Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krone KR 155

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:11

Krone KR 155 Mam kilka pytań odnośnie prasy krone 155:
1. Jaki jest prawidłowy naciąg łańcuch głównego w komorze ? (czy to załatwiają sprężyny)
2. Czy w wypadku niedziałającego sprzegła kłowego rozłączającego łańcuch w komorze z tym samym skutkiem można to zastąpić rozłanczając napęd WOM w ciągniku?
3. Jaki jest koszt łożysk komory zwijającej (długo wytrzymują)?
4. Czy są jakieś problemy z owijaniem sznurkiem (które można przed sezonem wyeliminować)?
5. Czy łączniki łańcucha komory zwijającej i odcinki łańcucha pomiędzy łącznikami są takie same jak np w KR 125 lub innej, zamienniki polskie?
6. Na co zwrócić szczególną uwagę przy przeglądzie?
7. Jak jest z zapotrzebowaniem mocy, bo słyszałem że krone to jedna z pras które nie wymagają jej dużo?
8. Słyszałem, że da się nią osiągnąć 250kg belkę suchej słomy, czy to prawda? Ile może ważyć belka sianokiszonki po takiej prasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krone KR 155 Dzisiaj, 01:44
  •  

#2 Share zenus42

zenus42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 luty 2012 - 17:56

Krone KR 155 mam taką prese wszystko jest ok miełem jedną awarie z podbieraczem był przekrencony jak ją kupiłem niema rzadnych problemów ciągne ją c-360 lepiej by było czyms mocniejszym ale daje rade są baloty dużo wienksze od 120 mają jedną wade złe podbieracze są zawonskie do jakiegos zachodniego kombajna który heder 5 m są za duże wały

#3 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:45

Krone KR 155 Podbieracz wąski to wiadomo szału nie ma, ale u mnie nie ma dużych zachodnich kombajnów. Ciągał ją będzie 80 km także to powinno wystrczyć (mam pagórkowate tereny a sama prasa ma 1780 kg). Czy ktoś ma może instrukcję obsługi i katalog tej prasy w języku polskim (z góry dziękuję za wysłanie grzepo1@wp.pl), bo na chomiku znalazłem, ale po niemiecku?
Ten licznik bel jak się kasuje- bo ani wciskany ten guzik, ani przekręcanie nie kasuje (kręcić się kręci to może mam popsute to kasowanie)?
Odświeżam
Co do licznika bel- rozebrałem go mimo że jest nierozbieralny i wyczyściłem wszystkie zapadki- niby działa, jak długo to nie wiadomo, ale to nie ważne. Ważniejsze jest pytanie czy jest możliwość (czy ktoś ma taką wiedzę) czy można kupić łańcuch w komorze (nr na obrazku 10, nr katalogowy 9220100) na metry (czy np pasuje z jakiegoś innej maszyny, urządzenia)?

Załączone pliki

Edytowany przez grzepo, 06 marzec 2012 - 16:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 19:17

Krone KR 155 Mam kolejne pytanie. Jaka jest przyczyna niedomykania się zamków na komorze?- wystarczy tylko bardziej naciągnąć sprężynę?(w którym miejscu to najlepiej zrobić- naciągnąć nakrętką czy zmienić mocowanie sprężyny to bliżej przodu)

Załączone pliki

Edytowany przez grzepo, 08 marzec 2012 - 19:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:20

Krone KR 155 http://www.sklep-gre...c51af2d03e890eb
:rolleyes:
Nic trudnego!
Co do komory zrób dokładne zdjęcie mechanizmu zamka klapy bo z tego trudno coś powiedzieć :)