Skocz do zawartości

Zdjęcie

firma doradcza

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:56

firma doradcza Witam...założyłem ten temat bo chciałbym usłyszeć opinie na temat mojego problemu.
Doradca o którym mowa napisał mi wniosek na MR, po niewielkich błędach z jego strony wniosek został rozpatrzony pozytywnie i dostałem dofinansowanie. Wszystko by było dobrze gdybym na tym etapie zakończył z nim współpracę. Niestety namówił mnie i mojego ojca żebym składał wniosek (który oczywiście on przygotuje) na MGR. Stwierdził że mogę ubiegać się o zwrot 60% na nowe maszyny i remont obory. Ja byłem przekonany że mam doczynienie z kompetentnym doradcą i że jeśli przygotował mi wniosek na MR to i na MGR będzie podobnie. Podpisałem umowę, zapłaciłem za zrobienie wniosku. Niedawno się dowiedziałem że składając wniosek na MGR trzeba było mieć 4 ESU, a ja we wniosku na MR zobowiązałem się do uzyskania 4ESU do końca 2013 roku. Doradca nic nie mówił że moge nie dostać dofinansowania z MGR bo w dniu składania wniosku nie mam 4 ESU (ja miałem 1,6 ESU). Wniosek mój jakimś cudem został przyjęty przez ARiMR ale napewno odpadnie po rozpatrywaniu.
Jak myślicie miał bym szansę wygrania sprawy w sądzie,o zwrot pieniędzy zapłaconych doradcy...?

Edytowany przez daro87, 11 luty 2012 - 11:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
firma doradcza Dzisiaj, 14:09
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:19

firma doradcza jeśli stan rzeczywisty jest taki jak przedstawiłeś, to wskazany doradca nie powinien w ogóle przystępować do przygotowania wniosku, proponuję zaproponować mu zwrot kosztów usługi oraz rekompensatę wszystkich pozostałych kosztów związanych z przygotowaniem dokumentacji; a dla przestrogi możesz tutaj wskazać dane tego doradcy, byłem przekonany, że takie rzeczy to tylko w ODR

#3 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:41

firma doradcza A zapłaciłeś mu całość? U mnie w firmie są 3 etapy: płaci się za wypełnienie wniosku (1/3 umówionej kwoty), jak wniosek przejdzie i rolnik PODPISZE UMOWĘ Z ARIMR płaci kolejne 1/3 i jak rolnikowi rozliczymy inwestycje i rolnik dostanie kasę na konto płaci ostatnie 1/3. Poprawki zawsze są, każde biuro Arimr czepia się czegoś innego, ważne żeby ostatecznie wiosek przeszedł :) . Mogłeś jeszcze skorzystać z dofinansowania przez ARiMR 80% kwoty netto na stworzenie biznesplanu ale pod warunkiem że wcześniej skorzystałeś z dofinansowania 80% na ocenę gospodarstwa z crossa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 11 luty 2012 - 15:16

firma doradcza A dużo cię to kosztowało jeśli można wiedzieć?

#5 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 luty 2012 - 17:11

firma doradcza No właśnie sam się sobie dziwie że mu odrazu wszystkie pieniądze zapłaciłem wkącu ja powinienem stawiać warunki, no ale to tak na szybkiego było. A ten człowiek znał dokładnie moja sytuacje bo robił mi wniosek na MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 13 luty 2012 - 10:59

firma doradcza na tej umowie z tym doradcą podpisał się za mnie mój ojciec czy to w niczym nie przeszkadza jak myślicie ??