Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa warsztatu

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 12 luty 2012 - 16:58

Budowa warsztatu No i poszedl sprawdzać czujnik indukcyjny żarówką . "I widział Pan że to jest dobre, i podobało sie Panu". W szkole należy sie uczyć z jednego powodu. Aby za parę lat człowiek mogł pomóc dzieciom w odrabianiu lekcji a nie odsyłał ich do matki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa warsztatu Dzisiaj, 01:58
  •  

#22 Share Bartko

Bartko

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 luty 2012 - 17:45

Budowa warsztatu słownik wyrazów obych i ortograficznych jest Tobie napewno obcy...słowa takie jak 'muwił' lub 'kolomnie' :blink: :blink: pózniej sie dziwac ze mieszczuchy mowią o rolnikach nieuki i partacze.Jakbyś wybudowal twoj warsztacik to znając twoj charakter pisma nawet za 10 lat bys go sie nie spłacił... -_-
Pozdrawiam :)

#23 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:27

Budowa warsztatu bardziej chodziło mio to żeby chłopak nie wganiał sie w niepotrzebne koszty, jeśli mu coś nie wypali z biznesem. Fakt faktem, konieczne jest gdzieś porobic najpierw z jakims Majstrem przez duże "M" jako chłopak od podawania kluczy i rozkręcania, a przy okazji jak najwięcej obserwować takiego swojego guru i pytać, pytać, pytać... to najlepszy sposób na naukę, mimo że korzysci finansowe możesz mieć z tego bezpośrednio małe, to zaoowocuje ci jak przejdziesz na swój garnuszek, bo jak pisze kolega wyżej, w naprawach nawet tych prostych klamotów jest tyle sztuczek, kruczków i "cudownych punktów" których jeśli nie podpatrzysz wcześniej i nie zastosujesz podczas samodzielnych napraw to albo w najlepszym wypadku bedziesz sie męczył ze złożeniem czegokolwiek i tracił czas, albo spartaczysz robotę i nie dość że bedziesz prawdopodobnie poprawiał na swój koszt, to też nie od dziś wiadomo że zła opinia niesie się szybciej niż dobra. W dodatku jakość obecnych części pozostawia, mowiąc bardzo delikatnie, wiele do życzenia i jeśli nie wiesz gdzie po co jechać, gdzie co oddać do regeneracji(bo pomy paliwoej w piwnicy nie zrobisz) to wsio niedociągnięcia nawet od ciebie nie do końca zależne, jak nieswiadomy wybór gównianej jakości części i tak spadnie na Ciebie, bo to tobie klient powierz sprzęt i kasę na jego remont, która bez wątpienia z kranu mu nie kapie...

to tak z mojej autopsji w tym temacie
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 luty 2012 - 22:17

Budowa warsztatu Poprawianie roboty za darmo to jeszcze pikuś. Ja np. robię tak (w przypadku podwykonawców, którym zlecam np. regenerację pompy), że w przypadku spartaczenia roboty jadę do najlepszego serwisu i im zlecam poprawienie. Oczywiście na koszt zakładu, który wcześniej nierzetelnie wykonał naprawę. Po zobaczeniu faktury taka "firma" albo nigdy więcej nie podejmuje się takiej roboty, albo do końca życia zapamiętuje lekcje i już robi dobrze. Tak może też być w przypadku autora tematu, zależy na jakiego klienta trafi.

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 12 luty 2012 - 22:20

Budowa warsztatu

No jeszcze trochę kluczy mu zabraknie choćby do rozbierania cylindrów, wybijania tulei, ich nabijania i innych magicznych sztuczek które decydują o trwałości naprawy i jej skuteczności ;) Lecz nie w tym rzecz tu chodzi o podejście. Naprawić czy poudawać że się naprawiło? Być mechanikiem czy próbować nim być? Grzebać w chlewiku czy mieć warsztat? Żyć czy egzystować? To takie podstawowe pytania ;)

Uwierz kolego że miałem do czynienia z majsterkami którzy silnik 6 cyl. w ciągniku robili tydzień i to raz do roku :) aż stwierdziłem że nie stać mnie na ich tanie naprawy:) zaprosiłem porządnego fachowca który był drogi jak cholera ale robił ten sam ciągnik przez kilka godzin w sumie i sprzęt lata już któryś rok z rzędu bez dotykania... W rezultacie był to najtańszy z mechaników ...

Grzebać w chlewiku czy mieć warsztat? - moje zdanie jest takie że kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi, ale w takim przypadku stawianie warsztatu bez opinii/klienta to troszkę bez sensu.

Kuzyni właśnie zaczynali w warsztaciku kilkunastu m2 robili tylko takie roboty których w mieście 5 km dalej nikt nie chciał robić (zawieszenia), dziś mają warsztat 3 stanowiska 2 podnośniki, geometria i niezbędne narzędzia do mechaniki. Dziś to Oni odsyłają (kiedyś brali co popadło)"zawieszenia" robią tylko stałym klientom. Czas od "0" do dziś to coś koło 12 lat.

A kolego wiesz jak niektórzy poprawiają swój prestiż tylko i wyłącznie podnoszą cenę i już słynie opinia drogi i dobry.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:11

Budowa warsztatu Podnoszenie ceny jest potrzebne bo cena urzymania samego siebie , rodziny i warsztatu rośnie, ale bez sensu jak laik lansuje ceny z kosmosu..
Znam bardzo dobrze dwa niedalekie zakłady mechaniczne z renomą które bardzo prężnie rozwijały się, i aż za prężnie, bo w tej chwili spłaty kredytów są na poziomie dochodów, i to trzeba rozważnie rozważyć tzn. "co mogę i ile mogę i jakie mam możliwości"
Zbesztaliście trochę założyciela tematu ale dobrze zrobiliście, chłopak nie zetknął się z rzeczywistością, z resztą napisałem w drugim poście to,w dzisiejszych czasach w byle jakiej działalności trzeba być jednocześnie menagerem i księgowym-ekonomistą w tym przypadku jeszcze mechanikiem elektromechanikiem i w tym rozwoju techniki elektronikiem. Kto się nie rozwija ten się cofa, taka jest prawda. Nie wyobrażam sobie jak taki gość pójdzie do skarbówki, czy innego urzędu załatwić coś, czy zamówi części, czy pogada z ludźmi, jako właściciel byle małej firemki trzeba mieć kontakt z ludźmi kilkanaście razy dziennie, do tego trzeba umieć się wysławiać i mieć kontakt z biurokracją itd. z resztą niekiedy bez praktyki ma się pierwszy raz coś w rękach i nie wie się co to, po co to itd. po to jest właśnie szkoła..."ale po co szkoła"
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#27 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 13 luty 2012 - 08:34

Budowa warsztatu Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:51.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2012 - 09:06

Budowa warsztatu Do autora tematu.... powiem Ci mądrość życiową. Na uczciwej pracy nigdy się nie dorobisz :) co najwyrzej garba

#29 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 13 luty 2012 - 09:10

Budowa warsztatu

Uwierz kolego że miałem do czynienia z majsterkami którzy silnik 6 cyl. w ciągniku robili tydzień i to raz do roku :) aż stwierdziłem że nie stać mnie na ich tanie naprawy:) zaprosiłem porządnego fachowca który był drogi jak cholera ale robił ten sam ciągnik przez kilka godzin w sumie i sprzęt lata już któryś rok z rzędu bez dotykania... W rezultacie był to najtańszy z mechaników ...

taki fachowiec który jest u mnie jedyny w najbliższej okolicy, to znać to on się zna ale robota tak wolno idzie. Jemu do szczęścia brakuje tylko wolny słuchacz i paczka kawy, to robota stoi.

Edytowany przez Piotrek14, 13 luty 2012 - 09:12.

Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 luty 2012 - 14:37

Budowa warsztatu No to daliśmy autorowi do myślenia. Nawet już się nie odzywa. :D

#31 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:05

Budowa warsztatu zarejestrował sie widocznie tylko po to, aby ktoś mu przyklasnął, poklepał po ramieniu i utwierdził w jego przekonaniu. Rozczarował się...

pomijam jego "polszczyznę" :D
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#32 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:51

Budowa warsztatu dokładnie tak jak mówicie, w roku 2007 skończyłem szkołę, zacząłem robić przy sprzedaży części samochodowych, i przy okazji dorabiać sobie w domu na naprawach, dało się, ale żeby mieć trochę grosza trzeba było się natyrać i brać każdą robotę...
aktualnie, nawet po tym jak zmieniłem pracę starzy klienci dzwonią praktycznie bez przerwy, bo to zrobić, to naprawić, wieczorami robię sobie przez 3-4 godzinki, i 1600-2500zł można sobie dorobić bez nerwów

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:20

Budowa warsztatu Ja mam tak samo. Od 10 lat pracuję w branży serwisowej, a zaczęło się od napraw instalacji elektrycznych w C-330 i C-360. Na początku trzeba było brać każdą robotę za niewielkie pieniądze i ciągle być brudnym od wyciekającego oleju. Teraz mam sprzęt diagnostyczny do większości modeli ciągników i maszyn i jak widzę u klienta maszynę brudną od oleju to tylko proponuję umycie sprzętu albo nici z roboty. Jak się zgodzi to ok, a jak nie to kasuję za dojazd i tyle mnie widzą. Tak więc widać, że zbudowanie dobrego wizerunku wymaga czasu i przede wszystkim solidności w wykonywanej pracy. Jak mówi mój brat ekonomista: wysoką cenę za dobrą usługę klient szybko zapomni, a złą jakość nawet taniej usługi będzie pamiętał długo.

#34 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 20 luty 2012 - 18:25

Budowa warsztatu

No jeszcze trochę kluczy mu zabraknie choćby do rozbierania cylindrów, wybijania tulei, ich nabijania i innych magicznych sztuczek które decydują o trwałości naprawy i jej skuteczności ;) Lecz nie w tym rzecz tu chodzi o podejście. Naprawić czy poudawać że się naprawiło? Być mechanikiem czy próbować nim być? Grzebać w chlewiku czy mieć warsztat? Żyć czy egzystować? To takie podstawowe pytania ;)

Napisałeś bardzo dobrze Kolego. Ja znam podobny przykład. Gościu co robił Mi ciągnik ma firmę co kawałek robili mi ciągnik za każdym razem twierdzili że to Moja wina jest że coś się popsuło. Byli Bardzo drodzy pewnego dnia miałem ich po prostu dość remont silnika robili Mi ponad 5 miesięcy aż mnie h... strzelał. Znalazłem innego mechanika w przeciągu 2 dni zrobili mi remont mam nadzieję że wszystko będzie dobrze tylko że byli tańsi odwrotność twojego przykładu. Ma ten gość dobrą renomę ale remont robiłem na jesieni i jeszcze nie wiem jak im to na prawdę wyszło. Drogo nie znaczy dobrze Tanio też nie znaczy dobrze...

#35 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:31

Budowa warsztatu A zgadza się z tym nigdy nie mamy pewności bo cena nie jest wyznacznikiem jakości.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#36 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 20 luty 2012 - 18:34

Budowa warsztatu Dokładnie tak. Myślę że najskuteczniejsze jest zrobienie rozeznania kto jak robi. Ja przekonałem się na własnej skórze jacy są mechanicy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Fuciu

Fuciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, gospodarstwo, samochody, motory

Napisany 01 marzec 2012 - 20:08

Budowa warsztatu Też myślę zeby zostać mechanikiem w przyszłości.