in2dex

Podatek dochodowy w rolnictwie

Polecane posty

danield28    35

Kupią kupią piszesz jakbyś nie był rolnikiem... Ci co brali w roku 2007 i 2009 MGR będą mogli ponownie kupować maszyny i jeśli będzie podatek to tym bardziej z tego skorzystają stary sprzedadzą i będą mieć wkład na nowy, 50% zwróci unia, zwrot Vat, i dodatkowo amortyzacja przychodu to będzie działać jak wabik...

 

Co do samego podatku jak już to ważne są jasne zasady czyli jak co będzie liczone, jakie korzyści jakie straty to jest ważne... Po za tym na razie nie ma co się pluć i rzucać z agresją na to co nie wiemy jak będzie wyglądać... Rolnicy też się bali wejścia do UE i w ogóle a teraz się domagają większych pieniędzy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Jest bardzo prosty sposób na ominięcie podatku. Posiadasz ziemię klasy V, VI? jaki jest plon żyta z hektara? 2 tony? Cena żyta przyjmijmy 700 zł/t. w koszty wpiszesz nawóz wysiany (polifoska 1600zł/t). Plon uzalezniony od ilości opadów. Jest susza. Zbierasz 2 tony żyta - zysk 1400 zł, a gdzie paliwo, opryski, amortyzacja, czas.

Nie pozostaje ci nic innego tylko idziesz do GOPS. Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zbigniew nie dokońca tak to będize, koszty będą musiały być ukokumentowane czyli faktura na gosp rol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Kupią kupią piszesz jakbyś nie był rolnikiem... Ci co brali w roku 2007 i 2009 MGR będą mogli ponownie kupować maszyny i jeśli będzie podatek to tym bardziej z tego skorzystają stary sprzedadzą i będą mieć wkład na nowy, 50% zwróci unia, zwrot Vat, i dodatkowo amortyzacja przychodu to będzie działać jak wabik...

Zakładając ze dalej będzie taka pomoc od UE. Jeśli nie będzie to Donek wygra bo bez dotacji rolnicy tak chętnie sprzętu nie będą kupować a nikt normalny co roku nie będzie kupował nowego ciągnika czy opryskiwacza aby zapłacić mniej podatku. Dlatego rząd czeka aby UE ustaliła budżet aby wiedzieć co robić.

 

I tak powinna zrobić większa część rolników niech towar sprowadzają z zagranicy to wtedy zobaczą mieszczuchy i rządzący co to znaczyła praca chłopa jak żywność zdrożeje jeszcze bardziej .

Nie ty wyprodukujesz to zrobi to wschodni sąsiad albo zachodni. Potencjał w produkcji rolnej Europy nie został jeszcze w pełni wykorzystany(chociazby w Polsce czy Ukrainie lub Rosji) wiec groźby, ze bez polskich rolników rodacy będą głodować są trochę śmieszne. Holandia czy Japonia importują żywność bo nie są wstanie sami wyprodukować tyle ile potrzebują i jakoś im nieźle się wiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Tego co zwróci Unia do zakupu maszyny, nikt w od przychodu nie odliczy, jeśli dobrze się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Holandia czy Japonia importują żywność bo nie są wstanie sami wyprodukować tyle ile potrzebują i jakoś im nieźle się wiedzie."-i na dodatek dotują rolnictwo jak tylko mogą i starają się wykorzystać każdy kawałek ziemi uprawnej-idioci :D -zamiast zrezygnować kompletnie z tego dopłacania rolnikom i importować całą żywność z Rosji czy Ukrainy i mieć gdzieś groźby że bez rolników będą głodować ...

Stasiu proponuję Tobie abyś zaczął sie starać "iść w politykę"-bez dwóch zdań zrobisz karierę-a już z takimi hasłami jak powyżej (znaczy o zaprzeczanie swoim tezom w co drugim zdaniu :D ) masz premiera jak w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja już mu to doradzałem. Sam nie wiem po co ta produkcja żywności w Polsce. Ukraina z Unia swobodnie by nas nakarmili, i zapłacimy za żywność takie same kwoty, tyle że w euro, ale to przeciez szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Myślisz? W sumie parę takich haseł i wynik będę miał lepszy niż Palikot. Pierwsza antychłopska partia w Europie. To będzie coś.

I pamiętaj, że jak za parę lat ktoś zabierze dopłaty i dotacje to znaczy, ze mi się udało.

 

Jeśli dobrze pamiętam to w Japonii rolnicy są potrzebni tylko do pracy bo tam rząd bardziej reguluje to co maja uprawiać niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A u nas nie ma regulacji? A trój polówka to niby co?Zrównoważone. Zakaz siania więcej jak 3lata tej samej uprawy. PO 14r by dostac dopłaty to zmianowanie, zazielenienia, ugorowanie itp. Częściowo to już sami poddajemy się regulacjom, lub będziemy zmuszeni. Proste. Nie wróże ci aż takiej kariery byś miał władze zabierać dopłaty. Choć jak w Brukseli kilku takich samych oszołomów dojdzie do władzy to kto wie. Kiedyś mi ojciec mówił że w latach 60-70 też byli tacy cwaniacy co krzyczeli, ze za parę lat to żywność nie będzie potrzebna bo będa tabletki na śniadanie i człowiek będzie najedzony. I co? Po 40 latach ludzie jak jedli i srali tak i dalej to samo robią tyle częściej dostają biegunki bo żywność jest sztuczna, chemicznie powiększana. Jakby wszystkie produkty były nie oszukańcze to byłby głód na ziemi bo jej po prostu by zabrakło. Jeśli ty uważasz , ze 27mln ton Polskich zbóż nic nie znaczy i można to zastapić importem to jesteś co najmniej smieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A auto na gospodarstwo to jak na raty to będzie się amotyzowało czy jaka forma płatności najlepsza jest?Lesing, kredyt, gotówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@farmermf to czy lesing, kredyt, czy gotówka- zależy wyłącznie od Ciebie i twoich zdolności finansowych.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No tak, czyli tak czy siak amortyzacja przez 5 lat będzie? Jak kredyt to odsetki również w koszta idą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No-a jako że kredyty preferencyjne znikną wcześniej czy później to aby nie podpaść US wejdziemy w komercyjne-i to raczej wcześniej niż później :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ostatnio sie przekonałem że kredyty mogą być bardzo przydatne jak mnie US przetrzepał za 2006r, i brakowało kilkaset tysięcy dochodu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ale tak szczerze to głupi jest nasz rząd:D Ja jakbym chciał zedrzeć więcej kasy to bym kazał wszystkim przejść na VAT i po sprawie.

Podatek dochodowy to akcja czysto propagandowa (dla mieszczuchów)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Ale tak szczerze to głupi jest nasz rząd:D Ja jakbym chciał zedrzeć więcej kasy to bym kazał wszystkim przejść na VAT i po sprawie.

Podatek dochodowy to akcja czysto propagandowa (dla mieszczuchów)

 

Popatrz jednak ten rząd ma trochę czułości... Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A od dochodu to bede mógł odliczyć: "Lot promem kosmicznym z krową".?

Dbam o rozwój swoich "ogonów", (nie tylko w korycie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Leasing jest o tyle ciekawszy od kredytu, że możesz do kosztów uzyskania przychodu włączyć całą ratę leasingową a nie tylko odsetki tak jak to jest w przypadku kredytu.

Jak ktoś będzie potrzebował kosztów to weźmie leasing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jak słyszę że leasing się bierze bo potrzeba kosztów to mi się słabo robi :wacko: .

Bo jak potrzebuje kosztów bo na papierze wychodzi zysk czyli kasa na koncie jest to po chu. sie zadłużac ??? Biorę kasę kupuję sprzęt i wrzucam w koszta.

 

Leasing biorą Ci co kombinują ale cienko - na papierze zysk a w kasie pustki. Firmy jakie znam porządne o solidnych podstawach to wolą kredyt niz leasing.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ciekawe czy do tego całego projektu swoje 5 groszy nie wrzucają wszystkie firmy produkujące to co potrzebne dla rolnika przeciez maja swoje duże lobby w sejmie, firmy nasiennie cały czas płacza, że rolnik wymienia materiał siewny raz na 20 lat, delerzy maszyn, też widza co sie dzieje, że prow sie skończy a jak rolnik wygeneruje zyki to z całym prawdobodobnieństwem kupi jakąs nową maszynę niż pojedzie na wakacje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

No i dzis Sawicki w TV potwierdzil- podatek dochodowy wejdzie, ale poprzedzi go PEŁNA RACHUNKOWOŚĆ. Krus bedzie naliczany wg. podatku dochodowego. Podatek gruntowy pozostanie w niezmiennym stanie, czyli bedzie co rok wiekszy


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

ciekawe czy do tego całego projektu swoje 5 groszy nie wrzucają wszystkie firmy produkujące to co potrzebne dla rolnika przeciez maja swoje duże lobby w sejmie, firmy nasiennie cały czas płacza, że rolnik wymienia materiał siewny raz na 20 lat, delerzy maszyn, też widza co sie dzieje, że prow sie skończy a jak rolnik wygeneruje zyki to z całym prawdobodobnieństwem kupi jakąs nową maszynę niż pojedzie na wakacje......

 

Jeśli już to najwięcej stracą firmy rzemieślnicze ponieważ rolnicy brali maszyny i urządzenia bez faktur (rachunków) a po wprowadzeniu podatku każdy będzie chciał kwita aby wykazać koszt.

 

Co do zysku to ja będę wolał zapłacić ten 19% podatek i mieć kasę w kieszeni niż szukać na siłę nie potrzebnych inwestycji.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jednym slowem zajekurwabiscie...

 

farmermf auta osobowego nie wrzucisz sobie w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czesio1612
      Witam czy spotkaliście się z irracjonalnym wzrostem hektarów przeliczeniowych w waszych gospodarstwach w porównaniu do roku poprzedniego? Nie wiem co dzieje się w starostwie bo jeszcze tam nie byłem, ale wzrost z 3,6, na 4,7 hektara przeliczeniowego to przesada! gospodarstwo powiększyło się o 68arów porośniętej kilkunastoletnim lasem( oczywiście samosiewy) działki. Obecnie jest to lekko ponad 20ha hektarów fizycznych w IV okręgu podatkowym przy glebach w przeważającej części klasy VI, trochę V i ze 3ha łąki ujętej jako klasa IV... Zawsze było 3, 09 ostatnimi czasy już 3,68, a w tym roku 4,7 hektara przeliczeniowego przy prawie nie zmiennej powierzchni fizycznej. Pani w gminie zajmująca się podatkiem niewiele potrafiła wyjaśnić i odsyła do starostwa( 14 dni na odwołanie się od tej decyzji o podatku) bo podobno działki pod zabudową ujeli przy przeliczaniu na hektary przeliczeniowe i stąd taki wzrost! Nie wiem czy tylko w mojej gminie takie rzeczy czy już wszędzie? Mam nadzieję że ktoś wie jak to wyjaśnić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj