Zaloguj się, aby obserwować  
FarmerF10244C1

Jaki rozrzutnik wybrać do Ursusa C-360 ??

Polecane posty

Zastanawiam się nad kupnem rozrzutnika do mojej C-360.Interesują mnie takie oto rozrzutniki: Tytan 7 plus,cynkomet N235 i Zetor Rur 60.Będzie on rozrzucal obornik i co pare latek wapno.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ma być nowy taki do 30tyś to najlepiej bedzie wyworzony obornik po stalerzowaniu

Po stalerzowaniu dopiero gnój, a nie lepiej talerzować razem z gnojem>?

Może nie w temacie, ale ja własnie z myślą o tależowaniu gnoju po ściernisku chcę kupić tależówkę, uczepił bym jeszcze z tyłu tylko wał strunowy i chyba było by gicior, i jakiś poplon lub jeszcze raz tależowka za miesiąc, co roku robie podorywki i przy płytkiej orce zostaje część gnoju na wierzku, mam nadzieje że po sammym tależowaniu gnój bedzie zakryty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy sie zakryje U mnie robi sie tak:talezowka-obornik-pług-brona-siewnik i dalej to juz zalezy czy do pasienia czy do skoszenia . te 2 rozrzutniki to tak nie zabardzo bo wapno nie styknie :P ale Thanks

 

 

 

 

pozdro FarmerF10244c1


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

chyba że weźmiesz tego z cynkometu ze zwojami ślimakowymi i wtedy już do wapna będzie dobrze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cynkomet ma tylko jedą wadę-mała ładowność ,4T to trochę malo ale cena jego jest dobra coś ok.25tyś.

Tytan 7 jest takze godny zadanie lecz cena też wyższa(30000) a z wszystkich najbardziej podoba mi się Zetorek :rolleyes:


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a o jakiej łądowności potrzebny ci ten rozrzutnik ?? u nas w wsi mają rorzutnik też dwuosiowy na który podonno wchodzi 4T tak ma napisane a jak włożyli obornika to po zwarzeniu wyszło im że na rorzutniku było 5,5T i z nim się nic nie dzało :rolleyes:

a te z cynkometu mi sie podobają bo większość majo ocynkowano . sami zamierzamy kupić N-235/7 ten model :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche się zastanowiłem i doszłem do wniosku że najlepiej będzie jak kupię Piasta(będę mógł odrazu nawozy rozsiewać) a rozrzutnik to niezabardzo z Cynkometu , bo sąsiad ma na tandemie i mu się psuje bo cały dzień przy nim robił.Cos tam spawał dużo i młotka używał.A ma on mieć tak ze 5-6T

 

 

Pozdro FarmerF10244c1


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile w końcu ten tytan 7 podstawowy kosztuje, bo coś w dziale ceny maszyn znalazłem że 22 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Z tego co się orientuje to tytan7 ok.30tys.

Ja proponuje warfame N218/2 cena ok 32000. i ^ ton ładownosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no ale n 218 to raczej nie do c360 B)

a moze ma ktoś nowego n 228 z warfamy 4,5t?

Do c360 najlepszy chyba 4ro kołowy nie obciąża ciągnika i lżej sie ciągnie i na zakrętach nie szarpie tak womem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad Warfamą ale c360 będzie miała kłopoty...I wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno takiego 4.5T zwykłego jak Kamyk na początku napisał B)

Chyba ze jest jeszcze jedna opcja...sprzedaż c360 i kupno 6245 czy tam 7045 i używka Warfama,

ale to jest mniej realne.Teraz Lej będzie mało używany bo jest RNP ,przy owijarce będzie szybciej, Zamiast Farmerem Pomot 4000L będzie ciągany nim ,tylko co do zgrabiarki... więc pewnie będzie 4.5T


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Dzisiaj wozilem swoja warfama ursusem 912 a potem po południu tata woził c-360 i mówił,że całekiem fajnie szło... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może da radę.A może by robić tak jak dotychczas najpierw na pole przyczepą a potem rozrzucić . Tylko i tak tzreba kupić nowy bo ten już sie niedługo rozleci <_<


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

nie wiem czy Tytan 7 do c 360 to dobry pomysł, my mamy polskiego tandema 6 T i ciężko ma przy nim c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają wnioski przyjmować to trzeba coś wykombinować. Czy c-360 da radę tytanowi 7 plus - tak da, sąsiad ma i widzę jak robi.Ursus nie ma z nim problemów. @Gryfel - on go ciągnął na polu czy po drodze do gospodarstwa nowego? Wie ktoś jakie są ceny rozrzutników UG Tytan 7 plus oraz Warfama 4.5T? @Dadam - tylko,że tytan ma ładowność 5T i 2 osie. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

sugerowałem się oznaczeniem, ale on jest jedno osiowy nie dwu, ciekawe jaka jest cena tego pionowego adaptera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

Myśle że tytan bedzie lepszy ma dosyć szerokie koła to powinien iść lepiej z 60-tką


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj