Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek dochodowy w rolnictwie

363 odpowiedzi na ten temat

#341 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 11 marzec 2012 - 22:12

Czyli trzeba mieć 6ha ale to musi być ha przeliczeniowy żeby płacić ten podatek dochodowy tak czy się mylę POZDRAWIAM

Mylisz to kolego ze składką zdrowotną Co do podatku dochodowego to nie ma na razie żadnego info a prace nad ustawą są na razie w toku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podatek dochodowy w rolnictwie Dzisiaj, 20:28
  •  

#342 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 17:28

Podatek dochodowy w rolnictwie List otwarty do Prezydenta RP, Ministra Rolnictwa Polityków, Sejmowej i Senackiej Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich

Delegat Dolnośląskiej Izby Rolniczej
Jerzy Bucki

Cytat: "Rachunkowość i podatek dochodowy powinien być dla wszystkich gospodarstw albo nie powinno go być go w ogóle. Co to znaczy ryczałtowany dochód?Ja Proponuje zryczałtować w firmach pensję, uśrednić do poziomu prezesa i naliczyć zryczałtowany dochód. To właśnie jest nam proponowane.
Żadne państwo w Europie poza Polską, nie posługuje się hektarem przeliczeniowym. Ponadto proponuje się, aby podatek gruntowy nadal pozostał. To co? Mamy płacić dwa podatki?
Czasy ciemnogrodu na wsi już minęły i każdy potrafi czytać, pisać i liczyć, i jest w stanie policzyć dochód w swoim gospodarstwie. Urzędnicy liczą inaczej, np. jeżeli sprzedałem siano za 2000 zł to, to jest mój dochód. Czy definicja dochodu w rolnictwie i poza nim to inna bajka?. Jeśli chce się wprowadzić podatek dochodowy w rolnictwie musi być oparty na indywidualnych danych, nie na założeniach dochodu, które będą zakłamane."
O to link do całego listu
http://www.ppr.pl/artykul-list-otwarty-do-prezydenta-rp-ministra-rolnictwa-167798.php

#343 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 13 marzec 2012 - 19:44

Mylisz to kolego ze składką zdrowotną Co do podatku dochodowego to nie ma na razie żadnego info a prace nad ustawą są na razie w toku

No właśnie nie wiem dokładnie o co chodzi z krusu jeszcze nic nie dostałem dlatego się zapytałem a co do tej zdrowotnej składki to trzeba mieć te przeliczeniowe czy po prostu 6ha np. 5 klasy ziemi i koniec

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:31

Podatek dochodowy w rolnictwie Przeliczeniowe

Edytowany przez milanreal1, 13 marzec 2012 - 22:10.
cytowanie poprzedniego posta

#345 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 15:59

Podatek dochodowy w rolnictwie Kilka dni temu w nocy w jakimś programie jakiś polityk (mało znany, nie pamiętam nazwiska, ale na 100% z PO) wypowiadał się i mówił że trwają pracę nad podatkiem dochodowym w rolnictwie i że podatek ten ma być płacony od obrotu. W radiu członek SLD się wypowiadał i oni mają swój projekt ustawy żeby rolnicy którzy są na Vacie płacili normalny podatek dochodowy tak jak przedsiębiorcy, a nie Vatowcy jakiś uproszczony. Które rozwiązanie według was było by lepsze?

Edytowany przez st220, 03 listopad 2012 - 16:01.

#346 Share malymiro

malymiro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 listopad 2012 - 19:32

Podatek dochodowy w rolnictwie witam.
mam pytanie ,czy jak oddam w dzierżawę pole (legalnie)z umową czy to ja będę musiał to płacić czy dzierżawca

pozdrawiam

#347 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 20:06

Podatek dochodowy w rolnictwie I ty i on... ;)

#348 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 12 kwiecień 2013 - 11:24

Podatek dochodowy w rolnictwie Panowie pomózcie :)
Mam 15 ha gruntów własnych , 10ha dzierzaw i troche dzierzaw z 10ha na gebe, 80 sztuk bydła. Dostałem sie na różnicowanie i czekam za poprawkami ale myśle że wszystko pujdzie dobrze i sie załapie:) złożyłem wniosek na pare maszyn za 200 tys netto i zastanawiam sie czy przejsc na vat czy zostac na ryczałcie i co z tym dochodowym bedzie. Myśle też złożyc wniosek na Prow na ciągnik i przyczepy za 300 tys netto bo nieskładałem jeszcze, także jakbym przeszedł na vat to by mi wrócili samego vatu około 115 tys zł. Ale znów opłacać księgowa to tez sie uzbiera , bo sam nie mam czasu zbytnio. Prosze o porade :)

#349 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2013 - 11:59

Podatek dochodowy w rolnictwie @zyga2905: jak przejdziesz na vat przy zakupie maszyn na pewno zyskasz , natomiast przy produkcji zwierzęcej będziesz płatnikiem vat, czyli będziesz musiał wpłacać do skarbówki kasę co m-c albo kwartał. Czytałem w topagrarze, że na vacie wychodzą tylko ci co prowadzą prod. roślinną, natomiast na zwierzęcej jest się albo do tyłu albo na minimalnym plusie. Najlepiej policz sobie na podstawie faktur ze sprzedaży ile musiałbyś vatu zapłacić, a ile z paragonów fiskalnych przy zakupie środków do produkcji skarbówka by ci zwróciła. VAT= SPRZEDAŻ - KUPNO

#350 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 12:17

Podatek dochodowy w rolnictwie Chyba że ma się część tej produkcji zwierzęcej na osobę która nie jest na Vacie - np bydło na żonę lub syna itd. i wtedy można kombinowac aby za dużo tego VAT-u nie zapłacić i wyjść na swoje przy odliczeniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2013 - 16:32

Podatek dochodowy w rolnictwie Tylko żona czy syn muszą mieć nadany nr siedziby stada, a więc muszą mieć nadany nr gospodarstwa a więc muszą mieć na siebie ziemię, budynki czyli musi być podział gospodarstwa. Ktoś powie, że żona czy syn będą mięć powiedzmy 2 ha i budynki gospodarcze i te 80 szt. bydła ale 70% wyprodukowanych nawozów naturalnych trzeba zagospodarować na własnych gruntach. Może być odwrotnie albo podział po połowie ale wtedy zmniejszają się szanse na otrzymanie dotacji czy raczej refundacji od ARiMR bo co innego kupić 120 KM ciągnik na 25 ha a co innego na 12,5 ha. Kombinować z vatem nie radzę bo jak odkryją. że były wystawiane lewe faktury to nie będzie za ciekawie. Teoretycznie można by sprzedawać bydło np. bratu (wystawić mu f-re vat RR na niską kwotę, a później onsprzedaje już po "normalnej" cenie do rzeźni. Tylko jak wprowadzą podatek dochodowy to możliwość ta się rypnie

witam.
mam pytanie ,czy jak oddam w dzierżawę pole (legalnie)z umową czy to ja będę musiał to płacić czy dzierżawca

pozdrawiam

Jeżeli oddajesz w dzierżawę to to pole nie przynosi ci zysku (ty na nim nic nie produkujesz) tylko dzierżawcy, więc ty vat-u nie zapłacisz. Dodać należy, że dopłat nie powinieneś dostać bo należą się one tym co użytkują to pole a nie tym co mają je we własności. Jeżeli sprzedajesz działkę na której nie ma budynku vat-u nie zapłacisz, natomiast jeśli na części działki stoi budynek np. gospodarczy to vat już zapłacisz zarówno od ziemi jak i od budynku

#352 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:59

Podatek dochodowy w rolnictwie Ziemię tak - przydałoby się mieć choćby 2 ha- budynków nie trzeba mieć - na razie nie ma zakazu trzymania swojego bydła w cudzych budynkach podobnie jak wypasania na cudzych gruntach Tak u nas robią prawie wszyscy VAT-owcy że trzymają część zwierząt na kogoś z rodziny i wszystko jest legalne

#353 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:45

Podatek dochodowy w rolnictwie Wypas to się zgodzę ale trzymać bydło zarejestrowane na siebie u sąsiada czy u rodziny to chyba nie halo. Zwierzę jest na mnie, "sprzedaje" je wujowi za małe pieniądze tzn. wystawiam f-re vat RR na małą kwotę (kasy oczywiście nie biorę), przerejestrowuje zw. na wuja a on sprzedaje zw. już za fizyczne pieniądze. Kupujący wystawi vat RR na niego. Wuj oddaje mi kasę. To się zgodzę. W moich stronach insp. wet. by gości zaj....a za takie coś. Budynków to faktycznie nie ale trzeba zapewnić schronienie przed deszczem bo insp. wet. może się do tego doczepić ale nie musi - zależy od urzędasa

Edytowany przez leghorn, 12 kwiecień 2013 - 21:49.

#354 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 07:02

Podatek dochodowy w rolnictwie Człowieku - nawet firmy nie musza posiadać SWOICH budynków czy lokali tylko mogą je wynająć A teraz powiedz kto zabroni żonie czy synowi trzymać bydło w budynku męża? U nas też są kontrole i jakoś do nikogo nie było żadnych, najmniejszych uwag ze strony weterynarii Ze swojego przykładu - mam 2,5 ha ziemi na siebie, żadnego budynku i średnio rocznie około 20 sztuk bydła i miałem ostatnio co rok 2 kontrole z wet. i nikt nawet słowem się nie zająknął że moje sztuki pasą się czy stoją w czyimś budynku ze sztukami innej osoby
Natomiast to co ty podałeś to akurat jawne oszukiwanie by uniknąć płacenia VAT-u i jeśli by US o tym się dowiedział to nie byłoby tak różowo, a jesli ktoś tak robi regularnie to mogą się kiedyś przyczepić

Edytowany przez maroon, 13 kwiecień 2013 - 07:06.

#355 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:05

Podatek dochodowy w rolnictwie Wziąłem juz pod uwage ten podział na żone i mężą czy chociażby na syna ale jak tak zrobie to podziele to wszystko ze raczej nie przyznaja mi PROWU teraz bo niebedzie mi przysługiwał np ten ciągnik 80 km na same 10 ha gruntów bo bydło będzie na żone prawda...
A co z tym dochodowym będzie bo podobno ci co są na vacie to pierwsi pójdą pod ten własnie dochodowy? jak to ma byc?

#356 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:47

Podatek dochodowy w rolnictwie Dochodowy tak szybko nie wejdzie Według mnie na pewno nie za tej kadencji Tuska - a co będzie potem to się okaże po wyborach

#357 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:22

Podatek dochodowy w rolnictwie Tylko gosp. rolne to nie firma. Twoje szt. mogą oczywiście stać ze szt. innej osoby ale muszą być przerejestrowane na np. nr twojego sąsiada czyli faktycznie tam gdzie stoją. Nie może być miejsca, że moje szt. zarejestrowane na mój nr siedziby stada będą razem w pomieszczeniu ze sztukami zarejestrowanymi na inny nr siedziby stada - to bankowo. Co innego gdybym przerejestrował swoje szt. na nr powiedzmy tego sąsiada gdzie są trzymane. Swoją drogą masz lajtowych inspektorów - tylko pozazdrościć. O dochodowym jeszcze nic nie wiadomo. Myślę, że go wprowadzą kiedy tusk zostanie szefem KE, a podobno ma duże szanse. Pytanie: czy świnie mogą stać w jednym pomieszczeniu z bydłem?

#358 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:49

Podatek dochodowy w rolnictwie Oczywiście że nie mogą sie znajdować w jednym pomieszczeniu, jest to jeden z wymóg UE jak sie nie myle

#359 Share fant25a

fant25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:39

Podatek dochodowy w rolnictwie Jeśli nie oddajesz mleka, to mogą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:52

Podatek dochodowy w rolnictwie Mówię ci jak jest - ja mam swój nr siedziby, ojciec swój - a przy kontroli stały one uwiązane obok siebie i pokazywałem babce które są moje i ona sprawdzała kolczyki itd tylko u tych moich - na polu podobnie- pokazywałem jej moje sztuki do sprawdzenia i żadnych uwag z tego tytułu nie było że są pomieszane Co do kontroli to faktycznie nie było na co narzekać - ale wtedy nie było jeszcze tego cross compliancu Jeśli by to było tak jak piszesz związane z sąsiadem to może byłyby problemy ale jeśli ja np. mam ten sam adres co ojciec to nie wiem czy mają podstawy do przyczepienia A sąsiedzi wiem że też tak robią - tylko oni maja np. na żonę przepisane część bydła aby nie płacić VAT-u od sprzedaży wszystkiego