Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozładunek maszyn

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawewar

pawewar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:21

Rozładunek maszyn Witam,
za kilka dni przyjedzie do mojego gospodarstwa kilka większych maszyn. Niestety do rozładunku tych maszyn jest potrzebny widlak o mocy podnoszenia ok 600kg a nie posiadam takowego (jest mniejszy). Zadaję wam więc pytanie czy firma która ma mi przywieść te maszyny nie powinna posiadać własnego widlaka i rozładować te maszyny? Czy podczas rozładunku maszyn ewentualne uszkodzenia maszyn przez wynajętego widlaka ponosi uszkodzenia firma czy ja?
Czy można postawić maszyny do rozładunku i powiedzieć do gościa aby on to rozładowywał?
pozdrawiam

P.S.
Proszę bez "gdybanek".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozładunek maszyn Dzisiaj, 06:12
  •  

#2 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:11

Rozładunek maszyn Witam kolejny temat z cyklu jak tu sie pochwalic ze cos kupiłem ludze chciał bym miec takie problemy
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#3 Share Kowal34

Kowal34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:20

Rozładunek maszyn ja pług zdiąłem turem

#4 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2012 - 22:27

Rozładunek maszyn My zawsze na rampę jedziemy i się traktorem zdejmuje. Takie zalety mieszkania blisko stacji kolejowej.

#5 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:32

Rozładunek maszyn temat bez sensu...zamów sobie helikopter najlepiej. siądź w domu ze starym i pomyśl chwile nad tym a nie takie pierdoły piszesz
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#6 Share pawewar

pawewar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:50

Rozładunek maszyn

temat bez sensu...zamów sobie helikopter najlepiej. siądź w domu ze starym i pomyśl chwile nad tym a nie takie pierdoły piszesz

Twoja odpowiedź jest bez sensu i nic nie wnosi.

My zawsze na rampę jedziemy i się traktorem zdejmuje. Takie zalety mieszkania blisko stacji kolejowej.

Niestety nie mam takiego udogodnienia. :wacko:
Na fakturze napisane mam, że w cenie diler zobowiązuje się do dostarczenia maszyny do gospodarstwa. Problemem jest m.in siewnik pneumatyczny. W przypadku, gdy wynajmę sąsiada do ściągnięcia go ładowarką teleskopową, jeżeli coś się uszkodzi, albo nawet maszyna okaże się, że miała jakąś wadę, to diler będzie mógł się wykręcić , że powstało to podczas rozładunku. Czy ktoś miał może jakieś doświadczenia z uszkodzeniem maszyn podczas rozładunku albo pokrewnymi sytuacjami z reklamacjami u dilera? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

#7 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:00

Rozładunek maszyn to co ty masz za widlak że 600kg nie podniesie-przecież to już byle rak podniesie.

cyklopem bez łyżki,i pasy transportowe.na pasach lepiej,się nie zsunie i nie uszkodzi na widłach.

sprawdź czy diler to na lawecie przywiezie,a może z HDS

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:12

Rozładunek maszyn Jak poprzednik pisze 600 kg to aż nie tak dużo pług i agregat ok. 1 t. zdjęte cyklopem beż łyżki, opryskiwacz ok. 600 kg. też cyklopem.

Rampy jak nie masz w zasięgu kilku km to poszukaj dalej, może jest gdzieś niedaleko jakiś zakład produkcyjny który może ma rampę mobilną tego typu: http://allegro.pl/ra...2107405837.html

Rampy mogą być po byłych SKR-ach, PGR-ach, GS-ach, jak kolega wspomniał stacjach kolejowych itp.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:16

Rozładunek maszyn @pawewar. dokładnie tak jak Twój temat. rozumiem , że jak chcesz zasięgnać fachowej wiedzy i porady na ważny temat to zakładasz nowy temat. Ale czasem problemy , które są opisane w nowych tematach błagają o litość. Wystarczy trochę własnego pomyślunku... do mnie tez maszyny przyjeżdżały i z rozładunkiem uporałem się w 5 minut i nie miałem do dyspozycji takiego rarytasu jak ładowarka a nowego tematu nie zakładałem. Dla mnie taki temat to bezsens
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#10 Share pawewar

pawewar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:38

Rozładunek maszyn Nie w tym problem, że nie mam czym zdjąć tych maszyn. Mam tura 300kg, sąsiad ma ładowarkę teleskopową z wystarczającym udźwigiem. Rampy nie ma w pobliżu, cyklopa nie mam. Chodzi mi o to, że jeżeli rozładowuję ja lub wynajęty przeze mnie sąsiad, to odpowiedzialność jak coś się stanie spada na mnie. Pozostaje tez kwestia, czy nie spowoduje to potem problemów w gwarancji. Skoro diler w cenie sprzętu wlicza transport do gospodarstwa, to czy sam rozładunek nawet tą ładowarką sąsiada powinien wykonywać pracownik z firmy, że jakby coś się stało, to wtedy nie byłoby problemów. HDS-a nie mają na samochodzie. Z tego co widzę, niektórym w głowie nie może się zmieścić, że są maszyny delikatniejsze niż np. pługi, których rozładunek to nie taka prosta sprawa, że coś się pognie i tyle.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 09 luty 2012 - 08:46

Rozładunek maszyn Kolego opryskiwacz to chyba też delikatna maszyna i jakoś każdy sobie radzi.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:45

Rozładunek maszyn Kolego. w praktycznie każdej maszynie masz oznaczone miejsca za które można złapać podczas rozładunku. Jak nie są oznaczone to powinno to być napisane w instrukcji obsługi. Jeśli zrobisz to zgodnie z instrukcją to nic nie ma prawa się stać. Sąsiad ładowarką pewnie da sobie radę. Ważne tylko żebyś chwytał za odpowiednie miejsca.

#13 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2012 - 10:53

Rozładunek maszyn Boże widzisz a nie grzmisz.Pomyśl trochę diler weźmie winę na siebie za to ze twój nieumiejętny sąsiad przy zdejmowaniu maszyny źle zaczepił pas i maszyna spadła na ziemie?I ma ci to naprawić?
Jak diler ci przwieżie kilka większych maszyn to przypuszczam ze przyjedzie większą maszyną taką co można po dwa ciągniki wozić.To na pewno ma rampy zjazdowe.tylko trzeba im powiedzieć żeby załadowali tak żeby dało się wjechać i zdjąć ciągnikiem.Trudne?
A najlepiej zadzwoń do dilera i spytaj tak to będzie wyglądało.
Logiczne?
Temat bez sensu :lol:
PS.Naprawdę jakaś oferma musiała by te maszyny zdejmować żeby je uszkodzić

#14 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:02

Rozładunek maszyn Daj na luz.Podchodzisz do tego jak by to były szklanki, a nieszczęśliwych przypadków nie przewidzisz.Nie sądzę by ktoś chciał Ci je uszkodzić umyślnie.

#15 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Dziewczynki

Napisany 09 luty 2012 - 11:03

Rozładunek maszyn Mi jak rozrzutnik przywieźle to normalnie sześćdziesiatką go ściągneliśmy,do przedniego zaczepu sie zapieło bo stał tylem do kierunku jazdy.Opryskiwacz zsunelismy po balach.Sąsiadowi rozsiewacz do nawozu w kilku myś zdjeli z samochodu.A ty takie wielkie problemy masz,bo nie można jechać do dilera i sie spytać co i jak.

#16 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:30

Rozładunek maszyn wykiprować-i po problemie :lol: :lol: :lol: ,lepiej zepchnąć do bagna po torfie :lol: :lol: :lol:

nie ty pierwszy bardziej delikatne maszyny kupujesz-a kierowca który przyjedzie też ma doświadczenie z ładunkami.

#17 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:37

Rozładunek maszyn przyprowadziłem ciągnik 5 stycznia, a 6 zdejmowałem ładowaczem: siewnik, agregat, rozsiewacz, pług, kosiarkę, a moje doświadczenie w pracy z ładowaczem wynosiło 3 godziny :P więc kolego "nie sr** żarem, bo to grozi pożarem" :P

#18 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:15

Rozładunek maszyn Dokładnie ;) poza tym kierowca przynajmniej u nas sam kieruje rozładunkiem maszyny i z tego co mowil kierowca u kolegi to dopoki maszyna nie zjedzie na ziemie on jest za nia odpowiedzialny :)

#19 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:44

Rozładunek maszyn Ja proponuje najpierw lec ubezpieczyc te maszyny, a potem po secie na odwage i bierz sie za sciaganie!!!
Rozumiem, ze dilerzy to chamy i gbury i nie ma im czego wspolczuc, ale takiego klienta to bym pogonil....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2012 - 14:32

Rozładunek maszyn @egal.ale się uśmiałem hehehe :D
No ale tam gdzie ja kupuje sprzęt to nie ma gburów ;)

Dodaj odpowiedź