Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek dochodowy w rolnictwie

363 odpowiedzi na ten temat

#141 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:21

Podatek dochodowy w rolnictwie @gonzo po AKCIE tez widac, ze sie potrafimy (Polacy) zorganizowac ;) .

@farmermf po pierwsze nie kazdy chce sie przykuc do miana rolnika w kazdym aspekcie zycia, po drugie jezdziles kiedys pick-upem? bo jak nie to radze ci przejechac w trasie 300 km i wtedy mowic, ze chcesz kupic hiluxa.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podatek dochodowy w rolnictwie Dzisiaj, 09:41
  •  

#142 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:52

Podatek dochodowy w rolnictwie Brzozak, mam 3 osobówki, wiekszość km robie na dystansie 10km, max 60 w jedną stronę , po za tym nie będzie to jedyne auto w gospodarstwie. Musze miec coś na 4 łapy bo jutro pewnie dzieci do szkoły nie pójdą. :D

#143 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:54

Podatek dochodowy w rolnictwie no widzisz masz osobowki, wiec pewnie kiedys bedziesz tez chcial je zmienic, poza tym benzyny w koszta nie wrzucisz, vat nie odpiszesz, jakby nie wiem dlaczego ludzie musieli na ON jezdzic :blink: :blink:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#144 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:18

Brzozak, mam 3 osobówki, wiekszość km robie na dystansie 10km, max 60 w jedną stronę , po za tym nie będzie to jedyne auto w gospodarstwie. Musze miec coś na 4 łapy bo jutro pewnie dzieci do szkoły nie pójdą. :D

Farmer-Audi, Quattro se kup-i osobowe i w śniegu daje radę jak gupi :D .
Oczywiście benzynę tak jak radzi @brzozak-przynajmniej zawsze odpalisz.

Edytowany przez jaro, 15 luty 2012 - 20:19.

#145 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 15 luty 2012 - 23:23

Podatek dochodowy w rolnictwie brzozak2
I tu się mylisz ^^ ,Ojciec od dawna już Vat od benzyny odpisuje .Fakt mamy mały sad owocowy przecinka ,koszenie i dużo by pisać :D
Znajoma pracuje US to mówiła że ostatnio chłop kupił sobie kolarzówkę bagatela(tylko 16tyś) i Vat mu oddali ,musi czymś lustrować plantacje ,oczywiście nie odbyło się to bez kontroli ;[

#146 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 16 luty 2012 - 02:14

No i dzis Sawicki w TV potwierdzil- podatek dochodowy wejdzie, ale poprzedzi go PEŁNA RACHUNKOWOŚĆ. Krus bedzie naliczany wg. podatku dochodowego. Podatek gruntowy pozostanie w niezmiennym stanie, czyli bedzie co rok wiekszy

Wprowadzając podatek dochodowy rząd będzie musiał znieść podatek rolny (który jest po części uproszczonym podatkiem dochodowym w rolnictwie) gdyż nie może być podwójnego opodatkowania. Problem tkwi w tym czy wprowadzając podatek dochodowy rolnicy nadal będą zwolnieni z podatku od budynków, czy moze tak jak firmy będziemy go płacić . Ponadto otwarta kwestia pozostaje wysokość tego podatku i system odpisów.
Znając realia żaden rząd nie majstruje przy podatkach gdyby nie było to korzystne dla niego tak więc panowie,
PSL z PO wepchało nas na ładna minę.

Edytowany przez Buchaj007, 16 luty 2012 - 02:23.

#147 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:01

Podatek dochodowy w rolnictwie Podatek rolny ma zostać tylko dla tych którzy nie będą płacić p.d. czyli poniżej 6ha.Mniej więcej to wynikało z wypowiedzi Sawickiego z przed kilku dni.

#148 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:21

Wprowadzając podatek dochodowy rząd będzie musiał znieść podatek rolny (który jest po części uproszczonym podatkiem dochodowym w rolnictwie) gdyż nie może być podwójnego opodatkowania. Problem tkwi w tym czy wprowadzając podatek dochodowy rolnicy nadal będą zwolnieni z podatku od budynków, czy moze tak jak firmy będziemy go płacić . Ponadto otwarta kwestia pozostaje wysokość tego podatku i system odpisów.
Znając realia żaden rząd nie majstruje przy podatkach gdyby nie było to korzystne dla niego tak więc panowie,
PSL z PO wepchało nas na ładna minę.

Podatek gruntowy jest uproszczonym podatkiem katastralnym. Na pewno go nie zniosą, najwyżej przekształcą. A z czego by gminy żyły?
To nie forum magii i czarów:)

#149 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:30

Podatek dochodowy w rolnictwie Że co gruntowy to uproszczony katastralny. Chyba coś się tobie pomerdało.

#150 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:56

Podatek dochodowy w rolnictwie Podatek gruntowy pozostanie i będzie to stała kwota co roku zwiększana o inflację... Dzisiaj każda firma płaci podatek dochodowy jak i podatek od nieruchomości i tak samo będzie w rolnictwie...

Podatek rolny ma zostać tylko dla tych którzy nie będą płacić p.d. czyli poniżej 6ha.Mniej więcej to wynikało z wypowiedzi Sawickiego z przed kilku dni.

Co ci się myli ze składką zdrowotną przy podatku dochodowym nie może być żadnych wykluczeń muszą być wszyscy... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:28

no widzisz masz osobowki, wiec pewnie kiedys bedziesz tez chcial je zmienic, poza tym benzyny w koszta nie wrzucisz, vat nie odpiszesz, jakby nie wiem dlaczego ludzie musieli na ON jezdzic :blink: :blink:

@Brzozak, nic nie stoi na przeszkodzie by w trasy jeździć osobówką, a w okolocy gospodarstwa kręcić się Hiluxem czy Navarą. Na razie jeżdzę na pola autem osobowym , ale nie do każdej działki dojadę :D . No i wiadomo, od takiego auta odliczysz vat, od paliwa pośrednio też. :D .
@jaro, na razie nie stać mnie na A8 qatro, ale, to tylko kwestia czasu. :D

#152 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:35

Podatek dochodowy w rolnictwie koledzy a z dopłat też będziemy odprowadzać podatek zawsze słyszałem że to rekompensata za niskie ceny i miały nie być opodatkowane ,bo jako takie nie są dochodem z gospodarstwa

#153 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 16 luty 2012 - 11:44

Podatek dochodowy w rolnictwie Środki z UE nie mogą być opodatkowane!!! KE strzeże tej zasady jak źrenicy oka. Poza tym temat dopłat i związanym z tym podatku był wałkowany w temacie z x razy.
antyfan AF

#154 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:53

@Brzozak, nic nie stoi na przeszkodzie by w trasy jeździć osobówką, a w okolocy gospodarstwa kręcić się Hiluxem czy Navarą. Na razie jeżdzę na pola autem osobowym , ale nie do każdej działki dojadę :D . No i wiadomo, od takiego auta odliczysz vat, od paliwa pośrednio też. :D .
@jaro, na razie nie stać mnie na A8 qatro, ale, to tylko kwestia czasu. :D

Kolego ja mam hiluxa 4 lata dla mnie super auto osobówka niech się schowa jeździłem do franci i osobówką i Hiluxem to wole sto razy hiluxem konfort jazdy po nierównych drogach piękna sprawa osobówką jak wozem drabiniastym i niesłuchaj niektórych pojedziesz nim wszędzie niezależnie od kilometrów może ktoś ma ala terenówkę a mówi że terenowe :)

#155 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:58

Podatek dochodowy w rolnictwie Ale jak jeździłeś do Francji to zapewne przejeżdżałeś przez Niemcy ?No to wiesz tam Hiluxem to tak raczej tylko trzecim pasem można naginać :D .

#156 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 luty 2012 - 16:28

Podatek dochodowy w rolnictwie Ja tam do Francji sie nie wybieram, nie lubię dalekich tras, a i nie mam potrzeby bujać się po obcych krajach. Na razie.
Kombinować trzeba się uczyć zawczasu, a auto może przecież służyc jako transport i obniżenie potencjalnych podatków bo ciągników co rok tez się nie da kupować, a jak wiadomo juz cienias z kratka nie przechodzi, no chyba że przerobić go na bankowóz. :D

#157 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 luty 2012 - 16:51

Podatek dochodowy w rolnictwie pytanie tylko dlaczego rolnicy maja być ciągle uprzywilejowani... tylko dlatego, że z natury rzeczy my jesteśmy biedni ?? a po 5 ciągników na podwórku każdy po 300 tys i po 2 terenówki po 150 tys każda..... ( oczywiście mam na mysli tych wiekszych rolników) ja tam jestem za wprowadzeniem niech sie bogaci podzielą kasa skoro przedsiebiorcy musza i sie ich nikt o zgode nie pyta..... bo mały rolnik jeślli jest biedny nie generuje ani zysków ani kosztów to dla niego w sumie wszystko jedno ...... a krzyczą zawsze najwięcej ci co maja dużo.......

po za tym bycie na zasadach ogólnych i rozliczanie sie z vatu tez ponoć przez wielu określane jest jako samobójstwo i w ogóle sie to nie opłaca........ a ja nie słyszałem, żeby ktoś po tym jak przeszedł z ryczałtu narzekał .......

Edytowany przez 1piotr1, 16 luty 2012 - 16:54.

#158 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:10

Podatek dochodowy w rolnictwie Piotr, ja jako mały rolnik wcale nie neguje podatku dochodowego, ale niech będzie w końcu sprawiedliwość i zmuszą i mnie małego i dużego wszystkich bez wyjątków. Czemu duży ma bulić 500zł miesięcznie za księgową a małemu jak zwykle zero papierów i odpowiedzialności?
Jak widze te terenówki są kością niezgody na wielu wsiach. Polacy. :D

#159 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:20

Podatek dochodowy w rolnictwie Dokładnie-niech będzie sprawiedliwość-niech Kulczyk kurna płaci tyle samo dochodowego co Kowalski z Psiapsiut Dolnych-a co ? :D
@farmermf-na początek zacznij od starej A6 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 16 luty 2012 - 17:26

Podatek dochodowy w rolnictwie Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:29.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1