Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanie różnych środków

173 odpowiedzi na ten temat

#41 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 18:01

Mieszanie różnych środków Duet z siarczanem + odżywki jak najbardziej ale po jednym zabiegu to dużych efektów niema co sie spodziewać.Jak chronić rośline to w 2 lub 3 zabiegach i do końca bo tak zacząć duetem w fazie krzewienia i oczekiwać po jednym zabiegu że fusarium kłosa niebędzie to troche głupota.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanie różnych środków Dzisiaj, 12:02
  •  

#42 Share superebro

superebro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:52

Mieszanie różnych środków Witam,
Pozostały mi dwa środki i mam pytanie. Czy Diflufenikan można zmieszac z Linturem? Z góry dziękuje:) Pozdrawiam

#43 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 21:12

Mieszanie różnych środków Duet ultra to tylko zabieg na kłos nie na pierwszy zabieg, nie polecam bo w zeszłym roku tak stosowałem i już później niczym tego nie nadrobiłem, ale na kłos to nawet dobry do tanio wychodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:08

Mieszanie różnych środków Nie zarejestrowana mieszanina.
Diflufenikan to bardziej jesienią.
Wg mnie można zmieszać.

#45 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 17:30

Mieszanie różnych środków DFF to raczej na wschodzące chwasty działa, ewentualnie siewki, dlatego stosuje się go jesienią.
Podejrzewam, że jak byś pomieszał to nic by się nie stało, ale lintur nie przepada za zimnem (dikamba) i trzeba dać go ciut później. A DFF jest najlepszy na raczej małe chwasty.

Taka jakaś dziwna ta mieszanka.
A po co chcesz dawać DFF, na fiołka?

#46 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:47

Mieszanie różnych środków W sumie to zgadzam się z poosa21, na pierwszy zabieg to tak średnio moim zdaniem się nadaje.

Ale mieszać z siarczanem można.

#47 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 30 marzec 2010 - 21:24

Mieszanie różnych środków A co byście polecili na jęczmień ozimy w pierwszej i drugiej dawce, jakiś średni cenowo, podawajcie też mniej więcej ceny?

#48 Share superebro

superebro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 22:12

Mieszanie różnych środków oczywiscie dff stosuje sie glownie jesienia ale co dziwne mam srodek o nazwie raptor 500 dff gdzie jest napisane ze jesienia daje sie jego od 02 do 03 setki na hektar a wiosna zauwaz w fazie pelni krzewienia poniewaz dziala glownie przez liscie mniej przez korzenie daje sie tylko jedna setke na hektar mam tu na mysli miotle zbozowa czyli dikamba lubi cieplo i dff tez by sie dopasowal zastosowalem taka dziwna mieszanke poniewaz zostal mi lintur z tamtego roku i raptor niemam niestety izoproturonu wiec zastosuje dff zobaczymy z jakim skutkiem na ulotce raptora napisano ze w celu poszerzenia spektrum wiosna mozna dodac chwastox turbo a w linturze arelon dyspresyjny czyli izoproturon z tad moja obawa zmieszania lintura z dff dzieki za podpowiedz

#49 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 05:41

Mieszanie różnych środków Widze koledzy sie troche znają to ja mam pytanie.Otóż mam 3 środki:Duet Ultra, Artea, Falcon. Wjakiej kolejności proponujecie zastosowac w pszenicy?

#50 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 31 marzec 2010 - 06:54

Mieszanie różnych środków wszystkie nie są idealne do pierwszego zabiegu(mała skuteczność na choroby podstawy źdźbła),ale z tych trzech najlepszy na początek będzie Falcon,póżniej Artea,ostatni Duet Ultra.Jeżeli ja miałbym tak intesywnie prowadzić ochronę fungicydową pszenicy(w tej chwili tego nie czynię nie widzę sensu)to byłaby to technologia dwuzabiegowa :
I zabieg Alert 0,8l
II zabieg Amistar 0,6-0,8l+ Artea 0,4l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 16:54

Mieszanie różnych środków No a ja właśnie wtamtym roku miałem odwrotnie zastosowane czyli duet, artea i falcon na kłos i było super atu widze propozycja jest zupełnie odwrotna.Sam niewiem .Mam jeszcze Impact i może do któregoś zabiegu domieszać?Jakieś propozycje do którego? Może do drugiego do artea?

#52 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 18:52

Mieszanie różnych środków Z tą miotłą to bym był ostrożny. DFF nie jest na miotłę, a że coś tam ją powykręca to w etykiecie też wpisali.
Od jesieni to miotła pewnie sporo ci podrosła i to 0,1 DFF to raczej ci nie pomoże.
Jeżeli masz sporo miotły na polu to tą mieszanką raczej jej nie zwalisz.

Daj znać jak wyszło i w jakiej fazie była miotła w momencie oprysku (zakładam, że w podobnej jak zboże)

#53 Share superebro

superebro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 22:21

Mieszanie różnych środków pszenice z reguly pozno sieje z obawy przed grzybami totez miotla jest w fazie ok. 1 cm i moze nawet jeszcze wychodzi ale po twojej radzie mam teraz watpliwosci czy nie dokupic jeszcze z literek izoproturonu co sadzisz o takiej mieszance czy moze dac pelna dawke izo a dff sobie odpuscic chociaz na opakowaniu dff jest wyraznie napisane ,ze srodek zwalcza glownie fiolka i miotle a tak na marginesie to ta mieszanke lintura z dff wczesniej omawialem z gosciem ktory sporzadza rozne mikstury u niemca

#54 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 17:12

Mieszanie różnych środków Dawka 0,1 dff na miotłę wiosną jest niewystarczająca. Min. te 0,3-0,4l/ha samodzielnie, bez ipu. Poczytaj uważnie, miotłę zwalcza ale przy wyższych dawkach.

Mieszanie dff z ipu w dawkach 0,2 + 2 (ipu np. arelon).

#55 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:18

Mieszanie różnych środków Jeszcze raz.

Wydaje ni się, że DFF nie został stworzony do zwalczania miotły. Dlatego jest sprzedawany z IPU - Cougar, Legato Plus
Jeżeli masz zamiar DFF używać do niszczenia miotły to moim zdaniem jest to błąd.
Zwłaszcza, że miotła pewnie się krzewi i minimalne dawki jej nie zwalą.

Na miotłę masz np.
Atlantis (jodosulfuron + mezosulfuron),
Apyros (sulfosulfuron),
Axial (pinoksaden)
IPU, CTU - przeróżne preparaty.
i jeszcze kilka byś znalazł...

Jak już dasz ten DFF to daj znać czy miotłę zwaliło.
Chętnie się dowiem.

#56 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 maj 2011 - 21:23

Mieszanie różnych środków czy można wykonac w jednym zabiegu zwalczanie chorób grzybowych i nawożenie dolostne i do tego jeszcze zwalczanie robaka w pszenicy ozimej ??

#57 Share maciejk76

maciejk76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 maj 2011 - 21:29

Mieszanie różnych środków można!tylko co za robala masz w tej pszenicy?

#58 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:19

Mieszanie różnych środków można mieszać środki od grzyba z odżywkami nawet jest to wskazane, dodatkowo można dodać magnezu i wiele innych składników. przekonasz się jak kupisz środek od grzyba na etykiecie napewno będzie pisać

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#59 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 maj 2011 - 23:14

Mieszanie różnych środków Ja tak zawsze robię wzmacnia się od razu roślinki w walce z syfilisami, a tak szczerze nie chce mi się jeździć kilka razy :rolleyes: może jestem nierobem? :rolleyes: wole określenie "nie mam czasu"
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 maj 2011 - 17:20

Mieszanie różnych środków

można!tylko co za robala masz w tej pszenicy?

narazie to jeszcze niema robala, dokładnie niewiem jak to się ten robak nazywa, są totakie larwy czerwone kture nadgryzają łodyge.