Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik zetor 7011 cyrk na kolach

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2012 - 00:17

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Wszystko to prawda co mówicie tylko to się coś stało jak wyciekł ten nie szczęsny olej i pozostało do po remoncie niby szczegółowym, - nie daje mi ciągle ten wałek spokoju.

No jak by nabrał powietrza w odpowiednim momencie, sprężył i wtrysnął odpowiednio rozpylone paliwo, to nie ma h....a we wsi ;) no musi chodzić, to nie benzyniak że coś tam z iskrą nie tak.

Edytowany przez MAT912, 12 luty 2012 - 00:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik zetor 7011 cyrk na kolach Dzisiaj, 13:01
  •  

#62 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 12 luty 2012 - 00:24

wiecie co mi wpadło do łba-pomylił klemy,i rozrusznik kręci w drugą stronę,niby szczotki są pochylone ale widziałem jak rozrusznik idzie w drugą stronę,prawie nie realne,a może?

Rozrusznik to silnik szeregowy. Zmiana polaryzacji nie spowoduje obracania się rozrusznika w przeciwnym kierunku. Coś Ci się przewidziało.

#63 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 12 luty 2012 - 00:25

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Kolego @wiesmag ciekawa teoria :D
Tyle żeśmy mu tu nawypisywali ,że można by encyklopedie o diagnostyce silnika wydać :lol: .
Swoją drogą faktycznie niezły cyrk w tym temacie sie zrobił,i juz w tytule autor to przewidział :D
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#64 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 00:35

silnik zetor 7011 cyrk na kolach na wałku jakby był przestawiony o ząb to by chodził-w prawdzie jak stara ku....a ale by chodził,na pompie już nie.

nie ma co kombinować-na części pierwsze i od początku składać-cuda się nie zdarzają.

brak pomysłów-trzeba by to widzieć

#65 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 12 luty 2012 - 00:36

Wszystko to prawda co mówicie tylko to się coś stało jak wyciekł ten nie szczęsny olej i pozostało do po remoncie niby szczegółowym, - nie daje mi ciągle ten wałek spokoju.

No jak by nabrał powietrza w odpowiednim momencie, sprężył i wtrysnął odpowiednio rozpylone paliwo, to nie ma h....a we wsi ;) no musi chodzić, to nie benzyniak że coś tam z iskrą nie tak.

@Mat912 Właściwie tylko to pozostało ,jeżeli wszystko inne posprawdzał i jest dobre to mógł się wałek zwichrować i otwiera w nie odpowiednim momencie?
Remont niby szczegółowy ale dlaczego głowic nie zregenerował,wg mnie to podstawa przy takim remoncie.

Jasne ,że musi chodzić jak ma pompę nową i wtryski to tym bardziej powinien chodzić jak nówka.

Zauważ że jak pisał poszczególne posty to raz mu chodziły 1 i4 ,w innym poscie napisał że 2 gar zaczął chodzić. I z tym przytykaniem ręką to całkiem dziwna sprawa.Może zawory nie szczelne lub nie domykają się? Naprawdę sam już teżnie wiem co o tym myśleć :P

na wałku jakby był przestawiony o ząb to by chodził-w prawdzie jak stara ku....a ale by chodził,na pompie już nie.

nie ma co kombinować-na części pierwsze i od początku składać-cuda się nie zdarzają.

brak pomysłów-trzeba by to widzieć

Racja chodził by tak jak napisałeś ,mozliwe nawet przy złym ustawieniu ,że tłok uderzał by o zawory.
A telepatycznie to też niewiele możemy poradzić.

Edytowany przez Radekk, 12 luty 2012 - 00:41.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#66 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 luty 2012 - 00:40

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Niech nagra jakiś filmik i wstawi na forum

#67 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 00:46

silnik zetor 7011 cyrk na kolach filmik też nie pomoże-chyba że trzy godziny-ale kto by to oglądał

#68 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 luty 2012 - 00:49

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Ale pokazałby czy kolega ściemnia tak jak pisał ktoś wcześniej, czy problem występuje naprawdę że zmniejszając dopływ powietrza pracuje lepiej

#69 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 01:01

silnik zetor 7011 cyrk na kolach ja nie uważam żeby ściemniał-raczej składał chaotycznie,części też raczej chaotycznie kupował-kto kupuje części bez sprawdzenia starych,które okazują się prawie bez zużycia-jego doświadczenie mechaniczne bym podważył,popełnił jakiś błąd,lecz zapewnia że nie.

bez urazy dla autora tematu-tak gdybam.

#70 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 12 luty 2012 - 08:07

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Proponuje wziąć z domu największe prześcieradło do warsztatu komplet kluczy do ręki i jeszcze raz rozłożyć cały silnik do ostatniej śrubki dopiero wtedy zrobić weryfikację części i dopiero do sklepu kupić co trzeba i do roboty chyba że kolega chce się pozbyć problemu to może niech sprzeda ten nieszczęsny ciągnik skoro on już mu tyle problemów sprawił może chce się zamienić na 60 w dobrym stanie wczoraj -20na dworze przelany ciepłą wodą odpalił bez problemu ja chętnie przyjmę zetora i jeszcze do wiosny sobie go zrobię pomału bez zadawania głupich pytań na forum w którym każdy jest wróżką i na odległość przez komputer potrafi mu naprawić ciągnik Proszę się nie obrażać to tylko moje zdanie w sumie byłby zetorek z nowym silnikiem niemal pompy wtryskowej nie wspomnę i jeszcze cała taczka części pewnie jeszcze w niezłym stanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:30

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Wczoraj wieczorem był u mnie mechanik i twierdzi ze jest to pompa wtryskowa powiedzał ze spotkał się z takim przypadkiem i wina leżała po stronie pompy bo jeżeli pompa ma jakąś wadę to nawet jej gęstość pilawa będzie przeszkadzać a jeżeli jak było ciepło chodził na 2 tłoki i nie było większych problemów z odpaleniem a teraz jak jest zimno chodzi za każdym odpaleniem na inny tłok i to dobrze, to tylko i wyłącznie pompa. Powiedział mi tez ze przy sprawdzaniu pompy popełniłem błąd bo nie trzeba było sprawdzać swojej u kogoś, tylko czyjąś u siebie bo masz silnik bez kolektorów i będziesz widział czarno na białym co i jak działa, dodał tez ze nowe nie znaczy dobre, niestety takie czasy
A co do tego zatykania ssania to może być problem z dawka paliwa, i dla tego to tak glupieje
Tak on mi to wyjasnil

Zgodzicie się z tym ???

Edytowany przez djpala, 12 luty 2012 - 09:35.

#72 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 luty 2012 - 09:36

silnik zetor 7011 cyrk na kolach lecz się człowieku na nogi bo na głowę nie da rady,przestań wymyślać te pierd...

#73 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:43

silnik zetor 7011 cyrk na kolach A dla czego ja mam sie leczyc ja tylko napisalem to co mechanik z prawie 30 letnim starzem mi powiedzal

#74 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:55

silnik zetor 7011 cyrk na kolach przykręć kolektor ssący i go przytkaj zwiniętą szmatą aby utrudnić dostęp powietrza-wtedy to co mówi twój mechanik okaże się-powinien łapać na wszystkie,czyż nie?

#75 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 12 luty 2012 - 10:16

silnik zetor 7011 cyrk na kolach To weź od kogoś kto ma sprawny ciągnik jego pompę i sprawdź.
Druga spawa że skoro na pierwszej pompie po "zatarciu" miałeś ten problem, później regenerowałeś pompę dalej był problem, później wymieniłeś pompę na inną nową i dalej jest ten sam problem to powiedz mi jakie szanse, że stara pompa nabyła daną wadę a nowa miała identyczną wadę wrodzoną? Praktycznie żadne.
Nagraj film, nawet telefonem i wrzuć na YT, chętnie zobaczę czy mówisz prawdę. Tylko nie napisz zaraz, że sprawdziłeś wałek, wymieniłeś go i silnik pracuje jak należy zanim nie nagrasz filmu. :P

#76 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:56

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Wszystko potrafię zrozumieć, nawet to że 2 pompy wtryskowe po kolei są uszkodzone, to że wałek rozrządu tzn, jedna krzywka na 2 cylindrze się skręciła, nie skręcając jednocześnie całego wałka bo niby 3 i 4 cylinder pracuje, to że popychacze wyginają się a potem prostują i inne tego typu niesamowite koncepcje, ale nie rozumiem jednego, co daje zatykanie otworów ssących w głowicach i czemu nie zassało ci tam ręki, czemu wtedy zaczął pracować? może masz ogniste dłonie?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2012 - 19:25

To weź od kogoś kto ma sprawny ciągnik jego pompę i sprawdź.
Druga spawa że skoro na pierwszej pompie po "zatarciu" miałeś ten problem, później regenerowałeś pompę dalej był problem, później wymieniłeś pompę na inną nową i dalej jest ten sam problem to powiedz mi jakie szanse, że stara pompa nabyła daną wadę a nowa miała identyczną wadę wrodzoną? Praktycznie żadne.
Nagraj film, nawet telefonem i wrzuć na YT, chętnie zobaczę czy mówisz prawdę. Tylko nie napisz zaraz, że sprawdziłeś wałek, wymieniłeś go i silnik pracuje jak należy zanim nie nagrasz filmu. :P

Zgadzam się z tym, co napisałeś, i jeszcze jedno, jak ta pompa niby chodziła bez zarzutu na innym ciągniku to musi być dobra.

Jeżeli mechanik z 30-letnim starzem opowiada, że nie ta pompa na tamtym ciągniku, tylko tamta pompa na tym ciągniku - to ten silnik nigdy nie będzie dobrze pracował po tamtym mechaniku, za to tamten mechanik dobrze zapracuje na tym silniku :lol: myślę że nic nie pomyliłem :P

#78 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:54

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Panowie znalazłem podobny przypadek do mojego na innym forum, czeka mnie rozbiórka silnika sprawdzę wszystko tak jak tam napisano i powiem wam gdzie był błąd

chciałem zrobić film pracy silnika mojego ciągnika ale jak go odpalę jest taka zadyma w garażu ze na filmie nic nie widać

to jest link do tego forum http://www.elektroda...pic1878311.html

Z góry was przepraszam jeżeli żeśmy się nie zrozumieli w temacie po prostu miałem nerwa

Edytowany przez djpala, 13 luty 2012 - 21:55.

#79 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 luty 2012 - 22:43

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Jak będziesz składał, to załóż właściwą uszczelkę głowicy do swojego silnika. Gdzieś na forum było podane, jaka grubość do wysokości wystawania tulei.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 luty 2012 - 10:22

silnik zetor 7011 cyrk na kolach nie rozbieraj ponownie tego śilnika, i nie kupuj żadnych części .Zadzwon do mnie (numer podaje Ci na priw) pogadamy na spokojnie może uda się cos wyjaśnic i poradzić...ciśnienie jakie podałes jest dobre(zimny silnik nie dotarty,i tu nie widze potrzeby rozbierania),pompe pliwowa też możesz wykluczć,,,pozostaje ci wałek rozrządu albo rozrząd lub sprzęgiełko pompy, albo napęd pompy...na twoim miejscu zrobił bym próbe ze sprzęgiełkiem(wytnij podwójny frez i przestaw o ząbek raz w jedną strone a jak nie pomoże w drugą ).Porównaj dokładnie wszystkie części które wymieniłes (policz ząbki i sprawdż oznaczenia czy śą w tych samych miejscach co na starych)

Edytowany przez kozulek2, 14 luty 2012 - 11:07.