Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:09

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 i bardzo dobrze...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Dzisiaj, 01:05
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:19

Tak samo jak by powiedział że silnik Deutza w Fendzie jest lepszy niż silnik Deutza w Deutz-Fahrze bo to przecież Fendt :rolleyes:

A nie jest lepszy? Ma chyba inny układ wtryskowy i głowice ( nie krzyczcie jak się mylę :rolleyes: ).

#63 Share fifek09

fifek09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 10:37

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 witam wszystkich dzia ze wystawiliscie opinie na temat tych ciagniczkow (Valtra , DF ) ja juz dokonałem wyboru jaki ciagniczek mam kupic jest nim AGROTRON M610 PL DCR B)

#64 Share fifek09

fifek09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:09

deutz sie chowa przy valtrze B)

co masz na mysli ???????????????

#65 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 02 maj 2008 - 21:07

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 szkoda, ja jestem za Valtrą , bo robiłem T 151 i tam jest wszystko pod ręką, ma siłe i jest zawrotna, i jej silnik jest świetny, ja bym na nią stawiał w 100% , ale niemówie Ze DF zły.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share michal83

michal83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 maj 2008 - 08:04

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 ja miałem podobny dylemat DF cz Valtra wybór padł na Valtre. Valtra ma lepsze parametry techniczne, a cena jest podobna valtra jest droższa o jakieś 5-7 tyś.

#67 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 04 maj 2008 - 08:16

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Ja odnośnie silników też wiele razy się spotkałem jak oczywiście deler mówi np. że w Class sa dużo lepsze silniki niż w JD bo Class nie zbudował swojej fabryki silników bo po co ale konstruktorzy jego dali zmiany do silników z fabryki JD i są oszczędniesze z lepszymi osiągami a ja patrząc choćby na serie Celtis widzę że mają konkretnie te same parametry te silniki i zmian nie ma, oraz ciekawe że taka firma jak JD nie wymyśliłaby silnika lepszego niż firma która nie ma swojej fabryki silników. To samo z DF AG które jest producentem silników dla wielu marek ale choćby Fendt i DF to widać że w Fendt są montowane najnowocześniejsze silniki DF AG choćby np. 312VARIO lub starszego 309CI a np. Agrofarm 100 to kosmetyczne zmiany co do 309ci więc i nie jakiś zabójczo trwały Fendt a DF nie przynajmniej silnik.

Przepraszam że tak namieszałem nie wiem jak się uzasadnić.

Ja w tej klasie którą kolega szuka wybrałbym DF tak jak i Ty wybrałeś.

#68 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 04 maj 2008 - 08:57

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 bo zasadnioczo to przedstawiciel jest od ustalenia wypozażenia i do ponegocjowania gośc od karbanka mówił że renault noże robi dobre ale samochody a nie ciągniki i też słyszałem ze silniki w claasach sa lepsze niż w JD no felt jakiś test pokazał ze wśród 80konnych ciągników Renault był oszczędniejszy od JD ale niestety maił gorszą charakterystykę zawsze należy szukaż faktów u niezaleznych ośrodków badawczych

#69 Share fifek09

fifek09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 maj 2008 - 11:29

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 zapraszam do nowego temaciku

http://www.agrofoto....M610-t9957.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 04 maj 2008 - 12:17

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 co do claasa to mogę się wypowiedziec, mam aresa, ma on ten sam silnik co jd6620 se, porównywaliśmy z sąsiadem którym ma jd, zużycie paliwa jest bardzo praktycznie takie samo, nie sa to tak nowoczesne silniki jak te z common rail i 4 zawory na cylinder, mają zwykłe mechaniczne pompy wtryskowe stanadyne, za to może będą tańsze w naprawie jak sie coś zje... u innego sąsiada który ma 6620 premium juz common rail wariował, dopiero jak przegazował :) to mu pomagało

co do trwałosci fendta 309 to radziłbym sie ostrożnie wypowiadac, przez ileś tam lat był to najlepiej sprzedający się ciągnik w niemczech, na niemieckich forach jest dużo pochlebnych opinii o nim, a są to często ciągniki dosyc nowe o duzych przebiegach najczęściej pracujące z turem po 1000 i więcej mth rocznie, ponadto koleś koło mnie ma 309c, pracownik go katuje a nic nie słyszałem żeby sie z nim cos działo

co do wyboru między df a valtra, brałbym valtrę, ta T140 valtra 1000 mth i żadnej awarii, jeżdziłem też df agrotronem 150 i 180.7 które maja w sąsiedniej rsp, dobre sprzety, ale mniejszy miał juz awarie, elektronika, urwał się też wentylator, jakosc wykonania zdecydowanie na korzysc valtry, szczególnie w kabinie

Dodaj odpowiedź