Skocz do zawartości

Zdjęcie

zakup węgla /akcyza

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 09 luty 2012 - 20:56

zakup węgla /akcyza Panowie jak to jest od nowego roku z zakupem węgla czy przy zakupie wypełnia się tylko jakąś deklarację że węgiel jest na własny użytek itd czy ttrzeba mieć jakieś zaświadczene z gminy? Jeżeli ktoś zakupywał w ostatnim czasie węgiel to może niech napisze jak to teraz wygląda bo w tv coś mówili ale obejrzałem tylko końcówkę i nie wiem dokładnie o co chodzi a wybieram się jechać dokupić i nie chciał bym wrócić z przysłowiowym kwitkiem.
pozdrawiam

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zakup węgla /akcyza Dzisiaj, 07:40
  •  

#2 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 09 luty 2012 - 21:28

zakup węgla /akcyza Witaj!
Mam skład opału i na składach wypełnia się takie papiery, że węgiel zużyjesz w gospodarstwie domowym. Wielu sprzedawców chce nr dowodu osobistego lub pesel, lecz niektórzy nie. Wymagany jest tylko podpis odbiorcy. Jest jeszcze inna opcja bez żadnych papierów, a mianowicie 40 zł na tonie jest drożej(płaci się akcyzę). Pozdrawiam "Zetor3011"
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#3 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:36

zakup węgla /akcyza Rodzice też mają skład węgla. Podpisujesz tylko deklaracje że węgiel na własny użytek do domu i tyle. Nic Więcej nie potrzeba

Edytowany przez lukaczmarek, 09 luty 2012 - 21:37.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:40

zakup węgla /akcyza To jest znowu jak zwykle w Naszym państwie następna biurokracja na którą trzeba zatrudnić nowych urzędników.

#5 Share siolek

siolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:42

zakup węgla /akcyza A dużo sie zarabia na takim handlu wenglem??? chodził mi po głowie pomysł bo mamy 3 gospodarstwa po dziadku, cioci, i nasze i na jednych z nich otworzyc z skup złomu i sprzedaz wegla co o tym myslicie
Sory że sie wbiłem do tematu

Ortografia

Edytowany przez krolikNH, 09 luty 2012 - 23:14.

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:44

zakup węgla /akcyza Mogę ci dowozić tylko podaj namiary:)

#7 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:45

zakup węgla /akcyza śmiało możesz jechać na pusto nie odprawią ,kupowałem w tym roku pani na składzie wypełniała tą deklarację czy cos takiego , gospodarstwa domowe są zwolnione z akcyzy , papierek muszą wydać gdyby urząd celny na drodze cię kontrolował ,skład też ma papier i nie pobiera akcyzy słowem biurokracji więcej ,więc można powiedzieć że kwitek dostaniesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 09 luty 2012 - 22:47

zakup węgla /akcyza Sam zaczynam otwierać skład opałowy. Od wiosny zaczynam układać bloczki pod sklad oraz muszę załozyc wagę samochodową a z racji z tego, ze jest zima to nic nie mozna robic w tym kierunku. Samochod do rozwozu juz mam, fadromke tez, plac rowniez. Wysypałem juz 300 ton kamienia (kliniec) żeby mieć dobry podkład. @lukaczmarek ile masz do najbliższej kopalni lub skąd kupujesz? ja mam 50 km do kopalń i początkowo sam puszcze tam dwa fergusony po wegiel, muł i itp lub przywiezie mi znajomy. Kolego jaki masz zestaw (wanna + ciągnik)? Mi jesli uda się rozwinąć to myślę nad Magnumka, ciągnik przerobiony na wywrotke a za nim brandys 12 ton. Po obliczeniach wychodzi mi, że transport w swoim zakresie wychodzi o 400zł taniej niż ktoś kto by mi dowoził węgiel.

#9 Share siolek

siolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:31

zakup węgla /akcyza Kolego wyżej a czy muszą być pod taki chcandel jakieś zezwolenia albo cos w tym stylu???

#10 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:28

zakup węgla /akcyza Wszystko załatwiasz na gminie. Tylko jak założysz handel to rob jak najmniejszy plac opałowy tzn uwzględniaj tylko ten teren gdzie jest wysypany węgiel bo duzo się płaci od wielkosci. U mnie na gminie tak jest i u innych tez tak. Ja zaczynam zaraz jak sie zakonczą mrozy. Widzę po innych składach, że maja roboty od zatrzęsienia wiec i ja powinienem miec.

Kolego najlepiej zadzwoń na gminę lub przejdz się i wyklarują Ci dokładnie co i jak ;)

#11 Share siolek

siolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:07

zakup węgla /akcyza Aha dzienki za info
A kolego mieszkasz koło jakiejś ulicy takiej co dużo ludzi jezdzi bo kołomnie to nie zabardzo

#12 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:47

zakup węgla /akcyza Mieszkam w miejscowości w której jest 900 mieszkańców więc nie trzeba byc obok jakies drogi zeby miec handel. Takie wieści szybko sie rozchodzą po wsi i okolicznych wsiach

#13 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:15

zakup węgla /akcyza Do najbliższej kopalni mamy 240 km. Mieliśmy 2 zestawy (ciągnik + łódka) na dzień dzisiejszy jest jeden.
Z tym 400 zł taniej to jak to wyliczyłeś?? mam nadzieję że wziąłeś pod uwagę amortyzację sprzętu a nie tylko paliwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:06

zakup węgla /akcyza Tak, brałem amortyzację tylko wiadomo, że ktoś kto robi usługi to musi policzyc amortyzacje i zarobic też trzeba więc na dłuższą metę swój transport jest najlepszy. No i wiadomo co sobie przywioze a jak ktos wozi to różne syfy :P :)