Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z paliwem-pilne!

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:23

Problem z paliwem-pilne! Dziś o czwartej rano wstałem w celu wyjazdu do dilera aby zamontować ładowacz czołowy. Długo nie ujechałem, a już ciągnik zdążył mi zgasnąć. Tak jak i dziś, tydzień temu był ten sam przypadek. Parafina we filtrze paliwowym. Po ogrzaniu, odpowietrzeniu i usunięciu kaszki z filtra ujechałem około 100 metrów i znowu zgasł. Na pomoc przyjechał zetor fortera nie odpalany od jesieni i bez problemu chodził. Przetransportowałem ciągnik do gospodarstwa i zadzwoniłem do serwisu. Przyjechał mechanik. Wmieniliśmy filter paliwa i odpowietrzyliśmy. Przejeczałem się ciągnikiem i to samo. Następnie nalaliśmy benzyny do ropy i znów się przejechałem. Teraz już było wszystko dobrze lecz nie wiem co będzie póżniej. W poniedziełek znów jadę do dilera proszę o pomoc. Jak wy radzićie sobie z takimi sytuacjami (o ile je macie). Czy w poniedziałek będzie wszystko dobrze?
Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy pompka od paliwa powinna być wciśnięta przy chodzie ciągnika czy nie?
Szczególnie proszę o odpowiedzi użytkowników agrofarma/explorera3/evo3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z paliwem-pilne! Dzisiaj, 07:36
  •  

#2 Share mario504

mario504

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:41

Problem z paliwem-pilne! witam !!
z kąt bierzesz paliwo ?? jak lejesz jakies scieki to sie nie dziwie a jak juz to dolewaj specjalny srodek który zapobiega zgestnieniu paliwa

#3 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 10 luty 2012 - 19:43

Problem z paliwem-pilne! może zimowe paliwo zalać, w tym roku z ON to porażka, długo była ciepła zima, i stacje chyba kupowały paliwo przejściowe, bo u mnie przy -14 było w karnistrze "mleko", byłem wczoraj po odbiór auta u mechanika, mówi, że jedynie ze Statoil paliwo arktyczne nie sprawiało problemów, Verva sąsiadowi zamarzła, a Tacie w Berlingo zwykły ON z BP też zablokował filtry, więc... paliwo kiepskie, napewno nie zimowe

na przyszły tydzień mówią raczej cieplej, więc może na tym dasz radę dojechać

#4 Share marcin12392

marcin12392

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:45

Problem z paliwem-pilne! Zimą to warto używać dodatki do paliw bo niestety jakość paliw jest strasznie kiepska.
Sam pracuje przy nowych ciągnikach i bardzo często zimą wymieniamy filtry bo letnie paliwo potrafi je dokładnie zatkać gdy są długo na mrozie.

A jak mowa o dodatkach to radze nie używać denaturatu bo już niema w nim tyle alkoholu co kiedyś...

#5 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:54

Problem z paliwem-pilne! Pytanie gdzie tankujesz ?. Ja zalałem ropą do -15 i jak jechałem przy -26 to też miałem to samo co Ty. Kupiłem na orlenie taki uszlachetniacz STP i to się daje jedna buteleczka na 40 lub 50 litrów, wstawiłem do garażu żeby paliwo się dogrzało i wlałem do zbiornika SPT.i 2 litry benzyny na cały zbiornik, teraz jest - 20 i simiga aż miło.

#6 Share Osalek

Osalek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:10

Problem z paliwem-pilne! Wiadomo jest zima to tą gorsza jakościowa rope zcina jest gestsza.
Powymieniaj wszystkie filtry paliwowe i dolewaj troche benzyny do ropy . Możesz wlać jeszcze denaturat bo pozbiera ci wode i nie bedzie marznać

#7 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 10 luty 2012 - 21:11

Problem z paliwem-pilne! Mi przywieźli paliwo z Ekotermu niby zimowe ma byc a przy -20 zamarzło mi 2 razy i tata wlał do baku denaturat i jest ok.
Case <3

#8 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:21

Problem z paliwem-pilne! Panowie, w jakich proporcjach można lać benzynę do ON? Powiedzmy, ile benzyny na 100l ropy?

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:23

Problem z paliwem-pilne! Jest już taki temat. Wystarczy dolać denaturatu trochę i problemów żadnych nie ma.
A to że ci paliwo zamarza to nie wina ciągnika
http://www.agrofoto....on/page__st__20

Edytowany przez lukaczmarek, 10 luty 2012 - 21:25.

#10 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:45

Problem z paliwem-pilne! denaturat tylko z wodą i benzyną się miesza,z on nie za bardzo(i tak się rozwarstwi).-ale jakaś woda która ewentualnie byłaby w zbiorniku to będzie ok.

z benzyną to teraz bezsens-dodatki uniemożliwiające zamarzanie on(krzepnięcie parafiny)wyjdą dużo taniej niż benzyna-to łatwo policzyć-mianowicie:litr benzyny na 100 litrów on to nic-jakieś 5 by trzeba-wychodzi coś koło 30 zł,a dodatek kupisz za 30 złotych spokojnie,a wlejesz tylko setkę-jest kalkulacja?-co ważne,w każdej stacji dostaniesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:01

Problem z paliwem-pilne! Tylko z tego co się orientuję to takie dodatki trzeba dolewać jak nic się z paliwa jeszcze nie wytrąca, bo jeżeli zamarznie to dolanie dodatku nic nie da.

Ja niezależnie skąd paliwo w ciągnikach na zimę te które mogą być używane jesienią dodany jest dodatek i nie ma problemu, zaś do auta nie dolewam żadnych dodatków i tankuję zwykłą ON i nic się nie dzieję.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:15

Problem z paliwem-pilne! benzyny 3 litry na 100 litrów oleleju napędowego ,

#13 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:48

Problem z paliwem-pilne! @Sadek-właśnie-dodatek przed mrozami.

a o "przygotowaniu pojazdu do okresu zimowego"ktoś słyszał?że tak powiem.zdaje się że to mniej roboty jak z czyszczeniem filtrów i spuszczania paliwa.

#14 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:48

Problem z paliwem-pilne! @wama7552-czy w twoim agrofarmie pompka ręczna od paliwa jest wciągnięta, czy jest podniesiona do góry przy zapalonym ciągniku?
Tankuje natomiast na stacjii paliw BP.

Edytowany przez SameExplorer, 11 luty 2012 - 09:52.

#15 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 luty 2012 - 18:29

Problem z paliwem-pilne! Ja od ponad 6 lat tankuje się na Orlenie i prawdę powiedziawszy nigdy nie miałem problemu z parafiną czy zamarzaniem paliwa. Nie używam również żadnych dodatków. C-330 jak i R3 pali bez problemu.

#16 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 luty 2012 - 18:39

Problem z paliwem-pilne! @podcepiony-a ile kupujesz za jednym tankowaniem litrów-niektórzy z nas kupują na kwartał i dłużej,a raczej zamawiają cysternę,i trudno dostać w październiku paliwo zimowe,nierealne.
a problemy są z tego że czasami któremuś się zapomni przygotować paliwo na mrozy-cała filozofia.

#17 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 11 luty 2012 - 18:59

Problem z paliwem-pilne! Panowie a słyszeliście o dolewaniu do ON płynu hamulcowego.Znam gościa co jeżdzi tirem na Moskwe i twierdzi że tirowcy to spraktykowali.Ponoć nieżle się to spisuje, a tam mrozy zapewne większe. :blink:

#18 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:09

Problem z paliwem-pilne! miesiac temu przyjechał do mnie jakis gosciu z paliwem po 4zł i kupiłem od niego paliwo wlałe do słokia zeby zobaczyc co to jast i po miesiacu na spodzie warstwa jakiegos białego kremu czy ktos wie co to moze byc http://s1.zmniejszac...557__126761.jpg

#19 Share cz3sio1

cz3sio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:17

Problem z paliwem-pilne! Sprawdź membrany na pompce wspomagającej bo mogą być zamarznięte i być może paliwo się "zawiesza" U mnie była taka przyczyna :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 12 luty 2012 - 20:31

Problem z paliwem-pilne!

miesiac temu przyjechał do mnie jakis gosciu z paliwem po 4zł i kupiłem od niego paliwo wlałe do słokia zeby zobaczyc co to jast i po miesiacu na spodzie warstwa jakiegos białego kremu czy ktos wie co to moze byc http://s1.zmniejszac...557__126761.jpg

emulsja => woda w paliwie, lub parafina, ale ona sie tak nie wytrąca, jakiś syf to jest,l może ktoś namieszał kiepskiego ON z bio, czy coś

Edytowany przez rafff24, 12 luty 2012 - 20:32.

Dodaj odpowiedź