fifek09

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ENka waży 5,5t Seria T na pewno więcej :rolleyes: .

Seria T waży 6 ton bez obciążników

to tak ku ości ścisłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
bo silniki sa zywotniejsze i ladniejsze sa od deutza maja mniejsze spalanie. :rolleyes:

 

Na jakiej podstawie twierdzisz, że są żywotniejsze? Przejeździłeś jednym i drugim 15-20k mth? Co do wyglądu to są gusta i guściki a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :rolleyes: i chyba mało kto powie że valtra ładniejsza od deutza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No mając 14 lat to może ktoś dał ci sie przejechać kawałek :rolleyes: Więc proszę nic nie pisz jak nie masz pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9
widzę, że kolega fifek09 jest z kuj-pom. gdzie bedziesz kupował Lampo???jak w Tupadłach, to wybór jest prosty-DF.z jednym dealerem łatwiej się dogadać, przy dwóch ciągnikach mozna więcej urwać z ceny, późniejsze serwisowanie załatwiasz w jednym miejscu...

 

 

Tak jestem z kuj-pom a gdzie bede kupował lampo podam ci dokładny adres

Wioletta i Grzegorz Schienke

ul. IV Dywizji Piechoty 10 a

77 - 420 LIPKA

tel./fax. 067 266 54 66

fax.: 067 266 34 56

biuro@euromasz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
jezdzilem taka valtrą t170 w lesie troche

Hehe a kto naciskał za Ciebie pedały?? :rolleyes:

bo silniki sa zywotniejsze i ladniejsze sa od deutza maja mniejsze spalanie. :rolleyes:

Hmm...No ja bym nie powiedział że jednostki które siedzą w Valtrze są żywotniejsze od Deutza. Spójrz że w wielu maszynach jest silnik Deutz, to czemu nie Valtry jak są takie żywotne ?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Olik bo tak powiedział diler Valtry i tak musi być. He he dobre :rolleyes: Tak samo jak by powiedział że silnik Deutza w Fendzie jest lepszy niż silnik Deutza w Deutz-Fahrze bo to przecież Fendt :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

to moja opinia i sie trzymam jej ,a co wy uważacie mnie nie obchodzi

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
to moja opinia i sie trzymam jej ,a co wy uwarzacie mnie nie obchodzi

w ten sposob mozna rozpoznac dzieciaka, wiec mozesz sobie pogratulowac zachwianie opinii :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i bardzo dobrze...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Tak samo jak by powiedział że silnik Deutza w Fendzie jest lepszy niż silnik Deutza w Deutz-Fahrze bo to przecież Fendt :rolleyes:

A nie jest lepszy? Ma chyba inny układ wtryskowy i głowice ( nie krzyczcie jak się mylę :rolleyes: ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9

witam wszystkich dzia ze wystawiliscie opinie na temat tych ciagniczkow (Valtra , DF ) ja juz dokonałem wyboru jaki ciagniczek mam kupic jest nim AGROTRON M610 PL DCR B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

szkoda, ja jestem za Valtrą , bo robiłem T 151 i tam jest wszystko pod ręką, ma siłe i jest zawrotna, i jej silnik jest świetny, ja bym na nią stawiał w 100% , ale niemówie Ze DF zły.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

ja miałem podobny dylemat DF cz Valtra wybór padł na Valtre. Valtra ma lepsze parametry techniczne, a cena jest podobna valtra jest droższa o jakieś 5-7 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Ja odnośnie silników też wiele razy się spotkałem jak oczywiście deler mówi np. że w Class sa dużo lepsze silniki niż w JD bo Class nie zbudował swojej fabryki silników bo po co ale konstruktorzy jego dali zmiany do silników z fabryki JD i są oszczędniesze z lepszymi osiągami a ja patrząc choćby na serie Celtis widzę że mają konkretnie te same parametry te silniki i zmian nie ma, oraz ciekawe że taka firma jak JD nie wymyśliłaby silnika lepszego niż firma która nie ma swojej fabryki silników. To samo z DF AG które jest producentem silników dla wielu marek ale choćby Fendt i DF to widać że w Fendt są montowane najnowocześniejsze silniki DF AG choćby np. 312VARIO lub starszego 309CI a np. Agrofarm 100 to kosmetyczne zmiany co do 309ci więc i nie jakiś zabójczo trwały Fendt a DF nie przynajmniej silnik.

 

Przepraszam że tak namieszałem nie wiem jak się uzasadnić.

 

Ja w tej klasie którą kolega szuka wybrałbym DF tak jak i Ty wybrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

bo zasadnioczo to przedstawiciel jest od ustalenia wypozażenia i do ponegocjowania gośc od karbanka mówił że renault noże robi dobre ale samochody a nie ciągniki i też słyszałem ze silniki w claasach sa lepsze niż w JD no felt jakiś test pokazał ze wśród 80konnych ciągników Renault był oszczędniejszy od JD ale niestety maił gorszą charakterystykę zawsze należy szukaż faktów u niezaleznych ośrodków badawczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

co do claasa to mogę się wypowiedziec, mam aresa, ma on ten sam silnik co jd6620 se, porównywaliśmy z sąsiadem którym ma jd, zużycie paliwa jest bardzo praktycznie takie samo, nie sa to tak nowoczesne silniki jak te z common rail i 4 zawory na cylinder, mają zwykłe mechaniczne pompy wtryskowe stanadyne, za to może będą tańsze w naprawie jak sie coś zje... u innego sąsiada który ma 6620 premium juz common rail wariował, dopiero jak przegazował :) to mu pomagało

 

co do trwałosci fendta 309 to radziłbym sie ostrożnie wypowiadac, przez ileś tam lat był to najlepiej sprzedający się ciągnik w niemczech, na niemieckich forach jest dużo pochlebnych opinii o nim, a są to często ciągniki dosyc nowe o duzych przebiegach najczęściej pracujące z turem po 1000 i więcej mth rocznie, ponadto koleś koło mnie ma 309c, pracownik go katuje a nic nie słyszałem żeby sie z nim cos działo

 

co do wyboru między df a valtra, brałbym valtrę, ta T140 valtra 1000 mth i żadnej awarii, jeżdziłem też df agrotronem 150 i 180.7 które maja w sąsiedniej rsp, dobre sprzety, ale mniejszy miał juz awarie, elektronika, urwał się też wentylator, jakosc wykonania zdecydowanie na korzysc valtry, szczególnie w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj