Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m )

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 09 luty 2012 - 17:07

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Ja miałem już kilka marek kombajnów starych i 2 lata temu kupiłem ihc 531 kosa 3,6 sieczkarnia 5 wytrząsaczy,silnik 120km za 15 tys i koszę 42 swoje a do końca żniw po zarobkach.U mnie kombajnów jest dużo tylko bizony i stare classy stoją bo nich ich nie bierze.Koszą ze słoma,i dużo zostawiają,ja tamtego roku brałem po 280 i mialem na ludziach ponad 15 tys,a wymieniłem 1 pasek,sprężynę ,tarczę sprzęgła i tulejki na wialni.Razem koszt ok 500zł.Jest to już 3 mój ihc ,szkoda tylko że ma tak mały heder.Przy jego wydajnosci mógł by być 4,50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Dzisiaj, 11:14
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2012 - 19:00

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Bizona to ja bym za darmo nie wziął wole 30 letni zachodni sprzęt niż polski szajs taka prawda a dzisiejsze polskie maszyny... pożal się Boże. Zachodni sprzęt jest trwalszy i wydajniejszy

#23 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 09 luty 2012 - 19:08

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) tak zgadza się ja sam mam ihc 933 heder 3,6m silnik150km 5 klawiszy zainwestowalęm w niego 1000zl i koszę cały sezon

#24 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 luty 2012 - 19:41

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Kolega szmergiel ma racje za takie pieniądze ciężko będzie znaleśc kombajn który wykosiłby 60ha bez większych awari. Chodząc po zarobkach to przyda się sieczkarnia a to też dodatkowy koszt. Życzę udanych poszukiwań może akurat się cos trafi. :mellow: Polecam fahra. :)

#25 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 09 luty 2012 - 20:36

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) popieram kolegę @argoz fahr jest dobrym sprzętem jakiś większy model np.df1200 lub1002. nie zapominajmy też o fortschritt model 512 lub 514 też spokojnie da radę na takim areale.ważny i w sumie najważniejszy jest stan techniczny. jeśli chodzi o fundusze to tak około 30000 pewnie było by łatwiej coś wybrać

#26 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 09 luty 2012 - 21:58

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) my kosimy swoim bizonem koło 30ha na sezon, dużo nie dużo... ale przez ostatnie 5 sezonów ani jednej awarii z powodu samej maszyny,, albo zawodził człowiek albo tylko jakieś pierdoły.
oczywiście maszynę trzeba przegladnąć przed sezonem i wymienić to co wydaje się już zyżyte czy tam może się niedługo zużyć ale to wszystko po to żeby sama praca szła płynnie i bezzawaryjnie

jak ktoś chce to sprzedam swojego bizona, jest w dobrym stanie, rocznie kosił ok 25-30ha, przez ostatnie kilka lat nawet nie kosił 20 bo tylko u siebie, 82r budowy, bez kabiny, opony zdrowe, aku dobre, silnik dzisiaj przy -10 zapewne zapaliłby bezz problemu
cena 27000 do negocjacji więcej na gg 12200672 albo tel 603 460 305

#27 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:19

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) To jest pusty temat facet niema ani na kmajn ani na traktor i w poniedziałek pójdzie do szkoły

#28 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 11 luty 2012 - 09:43

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) może na kombajn jeszcze kasy nie mam ale ciągnik planowaliśmy kupić w tym roku.a temat o kombajnie założyłem poto by mieć pogląd na sytuację bo kombajn planujemy kupić gdzieś tak za 2 lata

dzięki wszystkim za rady , myśle że ten temat można zamknąć

Edytowany przez rafal25791, 11 luty 2012 - 09:36.

#29 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:00

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) za 2 lata i juz za jaka kase hahaha.myslal kogut o niedzieli a w sobote leb ucieli :lol:

#30 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:35

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) dokładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:51

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Oj kolego się pospieszyłeś z tym tematem! My tu się staramy Tobie podpowiadać itd, a Ty sobie nagle mówisz, że masz w planach kupić kombajn za 2 lata.

#32 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 11 luty 2012 - 15:00

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) po co brać się za zakupy jak nie ma się pieniędzy na to co chce się kupić, szkoda gadać

#33 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:54

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) jejku ale wy jesteście okrutni 99 procent ludzi jezdzi na targi ogląda maszyny dotyka ich a nigdy nie ma zamiaru ich kupić. Nawet nie myśli o tym :) Tak samo kobiety chodzą po sklepach przymierzą 100 bluzek 40 par dżinsów więc nei ma się co stesować

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#34 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:11

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Takich tematów na forum jest dużo,ale na to niema rady.Trzeba zwiększyć liczbę moderatorów lub jakieś dokładniejsze sprawdzanie wieku,zamieszkania,żeby nie było tematów typu kupię za 2 lata kombajn i jaki lub kupię ciągnik na 10lub 15 ha propozycje Szkoda że nicht nie szuka porady jaką ma wziąść żonę brunetkę ,blondynkę,a najlepiej po którym szlifie.

#35 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:19

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) kol.benio jest podobny temat w hyde parku 'dziewczyna na gospodarke' i 'pytanie do uwodzicieli' to dam dopiero jest dyskusja nieraz to spasc z krzesla mozna.ps. z tym szlifem to im podrzuce to bedzie jazda :lol:

#36 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:24

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Kolego szmergiel,a jak to traktować,ja się martwię jak rodzinę wyżywić mam 2 dzieci w gimnazjum a nie tym co będzie za 2 lata .Wiem z pewnych żródeł że chińczyki trzymają się mocno|||||||

#37 Share Daniel05

Daniel05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:21

kup sobie bizona a nie zawracaj sobie głowy starymi zachodnimi, za tą kase nic wielkiego nie kupisz, a jak kupisz to będzie to coś co swoje już w życiu skosiło, więć jak dokładać na remonty to lepiej do bizona jak do czegoś tam innego

Taa jasne bizona....tylko że w bizonie będzie robił te wspomniane naprawy co 2 dzień a w Classie zrobi jedną, dwie na sezon!!,,ale jak tam chcesz.Ja osobiście nie polecam Bizona!

#38 Share pepe1520

pepe1520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 20:51

Dronnindborg D1650, kosa 367cm, zbiornik 2600l, silnik perkins 105KM centralnie umieszczony.. Mało awaryjny, lekki i zgrabny kombajn. Tylko z kabiną i szarpaczem ciężko będzie kupić za taką kwotę.

..
witam.ja właśnie kupiłem taka maszynę... z wyglądu lala:)..a co w żniwa...hmm czas pokaże... mam sprawę... czy mogę prosic o podpowiedź jak to wszytko poustawiac? jestem jeszcze zielony w tych sprawach... co prawda jest to mój drugi kombajn ale poprzedni miałem tylko 1 sezon i musiałem się pozbyc maszyny... chciałbym poprosic o podpowiedź... każdą podpowiedź...za co od razu dziękuję....aaa i najważniejsze... mam rzepak ,pszenicę i jęczmień.. pozdrawiam...

#39 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 08:55

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) witam.
Odświeżam stary zapomiany temat :)
I tu mam pare pytań co do uzytkowników jeśli nie zapomnieli o temacie
PEPE1520 i jak wrazenia koszeniem nowym nabytkiem czy ustawianie podzespołów jest skomplikowane?
Do Użytkowników Class Mercator 60 lub 70 co mozecie powiedzieć o tym kombajnie. Jak narazie brałęm pod uwagę bizona 056 przegladałęm również reksia ale ze wzgledu na koszta zakupu wykluczyłem 058 i Mercator jest na pierwszym miejscu co do zakupu aby maszynka była u mnie na żniwa 2013. Owy kosiłby na ok. 15ha mojego 20ha znajomego i myśle ze tak z kolejne 20ha dojdzie a wiec 15ha swoje +40ha usługi. A co do ceny myśle nad wydaniem na ten cel ok. 25tys. +/-3tys. heder byłby idealny ok. 3,6m. Kabina dodatkowy atut (przydała by się ale ze wzgledu na bużdziet rozumiem iz jest to trudno do osiagniecia) Szarpacz musi być w moich okolicach we żniwa 2012 moze na połąci ok. 200ha z 20ha zsiekane awiec sieczkarnia bedzie chodziła od święta do świeta :D
czekam na propozycje bo jak narazie w/w wymagania spełnia classik mercator. A jeszcze jedno zwracajac uwage na silniki widze montowane perkinsy 4gary i mercedesa a wiec co do silników które lepsze mercedes czy perkins. ktory mniej spali i ktory jest trwalszy
z góry dziekuje za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 październik 2012 - 23:05

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Kiedyś chciałem kupić bizona,ale całe szczęście tego nie zrobiłem ;) Pewnie puścił by mnie z torbami :P Kumpel ma i co roku ładuje w niego ponad 6000 a i tak w żniwa ma z nim problemy. Niedawno mi powiedział że złoma sprzedaje i będzie kombajn najmował... Jeśli chodzi o John deere 950 to ja moim razem z usługami robię ok 60 ha,dało by się więcej ale przy produkcji zwierzęcej nie można cały czas siedzieć w polu... Wiem po sobie bardzo fajna maszyna,jak potrzebuję jakieś części to zamawiam kurierem.Dochodzą często w 24 godziny B)