Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 3070 problemy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share alpengold1991

alpengold1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:41

Massey ferguson 3070 problemy Witam. Zakupiłem niedawno ciągnik MF 3070. Pracuje u mnie w usługach leśnych. A więc tak. Na początku miałem problem z filtrem oleju więc go wymieniłem i zalałem skrzynie Agrolem ( przekładniowo - hydraulicznym). problem zniknął. Następnego dnia podczas pracy w lesie pourywały się przewody eletryczne pod prawym tylnym kołem ( cienkie kabelki zaraz nad filtrem). Wtedy zaczął sam się włączać zółw i nie chodził wom. naprawiłem te przewody i zasłoniłem je blachą żeby znowu ich nie pourywać. Teraz wszystko działa lecz nie do końca ponieważ wałek sam się wyłącza po pewnej chwili, zazwyczaj przy podnoszeniu podnosnika. już nie mam pojęcia co tam się dzieje. Czy to problem ze źle podłączoną elektryką czy coś innego? Proszę o pomoc ponieważ nie mam pojęcia jak rozwiązać tą usterke. Dodam że jest to mój pierwszy MF i nie znam się na nich. Dziękuje za wszelkie posty na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 3070 problemy Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:02

Massey ferguson 3070 problemy możliwe że coś pomyliłeś skoro wcześniej było dobrze, ale tak moim zdaniem to ten ciągnik nie bardzo nadaje się do lasu chyba że go całego od spodu zabudujesz:)

#3 Share alpengold1991

alpengold1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:08

Massey ferguson 3070 problemy teraz wałek pochodzi chwile i zaczyna mrugać kontrolka od wałka i przestaje on działać...

#4 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:51

Massey ferguson 3070 problemy Dokładnie kolego do lasu za bardzo się nie nadaje za dużo elektryki i przewodów hydraulicznych pod spodem bardzo szybko można uszkodzić. Być może masz problemy z modułem sterującym albo strona hydrauliczna. Poczytaj tematy w dziale MF jest tam dużo info.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#5 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:18

Massey ferguson 3070 problemy jaki agrol zalałeś mu do skrzyni? Chyba nie agrolem U...

#6 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:54

Massey ferguson 3070 problemy Sprawdź czy tak samo dzieje się przy włączonym przednim napędzie? Może to być przeciek na pierścieniach walka przeniego napędu. Wygląda to na spadek ciśnienia na magistali sterowania skrzynią. Na jakich obrotach tak się dzieje? Tylko na wolnych czy w całym zakresie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share alpengold1991

alpengold1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2012 - 11:05

Massey ferguson 3070 problemy myslałem zeby obejść to oddzielnym przewodem ale nie wiem jak :/ może macie jakiś schemat.?

#8 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 13 luty 2012 - 12:26

Massey ferguson 3070 problemy http://gustlik.2ap.p...oad.php?catid=3 strona z instrukcją warzstatową do 30xx. Dział Autotronic i Hydraulics. W przypadku spadku ciśnienia żadne obejście nie pomoże.

#9 Share alpengold1991

alpengold1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2012 - 12:46

Massey ferguson 3070 problemy a w którym miejscu zmierzyć to ciśnienie i ile ono powinno wynosić? jeszcze raz.: wałek działa jeśli podnosnik jest opuszczony, ale jak podniose go to w polowie wałek przestaje chodzić i mruga kontrolka od wałka. jeśli go opuszcze to wszystko znowu działa. Czyli to nie elektryka jest winna?

#10 Share alpengold1991

alpengold1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2012 - 13:57

Massey ferguson 3070 problemy dzieje się tak na wyższych obrotach gdy dodam gazu. Dodam że po wymianie oleju i filtra powietrza nie było takich problemów. dopiero gdy te przewody się pourywały dlatego podłączyłem je spowrotem i sprawdziłem czy wszystko chodzi ale tylko przez chwile ciągnik chodził więc nie wiedzialem że po chwili się spieprzy... obudowałem wszystko gruba blachą żeby problem sie nie powtórzył ale jak się później okazało kłopot nadal pozostał. gdy wałek się wyłączy przy podniesionym podnośniku nie świeci się zadna kontrolka od oleju tylko mruga ta od Wom.

#11 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 13 luty 2012 - 16:59

Massey ferguson 3070 problemy Może urwał się kabel od czujnika obrotów wom który znajduje się w pobliżu ramienia podnośnika, i może gdy podnosisz i opuszczasz to ramie podnośnika ociera o kabel albo nim rusza i dlatego czasami działa albo nie działa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share alpengold1991

alpengold1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:40

Massey ferguson 3070 problemy Już po kłopocie :) Faktycznie przewód od czujnika był rozpięty a dopiero teraz się dowiedziałem że znajduje się on z tyłu po lewej stronie :) podłączyłem i wszystko jest ok! Musze się jescze wiele rzeczy nauczyć o MF ;p Wielkie dzięki za wszelką pomoc