Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek dochodowy w rolnictwie

363 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 12 luty 2012 - 11:59

Podatek dochodowy w rolnictwie Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:31.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podatek dochodowy w rolnictwie Dzisiaj, 20:31
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:59

Podatek dochodowy w rolnictwie Nie podobno tylko z pewnością :D -i jak widzę co się zaczyna dziać to dochodzę do wniosku że owa "komuna" była jednym z bardziej liberalnych ustrojów...

#43 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 12 luty 2012 - 12:03

Tak ?-no to mam coś na deser-jeżeli nawet podatek rolny zniknie (podejrzewam że ze szkodą dla gmin-zgodzicie się ?) to za chwilę wskoczy podatek katastralny-a co szkodzi ustawodawcom rozciągnąć go na grunty rolne ?-no bo jak to tyle milionów hektarów i żadnego z tego podatku ?-oj bo się chłopom w głowach ze szczęścia poprzewraca... :D .

Podatek rolny ma zostać tylko będzie zmniejszony ale o ile to nie wiadomo. Nie wiadomo też na razie czy gruntowy będzie można liczyć jako koszt przychodu.

Tak więc dopóki nie ma projektu ustawy lub chodź by założeń ciężko coś rozsądnego powiedzieć, jest tylko gdybanie.
antyfan AF

#44 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:06

Podatek dochodowy w rolnictwie Hmm, co by tu jeszcze opodatkować. Ogródki przydomowe i ryczałt za zużycie deszczówki, również tej na polu.

#45 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:09

Podatek dochodowy w rolnictwie W tej chwili 6 tys podatku gruntowego bez możliwości odpisów bo wszystko wykorzystane. Po wprowadzeniu dochodowego zrobię wszystko by nie dać ani grosza. Chlewnia 100 czy 200 letnia jest ciągle modernizowana, większy remont i jest rata amortyzacyjna. Z usługami też nie ma problemu, przy zgłoszeniu REGON oprócz standardowych dodaje się usługi sprzętem rolniczym. Zresztą po wejściu podatku wielu z nas nie będzie prowadzić g. rolnego, tylko przedsiębiorstwo usługowo produkcyjne. @ jaro nikt nie zapłacze nad niedolą rolasa, znając polskie piekiełko wreszcie będą co niektórzy ukontentowani. Papierologia na pewno wzrośnie, ale ciągle coś nam dokładają, więc chyba już się przyzwyczailiśmy. Będąc bankrutem nikt mi nie powie w pośredniaku, że nie należy mi się i mojej rodzinie zasiłek. Dzieci wreszcie uzyskają prawo do stypendiów, internatów, bo ważny będzie dochód w rozliczeniu US, a nie jakieś chore wyssane z palca normy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#46 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:16

Podatek dochodowy w rolnictwie Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

#47 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:18

Podatek dochodowy w rolnictwie Też jestem za wprowadzeniem podatku dochodowego, z tym że nalicznym sprawiedliwie a nie jak pisał kolega wcześniej jakiś rychałt. Na zasadach jak jest w przedsiębiorstwach.
A co do katastralnego to będziemy musieli zrobić ładną rozróbę, bo to jest nie do przyjęcia. Ja nie dośpię nie dojem nie pojadę na urlop i teraz mam jeszcze od tego płacić, to by było chore

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:19

Podatek dochodowy w rolnictwie @agromatik-boję się tego o czym pisze powyżej @bonzo itd-dostaniemy wiecej papierków a korzyści realnych nie zobaczymy-bo ile czasu US będzie wierzył nam że nie mamy dochodu ?

#49 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:20

Podatek dochodowy w rolnictwie To ja popieram głos kolegi @vicia zlikwidować mopsy i zagonić nierobów do roboty, bo najlepiej z nalewką pod sklepem stać i komentować jak to ten ma dobrze bo mu unia dała. Co do dochodowego jeżeli był by na zasadach opisanych przez @gonzo to tak, bo się inwestuje i zawsze można by było korzystać z amortyzacji, ulg itp ( najwyżej jak na zachodzie wymiana sprzętu po 5-7 latach , a nie hulanie po 20 lat ;) ), i by się płaciło mniej niż gruntowego, tylko nie wiadomo jak to będzie z podatkiem gruntowym czy zostanie, no i jak z podatkiem od budynków, jaka stawka, bo np wiata/hala na słomę czy maszyny nie przyniesie tyle zysku co hala przedsiębiorcy robiącego np płoty o tej samej powierzchni. Także nie wiadomo co będzie lepsze :unsure:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#50 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:20

Podatek dochodowy w rolnictwie na deser to Ci krus zrobia po 500zl co miesiac.

Drogi Donaldzie bedziesz kupowal niemiecki chleb w Lidlu
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:30

Podatek dochodowy w rolnictwie @ jaro, a kto tu mówi o braku dochodu, przecież jest zawsze kwota wolna od podatku. O kształcie tej ustawy powinniśmy też my decydować , myślę że nie będzie tak łatwo nam wcisnąć bubla jak składki zdrowotne. Serafinów i inne kreatury związkowe i izbowe, trzeba będzie wziąć za mordę i przypilnować.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#52 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:47

#53 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:04

Podatek dochodowy w rolnictwie Żeby o czymś dyskutować trzeba znać chociaż jakiś zarys przepisów. Myślę że nie zaryzykują dalszego spadku słupków sondażowych, a rękę trzeba cały czas trzymać na pulsie. Jak przyjdzie pora, to po łapkach i do kąta. B)

#54 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:04

Podatek dochodowy w rolnictwie Ogólnie widzę że wśród rolników są lemigi ! Wszystko to co proponuje nam nasz "wspaniały donald i jego banda popaprańców" przyjmujemy jako wartość najwyższą! Ja jestem przeciw!!!

#55 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:21

Podatek dochodowy w rolnictwie "Kon" w polu potrzebuje wysokoenergetycznej dawki pokarmowej. "Wóde" wrzuce w koszta 1l/dzien, w skali roku 356l*~50=~18 000 tys/rok. No i strata wykazana. Ciekaw tylko jestem, czy US podwazy stwierdzenie, ze: "Kon w polu potrzebuje wysokoenergetycznej dawki pokarmowej".

No chyba, że w Art. 3, ust.1 pkt. a, ppkt z, "Ustawy o grabieży": "Zakaz uzywania wysokoenergetycznej dawki pokarmowej dla "koni"".

Edytowany przez kartofelz, 12 luty 2012 - 13:24.

#56 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:44

Ogólnie widzę że wśród rolników są lemigi ! Wszystko to co proponuje nam nasz "wspaniały donald i jego banda popaprańców" przyjmujemy jako wartość najwyższą! Ja jestem przeciw!!!

Jak by rządził Jaro to by było niestety tylko gożej. To bez róznicy kto jest przy władzy, bo prędzej czy później podatek dochodowy w rolnictwie by wprowadzili. Złote czasy dla rolnictwa niestety mineły i trzeba bedzie sie zrównać z większością społeczeństwa i płacić takie podatki jak firmy.( Nie jestem zwolennikiem żadnej rządzącej parti. jestem tylko przeciwnikiem "pisuarów")

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:11

Podatek dochodowy w rolnictwie Skąd wiesz czy byłoby gorzej gdybym rządził ? :D
Podoba mi się argumentacja co poniektórych że jakby rządził PIS to dopiero byłaby bieda-Donek musi was osobiście kopnąć w d..pę żebyście się obudzili ?

#58 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:41

Podatek dochodowy w rolnictwie Już się podatek dochodowy nie podoba i katastralny? Przecież Zachód, na który często się powołujecie i uważacie za wzór to już od dawna ma.

Złote czasy dla rolnictwa niestety mineły i trzeba bedzie sie zrównać z większością społeczeństwa i płacić takie podatki jak firmy.

To może niestety boleć. Dzielić wszystkie bóle i obowiązki z plebsem. Co za poniżenie dla rolnika. Porównywać go z mieszczuchem...

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:48

Podatek dochodowy w rolnictwie Stasiu-znów MOPS nie dorzucił na jabola ? :D -to naprawdę nie jest wina rolników-wiesz burmistrz tak kazał...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:48

Podatek dochodowy w rolnictwie Podatek, czy wam się podoba czy też nie, niezależnie kto jest u władzy i tak zostanie wprowadzony. Ważne żeby mieć coś w tym temacie do powiedzenia, a nie jak te barany na rzeź. A tak do przepychanek politycznych, to jakiej ekipie zawdzięczamy skierowanie do TK naszej składki zdrowotnej. Jak się dobrze przypatrzycie, to zrozumiecie, że nieważne kto rządzi zawsze reprezentuje miasto.