Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt vs Valtra

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 12 luty 2012 - 19:50

Fendt vs Valtra Wyposaż Valtre tak samo jak Fendta, wtedy zobaczysz który tańszy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt vs Valtra Dzisiaj, 02:09
  •  

#22 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 12 luty 2012 - 21:27

Fendt vs Valtra test jest testem(ja nie przy zakupie zbytnio nie zwracam uwagi na testy), a ile spali konkretny model u jednego rolnika, a ile spali u kogoś innego, w tym też mogą być różnice i to spore.
@zetor7045xD a co to ma do rzeczy który ciągnik będzie dłużej cenę trzymał(niektórzy na to patrzą), jeśli się kupuje ciągnik za takie pieniądze to myślę że powinien on służyć długie lata, a nie zaraz sprzedawać. a to że kilkuletni Fendt będzie droższy od ciągnika z tego samego rocznika to jest tylko i wyłącznie zasługa samych przedstawicieli handlowych i rolników, którzy właśnie twierdzą że "Fendt to Fendt", a to jest tylko ciągnik i musi na siebie pracować tak jak każdy inny. a co do awaryjności to już gdzieś to pisałem że nie słyszałem jeszcze od osób użytkujących Valtry o dużych i kosztownych awariach bez winy operatora.
kolego @statek a na jakiej podstawie twierdzisz że ten silnik robiąc 500mth rocznie zużyje się po 25 latach?

Edytowany przez Grzesiek10314, 12 luty 2012 - 21:37.

#23 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 12 luty 2012 - 22:24

Fendt vs Valtra chodzilo mi teoretycznie bo zrobi 12500h, wiem ze te silniki potrafia wiecej zrobic

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#24 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 12 luty 2012 - 22:41

Fendt vs Valtra

test jest testem(ja nie przy zakupie zbytnio nie zwracam uwagi na testy), a ile spali konkretny model u jednego rolnika, a ile spali u kogoś innego, w tym też mogą być różnice i to spore.

Dlatego testy są bardziej wiarygodne. Chyba nie powiesz mi, że pomiar wykonany przez rolnika jest dokładniejszy od testów, które jednak przeprowadzają specjaliści.

#25 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 12 luty 2012 - 23:03

Fendt vs Valtra @statek oczywiście może zrobić te 12500h ale i może także nie wytrzymać nawet 10000h, to nie jest powiedziane(zależy od użytkowania)
@krzysiek16m oczywiście nie twierdzę że pomiar wykonany przez rolnika będzie dokładniejszy od pomiaru testowego. ale nie mogę się zgodzić też z opinią że Valtra pali najwięcej. jakiś czas temu rozmawiałem z użytkownikiem @yamaniek i z tego co się dowidziałem to Valtra T120 jego szefa pracująca z pługiem Poettinger Servo 35(chyba z literą S)rozstawionym na max szer orki(chyba 220 cm) spala im na ha orki 12-13 l ON, więc myślę że to jest mało i Fendt na pewno mniej nie spali.

#26 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:57

Fendt vs Valtra 11l/ha z kvernelandem AB 100 to moj wynik spalania:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#27 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 13 luty 2012 - 08:59

Fendt vs Valtra Jako posiadacz valtry napiszę ci tak:
Jeśli masz na tyle pieniędzy i nie przeszkadza ci że w cenie Fendta 312 masz Valtrę N111 plus porządną maszynę do niego to bierz Fendta bo moim zdaniem będziesz bardziej z niego zadowolony ze względu na wyposażenie jakie posiada.

#28 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 13 luty 2012 - 14:07

Fendt vs Valtra ok kolego @statek 11l/ha to dobry wynik, a jaka szerokość orki?, Kverneland AB to chyba pług zagonowy tak?(pytam bo chcę się upewnić). ile twój Fendt ma dokładnie KM? posiadasz chyba model z silnikiem 4 cyl, a Valtra T ma 6 cyl i to też jest różnica;)

#29 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 luty 2012 - 15:52

Fendt vs Valtra No ja akurat kupowałem śmiganego Case 4230 z turem i nie wiedziałem że za 3 lata go sprzedamy. Daliśmy za niego 55tyś a sprzedaliśmy za 60 tyś

#30 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 13 luty 2012 - 16:19

Fendt vs Valtra @Przemo85 ma racje jeśli Cie stać to bierz Fendta tylko miej tą świadomość że za tą kase masz Valtre z pługiem...jestem przekonany że różnica w cenie nie jest tylko spowodowana samą marką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:15

Fendt vs Valtra tak to zagonowy, i on znamionowej ma 110, maksymalnej 125 wedlug normy ECR24

#32 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:48

Fendt vs Valtra A jak jest różnica w cenie serwisowania tych że ciągniczków ??

#33 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 13 luty 2012 - 22:07

Fendt vs Valtra Różnica w serwisie jest niewielka... Osobiście sam czekam na Valtre. A moi koledzy mówią mi że po co?-oni sobie MTZ-em to samo zrobią. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Valtra N111e jest dość popularna. I na pewno Cię nie zawiedzie.Ma większy rozstaw osi od Fendta, co dla mnie było ważne. Co do Fendta to skrzynia Vario daję przewagę w ergonomii pracy, i jak dla mnie nic po za tym...Jeśli chodzi o wykonanie to Fendt i Valtra stoją na tym samym poziomie, jeśli chodzi o użyte materiały to ufam że też.W końcu to jeden koncern AGCO i trzymają poziom. Fendt ma 4 zawory na cylinder jeśli chcesz go katować to będzie lepszy, Valtra ma dwa zawory(ufam że myślisz nad Hi-Tech)
Dokładnie, weź sobie za tę różnice wyposażoną Versu to będziesz miał więcej niż w Fendt, jeśli się da Versu w Eko.
Skupiając się na cenie, bo to chyba główne kryterium to bierz Valtre zawsze kapitał zostanie tym bardziej jeśli bierzesz na kredyt. Ja wybrałem Valtre, a mimo to że jest już zamówiona to nadal mam wątpliwości, puki nie stanie na podwórku one będą się mnie trzymały ;) Bierzesz traktor na PROW??

Edytowany przez gospodarny1992, 13 luty 2012 - 22:10.

#34 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 luty 2012 - 16:58

Fendt vs Valtra

Różnica w serwisie jest niewielka... Osobiście sam czekam na Valtre. A moi koledzy mówią mi że po co?-oni sobie MTZ-em to samo zrobią. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Valtra N111e jest dość popularna. I na pewno Cię nie zawiedzie.Ma większy rozstaw osi od Fendta, co dla mnie było ważne. Co do Fendta to skrzynia Vario daję przewagę w ergonomii pracy, i jak dla mnie nic po za tym...Jeśli chodzi o wykonanie to Fendt i Valtra stoją na tym samym poziomie, jeśli chodzi o użyte materiały to ufam że też.W końcu to jeden koncern AGCO i trzymają poziom. Fendt ma 4 zawory na cylinder jeśli chcesz go katować to będzie lepszy, Valtra ma dwa zawory(ufam że myślisz nad Hi-Tech)
Dokładnie, weź sobie za tę różnice wyposażoną Versu to będziesz miał więcej niż w Fendt, jeśli się da Versu w Eko.
Skupiając się na cenie, bo to chyba główne kryterium to bierz Valtre zawsze kapitał zostanie tym bardziej jeśli bierzesz na kredyt. Ja wybrałem Valtre, a mimo to że jest już zamówiona to nadal mam wątpliwości, puki nie stanie na podwórku one będą się mnie trzymały ;) Bierzesz traktor na PROW??

tak to będzie zakup w ramach PROW . A na jaką Valtre czekasz i ile Ci za nią policzyli ?

#35 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:39

Fendt vs Valtra A może pytanie z innej beczki. Czy przy dzisiejszych cenach opłaca się kupować Fendta ?

#36 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny i ciągniki rolnicze.

Napisany 14 luty 2012 - 21:34

Fendt vs Valtra Mój kolega który użytkuje John deere chciał się przekonać czy fendt mało pali i kupił 312 mówi że fendt to jedna wielka elektronika i jak go nie będziesz umiał ustawić do orki inaczej do rozsiewacza czy do transportu to będzie spalał to co John deere jest zadowolony z tego ciągnika brał go od Korbanka i rok temu płacił za niego 250 000 tys netto a teraz podobno zdrożały 280 000 nett pracuje z lemkenem obrotowym cztero skibowym który zabiera dwa metry.Nie wiem czy tak jest ale to jego opinia.

#37 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 14 luty 2012 - 23:26

Fendt vs Valtra

A może pytanie z innej beczki. Czy przy dzisiejszych cenach opłaca się kupować Fendta ?

Jako użytkownik Fendta powiem, że moim zdaniem przy dzisiejszej cenie nie opłaca się, przynajmniej ja nie kupiłbym go drugi raz za cenę która jest obecnie. Ten fendt i valtra to full opcja z przednim tuz, wom? Fendt przesadza z ceną, jak ciągnik drożeje przez 6 miesięcy 50 tys to chyba jest coś nie tak.

#38 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 15 luty 2012 - 00:06

Fendt vs Valtra Jak na PROW to zaszalej i kup Fendta. Jak jesteś na VAT to jeszcze lepiej. Ale miej świadomość że przepłacisz...jakbyś pytał o 718 i wyżej, i miał zamiar kupić siewnik w masą elektrozaworów i hydraulicznym wentylatorem. To Fendt był by tu na miejscu. Ale mówiąc o 300 to wyraźnie przepłacisz w porównaniu do Valtry która na pewno nie jest gorszej jakości. Dorzuć do Valtry GPS..weź zieloną i będzie wilk syty i Kansas city :P . Czekam na N121h i podstawą do ładowacza i TUZ. Miałem liczone euro po 4 teraz jak się nie mylę liczą po 4,2 i cena katalogowa wzrosła, cena to jakieś 60tys. Euro+VAT. Jak Cie ESU nie ogranicza to bierz na konto Fendta większą Valtre.

Edytowany przez gospodarny1992, 21 luty 2012 - 22:58.

#39 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 luty 2012 - 11:24

Fendt vs Valtra

Jako użytkownik Fendta powiem, że moim zdaniem przy dzisiejszej cenie nie opłaca się, przynajmniej ja nie kupiłbym go drugi raz za cenę która jest obecnie. Ten fendt i valtra to full opcja z przednim tuz, wom? Fendt przesadza z ceną, jak ciągnik drożeje przez 6 miesięcy 50 tys to chyba jest coś nie tak.

Cena dotyczy ciągników z przednim TUZEM bez WOM

Edytowany przez barti022, 17 luty 2012 - 11:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:28