poiqwe

Agregat uprawowy bierny do 80KM

Polecane posty

poiqwe    1

Jaki agregat byście polecili do NH T5040 86KM? Zastanawiałem sie nad Unią Kombi 3,7BH. Czy te 3,7m nie będzie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

ja kupuje do zetora 7341 78km agregat 3,6m z przednim wałem testowałem go w 4,2 i szedł ale cięzko miał zależy jakie masz ziemie u mnie 3b-6kl raczej żwirowate na ciężkiej nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

agregat 3,60m będzie akurat do tego ciągnika ja kupuje do Agrofarma 420 99km i wystarczający jak na moje gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poiqwe    1

Ziemia przeważnie IIIa i IIIb. Może bezpieczniej byłoby 3,2? Dla 3,7 podawana jest wartość mocy 80-85KM więc to byłoby troszke na wyrost chyba. Chciałbym aby się wypowiedział jakiś użytkownik takiej konfiguracji lub jakieś innej, która mu się spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Ja swoim ferdkiem 85 kucy ciągam agregat 3,2 z przednim wałem i uważam że jest to optymalne rozwiązanie.Poprzednio pożyczałem od brata 3,6 ale bez przedniego wału i też dawał radę,ale uważam że obecnie lepiej robię robotę,można szybciej przejechać no i przedni wał,na zbryloną ziemię-nieoceniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja osobiście przymierzam się do 3 metry agregatu............ do 86 km i myślę, że na ciężkie gleby i tak może okazać się za dużo .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie przesadzajmy ursus c 360 ciągnie 2,6 metra na srednich i lekkich glebach . a w piachu ciagnik ma ciezej i to bardzo 85 km z 3.6 metra musi dać sobie rade bo inaczej po co taki ciagnik


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

ja do 85km mam agregat 3.0m z potrójnym wałkiem i jest troszkę przymały. gdybym teraz miał kupować to wziąłbym jakiś 3.6m.

Zależy też jakie masz ziemie agregat z przednim wałkiem w lżejszej ziemi( piach) stawia o wiele większy opór niż na cięższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam prawie 100 ciagnik i ciagnie 3 m talerzówke kompaktową grano system ktora warzy prawie 1.5 t i jade z predkoscia 8.5 km /h ... i wcale nie ma ciezko


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

ja belarusem 920 czyli 85km ciągam bometa 3.6m i traktor radzi sobie bez problemu ale we wiosce ma nh 90 badz 95km i 9.7m unii nie daje rady z przednim wałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

9.7m unii nie daje rady z przednim wałem

no takiej szerokości to mu się nie dziwie że nie daje rady :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

ja 85 km. Valtro ciągam 3m. brometa i bym więcej jak 3.20 nie brał bym bo mam sporo zamokli na polach i tym zestawem zawsze przelatuje nie miałem jeszcze wtopy a sąsiad 120km i chyba 4-4,5m prawie zawsze zobaczy ze ja robię wyjedzie i zaliczy wtopę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

witam ja zetorem 82 km ciągałem bez problemu 3.60 ziemia kl 4 ,ale jak byly gorsze warunki np mokro to juz byly problemy . wiec 3,7 to jest MAX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

a jak myślicie: ciągnik 80KM dałby radę z agregatem uprawowo-siewnym talerzowym 3m, sam bez siewnika, na glebach lekkich jakie posiadam myśle że dałby rade? co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

dałby radę ja talerzówką 3,15 uprawiałem i chodził bez większych problemów 2 ha na godzinkę robiłem talerzówka była wzmocniona i waga jej wynosiła ok 1300kg( ciągnik 85 kucy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Da rade spokojnie bez problemu pozatym sciernisko np robi sie na glebokosci około 5 cm no moze 8 cm a to automatycznie przekłada sie na mniejsza moc uciagu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj