Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanie różnych środków

173 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 czerwiec 2006 - 22:48

Mieszanie różnych środków co do fungicydu to sie upewnilem we wszystkich zbozach leci mieszanka Juwel z Duetem
jak do tej pory - 3 sezony stosowania daje swietne rezultaty czy to w pszenicy czy tez w jeczmieniach :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanie różnych środków Dzisiaj, 03:56
  •  

#22 Share adam5068

adam5068

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Informatyka

Napisany 25 marzec 2009 - 20:56

Mieszanie różnych środków Witam. mam pytanie czy ktoś z was stosował mieszanine chisel+dicopur top. Według instrukcji producenta to skuteczna i tania mieszanina. Cena jaką wyliczyłem na ha to 58,50 niszczy miotłe zbożową,przytulię i wiele innych tylko wydaje mi się zbyt tani. Jeśli ktoś stosował kiedyś to u siebie proszę aby podzielił się doświadczeniem.Pozdrawiam
Dodany obrazek

#23 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 23:18

Mieszanie różnych środków Uważaj na dikambę i 2,4-D.
Zwłaszcza w oziminach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 22:40

Mieszanie różnych środków Namoor kolejny raz złapałeś rzecz za jaja, w tym roku "pięknie się urządziłem" Amino*ielikiem super....dziadostwo zostawiło fiołka. i generalnie napędziło stracha bo działa wooooolnoooooo- pieprzone regulatory wzrosty. pryskałem też ch*selem i nie jestem zadowolony robiłem poprawkę na tym polu granstarem na początku kwitnienia...niestety. ch*sel początkowo wspaniale wyczyścił pole, załatwił miotłę ale pozostawił przy życiu chabry które pokręcone i malutkie z mocą odbiły w czasie deszczów, miałem stracha co nie miara!
na dziś proponuje wzmocnić ch*sela 10 gramami granstaru i spać spokojnie i cieszyć się polem :P
tańszy zamiennik granstaru to chelmtribi czy ktoś stosował czy są jakieś różnice?
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#25 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:24

Mieszanie różnych środków Witam.
Mam pytanie odnośnie tych dwóch środków chemicznych Esteron 600EC i Huzar 05WG, mianowicie ostatnio kupiłem opakowanie preparatu Huzar i razem z nim był także preparat Esteron. Po zapoznaniu się z etykietą nie znalazłem nigdzie informacji czy można te dwa środki ze sobą łączyć??? ;) W związku z tym moje pytanie właśnie tego dotyczy, ponieważ Huzar ma dość szerokie spektrum działania i dużą ilość gatunków zbóż na które może być stosowany, natomiast Esteron wg etykiety można stosować tylko na pszenicę i jęcznień (zarówno ozime jak i jare). Jaki jest cel sprzedaży w jednym opakowaniu dwóch różnych środków chemicznych???
Proszę o odpowiedzi :D

#26 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:28

Mieszanie różnych środków Sprzedawane są razem w celu zwiększenia skuteczności działania w szerszej grupy chwastów (w wypadku Esteronu głównie dwuliściennych). Tutaj masz coś do poczytania http://www.bayercrop..._bra4_2006.pdf. Wcześniej był to Esteron 564 EC przypuszczam że nowy różni się tylko zawartością substancji czynnej.
NAPIS ćWICZEBNY

#27 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:30

Mieszanie różnych środków ale jeśli je połącze ze sobą i będe chciał zastosować np na żyto lub pszenżyto to jakie mogą być skutki??

#28 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:05

Mieszanie różnych środków Ja pszenżyto jadę tymi środkami i efekt jest piekielny w pozytywnym znaczeniu. Nic zbożu się nie stanie a dając 200g/ha pali również owies głuchy.

#29 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:15

Mieszanie różnych środków czyli mogę spokojnie stosować Huzar® 05 WG 200 g/ha + Esteron®1 564 EC 0,5 l/ha na pszenżyto?
Dzięki za odpowiedz. ;)

#30 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:50

Mieszanie różnych środków Bez najmniejszych obaw.Ta kombinacja jest dość droga ale ja jadę już 5 lat ( choć powinno się zmieniać) I nic prócz zboża oczywiście nie zostaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:01

Mieszanie różnych środków to jaki jest koszt w tej chwili tych preparatow tzn. razem ile wychodzi na hetar ?

#32 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:02

Mieszanie różnych środków @epps nie wyświetla się

p.s.ja na piachu pszenżyto tym przypaliłem
jak jechałem na cały opr. to było ok.a jak na pół opr.to poszło większe ciśnienie i zboża nie było a środek jeden z droższych ale jak ktoś ma głuchy to musi to kupić tylko na piachu uważaź z dawką

#33 Share matt

matt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:16

Mieszanie różnych środków witam. W tym roku po raz pierwszy zamierzam zastosować na wszystkie zboża środek duett ultra, chciałbym połączyć zabieg z jednoczesnym nawożeniem siarczanem magnezu ale nie wiem czy można to ze sobą łączyć.Chciałbym się dowiedzieć czy ktos stosował duett ultra i czy były widoczne realne wyniki jego stosowania.???

#34 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:42

Mieszanie różnych środków teraz powinno działać
albo tutaj sobie poszukaj
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#35 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 25 styczeń 2010 - 00:24

Mieszanie różnych środków Można łączyć, jeśli chodzi o fungicydy to z reguły im droższy, tym lepszy.

#36 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 18 luty 2010 - 12:41

Mieszanie różnych środków Mnie też interesuje jakiś dobry , sprawdzony fungicyd, który można stosować w pszenicy oraz w pszenżycie. Wiem, że dobry znaczy też drogi ale proszę o jakieś nazwy środków. Tilt Plusa stosowałem, jestem średnio zadowolony.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#37 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 luty 2010 - 09:37

Mieszanie różnych środków od strony prawnej:
- mieszanina tych dwoch srodków jest nie zarejestrowana, w związku z czym w przypadku lącznego stosowania jest mandat karny od strony PiORIN, to opakowanie zbiorcze ewidentnie wprowadza w błąd kupujacego....

Piotr

#38 Share matt

matt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:57

Mieszanie różnych środków bardzo dobrym środkiem jest Amistar ale jest też bardzo drogi, dlatego ja wziąłem duett ultra

#39 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 luty 2010 - 22:08

Mieszanie różnych środków wszystkie zboża??
może powiesz na jakie, bo po co, nie w każde zboże atakuje to samo i może się okazać, że to co uzyskasz np w pszenicy, w owsie które jest co najwyżej zwykle mączniakiem porażane mogłeś zrobić za 1/4 ceny

po 2 nawożenie + ochrona, retardanty, itp to są naczynia połączone,

wszystko trzeba robić z rozmysłem co by był z tego efekt bo nie sztuka kasę wydać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 17:56

Mieszanie różnych środków

Można łączyć, jeśli chodzi o fungicydy to z reguły im droższy, tym lepszy.

A z tym to się nie zgadzam. Cena nie zawsze świadczy o jakości.
Jest sporo fungicydów reklamowanych jako nowości o super działaniu, a tak naprawdę są to odgrzewane kotlety oparte na średnio działających substancjach.