Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2012 - 21:22

Pompa Moja jest taka coś jak Tomek podał w linku, ale nic nie mówiłeś że robisz pompę, ja bym ją dokończył na Twoim miejscu, szkoda zaprzepaścić roboty. Co chciałeś spawać, bo nie wiem, silnik z wałkiem a nie lepiej jakieś sprzęgło?

Edytowany przez MAT912, 09 luty 2012 - 21:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa Dzisiaj, 07:11
  •  

#22 Share siolek

siolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:37

Pompa Tak myślałem nad zespawaniu wałka od śilnika z wałkiem co bendzie sie krencic i podawać gnojówke
Myśłałem nad sprzengłem tylko nie wiem jak to zrobic brakuje mi łóżyska śilnik jeszcze podpowiedzćie jak zamontować ma on 4 dziury po bokach np. =z= znak równa sie to są uchwyty przy silniku alumińowe a znak z to jest silnik i nie wiem czy przyspawać do róry dwa płaskowniki i wywierćić 4dziury i przykrencic tylko nie wiem czy to wytrzyma (te uchwyty) bo ten silnik to ma dobre 18kg jak go podniose to go czuć

A i zapomniałem mam beczke 1000l to jest taka blaszana i co moge zrobić żeby rozlewała na 4m?? chociaż jakaś rynna z tyłu i dziury porobić wypaliło by to??

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2012 - 19:18

Pompa Witam.

Nie możesz zespawać osi silnika z osią wirnika, bo w razie awarii silnika będzie problem, sprzęgło mogło by być takie jak mają dojarki, może coś jak pompy do wody, te co ze studni pompowały, a z tym mocowaniem silnika to przydały by się jakieś fotki z bliska, bo jak nie widac to trudno kombinować w głowie, a co do beczki to wystarczy jakaś blacha wygienta tak jak byś lekko zagiął dłoń, ale 4m. to może być ciężko, na 3m. powinna lać.

Edytowany przez MAT912, 10 luty 2012 - 19:20.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:36

Pompa Taka pompa to najlepsza będzie. Silnik 1 no może 1,5 kw wystarczy. Też taką miałem i koledze dałem. Do rury na górze miałem dwa kąntowniki przyspawane a do nich przykręcony silnik. Na wirnik s silnika nałożona rurka dość dopasowana, i przewiercona była z wirnikiem i skręcona na śrubę 8mm. Na pompie było łożysko RS i wałek do silnika. Na początku jak to ojciec zrobił to nawet dość fajnie chodziło, ale ten wałem między silnikiem a pompą tak sobie mi się podobał. Więc trochę przerobiłem po paru latach. Między silnikiem a pompą, na tym wałku założyłem dwa krzyżaki z Żuka lub Poloneza z kolumny kierowniczej. Wtedy to super chodziło i nie miało bić.Dodatkowo założyłem na to rurę plastykową z wom ciągnika.

#25 Share siolek

siolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:45

Pompa @tomek też tak myślałem żeby jeszcze przerobic i na jakąs kolumne albo coś bo umnie to chyba z 5kolumn jest z malucha poloneza dużego fiata jakiegos peugota a dlatego tyle bo bracia sie po lasach wygłupiali i zawsze w dżewa d*p
Ale ja mam najmniejszy silnik 3kw mam jeszcze 15kw silnik to do tego 15kw to takie śmigło z samolotu i obudowa i fest rure żeby pompowałą
A ten mój silnij 3kw ma 1500obr na minute albo 1450 cos takiego bo już starte napisy jutro mam wolne to cos bende robic oby nie piz**iło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 12:44

Pompa

Co sadzicie o tej pompie?  http://allegro.pl/Sh...ars_rule_id=201 Nie droga, dość mocna wydaje się warta uwagi ;) Stara 2 kW już strasznie jest pordzewiała i szukam czegoś nowego ;) 

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............