X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanie różnych środków

173 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:50

Mieszanie różnych środków My dawaliśmy razem z Atlantisem 12 OD właśnie ten Actirob, też się zdziwiłem że dali razem, bo stary Atlantis to rozumiem, był proszek to do niego olej, ale ten niby już rozpuszczony tak jakby :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanie różnych środków Dzisiaj, 11:14
  •  

#102 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:26

Mieszanie różnych środków Mstang 306 0,4l + siarczan magnezu 7wodny 4kg w jeczmieniu jarym stadium 4 lisci warto?

#103 Share Tompi

Tompi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 maj 2012 - 14:32

Mieszanie różnych środków Panowie proszę o pomoc. Dzisiaj pryskałem jeczmień jary który jest już w fazie krzewienia granstarem ultra, czy jutro wieczorem mogę zrobić oprysk pumą?? Czy mogę do pumy dodać jednowodny siarczan magnezu?? Proszę o podpowiedzi. W piatek wyjezdzam na tydzień i boję się, że jak wrócę oprysk pumą może zaszkodzić jęczmieniowi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:08

Mieszanie różnych środków Witam. Mam problem z pszenicą jarą,mianowicie,gdy zastosowałem w\w oprysk
po 3 dniach nastąpiły odbarwienia na liściach koloru żółtego! Obok na tym samym polu zastosowałem Chwastox Turbo i pszenica jest ok. Co to za przyczyna?

#105 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:19

Mieszanie różnych środków troche to dziwne - słyszałem że ten nowy granstar może osłabić na chwile zboże ale nie aż w takim stopniu. Ja już od dawna pryskam granstarem i jestem bardzo zadowolony, nawet raz przez pomyłkę dałem prawie raz większą dawke i było ok. Może był słabo umyty opryskiwacz po wcześniejszym oprysku ?

#106 Share piotr5a4

piotr5a4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane.

Napisany 06 maj 2012 - 20:21

Mieszanie różnych środków

Witam. Mam problem z pszenicą jarą,mianowicie,gdy zastosowałem w\w oprysk
po 3 dniach nastąpiły odbarwienia na liściach koloru żółtego! Obok na tym samym polu zastosowałem Chwastox Turbo i pszenica jest ok. Co to za przyczyna?

A przypadkiem odżywki nie dodałeś? Chodzi mi o to czy do granstaru dodałeś mocznik, siarczan, plonwit itp. Bo trend to chyba wspomagacz do granstaru o ile dobrze pamiętam.

#107 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:14

Mieszanie różnych środków Ale który Granstar dałeś? ultra sx ,czy Strong ? Moja pszenica ma podobne objawy ;/

#108 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 maj 2012 - 15:55

Mieszanie różnych środków Dałem Granstar ultra sx. Przed wczoraj i wczoraj padał deszcz,a dzisiaj jakby juz było lepiej z nią. Na wszelki wypadek przeleciałem dzisiaj Plonwitem Z 2 l/h. Prawdopodobnie są to kilkudniowe odbarwienia po tym środku,chociaż na etykiecie nic nie jest napisane,ale tak mi powiedziało kilku rolników heh.. Oby... :rolleyes: . Bedę was informował co dalej z nią będzie. Pozdrawiam

#109 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 08 maj 2012 - 10:45

Mieszanie różnych środków Jakie dawki tych środków zastosowałeś ?

#110 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:07

Mieszanie różnych środków granstar 40gr+trend 150ml/ha Ilość wody 250L/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 12 maj 2012 - 17:06

Mieszanie różnych środków umnie po zastosowaniu picaro 45 gram/ha ponoc odpowiednik granstaru + 12 gram/ha grodylu w celu zniszczenia przytulii nastąpiło przebarwienie lisci z ciemno zielonych na jasno zieloniutkie, więc widocznie to jest taki skutek uboczny stosowania tych herbicydów, i też w poniedziałek jadę OSd mineral + siarczan magenzu + biostymulator....

#112 Share magtom36

magtom36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 maj 2012 - 07:26

Mieszanie różnych środków witam umnie też po zastosowaniu granstar ultra + trend po dwóch dniach wystąpiło przebarwienie.
dziś 4 dzień i wciąż widać przebarwienie

#113 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:17

Mieszanie różnych środków teraz to i mnie to nie dziwi po oprysku na jęczmnieniu i mieszance z owsem też kolor sie zmienił z ciemno na jasno zielony. Ciekawe po jakim czsie wróci do siebie?????

#114 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 maj 2012 - 20:37

Mieszanie różnych środków po paru dniach minie :D U mnie jest już ok,więc nie martwcie się. Będzie git. Po trzech dniach jak już pszenica wyglądała ''kiepsko'' dałem 2 l plonwitu Z i wieczorem 180 kg saletry. Na drugi dzień padał deszcz a dzisiaj pszenica jest ciemno zielona...czyli taka jak powinna być! Ale cykora miałem,nie powiem...

Edytowany przez jeepslaw1, 14 maj 2012 - 20:37.

#115 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 15 maj 2012 - 06:23

Mieszanie różnych środków Kolego jestem pewien że nie jest taka jak by była bez oprysku. Mam porównanie bo jednym zbiornikiem objechałem w koło i dwa razy tam i z powrotem i ślepy by zauważył gdzie było pryskane :( wczoraj byłem zrobić resztę niestety tym samym i dalej słaba, fakt może trochę ciemniejsza niż na początku ale jednak. Tym starym granstarem tyle lat pryskałem i było ok, pole też czyściutkie po nim było - chyba już ostatni raz zakupiłem ten cudowny i tani środek :mellow:

#116 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:31

Mieszanie różnych środków Tak na przyszłość o które pytałem wszystkie były wymieszane został zrobiony oprysk i wszystko było ok wiec polecam mieszanie.

#117 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 maj 2012 - 22:02

Mieszanie różnych środków U mnie po 2 tygodniach nie ma śladu,na 5 ha połowa była pryskana granstaram a druga połowa chwastoxem turbo. Różnica była ''kolosalna''! Ale mineło 2 tyg, i naprawdę róznicy nie widac.

dodam jeszcze że po paru dniach od przebarwienia dałem 2l plonwitu i następnie 180 kg saletry. Być może to przyspieszyło regenerację roślin... dodatkowo były opady deszczu.. :rolleyes:

#118 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 maj 2012 - 08:51

Mieszanie różnych środków kicha z tymi środkami na jednym polu, aż mi po upalało liście, przynajmniej mam z głowy skracanie pszenicy jarej ..... od razu widać kto to zastosował u mnie na wiosce ci co nie stosowali granstaru czy picaro pszenice mają aż czarne a moja cała żółta i zbytnio nawet siarczan magnezu nie pomaga, bynajmniej jak na razie............. i tam gdzie było ominięte opryskiwaczem to pszenica czarna rozkrzewiona, że ziemi nie widać ..........

#119 Share DFkujawy

DFkujawy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 maj 2012 - 09:01

Mieszanie różnych środków Tak samo mam w jęczmieniu jarym po zastosowaniu sekator pak, pszenicy nie ruszył ale jęczmień wyraźnie zbladł. Tam gdzie było pryskane chwastoxem turbo wszystko jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share suffeks

suffeks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 18:42

Mieszanie różnych środków jak sie zmiesza mustang forte + apyros czy jest potrzebny atpolan tez?