Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:36

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Jak jest dobry dzień nic sie niezadzieje to nawet czasami 1,8-2ha sie zrobi to tak od 8,30 do 19 ale qq ma ok 3 m bo jak jest mniejsza to wyzszy bieg i szybciej idzie tez ciągam za sobą przyczepe jest wygodniej tylko tyle ze trzeba sie przepinacr
robisz jedną pryzme czy dwie

Edytowany przez Karolt, 10 luty 2012 - 11:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Dzisiaj, 21:40
  •  

#22 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:00

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Zazwyczaj robię dwie ponieważ kukurydza jest siana na różnych polach i kosze najpierw tę co podsycha a później czekam na tę która jest jeszcze zielona i ma to plusy bo w ciągu dwóch dni jedna pryzma jest ubita okryta dwiema warstwami folii i obsypana piaskiem. Z takiej pryzmy z około 2,5 ha kuku odrzuce maksymalnie dwie taczki a dwie folie na wierzch ponieważ dookoła moich kiszonek sąsiedzi pasą krowy a ogrodzenie przeszkadzało by mi ze względu na dość wąskie podwórko i zdarzało się że jakaś zapragnęła przejść się po kiszonce ale dwie warstwy folii i piach zabezpieczają przed dostaniem się powietrza nawet w tak ekstremalnych warunkach :-). I powiedz mi jeszcze jakie masz przeciętne zużycie paliwa bo ja w granicach 45 litrów na hektar ale to tak jak już pisałem w bardzo ładnej kukurydzy i na niedługich polach.

#23 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:09

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Ja spalanie tez mam ok 40l/ha ale ja obrzucam folie gnojem ponieważ gdy folia się przerwie to piasek wymiesza sie z qq i krowy go zjedzą i są problemy z księgami bo się zapiekają a nawet jak obornik się dosta do qq to krowy go nie zjędzą i w zimę lepiej się odkrywa
Ja robię dwie pryzmy po 9ha na jedną w 5 dni jedna pryzma jest zamknieta
a pronara masz z turem czy bez

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:21

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Mój pronar miał tura ale oddałem go bratu a w zamian dostałem od niego takiego samego tylko bez tura całej zamiany dokonaliśmy po tym jak kupiłem pol mota bo na nim teraz jest ładowacz a brat nosił się z zamiarem zakupu ładowacza lecz zbudował obore i wiadomo pieniądze :-) ale podczas prac polowych pomagamy sobie mieszkamy od siebie 5 kilometrów tak więc teraz nie ma problemu z równaniem kuku na pryźmie łącznie mamy 2 pronary 1 pol mota ursusa 3512 zetora 5211 i t-25 i łącznie z tatą jest nas 3 kierowców a i ja i brat już pracujemy nad młodymi operatorami :-)

#25 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:26

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa a nie siadało ci sprzęgło w pronarze jak z awaryjnoscią
taka mała zmianka tą dwurzędówke co kunów chciał produkowac to testowali u mnie
teraz o ojcem myślimy nad jakims ciagnikiem co mozesz powiedziec o POLMOCIE

#26 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:43

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Pronary obydwa z jakimi mam styczność to bardzo przyzwoite ciągniki ze sprzęgłem nie było żadnych problemów trochę tylko w tym z turem rozdzielacz przeciekał ten pod kierownicą ale to już się naprawiło za kilka złotych o pol mocie wiele nie powiem bo mam go dopiero trochę ponad miesiąc zrobiłem do tej pory 87 mth i jak narazie wszystko dobrze ale zamierzam go trochę przydusić w robocie dopuki jest gwarancja i się okaże czy jest to supertraktor jak zapewniał zientarski :-) a jak ten wynalazek kunowa się sprawdził i jakiej mocy potrzebuje ?

#27 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:57

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa http://www.agroplast...osokombajny.htm tak to wyglądało podpinana była do mtz radził sobie ale cieżko było konstruktorzy niemogli dojsc do ładu z nia czasami kosziła czsami nie a to gardziel sie zapychała a to zabezpieczenia rwało nawet kilka lat do tyłu na targach w kielcach z nią byli i zaprzestali jej polepszania i budowy był to jedynie prototyp gdyby to wypalilo stała by u mnie juz na podwórku ale ta jednorzędówka im sie wydarzyła czesci dostepne i nawet tanie
nieorientujesz sie ile nowa jednorzędówka kosztuje

http://www.agroplast...osokombajny.htm tak to wyglądało podpinana była do mtz radził sobie ale cieżko było konstruktorzy niemogli dojsc do ładu z nia czasami kosziła czsami nie a to gardziel sie zapychała a to zabezpieczenia rwało nawet kilka lat do tyłu na targach w kielcach z nią byli i zaprzestali jej polepszania i budowy był to jedynie prototyp gdyby to wypalilo stała by u mnie juz na podwórku ale ta jednorzędówka im sie wydarzyła czesci dostepne i nawet tanie
nieorientujesz sie ile nowa jednorzędówka kosztuje

#28 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:01

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Nie wiem ile nowa jednorzedowką kosztuje ale myślę że pewnie za 20 tysi wyjdzie przynajmniej powinna :-) mam gdzieś numer do fabryki bo zamawiałem różne części to postaram się znaleźć i wstawić ale na żadnej ze składnic tych maszyn nie widziałem jedynie w łukowie mają do niej części choć czy sprzedają całe maszyny to nie wiem

#29 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:04

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa trzy lata temu pytałem sie i kosztowała 14 tyś a teraz czesci to tylko do fabryki a zeby nową kupic to trzeba zamawiać i dopiero chyba robią jak w zeszłym roku byłem po czesci to stała tam jedna sztuka na zakładzie

#30 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:22

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa No tak za dużo jest używanych sieczkarni z zachodu i nie opłaca się już chyba produkować nowych na zapas a ta dwurzedowa to jak była podczepiana ? Tak samo jak i jednorzedowe ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:35

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa tak samo jak i jednorzedowa tylko niemiala juz pasków tylko wał przenoszący napęd

#32 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:01

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Czyli ten model nie trafił do seryjnej produkcji ? Wiesz może dokładnie co było powodem, bo prawdę mówiąc wygląda to bardzo przyzwoicie i ta przystawka to dobry pomysł taki mini kemper.

#33 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:11

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa nie weszło to do produkcji pamietam jedynie tyle jak to testowali u nas to jeszcze młody byłem i nie pamiętam to było 10 lat temu
musiałbym ojca się spytać coś tam konstruktorom podpowiadał i sie śmiałem ze współkonstruktor buł i jego pomysł był wprowadzony do tej sieczkarni

już wiem pytałem się
po pierwsze to gardziel pękała rozrywała się nie wytrzymywała obciażenia
a po drugie to firma Pro Agro Kunów S.A upadła i przejoł ją syndyk sprzedał firmę przędsiebiorstwu Agroplastmet
i oni nie modyfikowoli juz tego prototypu produkowali juz tylko jednorzedówki

Edytowany przez Karolt, 10 luty 2012 - 14:21.

#34 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:32

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa E to zdolnego masz ojca może zamiast bawić się w rolnika powinien konstrukcje maszyn udoskonalać kto wie może wszyscy by na tym skorzystali :-) a tak nawiasem to szkoda że nikt dalej się nie zabrał za tę sieczkarnie mogła by wyjść całkiem przyzwoita maszyna

#35 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:41

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa ano szkoda ze to niewypalilo

#36 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:54

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa Jak często zmieniać stalnicę w jednorzedowej i jak u Ciebie wygląda sprawa z rozdrobnieniem kukurydzy i czy lecą całe liście szczególnie te z kolb bo u mnie się to zdarza mimo że noże ostrze solidnie i chodzą bardzo blisko stalnicy

#37 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 15:29

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa stalnice wymieniam jak się zedzrze sprawdzam po kazdym ostrzeniu noży powina byc na nowo ustawiona i jak już niemożna ustawić już nie dolega do noży to wtedy ją wymieniam średnio co 20ha a ziarna kukurydzy rozdrobnione są każde ziarenko jest naruszone jak jest qq sucha to liscie lecą z kolb te koszulki a jak jest mokra to poszczególne liscie tylko leca te co są suche
a jak ostrzysz noże to za pomocą drugiego ciagnika czy tym samym bo jak sie ostrzy z tyłu wałek zapiąc i drugim to lepiej sie ostrzy

#38 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 15:42

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa W sumie ostrzył bym z tyłu drugim ale tam przecież jest taki mechanizm który uniemożliwia napędzanie w drugą stronę bo tylko przeskakuje i wirnik się nie kręci jak znasz jakiś sposób to czekam niecierpliwie

#39 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 luty 2012 - 15:53

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa w takim razie masz inną przystawka przekazująca napęd bo ja mam wymieniona na nowszą i mi nie przeskakuje moge ostrzyc drugim z tyłu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 16:01

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa A no chyba że tak :-)