in2dex

Podatek dochodowy w rolnictwie

Polecane posty

Kas    155

Ogólnie widzę że wśród rolników są lemigi ! Wszystko to co proponuje nam nasz "wspaniały donald i jego banda popaprańców" przyjmujemy jako wartość najwyższą! Ja jestem przeciw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

"Kon" w polu potrzebuje wysokoenergetycznej dawki pokarmowej. "Wóde" wrzuce w koszta 1l/dzien, w skali roku 356l*~50=~18 000 tys/rok. No i strata wykazana. Ciekaw tylko jestem, czy US podwazy stwierdzenie, ze: "Kon w polu potrzebuje wysokoenergetycznej dawki pokarmowej".

 

No chyba, że w Art. 3, ust.1 pkt. a, ppkt z, "Ustawy o grabieży": "Zakaz uzywania wysokoenergetycznej dawki pokarmowej dla "koni"".

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ogólnie widzę że wśród rolników są lemigi ! Wszystko to co proponuje nam nasz "wspaniały donald i jego banda popaprańców" przyjmujemy jako wartość najwyższą! Ja jestem przeciw!!!

 

Jak by rządził Jaro to by było niestety tylko gożej. To bez róznicy kto jest przy władzy, bo prędzej czy później podatek dochodowy w rolnictwie by wprowadzili. Złote czasy dla rolnictwa niestety mineły i trzeba bedzie sie zrównać z większością społeczeństwa i płacić takie podatki jak firmy.( Nie jestem zwolennikiem żadnej rządzącej parti. jestem tylko przeciwnikiem "pisuarów")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Skąd wiesz czy byłoby gorzej gdybym rządził ? :D

Podoba mi się argumentacja co poniektórych że jakby rządził PIS to dopiero byłaby bieda-Donek musi was osobiście kopnąć w d..pę żebyście się obudzili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Już się podatek dochodowy nie podoba i katastralny? Przecież Zachód, na który często się powołujecie i uważacie za wzór to już od dawna ma.

 

Złote czasy dla rolnictwa niestety mineły i trzeba bedzie sie zrównać z większością społeczeństwa i płacić takie podatki jak firmy.

To może niestety boleć. Dzielić wszystkie bóle i obowiązki z plebsem. Co za poniżenie dla rolnika. Porównywać go z mieszczuchem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Stasiu-znów MOPS nie dorzucił na jabola ? :D -to naprawdę nie jest wina rolników-wiesz burmistrz tak kazał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Podatek, czy wam się podoba czy też nie, niezależnie kto jest u władzy i tak zostanie wprowadzony. Ważne żeby mieć coś w tym temacie do powiedzenia, a nie jak te barany na rzeź. A tak do przepychanek politycznych, to jakiej ekipie zawdzięczamy skierowanie do TK naszej składki zdrowotnej. Jak się dobrze przypatrzycie, to zrozumiecie, że nieważne kto rządzi zawsze reprezentuje miasto.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A gdzie ten wasz PSL kochany? Zachowuje się jak prostytutka. Daje każdemu ... kto ma kasę. To ma być partia rolnicza pfff

Pogadać z nami mogą, a nie ustawę już opracowują za naszymi plecami. Dziś wspominali o tym w TVPinfo. Parę dni temu był u nas poseł Kowalczyk mocno związany z rolnictwem i również mówił o tym podatku.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Hmm, co by tu jeszcze opodatkować. Ogródki przydomowe i ryczałt za zużycie deszczówki, również tej na polu.

Za deszczówkę już się w Polsce płaci np w Koszalinie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Jedno w tym wszystkim jest pewne - miasto na pewno będzie szczęśliwe bo w końcu rolnikom do pieprzą a propaganda robi swoje , kiedyś zwalano wszystko na żydów dziś rządzący znaleźli nową przyczynę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Za deszczówkę już się w Polsce płaci np w Koszalinie.

 

No i to jest bardzo niesprawiedliwe bo:

 

1. Niepłaci się za ogródki przydomowe (nie napędza to sprzedaży w sklepach typu Stonka, a tym samym nie napędza to ogólnie cało pojętej koniunktury - w tym podatkowej)

2. Niepłaci się za deszczówkę "na polu" - miastowi niech wkońcu ruszą całą bandą na "deszczówkę" zużywaną na potrzeby polowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakby byl jakis protest odnosnie podatku dochodowego to jade nawet do zakopanego ciagnikiem!!!!!!

 

jak ktos mysli, ze mniej zaplaci to jest daleko w bledzie, mowienie, ze obora jest wciaz remontowana i tego typu brednie sa smieszne.

pracujemy po to by zyc, a nie odwrotnie!!!!!!

 

teraz jest dobrze, placimy podatek w zycie i ma to jakies realne odwzorowanie.

jak zawsze tylko armia urzedasow sie zwiekszy i tyle z tego korzysci.

natomiast dla nas zamiast chwili odsapniecia po zrealizowaniu inwestycji, dadza tylko potrzebe kombinowania i uciekania z dochodem jak psy!!!

 

zastanowcie sie dlaczego te k.rwy w 2004 go nie wprowadzili?

 

koledzy macie takze racje co do PSL, sa w koalicji, a nic nie moga/chca.

niestety przez wstapienie palikota do rzadu z tak duzym poparciem, razem z POjeba.i przepchna wszystko. sprawdzaja sie powoli wszystkie czarne scenariusze jarka, ktorego nie lubie jak psa, ale musze przyznac racje w wielu kwestiach :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Brzozak jak masz dodatkowe miejsce w tym ciągniku...to zajedź po mnie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nie ma tego złego.... co by na dobre nie wyszło ...... od wieków chłopa robili w chu....... co było kiedyś jak sanacyjna klika bawiła się w najlepsze przy śpiewie piosenek "przepijemy naszej babci domek cały... "a ludzie na wsi w swych lepiankach przymierali głodem ?? po za tym jest co raz więcej ludzi na wsi młodych w wyższym wykształceniem czy choćby z odpowiednim nastawieniem, którzy za najważniejsze narzędzie pracy w dzisiejszych czasach w gospodarstwie rolnym mają....... kartkę i ołówek...... ;) po za tym chyba kończy się era gospodarstw po którym lata ileś drobiu co zasrywa podwórko jest jedna krowa itd choć sam mam 16 ha to widzę, że zmiany są konieczne...... może wykosi się tym sposobem ludzi którzy maja te 10 ha ziemi a nie zamierzają się rozwijać tylko pobierać dopłaty, ponieważ przestrasza się całej biurokracji zresztą co będzie z dochodami prawników, lekarzy i innych biznesmenów co nakupili po kilkadziesiąt ha a czasem nawet po kilkaset ?? znając życie ich lobby przy posłach tak ustawi przepisy żeby im krzywdy nie zrobić .....

 

a czy ktoś ma dane jak to funkcjonuje w Niemczech, Francji, Holandii czy Dani ?? i mógłby przedstawić zarys funkcjonowania rozliczania się rolników w tych krajach ??

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"może wykosi się tym sposobem ludzi którzy maja te 10 ha ziemi a nie zamierzają się rozwijać tylko pobierać dopłaty"-przy okazji wykoś też :

a)pracowników fizycznych (no bo się nie rozwijają)

b)dzieci z zespołem Downa (jak powyżej)

Ludzie o co wam chodzi ?-dlaczego chcecie tego "małego" zgnoić-jak rozumiem zgnojony będzie bardziej skłonny do pozbycia się hektarów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Do kazdej akcji sie przylacze przeciwnej tej chorej sytuacji.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

No i tak Panowie.

 

-------

-------

-------

-------

tel. - aktualnie nie mam przypisanego, bo wk***ia mnie ACTA.

 

 

Hmmm, i co na to ustawa o "Dostępie do informacji publicznej"?

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Dzisiaj w którymś to radiu rano pan Minister Sawicki mówił że p.dochodowy na pewno nie wjedzie jeszcze w 2013 jak to mówił nasz premier na expose bo żeby to wszystko zrobić to trzeba dużo papierków itd.

Po tym wypowiedział się ktoś z jakiegoś kółka rolniczego czy czegoś takiego że rząd będzie oddalał ten cały dochód bo dobrze wie że może na tym gorzej wyjść niż jest teraz.

 

I hmm...wszystko zależy od tego co wymyślą, bo np.może nam zostawią p.rolny i do tego dorzucą coś w stylu p.dochodowego ale nie do końca dochodowy aby przepisy się ze soba nie gryzły..??

A może wrzucą nas wszystkich do dochodowego,i nie będziemy płacić p.rolnego?

I powiedzmy że płace teraz 10tyś rocznie p.rolnego..jak dobrze będę zarządzać gosp.to przy doch. nie oddam US tych 10tys.

Wiadomo że gosp.100ha i dużo więcej mogą mieć już spore dochody, ale większość tych po 20-50ha a nie mówiąc o tych co maja 5ha jak dobrze pokonbinują i przede wszystkim będą się rozwijać nie będą płacić za dużo podatku a wręcz mogą być nierentowne.

 

Powiedzmy że za cały rok wyszedł mi dochód czysty (bez dopłat) 50-100tys. kupują za co jakiś ciągnik, czy coś innego, wrzucam w koszty i podatku nie ma :)

Czasami jest to tylko na jakiś czas bo w kółko nie można tylko inwestować i tez jakiś grosz trzeba odłożyć czy np.dzieciom dać. Ale i z dopłat na tą chwilę jest taka kasa że jakoś za to żyć można a z tego podatku raczej nie będzie (chyba że coś zmienią).

No a jeżeli jeszcze zakup ziemi można by w koszta wrzucić to już w ogóle byłoby dobrze.

 

No ale można gdybać, a nie wiadomo co oni dla nas wymyślą - jednak myślę że nie będzie to wczesniej niż za 3lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Może przy pracach nad ustawą w końcu się pokapowali ile zarobią i czy zarobią:D

 

wg. mnie gospodarstwa pow 100ha to już przedsiębiorstwa i podatek dochodowy może zachęcić ich do inwestycji i zatrudniania ludzi. Gdyby takie gospodarstwa mogły brać w leasing np. TIRa to też da ludziom prace. Państwo powinno znaleźć sposób, aby takie gospodarstwa tworzyły nowe miejsca pracy- ale to moje nie przemyślane do końca zdanie


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jest jeszcze jedna ważna kwestia

Jak juz chcą wprowadzic jakies podatki dla gosp. itd to najpierw powinni poustalać co i jak a potem przez min 3msc prowadzić szkolenia dla rolników aby mogli sami to rozliczać.

Choć z pewnością większość i tak nie będzie potrafiła

 

Więc będzie więszky popyt na biura rachunkowe, cena pójdzie do góry :) dlatego zapewne biura już rączki zacierają

 

No i dużoo dodatkowych urzędników zapewne państwo będzie musiało zatrudnić do ogarnięcia wszystkiego al

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

2012 r. uchwalenie ustaw w sprawie podatku.

2013 r. wprowadzenie rachunkowości w gospodarstwach (okres przejściowy, wdrożenie do podatku).

2014 r. pierwszy rok z podatkiem w rolnictwie.

 

Taki został przedstawiony harmonogram ale jak to będzie w praktyce to zobaczymy.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Sam dochodowy to nie problem, ale nie łudźcie się, że nie bedzie podatku od nieruchomości za każdy m2 budynków i placu. :o

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Myślicie, ze przedsiębiorcy nie płacą podatku dochodowego? Z samego CIT(spółki, przedsiębiorstwa państwowe itp.) wpływy wyniosły ok 25 mld złotych. Od DG i osób fizycznych to ok. 40 mld złotych. Wiec jeśli się łudzicie ze tak łatwo uda się ukryć dochód to życzę powodzenia. A podatek rolny na pewno zostanie tylko pod inna nazwa. Wątpię żeby rząd zabierał pieniądze gminom które maja problemy finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czesio1612
      Witam czy spotkaliście się z irracjonalnym wzrostem hektarów przeliczeniowych w waszych gospodarstwach w porównaniu do roku poprzedniego? Nie wiem co dzieje się w starostwie bo jeszcze tam nie byłem, ale wzrost z 3,6, na 4,7 hektara przeliczeniowego to przesada! gospodarstwo powiększyło się o 68arów porośniętej kilkunastoletnim lasem( oczywiście samosiewy) działki. Obecnie jest to lekko ponad 20ha hektarów fizycznych w IV okręgu podatkowym przy glebach w przeważającej części klasy VI, trochę V i ze 3ha łąki ujętej jako klasa IV... Zawsze było 3, 09 ostatnimi czasy już 3,68, a w tym roku 4,7 hektara przeliczeniowego przy prawie nie zmiennej powierzchni fizycznej. Pani w gminie zajmująca się podatkiem niewiele potrafiła wyjaśnić i odsyła do starostwa( 14 dni na odwołanie się od tej decyzji o podatku) bo podobno działki pod zabudową ujeli przy przeliczaniu na hektary przeliczeniowe i stąd taki wzrost! Nie wiem czy tylko w mojej gminie takie rzeczy czy już wszędzie? Mam nadzieję że ktoś wie jak to wyjaśnić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj