Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 13:50

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 @Arek
Tak się składa że ja w modelu N111 przepracowałem 260h.

@Olik
Do DF K100 To trzeba by było porównać serię N.

Co Wy chcecie od tych wajch? Może jeszcze napiszecie że podnośnik jest na wajchę jak w Ursusie. Ludziom nigdy nie dogodzi. Jak nie za dużo elektroniki to z drugiej strony za dużo wajch :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Dzisiaj, 05:55
  •  

#22 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 13:52

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Kto ma DF bedzie chwalił DF a kto ma Valtre bedzie chwalił valtre. :P

#23 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 26 grudzień 2007 - 20:57

Olik co Ty Valtrę A95 z DF K100 porównujesz-przecież to inna klasa...
Druga sprawa jest taka-kiedyś już o tym pisałem i znów podpadnę :P-jakim cudem Valtra (w gruncie rzeczy niezgorsza firma ale trochę jej jeszcze trzeba ) awansowała w Polsce do rangi giganta przemysłu ciągnikowego ?-a wielu zarzuca JD jakąś nadmierną reklamę-w porównaniu z ludźmi z Valtry to to są pikusie :)

Wiesz czym Valtra przoduje napewno od DF??... niezawodnością, a czemu ?? bo jest na te cholerne wajchy. Ja nie chwalę DF bo go mam ale poprostu znam ludzi co mają Valtry i DF a nawet miałem okazję pracować różnymi ciągnikami w polu i mam wypracowane zdanie na ten temat, taka jest prawda że np: w Agrotronie k100 masz wszystko już na przełączniczki a w Valtrze nawet i 150 konnej masz te wajchy, mi akurat one nie pasują bo jestem człowiek postępowy i wole wygodę...a jeszcze co do tych stykacjących się dźwigni to jak któryś z was przytnie sobie palec pomiędzy nimi to dopiero porozmawiamy :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#24 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 20:59

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Przeciez Valtre tez mozna miec z guzikami, zalezy jaka opcje sobie ktos wybierze :P

Honda - The Power of Dreams :)

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2007 - 21:11

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 Ja mam Valtre i zamierzam kupić drugą T151e i serdecznie polecam te ciągniki, są mało awaryjne i cena jest przystępna. Wykonanie jest bardzo dobre i niemożna się do niczego przyczepić gdyż jest ok, a przy tym silnik chodzi jak zegarek. A Valtra ma tą przewagę że przednia oś jest dociążona po przez to że silnik jest dalej w przedzie na przedniej osi i zapewnia lepszy uciąg nawet bez obciążników. Wystarczą lżejsze obciążniki a efekt będzie ten sam. Jeśli ktoś twierdzi że niema to znaczenia to niech sprawdzi czy tonę stali poruszy powietrze, z pewnością NIE !!! więc aby dodatkowy ciężar poruszyć musi spalić więcej paliwa i wchodzimy w koszty...... :P

#26 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 26 grudzień 2007 - 21:56

Przeciez Valtre tez mozna miec z guzikami, zalezy jaka opcje sobie ktos wybierze :P

No tak masz racje, guziki w Valtrze są w opcji a w k100 to standard :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#27 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 22:53

Ja mam Valtre i zamierzam kupić drugą T151e i serdecznie polecam te ciągniki, są mało awaryjne i cena jest przystępna. Wykonanie jest bardzo dobre i niemożna się do niczego przyczepić gdyż jest ok, a przy tym silnik chodzi jak zegarek. A Valtra ma tą przewagę że przednia oś jest dociążona po przez to że silnik jest dalej w przedzie na przedniej osi i zapewnia lepszy uciąg nawet bez obciążników. Wystarczą lżejsze obciążniki a efekt będzie ten sam. Jeśli ktoś twierdzi że niema to znaczenia to niech sprawdzi czy tonę stali poruszy powietrze, z pewnością NIE !!! więc aby dodatkowy ciężar poruszyć musi spalić więcej paliwa i wchodzimy w koszty...... :P

po co mu ciągnik ciężki na 45 ha,przecież i tak nie będzie przeciążany ale ja mam df a w sąsiedniej wsi ma valtre t 140 i mniej widać co się dzieje dookoła kabiny noi z przodu, a to jest bardzo ważne zwłaszcza gdy ma się przedni tuz to wtedy lepiej widać co się dzieje z maszyną podpiętą z przodu a tak wogóle to df-y nie są takie lekkie a dfy mają bardziej obciążoną tylną oś dzięki temu przy transporcie nie trzeba używać przedniego napędu

#28 Share K100

K100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 15:37

lepiej bierz valtre silnik ci dluzej wytrzyma

W jaki to sposób? :P

Ja na twym miejscu zrobił bym tak
kto da lepsza oferte to od niego biore ciagnik :)
najlepiej to zrób specyfikacje wyp. DF i Valtry i porównaj
co oferuja Valtra w standardzie i DF
bo silnik są dobre w jednym jak i drugim
kiedys miałem dylemat czy nową valtre 160km czy używany mf 200km
wybór padł na używanego mf

Edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim!!!!!!!

#29 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:50

Ja mam Valtre i zamierzam kupić drugą T151e i serdecznie polecam te ciągniki, są mało awaryjne i cena jest przystępna. Wykonanie jest bardzo dobre i niemożna się do niczego przyczepić gdyż jest ok, a przy tym silnik chodzi jak zegarek. A Valtra ma tą przewagę że przednia oś jest dociążona po przez to że silnik jest dalej w przedzie na przedniej osi i zapewnia lepszy uciąg nawet bez obciążników. Wystarczą lżejsze obciążniki a efekt będzie ten sam. Jeśli ktoś twierdzi że niema to znaczenia to niech sprawdzi czy tonę stali poruszy powietrze, z pewnością NIE !!! więc aby dodatkowy ciężar poruszyć musi spalić więcej paliwa i wchodzimy w koszty...... :P

Ok dociązysz przednią oś ale wtedy automatycznie odciążysz tylną :)

Musi spalic więcej paliwa ale ciągnik o tone cięższy ma dużo lepsze właściwości trakcyjne. Chyba nie powiesz mi że uciągniesz 5 tonową Valtra tyle co np. ktoś inny 6 tonowym Fendtem czy JD. :)

#30 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:22

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 ENka waży 5,5t Seria T na pewno więcej :P .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:50

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 JA na twoim miejscu wzioł bym obydwie oferty a DF i Valtry i porównał co ma ta w opcji a co ta :P i jeszcze do którego dilera masz bliżej ?? Ja przykładowo nie mam porównania ponieważ w mojej okolicy jest bardzo mało valtr ale za to DF jest Więcej mój sąsiad ma K100 i Agrofarma 85 :) ja bym wybrał DF :)

#32 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:45

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 df agrotron 130 waży 5,5 tony ima udżwig 6200kg w opcji ma udżwig 9200kg

#33 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 13:28

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 cięzko wybrac bo sam sie zastanawiam nad wyborem maszyny 120konnej własnie tych dwóch marek :( :( :)

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2008 - 15:57

Ok dociązysz przednią oś ale wtedy automatycznie odciążysz tylną ;)

Musi spalic więcej paliwa ale ciągnik o tone cięższy ma dużo lepsze właściwości trakcyjne. Chyba nie powiesz mi że uciągniesz 5 tonową Valtra tyle co np. ktoś inny 6 tonowym Fendtem czy JD. :D

no dobra, ale minołeś się z moją myślą...
-masz 2 ciągniki(z czego jeden to Valtra i obydwa mają taką samą moc) każdy ma wagę całkowitą 6 ton
-gdy podepniesz do nich 2 identycznie maszyny lub nawet ze sobą je zepniesz to od razu zauważysz że ciągnik który ma cięższy przód lepiej i prędzej przeciągnie tego drugiego gdyż masz zwiększony nacisk i uciąg przedniej osi a przy tym samym Valtra będzie miała lepszy uciąg, mniej będzie go "nosić" na uwrociu nawet z ciężkim płógiem, a przy tym mniejsze spalanie przez to że masa będzie mniejsza!!!
Może nie potrafię tego przekazać pisemnie ale nawet kiedyś w Top Agrar Polska o tym pisali w testów ciągników!!!

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:22

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 jak nie dosc ze bedzie lzejsza, a tym samym bedzie wiekszy nacisk na przednia os, to pomysl o ile bedzie mniejszy na tylnia????
masa w ciagniku agregujacym jakas maszyne nie ma nic do spalania (w takim sensie jak mozna to zauwazyc w samochodach), a jest wrecz odwrotnie bo jak bedzie wiekszy uslizg kol, to czesc paliwa pojdzie na darmo ;) , tzn zawsze idzie, ale wtedy pojdzie wieksza czesc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:35

-masz 2 ciągniki(z czego jeden to Valtra i obydwa mają taką samą moc) każdy ma wagę całkowitą 6 ton
-gdy podepniesz do nich 2 identycznie maszyny lub nawet ze sobą je zepniesz to od razu zauważysz że ciągnik który ma cięższy przód lepiej i prędzej przeciągnie tego drugiego gdyż masz zwiększony nacisk i uciąg przedniej osi

A to te ciągniki tylko na przednią oś ciągną? ;)

Masz dwa ciągniki 6t., jeden rozkład masy przód/tył ma przykładowo 3/3, drugi 2/4 - Z napędem na tył większy uciąg ma ten 2/4, z napędem 4x4 uciąg mają identyczny ponieważ większa masa na przedniej osi w 3/3 nadrobi straty spowodowane mniejszą masą na tylnej osi w porównaniu do 2/4 -> Prosto: w ciągnikach z napędem na wszystkie koła o jednakowym ciężarze rozkład masy nie ma znaczenia dla uciągu, tylko dla stabilności w pracy z ciężkim sprzętem zawieszanym.

#37 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:05

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 coś w tym jest, bo w testach spalania podczas orki ciągników 140 km DLG uznało za najkorzystniejszy rozkład 1/3
a DLG to DLG... jakby nie było... ;)
can do

#38 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:05

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 A nie było to przypadkiem 40/60% ?

#39 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:10

A nie było to przypadkiem 40/60% ?

26%/74%
amen
can do

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:24

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 ja mam mam akurat valtre T130 pisałem o tym że na początku uciekało paliwo z układu i o tym że znajomy ją zakleszczył ale ogólnie jestem zadowolony w kabinie cicho dzwignie i przełączniki są umieszczone ergonomicznie (no może mam zastrzeżenie do tegoże włacznik WOM jest pod włącznikiem blokaby dyferencjału i można nie patrząc się pomylić) a widoczność jest dobra jak agreguję maszynę na przedni TUZ to niema trudności z widocznością także w czasie pracy a masa mojego ciągnika wynosi 6100kg(ważony) i swobodnie mogę pracować z 4 Ibisem bez podrywania przodu na przecznikach

Dodaj odpowiedź