Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kurs chemizacyjny

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:45

Kurs chemizacyjny
Hej mam takie pytanko wybieram się na kurs chemizacyjny i chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie odbywa się taki kurs? Jakich pytań można się spodziewać na egzaminie? jestem nowy wiec sorki jak coś zle wpisałem ale przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kurs chemizacyjny Dzisiaj, 11:27
  •  

#2 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 luty 2012 - 21:48

Kurs chemizacyjny Dwa tygodnie temu uczestniczyłem w takim kursie, trwał on dwa dni, egzaminem wogóle się nie przejmuj bo jest on właściwie tylko pro forma, bardzo łatwe pytania nt zagadnień poruszanych na wykładach i trzeba się bardzo postarać żeby go nie zdać.
pozdro

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 luty 2012 - 21:48

Kurs chemizacyjny Pewnie będzie jak zwykle pic na wodę wyciągnięcie kasy za papier. Pogadają liste zrobią i po ptokach.

#4 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 08 luty 2012 - 22:12

Kurs chemizacyjny Kurs sama przyjemność posiedzieć i pogadać sobie a egzamin prosty i tak sobie wszyscy pomagają także spoko nie ma się czego bać

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 09 luty 2012 - 06:12

Kurs chemizacyjny A taki kurs jest teraz jednorazowy czy trzeba go co jakiś czas robić znowu? Bo mój ojciec jak był pierwszy raz to miał tylko go na 4 lata.
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#6 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 09 luty 2012 - 07:27

Kurs chemizacyjny Z tego co wiem to jest ważny 5 lat. Sam dzisiaj idę na taki kurs. 90 zł u mnie kosztuje taka przyjemność.

#7 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 09 luty 2012 - 11:17

Kurs chemizacyjny U mnie ostatnio kartka chodziła po wsi od sołtysa że u nas też taki kurs będzie tyle że za 80zł. Kurcze taki kurs to powinien być jednorazowy a nie co parę lat dawać im kasę za papierek
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#8 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 luty 2012 - 18:42

Kurs chemizacyjny 8 lat temu jak robiłem kurs to był ważny 15 lat, tak było napisane na zaświadczeniu. :blink: 2 lata temu musiałem robic znowu papier bo jego rzeczywista ważnośc jest 5 lat. U nas kontrol potrafi przyjechac na pole więc lepiej zrobic i miec spokój. :mellow:

#9 Share mala123

mala123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:14

Kurs chemizacyjny No i jak było na kursie , jak wygląda egzamin ?

#10 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:09

Kurs chemizacyjny Egzamin to wielka ściema. Po 1 pytania nie są trudne, jeśli się dobrze słucha większość odpowiedzi można samemu zaznaczyć. Jak czegoś nie wiedziałem to albo się ściąga od kogoś albo ci niby uczący chodzą i podpowiadają. Powinno się mieć 70 % prawidłowych odpowiedzi jak na egzaminie zawodowym. U mnie na ponad 50 osób wszyscy zdali. Ogólnie coś tam nowego można usłyszeć ale większość to były oczywiste rzeczy o których wszyscy rolnicy powinni wiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share barti022

barti022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:43

Kurs chemizacyjny Tak jak pisaliście ten kurs to ściema, egzamin prosty do tego praktycznie dostaliśmy gotowe odpowiedzi..

#12 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:06

Kurs chemizacyjny Wy to macie dobrze. Gmina czy ODR dba o swoich rolników. U mnie nie organizuje się kursów. Jedyna możliwość to szkolenie przez ODR, które kosztuje 200zł. Trzeba się zapisać i czekać, bo chętnych brakuje.

#13 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:25

Kurs chemizacyjny

@Thomas2135-Takie szkolenie możesz zrobić w drugim krańcu Polski,nie musisz czekać aż u ciebie się zbierze jakieś 20 osób(najczęściej tyle jest potrzebnych).Niech Ci gminny agronom poda inne miejscowości i terminy[wymuś to z niego-chętny nie będzie bo to oznaczać że źle się stara-jakieś pieniążki z tego mają.]

Już nawet nie chodzi o kontrolę-co roku ileś tam środków podlega pod świadectwo nowych ,bez świadectwa nie kupisz i tu się zaczynają schody.

#14 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisany 14 luty 2012 - 07:59

Kurs chemizacyjny Pójdź z tym do ODR tam na pewno coś ci doradzą ODR mają informacje o takich kursach które to właśnie organizują na szerszym obszarze. Ja bylem rok temu to było kilka szkoleń w okolicy w każdej gminie.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#15 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 14 luty 2012 - 18:21

Kurs chemizacyjny Ja robiłem kurs chemizacyjny w listopadzie , organizowany był przez ODR, zapłaciłem 80zł. A informacja o kursie była w gazecie lokalnej. A egzamin prosty, łatwy i przyjemny. A papierek musi być żeby kupić środki ochrony roślin.

#16 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 15 luty 2012 - 16:13

Kurs chemizacyjny Cena takiego kursu zależy od ilości chętnych, powyżej określonego progu jest taniej. Ja robiłem 3 lata temu to płaciłem 75zł.

#17 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:29

Kurs chemizacyjny Dzisiaj byłem dowiedzieć się w ODR czy będzie może organizowany kurs chemizacyjny i okazało się, że będzie, ale pod koniec marca. Nie jest tak źle jak pisałem. Czy na prawdę jak piszecie nie będzie można w tym roku kupić ŚOR bez owego kursu?

#18 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:56

Kurs chemizacyjny

A taki kurs jest teraz jednorazowy czy trzeba go co jakiś czas robić znowu? Bo mój ojciec jak był pierwszy raz to miał tylko go na 4 lata.

Ja jak pierwszy raz robiłem ten kurs to miałem wbite "bezterminowo". Podobno w Polsce prawo nie działa w stecz ale te "bezterminowo" zmieniono na 5 lat i 4 lata temu musiałem znowu robić kurs.... Pytania zależą od komisji egzaminacyjnej i są raczej proste(czasem podchwytliwe) bo w sumie na takim kursie nie ma nic skomplikowanego....

#19 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisany 17 luty 2012 - 08:21

Kurs chemizacyjny Tak niektóre środki nie można kupić bajcy niektórych toksycznych środków nie kupisz bez kursu o ile się nie mylę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 17 luty 2012 - 10:33

Kurs chemizacyjny Chodzi tylko o środki pierwszej i drugiej klasy toksyczności. Resztę można kupić bez obaw. Ale ten kurs nie jest tylko po to żebyś mógł kupić środki. Chodzi o to, że wykonując zabieg opryskiwania powinieneś być przeszkolony czyli mieć taki kurs. W przypadku braku jest kara bodajże 100 euro. To samo jest za brak atestu opryskiwacza.