zamawiaj:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt vs Valtra Dzisiaj, 14:38
  •  

#42 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:16

Fendt vs Valtra KOleś od Fendta chce 70 tysięcy euro za fendta z 2011 roku zaś 74 tysiące euro za fendta z 2012 roku czy to dobra cena ?

#43 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:42

Fendt vs Valtra Czy to dobra cena to sam sobie odpowiedz...jak pytałem o 312 na polagrze to powiedział mi za golasa 66tys. to skoro na tak rzucone pytanie powiedział taką cene, to sądzę że cena która Ty podajesz jest startowa, trochę sporo...Euro liczą po 4zł?? bierz tańszy rocznik, chyba że przewidujesz kiedyś go sprzedać. Po wtóre czy to dobra cena...nie możesz za bardzo porównać bo nie ma z kim:p
Targuj się o TMS, opony, nie wiem co do tego bogatego standardu jeszcze można dobrać....
Z Valtrą może być problem bo już wchodzą te z SCR-em, ale nie wiem czy wycofują już te ""starsze""

#44 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:47

Fendt vs Valtra Euro liczą po 4,20

#45 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 23 luty 2012 - 00:11

Fendt vs Valtra Witam. jedno pytanie masz środki? Jak tak to bież Fendta to jest oszczędny ciągnik wytrzymały silny bardzo oszczędny i komfortowy nawet Versu nie zastąpi Vario sam posiadam Fendta 412 vario i jestem zadowolony pisałem już na pierwszej stronie o tym. Fendtem jeździ się płynnie po szosie to popychasz dźwignię i normalnie płyniesz :rolleyes: beż żadnych strat obrotów Valtra musi zmienić bieg lub grupę tracąc przy tym moc a Fendt cały czas jedzie coraz szybciej. Skoro masz pieniądze to nie wiem nad czym ty się zastanawiasz ja ci powiem tyle twój Tata wie co dobre koniec i kropka .

P.S koniecznie weź ciągnik z Amortyzacją bez niej Deca tracisz uciąg a co za tym idzie zwiększa się spalanie.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#46 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 luty 2012 - 19:57

Fendt vs Valtra

Witam. jedno pytanie masz środki? Jak tak to bież Fendta to jest oszczędny ciągnik wytrzymały silny bardzo oszczędny i komfortowy nawet Versu nie zastąpi Vario sam posiadam Fendta 412 vario i jestem zadowolony pisałem już na pierwszej stronie o tym. Fendtem jeździ się płynnie po szosie to popychasz dźwignię i normalnie płyniesz :rolleyes: beż żadnych strat obrotów Valtra musi zmienić bieg lub grupę tracąc przy tym moc a Fendt cały czas jedzie coraz szybciej. Skoro masz pieniądze to nie wiem nad czym ty się zastanawiasz ja ci powiem tyle twój Tata wie co dobre koniec i kropka .

P.S koniecznie weź ciągnik z Amortyzacją bez niej Deca tracisz uciąg a co za tym idzie zwiększa się spalanie.

Witam
Z tego co się orientuję to valtra versus ma zmiane zakresów eloktroniczną czyli tak jak by tryby pracy i wydaje mi się że to nie jest uciążliwe wjeżdzas na pole guzikiem zmieniasz zakres i tyle kończes wyjezdzasz z pola zmienias na tryp transpost i jedziesz na kolojne pole. natomiast valtra direct to ma skrzynie tak jak w fendzie czyli pelny automat.

#47 Share bernot222

bernot222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motocross

Napisany 28 luty 2012 - 21:36

Fendt vs Valtra

.

Edytowany przez bernot222, 27 listopad 2015 - 14:17.

#48 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:36

Fendt vs Valtra A praca w polu ubywa dzięki marce czy dzięki konstrukcji ciągnika :) ?

#49 Share bernot222

bernot222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motocross

Napisany 01 marzec 2012 - 21:05

Fendt vs Valtra jak masz dobra marke to i konstrukcja lepsza :P

#50 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 01 marzec 2012 - 22:09

Fendt vs Valtra dla niektórych to tylko marka się liczy ii są przekonani że jak kupią Fendta to mają najlepszą markę na świecie i jego konstrukcja(która daje dużo na uciągu i innych parametrach ważnych przy pracy)jest nie do pobicia. zgadzam się z kolegą @kris14 marką w polu nie pracujemy tylko ciągnikiem. jeden jest z Fendtem, drugi uważa New Hollanda, trzeciemu Valtra jest najlepsza, a jeszcze inny mówi że Zetor jest najlepszy i nie zamieni go na innego. każdy swoje chwali to jest normalne, ale nie zawsze jest to prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 marzec 2012 - 01:35

Fendt vs Valtra

Witam
Z tego co się orientuję to valtra versus ma zmiane zakresów eloktroniczną czyli tak jak by tryby pracy i wydaje mi się że to nie jest uciążliwe wjeżdzas na pole guzikiem zmieniasz zakres i tyle kończes wyjezdzasz z pola zmienias na tryp transpost i jedziesz na kolojne pole. natomiast valtra direct to ma skrzynie tak jak w fendzie czyli pelny automat.

skrzynia w fendzie to zaden automat!!! automatem nazywa automatyczna zmiane przelozen. Czy vario ma jakiekolwiek przelozenie?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 07:26

Fendt vs Valtra Hmm-na dobrą sprawę ma-i to parę tysięcy :D .

#53 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 02 marzec 2012 - 12:51

Fendt vs Valtra Targuj się lepiej! Są takie czasy,że to im ma zależeć na sprzedaży a nie tobie na kupnie. Chodzi o to żeby nie pokazywać że tylko ten i za każdą kasę. Rzuć cenę jakoś 3 tyś euro niższą jak on ci oferuje i powiedz że jak tak sprzeda to będziecie oboje zadowoleni i być może kiedyś wrócicie do nich po następną maszynę. Niech przemyśli sobie to dobrze. Ja także byłbym za Fendtem, znajomi mają 312 i pracuje przy rozsiewaczy, opryskiwaczu, czasami prasie i wzozi słomę z areału 1500ha i chwalą ten ciągnik. 2 lata temu za full wypas zapłacili 68tyś euro netto, wiem bo przedstawiciel oferował mi podobny ale droższy już był. Także targuj się.

#54 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 marzec 2012 - 16:21

Fendt vs Valtra Skrzynia Vario nie ma żadnych przełożeń i nie można twierdzić iż ma wiele tysięcy biegów ponieważ nie ma wcale. Gdyby byłaby skrzynia dwusprzęgłowa i miała by już te kilkatyś. biegów to byłby choć minimalne ale wyczuwalne przełożenie i obroty podczas zmieniania. To jest skrzynia bezstopniowa i jak nazwa wskazuje nie ma żadnych stopni. Jedziesz do przodu to do przodu jedziesz do tyłu to do tyłu. Wg. wujka to bezstopniowe skrzynie ma tylko Fendt no i może MF które ma niby te same skrzynie, ale gorszej jakości podobno. Podobno Autopowr'y JD to nie są skrzynie bezstopniowe a właśnie skrzynie dwusprzęgłowe które już przełączają bieg będąc jeszcze na bieżącym stopniu, bądz jak kto woli skrzynie automatyczne. Tak samo podobno inne marki mają rozwiązane skrzynie tzw. bezstopniową ale będącą skrzynią automatyczną. Pod tymi ostatnimi zdaniami nie podpisuje się, gdyż to są twierdzenia wujka, a nie mnie.

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:39

Fendt vs Valtra "Skrzynia Vario nie ma żadnych przełożeń i nie można twierdzić iż ma wiele tysięcy biegów ponieważ nie ma wcale"-no a pompy wychylają się płynnie czy skokowo ?

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2012 - 17:43

Fendt vs Valtra Na dobrą sprawę to skrzynia jest bezstopniowa, ale sterowanie ma jakąś rozdzielczość(zapewne jest to jakaś potęga liczby 2). Tak więc @jaro ma rację.

#57 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:58

Fendt vs Valtra
jaro można skokowo jak i płynnie do wyboru do koloru :)

#58 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:55

Fendt vs Valtra Skrzynia Vario przyspiesza równomiernie, a nie skokowo. Od 0 do 43km/h jedzie się płynnie i nie ma żadnych odczuć przerzucania biegów. I można wybrać dowolną prędkość roboczą przy danych obrotach. Możesz jechać 0.02km/h i z obrotami 1900 na przykład, albo inna wybrana prędkość. Jak byłem na Agroshow według mnie pompy wychylają się płynnie i poruszają się z pewnego kąta do drugiego kąta równomiernie i można pomiędzy nimi na wybranym miejscu go ustawić. Ta skrzynia nie ma zębatek, więc raczej nie ma przełożeń. A sterowanie można ustawić na szybszą reakcje, np. po popchnięciu joya traktor przyspiesza szybciej niż na wolnej reakcji joy'a gdzie można dokładną prędkość ustawić, ale rozpędzenie ciągnika zajmuje więcej czasu. Nie wiem czy dobrze wyjaśniłem, ale takie mam zdanie.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2012 - 21:48

Fendt vs Valtra Płynnie to nie znaczy bezstopniowo. Wychylenie pompy sterowane jest cyfrowo, ma ona pewną liczbę położeń, czy to 512, 1024, 2048, to wiedzą tylko konstruktorzy. Użytkownik tego nie wyczuje, należy to traktować bardziej jako ciekawostkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 09:52

Fendt vs Valtra No dobra to pompa może się wychylać stopniowo, nie mogę temu potwierdzić ani zaprzeczyć, chyba że ze swojego fendta wyciągnę skrzynie i sprawdze jej działanie :P Ale to nie oznacza że prędkość nie zmienia się bezstopniowo, a działanie skrzyni czy te pompy działają stopniowo czy nie nie oznacza, że skrzynia jest stopniowa. Nie ma tam biegów. Jedzie bez wyczuwania wahań podczas przyspieszania.

Dodaj odpowiedź