fifek09

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fifek09    9

Witam was wszystkich mam mały kłopocik nie wiem co wybrać Valtre T 131 czy Agrotrona 130 ciagnik ten bedzie pracował na 45h

Bedzie to głowny ciągnik w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Jeżeli już tylko z tych dwóch masz zamiar wybrać to weź T131, dłuższy i cięższy ciągnik lepsza jakość wykonania dobry silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja sądzę że Valtra będzie lepsza pod względem wykonania (nie mówię że DF jest zły) no i to że T131 jest 6-cylindrowa co daje lepszą masę i wykorzystanie mocy silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a ja tagrze jestem za valtrą chyba troche oszczedniejsza od df .A poco ci taki duzy traktor na tyle ha ja mam podobna powirzchnie i szukam czegoś ok 100 km


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

6 cylindrów napewno ma przewage nad 4 lepsze wykorzystanie mocy mniej wyzyłowany,dłuzszy,cięzy a to daje lepszą trakcje w polu :P valtra pownna byc tez lepiej wykonana w środku :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
6 cylindrów napewno ma przewage nad 4 lepsze wykorzystanie mocy mniej wyzyłowany,dłuzszy,cięzy a to daje lepszą trakcje w polu :P valtra pownna byc tez lepiej wykonana w środku :D

valtra i agrotron maja 6 cylindrowe silniki uwazam ze sa to bardzo dobre ciagniki maja bardzo podobne parametry i bardzo dobre wykonanie wybor pomiedzy tymi dwoma ciagnikami jest bardzo trudny oj sam niewiem ktory bym wybral mysle ze oba ciagniki beda zuzywaly podobne ilosci paliwa decydujacym faktem moga byc opinie uzytkownikow ciagnikow obu marek odleglosc do dilera ceny przegladow i opinia o dileze danej marki od ktorego mnialbys kupic ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

to jest cięzki wybór bo klasa ciągnikow porownywana nie to co poruwnanie JD do urususa :P oba beda napewno dobrze ci sie sprawoac ale jesli nie bedziesz miał argumetów przemawiających stanowczo za valtrą albo za df to rzuć monetą najwyzej :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

muj wujek ma df agrotron 130 i ma 6 cylindrów!!!!!!!!!!!!!a o df-ach złego słowa nie powiem zwłaszcza w przedziale mocy od 130km do 180km df ma dużo lepszą widoczność niż valtra i jest mniej skomplikowany w obsłudze wiem to bo znajomy z sąsiednej wsi ma valtre t 130 i ma mniejszą widoczność niż agrotron 155 a tą valtre raz na lawecie serwis zabierał ale to tylko moje argumenty zrobisz jak będziesz chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
muj wujek ma df agrotron 130 i ma 6 cylindrów!!!!!!!!!!!!!a o df-ach złego słowa nie powiem zwłaszcza w przedziale mocy od 130km do 180km df ma dużo lepszą widoczność niż valtra i jest mniej skomplikowany w obsłudze wiem to bo znajomy z sąsiednej wsi ma valtre t 130 i ma mniejszą widoczność niż agrotron 155 a tą valtre raz na lawecie serwis zabierał ale to tylko moje argumenty zrobisz jak będziesz chciał

Nie ma Agrotrona 155, jest Agrotron 150, albo 165 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja jednak był bm za Valtrą. Wiadome :P . Jak na razie jestem bardzo zadowolony ze swojej. O serii N mogę powiedzieć że w ciężkich pracach polowych pali mało. A w lekkich bardzo mało. 126KM w lekkich pracach pali sporo mniej niż 914 które wcześniej mieliśmy. Dlatego ja bym się dobrze zastanowił ile nowy ciągnik będzie chodził przy ciężkich pracach a ile w lekkich. Bo wiadome seria T w lekkich spali więcej niż np. N121 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a valtra napewno bedzie oszczedniejsza od DF i chyba troche tansza a i wnetrze mi sie bardziej podoba w valtrze niz w DF


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Napewno Valtra nie będzie tańsza od DF...zapomnijcie :P a ja bym mrał bez żadnego zastanowienia DF Agrotron ttv 1130 :) super maszynka, dobre wykonanie a w Valtrze masz wszystko na wajchy, wsiadasz jak do starego MTZ-a:/ a i jeszcze coś, takiej niby błachej sprawy nie mogę przepouścić... Miałem kupywać kiedyś Valtrę i wsiadłem do niej i zaczełem przerzucać biegi to jedna wajcha o drugą tarła...moim zdaniem w tej klasie ciąggników nie powinno być takich niedociągnięć :) A właśnie po co Ci na te 45 ha taki duży ciągnik? a bierzesz na jakiś PROW, kredyt czy może za gotówkę?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jestem ciekaw ile osób polecających tutaj valtre kiedykolwiek jej używali w polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja akurat mogę troszeczkę o niej powiedzieć bo pracowałem nią w polu...pod koniec wrzesnia miałem dla znajomego który kupił gospodarkę przetestować parę ciągników i miałem takie...Same Explorer 3 100 km, Claas(chyba) Ares coś około 110 km, Valtra A 95, McCormick Cmax coś około 98 km i mój DF k100...czepiałem je do pługa to najlepiej wyszedł DF razem z McCormickiem później Claas, póżniej Same a na marnym końcu Valtra :/ jakoś nie miała siły ciąnąć pługa Unii Grudziądz Ibis 3*52...a tamte elegancko, i od tamtej pory nie uważam Valtry za super ciągnik chodź są od niej gorsze :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Nie ma Agrotrona 155, jest Agrotron 150, albo 165 :P

jest to model z 2004 roku wtedy do piero wchodziły zaraz po agrotron mk3 a teraz jest inna numeracja np. 180.7 165.7 150.7 150 130 a wtedy co kupywałem t numeracja była taka 100 115 120 140 155 165 albo troche inna ale ja mam na masce napisane agrotron 155 ale jest ich mało

 

Napewno Valtra nie będzie tańsza od DF...zapomnijcie :) a ja bym mrał bez żadnego zastanowienia DF Agrotron ttv 1130 :) super maszynka, dobre wykonanie a w Valtrze masz wszystko na wajchy, wsiadasz jak do starego MTZ-a:/ a i jeszcze coś, takiej niby błachej sprawy nie mogę przepouścić... Miałem kupywać kiedyś Valtrę i wsiadłem do niej i zaczełem przerzucać biegi to jedna wajcha o drugą tarła...moim zdaniem w tej klasie ciąggników nie powinno być takich niedociągnięć :) A właśnie po co Ci na te 45 ha taki duży ciągnik? a bierzesz na jakiś PROW, kredyt czy może za gotówkę?

olik zgadzam się z tobą tam jest wszystko na wajchy

 

Edytuj posty a nie pisz jeden za drugim!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
jest to model z 2004 roku wtedy do piero wchodziły zaraz po agrotron mk3 a teraz jest inna numeracja np. 180.7 165.7 150.7 150 130 a wtedy co kupywałem t numeracja była taka 100 115 120 140 155 165 albo troche inna ale ja mam na masce napisane agrotron 155 ale jest ich mało

 

Zwracam honor, masz rację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Ja akurat mogę troszeczkę o niej powiedzieć bo pracowałem nią w polu...pod koniec wrzesnia miałem dla znajomego który kupił gospodarkę przetestować parę ciągników i miałem takie...Same Explorer 3 100 km, Claas(chyba) Ares coś około 110 km, Valtra A 95, McCormick Cmax coś około 98 km i mój DF k100...czepiałem je do pługa to najlepiej wyszedł DF razem z McCormickiem później Claas, póżniej Same a na marnym końcu Valtra :/ jakoś nie miała siły ciąnąć pługa Unii Grudziądz Ibis 3*52...a tamte elegancko, i od tamtej pory nie uważam Valtry za super ciągnik chodź są od niej gorsze :P

Olik co Ty Valtrę A95 z DF K100 porównujesz-przecież to inna klasa...

Druga sprawa jest taka-kiedyś już o tym pisałem i znów podpadnę :)-jakim cudem Valtra (w gruncie rzeczy niezgorsza firma ale trochę jej jeszcze trzeba ) awansowała w Polsce do rangi giganta przemysłu ciągnikowego ?-a wielu zarzuca JD jakąś nadmierną reklamę-w porównaniu z ludźmi z Valtry to to są pikusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@Arek

Tak się składa że ja w modelu N111 przepracowałem 260h.

 

@Olik

Do DF K100 To trzeba by było porównać serię N.

 

Co Wy chcecie od tych wajch? Może jeszcze napiszecie że podnośnik jest na wajchę jak w Ursusie. Ludziom nigdy nie dogodzi. Jak nie za dużo elektroniki to z drugiej strony za dużo wajch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Olik co Ty Valtrę A95 z DF K100 porównujesz-przecież to inna klasa...

Druga sprawa jest taka-kiedyś już o tym pisałem i znów podpadnę :P-jakim cudem Valtra (w gruncie rzeczy niezgorsza firma ale trochę jej jeszcze trzeba ) awansowała w Polsce do rangi giganta przemysłu ciągnikowego ?-a wielu zarzuca JD jakąś nadmierną reklamę-w porównaniu z ludźmi z Valtry to to są pikusie :)

Wiesz czym Valtra przoduje napewno od DF??... niezawodnością, a czemu ?? bo jest na te cholerne wajchy. Ja nie chwalę DF bo go mam ale poprostu znam ludzi co mają Valtry i DF a nawet miałem okazję pracować różnymi ciągnikami w polu i mam wypracowane zdanie na ten temat, taka jest prawda że np: w Agrotronie k100 masz wszystko już na przełączniczki a w Valtrze nawet i 150 konnej masz te wajchy, mi akurat one nie pasują bo jestem człowiek postępowy i wole wygodę...a jeszcze co do tych stykacjących się dźwigni to jak któryś z was przytnie sobie palec pomiędzy nimi to dopiero porozmawiamy :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Przeciez Valtre tez mozna miec z guzikami, zalezy jaka opcje sobie ktos wybierze :P


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Valtre i zamierzam kupić drugą T151e i serdecznie polecam te ciągniki, są mało awaryjne i cena jest przystępna. Wykonanie jest bardzo dobre i niemożna się do niczego przyczepić gdyż jest ok, a przy tym silnik chodzi jak zegarek. A Valtra ma tą przewagę że przednia oś jest dociążona po przez to że silnik jest dalej w przedzie na przedniej osi i zapewnia lepszy uciąg nawet bez obciążników. Wystarczą lżejsze obciążniki a efekt będzie ten sam. Jeśli ktoś twierdzi że niema to znaczenia to niech sprawdzi czy tonę stali poruszy powietrze, z pewnością NIE !!! więc aby dodatkowy ciężar poruszyć musi spalić więcej paliwa i wchodzimy w koszty...... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj