Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kurs chemizacyjny

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 31 październik 2014 - 18:36

Kurs chemizacyjny

Witam,tak właśnie być powinno nacisk na przepisy, jak też i teorię ,przy tym rygorystyczny egzamin :rolleyes:  ,a tak absurdalnych postów na publicznym forum by nie było, bo coś takiego by nie miało miejsca,a osobom którzy tak i to publicznie twierdzą jak przeszli szkolenie i egzamin, powinno zostać unieważnione(cofnięte) zaświadczenie o ukończeniu szkolenia , albowiem wygląda na to że właściwie nie posiadają odpowiedniej wiedzy w tym zakresie i samodzielnie egzaminów nie zdali, a tym samym nie są świadomi tego jakich szkód mogą narobić opryskami, i trudno stwierdzić teraz czy się chwalą czy też żalą, ale pewnie czas zrobi swoje m.innymi takimi pisaniami na forach,i dobrze by się stało aby takie osoby zostały z identyfikowane :lol: w takich forach  i cofnięto im uprawnienia, bo mogą truć siebie oraz innych chemią,i oby były to bardzo rygorystyczne kursy i egzaminy, tak że może połowa zdołała by zdobyć uprawnienia, no i nie będzie że tak powiem "jakaś parodia" a z goła może wyglądać odwrotnie i niestety pod górkę  :o Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 31 październik 2014 - 22:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kurs chemizacyjny Dzisiaj, 05:37
  •  

#42 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 listopad 2014 - 13:40

Kurs chemizacyjny

Ty kolego sam sobie cofnij lub dobrowolnie oddaj   :P

Jak będzie większy rygor to możliwe że będzie bardzo mała frekwencja, a i tak bynajmniej w moich stronach na dzień dzisiejszy mało kto w tym uczestniczy.

Bo co zapłaci te 80-100 zł nie zaliczy to już drugi raz nie zechce iść... A i dla szkolących nie będzie to na rękę.

Szkolenia są ok, aby było to przeprowadzone w sposób ciekawy i kompetentny

Edytowany przez Roki212, 01 listopad 2014 - 14:14.

#43 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 14:03

Kurs chemizacyjny

Witam,ja nie narzekam ani na kurs ani na prowadzących, czy w końcu sam egzamin, w ręcz przeciwnie . I głupich rzeczy nie wypisuje w tym temacie publicznie, bo człowiek myślący najpierw myśli potem mówi lub piszę ,a ci co mają problem z myśleniem najpierw mówią lub piszą potem zaś myślą nad tym, co odwalili za babora.Problem się zaczyna kolego jak masz kontrolę w gospodarstwie ,a za brak uprawnień i atestu opryskiwacza pojadą Ci procentowo po dopłatach i wiem co piszę bo już kilka kontroli miałem i zaczyna się kontrola właśnie od oprysków i takim pisaniem sami sobie psujecie tylko opinie ,a pozostałym autorytet i radzę włączyć myślenie i to rozsądne! :lol: Pozdrawiam.

#44 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 listopad 2014 - 14:13

Kurs chemizacyjny

No co do kontroli to ja to wiem i mam ważny atest jak i szkolenie  ;)

#45 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 23:30

Kurs chemizacyjny

Chłopcy jak mam uprawnienia odkąd je wprowadzono[nie pamiętam ile lat temu] i to 1 dyplom był bezterminowy, a robię opryski ponad 20 lat -co roku dziesiątki ha i chyba nie myślicie ze mógłbym nie napisać testu- ot tak dla sportu- samodzielnie i to bezbłędnie ,  do tego wytknąć prowadzącemu błąd w konspekcie prelekcji dotyczący dopuszczalnej prędkości wiatru. Przez tyle lat zresztą niewiele w opryskach się zmieniło -ile nowych substancji czynnych wprowadzono?. Więcej wycofano,żadnej rewolucji przez 5 lat nie było i nie będzie .Co roku widzę skutki błędów w opryskach ,ale u ludzi którzy nigdy na takich choćby udawanych szkoleniach nie byli.

U mnie w powiecie jest ponad 15 tys gospodarstw[średnia 2,66 ha] ,wiec jaka jest szansa na kontrole? Są wsie w których nikt nie ma uprawnień.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#46 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 23:34

Kurs chemizacyjny

Kiedyś na szkoleniu facet z PIORiN mówił że statystycznie rzecz biorąc gdyby chcieli skontrolować wszystkie gospodarstwa w kraju to zajęło by im to 70 lat. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#47 Share Andrzej92xp

Andrzej92xp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 19:09

Kurs chemizacyjny

Mam takie pytanie. Ukończyłem kurs na obrót i konfekcjonowanie środków ochrony roślin. Czy to wystarczy żebym mógł pryskać opryskiwaczem polowym, czy muszę jeszcze ukończyć kurs chemizacyjny.Dodam tylko, że za kurs na obrót zapłaciełem ok 450zł.

#48 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 21:33

Kurs chemizacyjny

Witam ,myślę że najpewniejsza i wiarygodna wiedza w tym temacie będzie u żródła,  czyli zadzwonić do biura, do kierownika agęncji i muszą  udzielić Ci informacji, i będziesz miał pewność  :rolleyes: Pozdrawiam.

#49 Share Andrzej92xp

Andrzej92xp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 19:49

Kurs chemizacyjny

Masz racje. Tak zrobię a jak będę wiedział to podzielę się na forum.

Edytowany przez milanreal1, 21 grudzień 2014 - 20:17.
cytowanie poprzedniego posta

#50 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 18:25

Kurs chemizacyjny

Witam,myślę że  to  jest najlepsze rozwiązanie :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 15:10

Kurs chemizacyjny

Witajcie , wie ktoś  może kto organizuje kursy chemizacyjne na terenie powiatu Sierpeckiego lub Płockiego ( Mazowieckie ) byłbym wdzięczny za pomoc ,gdyż w necie nie mogę nic znaleźć a muszę zrobić ten kurs . Odrazu mowię ,ze ten  który gmina organizuje odpada bo jest ograniczona ilość miejsc ,a nie wiadomo kiedy będzie nastepny termin 

#52 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 19:24

Kurs chemizacyjny

Witam,w swoim ODR taką informację zapewne najprędzej uzyskasz gdzie najbliżej Twego miejsca zamieszkania będą takie kursy organizowane  :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 04 styczeń 2015 - 19:27.

#53 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:47

Kurs chemizacyjny

U mnie jest chyba jeszcze z 5 terminów, raz w miesiącu robią. zdaje się ze chętnych brakuje. W lokalnej telewizji parę razy dziennie reklamy, w gazecie prawie codziennie ogłoszenie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#54 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 08:11

Kurs chemizacyjny

Bo unia dała kasę i trzeba ją wykorzystać. Paranoja jak zwykle z dotacjami.

#55 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 19:20

Kurs chemizacyjny

Mam takie pytanie. Ukończyłem kurs na obrót i konfekcjonowanie środków ochrony roślin. Czy to wystarczy żebym mógł pryskać opryskiwaczem polowym, czy muszę jeszcze ukończyć kurs chemizacyjny.Dodam tylko, że za kurs na obrót zapłaciełem ok 450zł.

Po kursie dostałeś przecież zaświadczenie zakońcenia kursu i tam jest napisane - zaznaczone czego się tyczy.

Jeśli zdawałeś na obrót to tylko jego się tyczy. Na kursie ktokolwiek mówił cokolwiek o pryskaniu opryskiwaczem? Zapewne nie.

Musisz odbyć osobny kurs na opryskiwacz.

#56 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 23:08

Kurs chemizacyjny

A ja się pytam czego uczy taki kurs jak sie już go kiedyś miało a no niczego bo co pryska się inaczej. To tak jakby egzamin na prawko zdawać co 5lat, pewnie wielu by nie zdało, a kurs chemizacyjny zdają wszyscy. W zeszłym roku zaliczony po raz 2 za jedyne 150 zł o to tu chodzi jak ktoś jeszcze tego nie wie. Organizują go zazwyczaj lokalne ODR-y

#57 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:59

Kurs chemizacyjny

Jeśli prowadzący szkolenia nie mają odpowiedzialności za to co prowadzą to można podchodzić tak do tych szkoleń. Ja zaobserwowałem podejście że raz przygotowana prezentacja jest tylko w niewielkim stopniu modyfikowana bo raz stworzona jest idealna.  A o pytaniach na testach to już nie wspomnę. Raz stworzone mija 10 lat a pytania te same. 
A rzeczywistość jest taka, że przez ostatnie dwa lata zaszły ogromne zmiany w środkach od nowych sposobów oddziaływania po większą selektywność i specyfikę działania. Parę lat temu środki działały bardziej totalnie teraz jest kierunek w stronę selektywności i bezpieczeństwa dla środowiska. 
Zapomina się, że jak sama nazwa mówi są przeznaczone do ochrony roślin, a nie traktowane jako coś co zwiększa plon. To tak jakby dziecko od małego faszerować lekami i zapominać o innych rzeczach wpływającymi na jego rozwój.

Edytowany przez newagro, 06 styczeń 2015 - 11:59.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#58 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 25 luty 2015 - 20:59

Kurs chemizacyjny

Panowie czy taki kurs chemizacyjny moge zrobić w wieku 16 lat? 

#59 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 26 luty 2015 - 01:10

Kurs chemizacyjny

Niestety nie możesz. Musisz mieć ukończone 18 lat.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szymek2206

szymek2206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 11:42

Kurs chemizacyjny

Mam pytanie, czy w Waszych okolicach jest może w najbliższym czasie przeprowadzany kurs chemiczny?? PILNE Mazowieckie