Skocz do zawartości

Zdjęcie

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pinki2008

pinki2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, rośliny uprawne ( nowinki technologiczne) i wiele innych

Napisany 08 luty 2012 - 18:02

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki mam problem z sąsiadem który wystąpił do gminy i powiedział że zalałem jego pole sokami z kiszonki ( kukurydzy) pryzma była zrobiona na ziemi a soków uzbierało by się ze 40 litrów. na dodatek ma mnie odwiedzić pani z urzędu gminy i nie wiem czy mogę ją dopuścić do kiszonki bez okazania badań lekarskich ze nie jest nosicielem chorób zwierzęcych itp. może ktoś jest w posiadaniu takiego typu artykułu i jakie musi spełnić wymogi ubraniowe urzędnik

podkreślam że ugodowo tego nie potraktuje bo to troszkę się ciągnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Dzisiaj, 09:43
  •  

#2 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:26

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Po pierwsze to pasze się zabezpiecza. Więc nie dziw się sąsiadowi. Pani z gminy nie potrzebuje także żadnych badań. Co najwyżej odpowiedni strój czyli jakiś fartuch albo gumowce. Ale o badania i strój może zapytać Ciebie bo bierzesz udział przy produkcji tej paszy a także masz styczność z bydłem. Oczywiście nie wspominając o odpowiednim składowaniu pasz Po drugie i będziesz bardziej utrudniał tym będzie gorsza twoja sytuacja bo jak wkurzysz urzędnika to co chwilę będą Ci utrudniać życie. Więc lepiej pozbądź się niedociągnięć w gospodarstwie i spróbuj się jakoś normalnie dogadać.

#3 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 08 luty 2012 - 18:34

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Zapewne chodzi o sprawdzenie odległości pryzmy od granicy działki.

#4 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 08 luty 2012 - 18:55

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki jeśli zachowałeś odległość 3-4metry od granicy działki to ja bym się zbytnio nie przejmował ale kolega wyżej ma rację że z urzędnikiem to delikatnie 40 litrów a nawet 100 nawet nie zostawi znaku po sobie zazdrość działa. ktoś obcy kto wchodzi na teren gospodarstwa powinien mieć fartuch ochronny,czepek,obuwie ochronne(gumiaki)i oczywiście ochraniacze na nie dotyczy to wszystkich wchodzących na teren gospodarstwa jeżeli jest jakakolwiek hodowla weterynarza,inspektorat weterynaryjny,kontrolerów ARM-u,a także urzędników gminy nawet sąsiada czy żywieniowca. ale kto tego przestrega???

#5 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 08 luty 2012 - 19:08

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Zapewno bedzie sprawdzac czy masz folie po kisoznką, jęsli nie masz to może sie uczepic. Nie trzeba mieć silosu ale mozna miec folie po kopcem i jest obowiązkowe teraz to
Case <3

#6 Share pinki2008

pinki2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, rośliny uprawne ( nowinki technologiczne) i wiele innych

Napisany 08 luty 2012 - 19:12

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki życia bardziej już mi utrudnić i tak już nie mogą ta sprawa ciągnie się parę lat i non stop o to samo a kiszonka jest prawidłowo zabezpieczona nawet znajomy z arimr mówił ze nikt nie może się do tego doczepić a na dodatek chce utrudnić życie i innym bo ile czasu można to wytrzymać

#7 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 08 luty 2012 - 19:16

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki ale to ty nie zabezpieczyłeś pryzmy przed wyciekiem soków wiesz takie pryzmy powinno się skladować na zabiezpieczonym podłożu bo jak wkurzysz urzędnika to na śle na ciebie ochrone środowiska i załatw to polubownie

#8 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 luty 2012 - 19:19

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Tak jak już ktoś napisał zazdrość robi swoje i już.....mam tak samo jak TY kolego...jak masz wszystko ok to olej tą kontrolę tylko bądź miłe a napewno będzie ok!!!! ;)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#9 Share pinki2008

pinki2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:23

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki z ochrony srodowiska też byli i nic nie wykazało tylko mieli wielką pretensje do gminy ze po co ich wzywali jeżeli kiszonka jest prawidłowo zrobiona sytuacja z 3 lata wstecz

#10 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:27

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki a co na to gmina życzliwi już dawno pewnie donieśli że coś takiego ma miejsce to ma być dopiero pierwsza interwencja z gminy?masz super sąsiada tylko współczuć ja mam podobnie tylko że ja z bratem od razu zrobiłem ład z takim pajacem co sam wziął kasę na młodego rolnika przepuścił na automaty i też mu przeszkadzało to słoma to gnój i śmierdzi,ale sprawiedliwość jest wziął 50tyś a teraz ma oddać 66 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Dzisiaj, 09:43
  •  

#11 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:31

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Co z tego że zabezpieczona jest dobrze skoro soki na pole sąsiada wyciekają? Nie lepiej zrobić z tym porządek i mieć święty spokój?

#12 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:33

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki U mnie średnio co miesiąc była kontrola to obornik to kiszonka to krowy sr**ą na drogę jak idą z pastwiska itd.... to są właśnie sąsiedzi,którzy zazdroszczą Ci każdego cieżko zarobionego grosza.....jedyna rada na takich skurwys....ów to mieć wszystko na superrrrr!!!! innego wyjścia niema-no chyba,że kary płacić!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#13 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:34

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Masz ten protokół kontrolny, jeżeli tak to w miłej atmosferze, przy kawie podaj to pani z gminy. Jeżeli zrobisz to z głowa i będziesz konsekwentnie prezentował postawę niewinnego pokrzywdzonego, co to wszystkich przepisów przestrzega, to zaczniesz być górą, a sąsiada zaczną traktować jak krowa uciążliwa muchę.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#14 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:40

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki agromatik ma rację racją z urzędasami trzeba polubownie TY jesteś niewinny to wszystko wina zawistnego sąsiada.....kawa ciasto i miła atmosfera też pomoże

3000 postów

#15 Share pinki2008

pinki2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:46

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki a jeżeli ja nie wiem czy ta osoba przypadkiem nie jest nosicielem chorób zwierzęcych to co mam zarazić wszystkie zwierzęta w oborze

#16 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:53

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Jak chcesz takiego delikwenta zniechęcić do wchodzenia do budynków inwentarskich, to przygotuj fartuch, gumiaki duże nr50, matę nasączoną formaliną. Nie ma prawa odmówić, a skorzysta tylko twardziel, szczególnie po kawie i wyjaśnieniu sprawy, oczywiście z korzyścią dla Ciebie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#17 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:56

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Nie wymyślaj na siłę bo to nic nie pomoże. Jeśli jej nie wpuścisz dobrowolnie to na drugi dzień przyjedzie z policją i Sanepidem wtedy na pewno coś znajdą.
Wpuść, udawaj głupiego a później pozbądź się wycieków i po problemie.

#18 Share pinki2008

pinki2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:04

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki tylko o to chodzi ze wycieków to dawno nie ma pojawiły się na drugi dzień po zrobieniu kiszonki i po tygodniu zgineły

#19 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:10

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki koledzy dobrze radzą zrób kawę i ciasto swojej roboty 80% sukcesu i daj jej lub jemu gumiaki przecież do pryzmy niebędzie zaglądać ją interesują wycieki a jeszcze masz decyzję będzie ok. od obory nie wpuszczaj no bo po co wytlumacz wszystko i po sprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:10

z jakimi papierami lekarskimi mogę dopuścić osobę postronną do kiszonki Ale były. Następnym razem do tego nie dopuść i po problemie. Czy to tak trudno? Chyba, że wolisz się użerać z sąsiadem i urzędnikami.