Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m )

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 09 luty 2012 - 11:59

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Siema chciałbym się was doradzić jaki kombajn mam kupić , głównie będe jeździł na zarobek a u siebie jakieś 4 ha zboża bym miał.Jeżeli chodzi o cene to tak do 23 tyś PLN.Heder musi mieć mniejszy niż 4 m , ważne jest też to żeby nie był za bardzo wadliwy.Ja myślałem o Claasie Mercator.Prosze żebyście mi coś doradzili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:22

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Oj kolego 23 tys trochę za mało , szukaj mniej popularnych marek- volvo , MF ,droningborg ,będzie prawdopodobnie w lepszym stanie za tą samą kase niż CLLAS czy John Der

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#3 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:28

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) właśnie się obawiałem że troche przy mało na Claasa , ale jak byście mogli jakieś dokładniejsze modele tych marek tak do 23 tyś PLN

#4 Share Piotrek789

Piotrek789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sportem, motoryzacją oraz rolnictwem. :)

Napisany 09 luty 2012 - 12:45

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) rafal25791 Również polecam Ci Mercatora. Za 23 pln kupisz, ale nie perfekcyjnego. 25-25 tys. masz już dobrego mercatora 60 z silnikiem merca, bez kabiny z hederem 3,6m. Ja posiadam taki sprzęt i jest super. W razie pytań pisz na moje gg :)
:)

#5 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:50

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) właśnie taki model byłby idealny , co prawda wolałbym z kabiną ale bez też da rade.

#6 Share IMATEUSZI

IMATEUSZI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 luty 2012 - 13:12

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) class mercator 50 :) znajdziesz z sieczkarnią i może kabiną :) lub john deera 965 cos w tym stylu :)

http://otomoto.pl/cl...50-A126749.html ten jest fajny a cene zbijesz troche jeszcze:)

Edytowany przez IMATEUSZI, 09 luty 2012 - 13:15.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2012 - 13:24

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) MF 520 i podobne hedery różne od 3m do 4.20m silniki 6 cyl. 6 wytrząsaczy szeroka młocarnia wydajne mało palą części dostaniesz bez większych problemów

#8 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 luty 2012 - 13:28

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Ja mam John deera 950 jest u mnie już 12 lat i nie narzekam na niego super maszyna, wygodna w obsłudze szerokość robocza 3m Tyle że bez kabiny, widziałem na allegro coś podobnego w okolicach 20tysiaków. Z tego co wiem to części do john deera są tańsze niż do claasa.

#9 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 09 luty 2012 - 14:18

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) kup sobie bizona a nie zawracaj sobie głowy starymi zachodnimi, za tą kase nic wielkiego nie kupisz, a jak kupisz to będzie to coś co swoje już w życiu skosiło, więć jak dokładać na remonty to lepiej do bizona jak do czegoś tam innego

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 luty 2012 - 14:59

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m )

Oj kolego 23 tys trochę za mało , szukaj mniej popularnych marek- volvo , MF ,droningborg ,będzie prawdopodobnie w lepszym stanie za tą samą kase niż CLLAS czy John Der

Dronnindborg D1650, kosa 367cm, zbiornik 2600l, silnik perkins 105KM centralnie umieszczony.. Mało awaryjny, lekki i zgrabny kombajn. Tylko z kabiną i szarpaczem ciężko będzie kupić za taką kwotę.

Edytowany przez zorzyk2, 09 luty 2012 - 15:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:01

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Może takie moje krótkie opinie na temat tych kombajnów :

Claas Mercator - chyba narazie jest na pierwszym miejscu , mieści się w moim przedziale cenowym i myśle że nie byłby bardzo wadliwy bo to jest Claas czyli jak wiadomo jedna z najlepszych marek kombajnów.

John Deere 965 - bardzo ciekawa propozycja bo nigdy nie myślałem o tej marce , ale ten model jest troche za drogi

MF 520 - jest to co prawda chyba najtańszy kombajn który tutaj wymieniam , ale nie jestem do niego przekonany

John deere 950 -bardzo ciekawa propozycja , ale mam pytanie jaki jest do niego największy heder bo 3m to trochę za mało

Bizon - po pierwsze ma troche za duży heder musiał bym przerabiać bramę na szerszą ,a po drugie niewiem czy za 23 tyś kupie jakiś model w takim lepszym stanie

Temat nie uważam za zamknięty prosze o wasze opinie na temat tych kombajnów i dajcie jeszcze swoje propozycje

Edytowany przez rafal25791, 09 luty 2012 - 15:04.

#12 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2012 - 15:12

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) 3m ci za mało? na 4ha? :lol:
Takim jankiem 3 m spokojnie dziennie 10ha wymłócisz.

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:26

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) w 950 heder chyba 3.2 lub 3.6, ale jest jeszcze 955 i tam masz 3.6
co do kupna starego bizona to ogranicze sie do stanowczego nie, kupisz starego grata i bedziesz siedzial przy nim przed zniwami, w trakcie i jeszcze po

Polska B

#14 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:30

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) przecież napisałem że będe jeździł głównie na zarobek a 4 ha to tylko u siebie mam zboża ale jeżeli nie umie kolega czytać to trudno , przez całe żniwa będzie kosił gdzieś tak około 60ha

właśnie też tak uważam sąsiad miał starego bizona i cały czas coś w nim robił.

Edytowany przez rafal25791, 09 luty 2012 - 15:32.

#15 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:31

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Masz pewność ze będziesz miał co kosić po zarobkach?

#16 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:33

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) raczej tak bo mało jest u nas kombajnów na wsi , a sam wujo mój ma 14 ha i będe u niego kosił

#17 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 09 luty 2012 - 15:37

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) No wiesz, z Bizonem jest tak: posiedzisz trochę przed żniwami żeby go "dopieścić", codziennie przesmarujesz, będziesz doglądał podzespołów itp. To całe żniwa bez awarii przerobisz. Ja od połowy czerwca sprawdzam, obserwuję, ewentualne usterki naprawiam i już drugie żniwa bez najmniejszej awarii. Trzeba dbać. Ja za swojego dałem 25000 zł 83 rocznik.

#18 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:38

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) A to co innego.
Bo u nas to wioska 15domów(5 na ziemie oddaną,nie uprawia).A 5 kombajnów ;)

#19 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:32

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) kol. niesety kwota 23tys jest niewystarczajaca aby kupic jkis kombajn ktory bedzie chodzil na uslugach,zeby cos co jakos pojezdzi kupic trzeba dac te 40tys,za to kwote co piszesz to kupisz maszyne co zrobisz u siebie bo na wiecej to ciagle bedziesz stal a zniwa teraz krotkie i nawet na paliwo nie zarobisz,takie sa realia i nikt w tej cenie dobrego kombajnu nie sprzeda.jezeli masz pewne uslugi na taki areal to latwo policzyc ile zarobisz i ta kase musisz wlozyc najpierw inaczej nie zarobisz.co innego kupuc dla siebie to i za 15 tys kupisz bo jakos te pare ha zrobisz ale uslugi wymagaja dobrego sprzetu a taki kosztuje,wiem bo to robie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:35

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m ) Też obecnie szukam kombajnu, może w podobnej cenie( no może do 30 tys) co Ty i moim typem jest claas mercator. NIe chce żadnych JD, MF itp., bo potem z częściami może być kłopot albo i bardzo drogie będą, a claas jest najbardziej rozpowszechniony w Polsce, a więc o części myślę, że łatwiej. Co do bizona to za te pieniądze też dostaniesz ale wiadomo w jakim stanie. Dobry bizon to też ok 40-50 tys. Aaa! Kabinę to możesz sobie dokupić w miarę funduszy, np w innym roku jak zarobisz :)