iskao

ponoszone koszty przy zdechnięciu cielaka

Polecane posty

iskao    1

Witam. Jakie ponosi się koszty, gdy zdechnie cielak o wadze ok. 150kg? Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Witam. Jakie ponosi się koszty, gdy zdechnie cielak o wadze ok. 150kg? Proszę o szybką odpowiedź

 

Koszt to kilkanaście zł góra 20, przynajmniej tak było w ub. roku.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

13,50 zł za sztuke u mnie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

U mnie w poprzednim sezonie ( mówimy o zarejestrowanych sztukach) nic nie kosztowało.Procedura wyglądała tak:

jadę do Powiatowego Weterynarza

zgłaszam padnięcie

przyjeżdża samochód po odbiór

z tym kwitem od nich do ARiMR żeby zdjęli go z ewidencji u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Płaci się za utylizacje jest taka tabela od kg albo od wieku nie pamiętam już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

U nas jak padła jedna sztuka jakies 2-3 lata temu to nic nie płaciliśmy za utylizację więc czyżby coś się zmieniło od tego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

za utylizacjie płaci agencjia a odbiór padlaka to zależy jak jesteś watowcem to płacisz za dojazd około 20zł jeśli ryczałt to nic jedynie srata w stadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskao    1

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Cielaczek był rejestrowany, więc koszty pokrywa ARMiR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nie zapomnij zgłosić tego do powiatowego lek. wet. i wziąć skierowanie do utylizacji. Nie zgłoszenie do powiatowego teraz jest ścigane z kodeksu karnego. Trafisz na służbiste to dojdzie, tak jak u mnie, do sali sądowej, i to tylko za brak zawiadomienia powiatowego lekarza wet.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

inny sposob zakopujesz cielaka w gnoju, zglaszasz na policje ze cielak ci uciekl, robia protokol i to razem z paszportem oddajesz do agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Więcej tej roboty niż tego wart jest ten cielak...Właśnie czekam na (bakutila) samochód z utylizacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Tylko pamiętaj o powiatowym Ode mnie zabrali w tym roku cielaka a z miesiąc czy 2 później dostałem list z PIW że na przyszłość mam zgłaszać najpierw do nich bo inaczej zgłoszą na policję a na razie dali mi tylko takie ostrzeżenie Co oni sobie myślą że ja będę latał od urzędu do urzędu? A potem się dziwią że się padlina po lasach wala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@hatetusk ludzki chłop z twojego powiatowego, u nas to kończy się na wyroku.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Ja w takim przypadku "doczesne szczątki" pochowałam w ogródku,obdzwoniłam jakich się dało hodowców i za dwa tygodnie cielak bez papierów został zakupiony i podłożony pod papiery nieboszczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

itak tez mozna. nikt nic nie wie,zadnych problemow i nikt bakutila nie musi sprowadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowik    0

Potrzebuje pilnie pomocy padła mi dzisiaj krowa ile wyniesie mnie pokrycie kosztów jej utylizacji ma paszport kolczyki czy to w 100% pokrywa ARiMR czy jak za kilo jakoś się płaci pomoście słyszałem ostatnio że jakoś 500zł ale nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Odkopuje temat.

 

Ostatnio ode mnie "hetman" wziął padłe cielę. Myślałem, że będę musiał im coś płacić, koleś jednak nic nie mówił. Zgłosiłem do agencji i powiatowego. Tyle wystarczy?

 

To pierwsze moje padłe zwierzę, wcześniej gospodarzył ojciec więc brak u mnie doświadczenia w takich sprawach.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Gmina powinna mieć podpisaną umowę z firmą zajmującą się utylizacją padłych zwierząt. U mnie tak jest i nic się nie płaci. Trzeba tylko do agencji i powiatowego zgłosić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj