Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi)

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 19:39

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) Powiem Ci e w moich okolicach traw to by znalazł nawet taniej, pełno takich pseudorolników którzy poprzechodzili na ekologię, obsieli ziemię trawami i teraz tylko golą kasę. Nawet wiele nie żądają bo 100 zł/ha trawy, no ale wiadomo ile z ekologii nazbierasz. Sam nawet w tym roku odkupiłem od jednego rolnika trawę na pniu, za 40 ha zapłaciłem 4000, tam akurat trawa piękna była no ale to sytuacja o które pisaliście powyżej - nie ekolog ale rezygnuje z hodowli krów.

Temat czysto teoretyczny jak narazie w polskich realiach. Jednak niedaleko szukać, bo już w Holandii większość produkcji mlecznej zlokalizowana jest na północy kraju, wszystko obsiane trawami, natomiast kukurydza dostarczana jest z południa w cenie bagatela 50 euro za tonę! Za głowę się złapałem jak mi to rolnik powiedział, mnie wychodzi koszt wyprodukowania - nie wliczając naturalnie cen gruntów - poniżej 50 zł za tonę kiszonki z kukurydzy...pomyśleć że im pomimo wszystko się opłaca. Może to jest zresztą pobudką do poszukiwania tak wysokich wydajności zarówno laktacyjnych jak i życiowych u krów, pewnie w innym wypadku koszta przewyższyłyby znacznie zyski. A u nas środki produkcji są relatywnie niskie więc nikt nie goni za podnoszeniem efektywności aż tak wysoko...a szkoda

Edytowany przez JoHnyD, 11 czerwiec 2012 - 19:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) Dzisiaj, 06:41
  •  

#22 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2012 - 19:43

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) Ale w holandii mają najwyższą cenę za mleko z całej europy.

#23 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 19:46

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) jaka jest aktualnie?
jak byłem hmm jakoś póltora roku temu, u nas cena była 1,4, natomiast u nich 0,32-0,38 eurocenta więc generalnie całkiem podobnie, zresztą w piątnicy lepiej wychodziło

#24 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2012 - 19:51

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) Nie wiem ile dokładnie ale czytałem kiedyś artykuł o kwotach i mówili że holendrzy mają najdroższe ale ceny za mleko u nich też są najwyższe więc wszystko się wyrównuje.

#25 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:15

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) we wspomnianej sytuacji, rolnik mówił, że kwota mleczna u nich na tamta chwilę to 1 euro/kg...czyli na nasze 4 złote...naprawdę mamy świetne warunki do rozwoju.
@rmiecz8 ps, sprzedałeś te jałówki? dostałeś po 15 tys za nie??

#26 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:33

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) Sprzedałem za 14tys. Niedługo będę następne sprzedawał. Chcesz kupić? Daj znać na pw. bo się przyczepią że nie na temat.
Polska ma bardzo dobre warunki do rozwoju tylko niektórzy nie umieją tego wykorzystać.

#27 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 05:35

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) ja nie widzę dobrych warunków. Ciągle wahania ceny, spadki poniżej kosztów wyprodukowania, stale upadają mleczarnie nigdy nie wiadomo czy dostaniesz wypłatę. W takich warunkach produkcja bez ziemi jest niemożliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2012 - 15:46

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) Tylko że Polska otrzymała na rozwój rolnictwa o wiele mniej niż inne kraje w europie pieniędzy.

#29 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 15:55

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) najwyzsze ceny sa w izraelu i tam wszystko kupuja dla krow bo na tych pustyniach nie urosnie i wysokie ceny tez sa we wloszech a holandia ,niemcy ,francja wszystko porownywalne ceny z polska tylko nasze doplaty sa nie porownywalne

#30 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 17:35

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) a czy we francji nie ma czasem ceny minimalnej za litr mleka 0.40€?

#31 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2012 - 17:37

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) We Francji to nie wiem ale podobno we Włoszech słabo płacą

#32 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:49

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) tylko wlosi wykupili prawie wszystkie jalowki na aukcji w niemczech wszystkie najdrosze pojechaly do wloch bo dostaja okolo 1.80 zl za litr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2012 - 06:25

krowy mleczne bez posiadania ha(ziemi) Ale tylko ci z północy.