Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 21:16

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Ja bym bardziej był przekonany za VALTRĄ ponieważ so to ciągniki twarde jeździłem troszkę po finladi norwegi szwecji i widać tam te ciągniki i widac że moc to one mają a uciąg to chyba naprawdę przyzwoity. Następny plus to to ze ciągnik dobierasz indywidualnie do swoich potrzeb nie masz narzuconych norm

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Dzisiaj, 06:13
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 01:34

Ja bym bardziej był przekonany za VALTRĄ ponieważ so to ciągniki twarde jeździłem troszkę po finladi norwegi szwecji i widać tam te ciągniki i widac że moc to one mają a uciąg to chyba naprawdę przyzwoity. Następny plus to to ze ciągnik dobierasz indywidualnie do swoich potrzeb nie masz narzuconych norm

nie no to dobieranie to bujda na resorach opowiadana przez dealerow i ich marnych sprzedawcow, nie mam nic do valtry i uwazam, ze niezle ciagniki produkuja, ale z tym to przesadzili ;)
jezdzac po skandynawii nic dziwnego ze zobaczysz wiele valtr, ale co to nam daje, tylko tyle, ze kupuja "swoje" produkty, napedzaja swoje fabryki itd.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share fifek09

fifek09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 22:47

Witam was wszystkich mam mały kłopocik nie wiem co wybrać Valtre T 131 czy Agrotrona 130 ciagnik ten bedzie pracował na 45h
Bedzie to głowny ciągnik w gospodarstwie

Witam wszystkich Ktorzy wyrazaja swoje zdanie na tematy Valty czy DF Agrotrona bardzo wam dziekuje za to co piszecie mam nadzieje ze nie sa to jakies tam bajki tylko prawdy czytałem wszystkie komenty na temat tych ciagniczkow widze ze sa prawie identyczne ,,Kto ma DF bedzie chwalił DF a kto ma Valtre bedzie chwalił valtre." tak napisał tommy66692 przyznam ze to prawda zadałem takie pytanko wam co kupic Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 pisąłem ze mam 45h hmm stan ziemi na dzien dzisiejszy sie zmienił udało mi sie zdobyc ziemie 12h ornej + 4.5h łąki mysle ze cos o mocy 120/150km musze zakupic ktos mi zadał z was pytanie czy mam zamiar to kupic za gotówke czy za dotacje tak na dotacje chce kupic ciagnik juz wniosek jest złożony ale co jeszcze kupie to czas pokaże wiem jedno ze kupie ciagnik 1 z tych 2 ale który kupic???????????????????????????????????????????????????? to mnie czały czas meczy ciagniki sa naprawde bardzo dobre maja podobne cechy i zalety pisał tez ktos w jakich pracach ten ciagnik bedzie pracował to opowiadam ze tylko pracy polowe (ciężkie) !!! prace lekkie bedzie wykonywał lampo 70 który tez kupuję na dotacje bardzo bym was prosił o szczere komenty na temat Tych Ciagniczkow jesli ktos mam Valte to niech napisze co sie w niej nie podoba a kto mam Agrotrona to co mu sie w nim nie podoba co by chciał miec w nim jeszcze a co jest w tym ciagniczku nie potrzebne co wato miec w nim a co nie ????????? prosze aby ktos szczerze okreslił to co mysli co by zmienił w swoim ciagniczku :rolleyes: (VALTRA-DEUTZ)
jeszce raz dzia za komenty do mojego pytanka
Pozderka

#44 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 11:30

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 jeśli chodzi o minusy valtry to
-cięzko pracujące dzwignie zmiany biegów zwłaszcza jak olej zimny (810mth)
-zbyt lekko pracujące i małoprecyzyjne sprzęgło
-włącznik WOM koło włącznika dyferencjału mozna się pomylić
-parujące szyby zimą
-głośne klekotanie silnika przy odpalaniu zimą

#45 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 12:22

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 widzę, że kolega fifek09 jest z kuj-pom. gdzie bedziesz kupował Lampo???jak w Tupadłach, to wybór jest prosty-DF.z jednym dealerem łatwiej się dogadać, przy dwóch ciągnikach mozna więcej urwać z ceny, późniejsze serwisowanie załatwiasz w jednym miejscu...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 07 styczeń 2008 - 18:19

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Minusy Deutza...

-Dźwignia od zmiany prędkości WOM w niezbyt poręcznym miejscu
-parujące szyby
-uszczelki na szybach się marszczą i kurczą co prowadzi do rozszczelnienia kabiny
-słabo i ciężko działający hamulec ręczny

To tyle co ja zauważyłem.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#47 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 07 styczeń 2008 - 18:57

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 deutz sie chowa przy valtrze :rolleyes:

#48 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 19:36

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 nie ma jak to mocne argumenty...

#49 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:04

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Tak @pioter masz rację nie ma to jak nie podważalne argumenty :rolleyes:

#50 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:13

deutz sie chowa przy valtrze :rolleyes:

Czekamy aż nam wytłumaczysz dlaczego!? Why?
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:44

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 bo silniki sa zywotniejsze i ladniejsze sa od deutza maja mniejsze spalanie. :rolleyes:

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:51

ENka waży 5,5t Seria T na pewno więcej :rolleyes: .

Seria T waży 6 ton bez obciążników
to tak ku ości ścisłości

#53 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:17

bo silniki sa zywotniejsze i ladniejsze sa od deutza maja mniejsze spalanie. :rolleyes:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że są żywotniejsze? Przejeździłeś jednym i drugim 15-20k mth? Co do wyglądu to są gusta i guściki a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :rolleyes: i chyba mało kto powie że valtra ładniejsza od deutza :(

#54 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:50

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 jezdzilem taka valtrą t170 w lesie troche

#55 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 22:18

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 No mając 14 lat to może ktoś dał ci sie przejechać kawałek :rolleyes: Więc proszę nic nie pisz jak nie masz pojęcia

#56 Share fifek09

fifek09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 23:06

widzę, że kolega fifek09 jest z kuj-pom. gdzie bedziesz kupował Lampo???jak w Tupadłach, to wybór jest prosty-DF.z jednym dealerem łatwiej się dogadać, przy dwóch ciągnikach mozna więcej urwać z ceny, późniejsze serwisowanie załatwiasz w jednym miejscu...

Tak jestem z kuj-pom a gdzie bede kupował lampo podam ci dokładny adres
Wioletta i Grzegorz Schienke
ul. IV Dywizji Piechoty 10 a
77 - 420 LIPKA
tel./fax. 067 266 54 66
fax.: 067 266 34 56
biuro@euromasz.pl

#57 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 16:08

jezdzilem taka valtrą t170 w lesie troche

Hehe a kto naciskał za Ciebie pedały?? :rolleyes:

bo silniki sa zywotniejsze i ladniejsze sa od deutza maja mniejsze spalanie. :rolleyes:

Hmm...No ja bym nie powiedział że jednostki które siedzą w Valtrze są żywotniejsze od Deutza. Spójrz że w wielu maszynach jest silnik Deutz, to czemu nie Valtry jak są takie żywotne ?

#58 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:08

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Olik bo tak powiedział diler Valtry i tak musi być. He he dobre :rolleyes: Tak samo jak by powiedział że silnik Deutza w Fendzie jest lepszy niż silnik Deutza w Deutz-Fahrze bo to przecież Fendt :rolleyes:

#59 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:23

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 to moja opinia i sie trzymam jej ,a co wy uważacie mnie nie obchodzi

Edytowany przez robertbara, 08 styczeń 2008 - 20:14.
Ort.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:08

to moja opinia i sie trzymam jej ,a co wy uwarzacie mnie nie obchodzi

w ten sposob mozna rozpoznac dzieciaka, wiec mozesz sobie pogratulowac zachwianie opinii :rolleyes:

Dodaj odpowiedź