Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek dochodowy w rolnictwie

363 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2012 - 18:18

Podatek dochodowy w rolnictwie Powyższemu postowi nie można odmówić logiki.Nigdy jakoś nie słyszałem o tym aby następne obciążenia fiskalne były wprowadzane po to aby ulżyć doli jakiejkolwiek grupy społecznej-no chyba że panującej :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podatek dochodowy w rolnictwie Dzisiaj, 08:33
  •  

#22 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 luty 2012 - 18:24

Podatek dochodowy w rolnictwie witam

od roku jestem na tzw vacie i mam pytanie od jakiej sumy będzie naliczane te 18 % ??

Dla przykładu , sprzedaż na kwartał 10700
Zakupy 1000l diesla , podatku ok 1100zł , czyli jestem do przodu 400zł
Tak bylo do tej pory. A te 18 % to będzie od różnicy tj 10000 - 6000zł za ropę?? czy się mylę ? dodatkowe 720zł do US?
wschodni koniec mazowsza.

#23 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 luty 2012 - 18:41

Podatek dochodowy w rolnictwie Wszystko co sprzedałeś minus wszytko co kupiłeś. Jeżeli wiecej sprzedałeś niż kupiłeś to od różnicy zapłacisz 18%. A jak wiecej kupiłeś niż sprzedałeś to nic nie płacisz, tylko idziesz do MOPS po zapomogę.
Czyli sprzedaż za 10.000zł a kupiłes (opłaciłeś) za 9.000, czyli 10.000 - 9.900 = 1.000 z tego zapłacisz1 18% czyli 180zł.
Sprzedaż za 9.000 kupno za 10.000 czyli 9.000 - 10.000 = -1000. Z tego nie zapłacisz podaku bo nie miałes dochodu. Oczywiscie to bedzie rozliczenie roczne wiec kwoty bedą o wiele wyższe.

#24 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 10 luty 2012 - 18:46

witam

od roku jestem na tzw vacie i mam pytanie od jakiej sumy będzie naliczane te 18 % ??

Dla przykładu , sprzedaż na kwartał 10700
Zakupy 1000l diesla , podatku ok 1100zł , czyli jestem do przodu 400zł
Tak bylo do tej pory. A te 18 % to będzie od różnicy tj 10000 - 6000zł za ropę?? czy się mylę ? dodatkowe 720zł do US?

Kwoty netto.
antyfan AF

#25 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 luty 2012 - 18:55

Podatek dochodowy w rolnictwie No dobrze dobrze, ale co z amortyzacją budynków i sprzętu? W jaki sposob to bedzie sie odbywac, bo jezeli ktos kupił maszyny za 100tys netto plus wybudował jakis budynek za kolejne 100tys przykladowo rok temu, to w jaki sposob bedzie to amortyzowane? Przeciez firmy kupuja luksusowe auta dla prezesow i wliczają je sobie do kosztow przez 3-5lat, tak samo budynki, dzieki temu nie placa w ogole podatku. Jak teraz to bedzie weryfikowane, jezeli traktor bedzie amortyzowany 7 lat. Jezeli byl kupiony przykladowo 1 stycznia 2011 to od 1 stycznia 2014 bedzie jeszcze 4/7 kwoty do wliczenia do kosztow. Czy oczywiscie najpierw arimr hojną reka rozdawal doplaty do traktorow ktore 5krotnie przywyzszaly wymagania rolnika zadluzajac go na kilka lat a pozniej nie dosc ze bedzie splacal kredyt to jeszcze pewnie nie bedzie mogl wliczyc go do amortyzacji a tym samym dojdzie mu jeszcze podatek dochodowy?

#26 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:24

Podatek dochodowy w rolnictwie Ja raczej nastawiałbym się na to, że będzie to obowiązywać jak będzie podatek dochodowy i to co kupiłeś przed nim nie będzie się wliczać do amortyzacji...

#27 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:16

Podatek dochodowy w rolnictwie Według mnie to nasz rząd kręci kolejnego bata na rolników! W dodatku na tych co najwięcej się napracują, bo małych gospodarstw do 6ha to nie dotyczy ani reforma KRUSU ani podatek dochodowy,

Wydaje mi się że schemat jest taki;
1. Najpierw rząd za pośrednictwem unijnych programów modernizacyjnych daje możliwości rozwoju rolnikowi.
2. Rolnik poprzez zakup nowych maszyn zwiększa produkcję, dzięki czemu wzrasta jego dochód.
3. Rząd nakłada na rolnika podatek dochodowy, który trafia do kasy państwa.

Na chłopski rozum wygląda to tak my wam dajemy możliwości zakupu „ zabawek „ które kupicie za pomocą środków unijnych, a jak już będziecie mieli te „zabawki” to my na was nałożymy podatek dochodowy i wszystko do nas wróci!!!

#28 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 10 luty 2012 - 22:41

Podatek dochodowy w rolnictwie @danield28 zawsze możesz wciągnąć, w środki trwałe to co kupiłeś przed wprowadzeniem podatku dochodowego. Kwestia oszacowania ceny, którą będzie można przez kolejne lata odliczać jako amortyzację.

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 luty 2012 - 07:24

Podatek dochodowy w rolnictwie "Według mnie to nasz rząd kręci kolejnego bata na rolników! W dodatku na tych co najwięcej się napracują, bo małych gospodarstw do 6ha to nie dotyczy ani reforma KRUSU ani podatek dochodowy".
Już kiedyś o tym pisałem ale się powtórzę-w mojej okolicy jest mnóstwo gospodarstw poniżej owych 6 ha przeliczeniowych ale o całkiem sporej powierzchni ha fizycznych-wątpię aby ktoś kto ma 30 ha fizycznych i hodowlę napracował się mniej niz taki który ma owe 30 przeliczeniowych a w rzeczywistości 20 fizycznych samego ornego (bo chyba i taka możliwość istnieje ?).

#30 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:05

Podatek dochodowy w rolnictwie cenna uwaga, z tymi 6ha przeliczeniowymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:13

Lepiej rozliczać sie samemu, bo i tak żadne biuro nie ponosi odpowiedzialnosci za złe rozliczenie bo ty sie pod tym podpisujesz i zostanie troche kasy w kieszeni, jak sie nie kombinuje to nie ma sie czego bać. Lepiej dla "prawdziwych rolników" bedzie podatek dochodowy bo wtedy nikt nie bedzie sie czepiał że rolnik ma tak dobrze. Dopłaty z uni nie mogą byc opodatkowane, tylko te z Polskiego budżetu, ale ich jest niewiele.

Biuro rachunkowe ponosi takową odpowiedzialność księgowy podpisuje się pod każdym rozliczeniem jeśli jest coś nie tak to księgowy jeździ do US i się tłumaczy. Biuro powinno być także ubezpieczone w razie złego rozliczenia

#32 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:47

Podatek dochodowy w rolnictwie Jak ktoś mało produkuje , sprzedaje zboże na gębę , nie wie co to konto w banku itp a są jeszcze i tacy to dla nich to bez znaczenia dochodowy czy nie , ważne aby gops dalej funkcjonował !!

Ale jak już zakupię warchlaka na fakturę , pasza , dodatki itd , przy dobrych wiatrach zostanie mi 80-100zł ze sztuki i teraz dla tuska 18zł z każdego kabana na paliwo do samolotu a co . . weź się czegos dorób w tym kraju.

Pierwsza reforma dla mnie w tym kraju do wprowadzenia to likwidacja tego gopsu mopsu , może by znikła ta banda nierobów , legasów jeb... , sąsiaduję niestety z każdej strony z taką patologią pijaństwo i nic poza tym i patrzeć nie mogę , powie Ci prosto w twarz bo tym masz kasę to co tam dla Ciebie te drogie nawoazy , paliwo , dla mnie też nikt tego nie da za free , każdy miał ojca i matkę i niech do nich ma pretensję .

Kiedy ten rząd przejrzy na oczy .

Osobiście to rozliczam faktury w biurze rachunkowym , księgowej podpisałem upoważnienie i ona to wszystko zanosi , ewentualne korekty itp , ja tylko do niej z dokumentami i ewentualnie jak wystąpię o wcześniejszy zwrot to muszę do US podpisać raport kontrolny .
W sumie siostra mogłaby mi to rozliczać , ale biuro ma długą historię w powiecie , masę klientów więc może mniejsze ryzyko jakiś mandatów kontrolnych itp . Nie wiem , ale takie jest moje zdanie .
wschodni koniec mazowsza.

#33 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 12 luty 2012 - 08:24

Podatek dochodowy w rolnictwie Spętają nas dodatkowym podatkiem. Ciekawe czy dadzą nam możliwość wliczyć w koszty własną pracę..

Dopóki nie pozwolą nam rozszerzać działalności na np. rolno-usługowo to je wolno nam się zgodzić. To co płacimy Panu Mirkowi za kombajnowanie nie będziemy mogli sobie wliczyć w koszty bo Pan Mirek jest rolnikiem, a nie firmą usługową.. Paranoja

Tych co są za podatkiem to mi osobiście żal. I proponuje puknąć się w głowę. Tusk wprowadza nam ten podatek nie po to żeby nam udogodnić tylko po to żeby dodatkową kasę ściągnąć.
Za 5lat zamykam działalność (bo wcześniej nie mogę), a potem niech wam dowalą ZUS i wszelkie podatki- wtedy mnie wspomnijcie
To nie forum magii i czarów:)

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 luty 2012 - 08:42

Podatek dochodowy w rolnictwie Niestety tych co są za podatkiem nawet puknięcie DUŻYM gumowym młotkiem nie otrzeźwi-być może dla jakiegoś tam odsetka rolników faktycznie się poprawi (a na pewno poprawi im się samopoczucie bo miasto zobaczy jak jest biednie na wsi :D i zapłacze nad niedolą rolników-faktycznie może to i warte wprowadzenia owego podatku) ale dla reszty przewiduję jedynie wzrost obciążeń i papierkologii.

#35 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:33

Podatek dochodowy w rolnictwie Też się tego obawiam, że znowu dostaniemy dodatkowe papiery do wypełnienia, oraz że powstaną nowe biura dla urzędasów bo ktoś będzie musiał pomóc rolnikom przy rozliczaniu się z podatku dochodowego

#36 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:21

Podatek dochodowy w rolnictwie A jak będzie rozliczana np.chlewnia 100-letnia?Dla skarbówki takie coś istnieje?Rolnictwo jest pewną specyfiką którą nie idzie o tak obliczyć

#37 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:33

Podatek dochodowy w rolnictwie jak podatek bedzie liczony od roznicy pomiedzy sprzedaza a zakupami i doplaty nie beda sie liczyly do tego oraz nie bedzie sie placilo podatku gruntowego jak w tej chcwili to ja jestem za , bo jestem na vacie i tak mam ze suma sprzedazy i zakupow sie rownozawzy czyli podatek to mniek wiecej kilkaset zł w skali roku bedzie

#38 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:38

Podatek dochodowy w rolnictwie Na wszystkie zjawiska zachodzące w przyrodzie, również te związane z uszczuplaniem zasobów leśnych - na rzecz wszechobecnej biurokracji, należy spojrzeć z pozytywnej strony.
Tzw. rolnicy "sklepowi", wszelkiej maści "dojarze", "chlewiarze", "zniwiarze", "pszczelarze", "jajcarze", zaczną może używać aparatu mózgowego z rdzeniem o taktowaniu w GHz - na rzecz okradania aparatu państwowego.
Nie sądze, aby "dupolizaki" ministra rolnictwa i rozkradania wsi, tanio się sprzedały i pozwoliły na zamknięcie tylnych furtek, którymi to "pod osłoną nocy"/przy silnym wietrze, wynosi się majątek gospodarza.

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:44

Podatek dochodowy w rolnictwie Tak ?-no to mam coś na deser-jeżeli nawet podatek rolny zniknie (podejrzewam że ze szkodą dla gmin-zgodzicie się ?) to za chwilę wskoczy podatek katastralny-a co szkodzi ustawodawcom rozciągnąć go na grunty rolne ?-no bo jak to tyle milionów hektarów i żadnego z tego podatku ?-oj bo się chłopom w głowach ze szczęścia poprzewraca... :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:54

Podatek dochodowy w rolnictwie A dodatkowo bykowe i pańieńskie, za komuny podobno tak było i wszyscy żyli cuuudooownieee.