Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie??

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 13:21

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Zrób prostą próbę weź słoik litrowy czy 0,7l obojętnie i sprawdź czas napełniania z dyszy AVI TWIN i swojej starej jeżeli czas napełniania z albuza bęzie dużo dłuższy to wszystkie twoje stare dzyszę są mocno zużyte i nadają się do wymiany.
Używam dysz AVI TWIN niebieskich z 4 sezony na 100ha więc rocznie przyskam ok 600ha mimotak intensywnego użytkowania dysze te trzymają sprawność i jeszcze niezdażylo mi się żeby zabrakło mi wody w opryskiwaczu dla załozonej pow.
Taraz używam żółtych do niektórych oprysków bo chchciałem zmnieszyć ilość zużywanej wody i też jest ok. Wszystkomieści się w normach z tabel.
  • 0
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Dzisiaj, 05:46
  •  

#22 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:38

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? A powiedzcie mi taką rzecz, używam właśnie dysz Avi Twin 03, w komputerze mam ustawiony wydatek cieczy 250l a pryskam ciśniemiem prawie 5bar a z tabeli i jeżdżę z prędkością 6km/h i tak nie jestem pewien czy akurat pryska mi te 250. W komputerze liczy mi ha i ilość wypryskanej cieczy. Ale nie wiem czy mam się tym sugerować bo niby w komputerze wychodzi dobrze bo na 11ha pomylił się o 0,5L ale czy w praktyce jest tak samo? A i jak pryskam to przepływ pokazuję w granicach 50l/min. Jak to wszystko policzyć czy to dobrze pryska??
  • 0

#23 ALBUZ

ALBUZ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 07:02

A powiedzcie mi taką rzecz, używam właśnie dysz Avi Twin 03, w komputerze mam ustawiony wydatek cieczy 250l a pryskam ciśniemiem prawie 5bar a z tabeli i jeżdżę z prędkością 6km/h i tak nie jestem pewien czy akurat pryska mi te 250. W komputerze liczy mi ha i ilość wypryskanej cieczy. Ale nie wiem czy mam się tym sugerować bo niby w komputerze wychodzi dobrze bo na 11ha pomylił się o 0,5L ale czy w praktyce jest tak samo? A i jak pryskam to przepływ pokazuję w granicach 50l/min. Jak to wszystko policzyć czy to dobrze pryska??

proszę podać ile dysz jest w opryskiwaczu i jaki to jest komputer
  • 0

#24 marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 07:21

A powiedzcie mi taką rzecz, używam właśnie dysz Avi Twin 03, w komputerze mam ustawiony wydatek cieczy 250l a pryskam ciśniemiem prawie 5bar a z tabeli i jeżdżę z prędkością 6km/h i tak nie jestem pewien czy akurat pryska mi te 250. W komputerze liczy mi ha i ilość wypryskanej cieczy. Ale nie wiem czy mam się tym sugerować bo niby w komputerze wychodzi dobrze bo na 11ha pomylił się o 0,5L ale czy w praktyce jest tak samo? A i jak pryskam to przepływ pokazuję w granicach 50l/min. Jak to wszystko policzyć czy to dobrze pryska??

Ręce opadają.
Podziel ilość wlanej wody do opryskiwacza przez opryskaną powiedzchnę pola.
Jak to dla ciebie za wysoka matematyka to wlej sobie z 500l wody i opryskaj pole o powierzchni 2ha.
  • 0

#25 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 22:51

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? To że trzeba wlać tą wody i opryskać to wiem ale, mi chodzi o to że nie pokrywają mi się parametry z tabel od dysz. Lance 18 czyli 36 dysz 03. Komputer to Bravo 180. Zmieniłem również sobie stałą koła w komputerze ale nie wiem czy to był dobry pomysł. Ale niby teraz prędkość w komputerze i ciągniku się zgadza. I też dziwne jest to że pryskam z prędkością 6km/h obroty mam wtedy ok 1400 a ciśnienie wynosi 5bar. I wtedy na kompie wychodzi te 250L ale jakoś to dziwnie że pryskam na tak małych obrotach. Tak powinno być??
  • 0

#26 marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 maj 2012 - 11:57

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Zaczynasz mieszać i mącić w prostej jak drut sprawie.
Naipierw piszesz że komputer pokazał powierzchnie pola i ilość wypryskanej cieczy co dało wynik taki jak powinien być. I pytasz się czy rzeczywiście tyle wypryskał.
Odpowiedź na to jest taka że sobie podziel ilość wody jaką wypryskałeś przez powierzchnię pola i jeśli wynik zgodzi się z danymi które pokazuje komputer tj. Jeśli ilość wypryskanej cieczy z komputera zgadza się ze stanem w zbiorniku i jeśli powierzchnia pola zliczona przez komputer zgadza sie z powierzchnią pola to dane pokazywane przez komputer muszą być poprawne.
Zakładam że nie robiłeś zakładek czy omijaków.

I co cię obchodzą obroty silnika? Możesz sobie dać i 2000obr a ilość cieczy i tak się nie zmieni.
  • 0

#27 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 03 maj 2012 - 15:08

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? No właśnie dam wyższe obroty to i wydatek cieczy się zmienia, nie wiem co jest tego przyczyną. Niby pryskam na automacie ale jakoś jest to dziwne. Na wyświetlaczu pokazuje 2 dane ilość cieczy na ha i np przepływ czyli litry na minutę. I jak pryskam na 250L z prędkością 6km/h i przepływem cieczy w granicach 50l/min to jest ok ale jak już np przyśpiesze do 6,5km\h to już piszczy że za szybko i wydatek cieczy na ha rośne z 250 do np 260 :/ A powinno cały czas niby trzymać te 250 nie wiem czemu tak się dzieje. I denerwuje mnie fakt że czujnik od prędkości jest zamontowany tylko na jednym kole, bo jak zakręcam to jedeno koło kręci się bardzo powoli a drugie szybciej i mało wtedy pryska :/ bo to koło na którym jest czujnik to staje :/
  • 0

#28 gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 03 maj 2012 - 16:51

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:39.

• 0
Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#29 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 04 maj 2012 - 23:06

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Stałą sobie policzyłem wg tego co instrukcja pisze że obliczyć długość 20 obrotów koła itd... i tak też zrobiłem, i prędkość w komputerze niby zgadza się z opryskiwaczem.
  • 0

#30 ogorek1212

ogorek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 październik 2012 - 13:07

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Witam,
Przeglądam opinię wszystkich forowiczów i generalnie każdy ma swoją markę, którą będzie chwalił. Chciałbym wyrazić własną, praktyczną opinię na temat rozpylaczy ALBUZ AVI TWIN.
Miałem już teejeta, lechlera i biorąc pod uwagę:
- cenę
- jakość
- wytrzymałość
- łatwość obsługi ( czyszczenia )
- dostępność
- asortyment
uważam że oferta firmy ALBUZ jest naprawdę kożystniejsza. Udało mi się znaleźć firmę która sprzedała mi je za 39 zł brutto/szt. pracują już kilka sezonów, badania na rozkład poprzeczny opryskiwacz przechodzi bez problemów.
Na początku rozmowy, wypytywali mnie o każdy szegół mojego gospodarstwa ( areał, jakie uprawy, czy wiatr jest silny, jakie uprawy przeważają, jakie filtry na opryskiwaczu, czy stabilizacja belki, czy sąsiad ma sady obok, czy jest rękaw, jakie ciśnienie pracy, prędkość jazdy itp, ). Było to trochę irytujące, ale dobrali mi naprawdę profesjonalny zestaw rozpylaczy.
Ja wziąłem AVI TWIN, ADI, ESI i mam rozpylacze na wszystko.
Mało tego po pierwszym sezonie odezwali się czy były jakieś problemy.
Zależało mi na precyzyjnych zabiegach i takie właśnie są z ALBUZEM.

Pozdrawiam
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#31 ogorek1212

ogorek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:41

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Witam,
Zapomniałem dodać że przy 2 strumieniowych rozpylaczach najlepiej sprawdzają się filtry na sekcjach. Te na belce tuż przed rozpylaczem dość szybko się zatykają i trzeba wyskakiwać z ciągnika i czyścić na polu. I tak właśnie pozbyłem się 1 rozpylacza. Te filtry na sekcjach mają większą powierzchnię filtrowania i ja akurat czyszczę je za każdym razem jak tankuję. Wystarczy odkręcić 6 tych szklanek, wyciągnąć wkład ze stali nierdzewnej i przepłukać ( 10 min roboty ). Warto kupić dobrej jakości filtry na sekcję. Ja np. mam te ARAG i są dobre. Ważne żeby miały wkład z siatki ze stali nierdzewnej.

Mam nadzieję że trochę pomogłem
PZDR
  • 0

#32 Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2212 postów
  • 10855313
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 17 marzec 2013 - 09:12

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? znalazłem dysze dwustrumieniowe eżektorowe firmy mmat za 15 zł sztuka brutto cena dobra ... jakosc tez niczego sobie a sporo tansze od zagranicznych bo wiadomo polskie .. co o nich myślicie ?
  • 0
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#33 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3032 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 09:32

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Wszystko rozbija się o trwałość i jakość pracy, a to niestety bardzo ściśle koreluje się z ceną. O ile jakość pracy może być trochę trudniejsza do zauważenia, to trwałość szybko wyjdzie w praniu-pryskaniu. Ja co roku kupowałem zwykłe dysze, które pod koniec sezonu tak zwiększały wydatek, że raz spaliłem zasiew, zainwestowałem w dysze z ceramiką i już 4 sezon mam spokój.
  • 0

#34 Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2212 postów
  • 10855313

Napisany 17 marzec 2013 - 11:41

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? ceramika to koszt około 40 zł za sztuke ... kolega dwa lata je urzytkuje i narazie mowi ze jest ok
  • 0

#35 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 17 marzec 2013 - 12:25

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? To jakie w końcu polecacie, ja też muszę kupić bo te zwykłe dały mi w kość, a co zadzwonię lub spotkam się ze sprzedawcą danej firmy mówi że jego jest najlepsze reszta to dziadostwo.
  • 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#36 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5908 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:59

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Ja ma z Albuza z różową ceramiką i nic nie narzekam. Można pryskać z wyższym ciśnieniem, do 8 bar,i dość szybko. Takie chciałem. Koło 40 zł brutto kupi się je.Przedtem miałem z Tee deet uderzeniowe Turbo , to nie zbyt podobały mi się, ale nie narzekałem na skuteczność.
Dysze wbrew pozorom po 40 zł to nie są drogie zważywszy fakt ile kasy wydaję się na środki i jak możne podnieść skutecznosć oprysku redukując przy tym ilość środka na hektar.
  • 0

#37 Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2212 postów
  • 10855313

Napisany 18 marzec 2013 - 17:29

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? 40 zł to drogo jest za sztuke razy u mnie 30 sztuk 1200 zł .. fak ze dłuzej wytrzymują
  • 0

#38 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5908 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 19:32

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Ja 50 kupiłem w tamtym roku po 37 zł jeszcze.
  • 0

#39 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 14:31

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Teraz w cenniku 44zł, kupiłem 58szt. Polecam
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#40 ogorek1212

ogorek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 08:24

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie?? Te EŻK TWIN z MMAT to produkcja polska. To chyba jedyne rozpylacze polskiej produkcji które mają atest ENTAM z Niemiec. Były badane na rozkład poprzeczny i na wytrzymałość specjalnym środkiem ściernym. Z tego co wiem wyniki badań są ogólnie dostępne na stronie producenta. Na targach w Kielcach patrzyłem i naprawdę wygląda to dobrze. Według przeprowadzonych testów wypadły lepiej niż Lechlera IDKT i Teejeta.
Według opinii innych, wytrzymują tak na jakieś 1000 ha.
Wszystko zależy od tego jak duże masz gospodarstwo. Jeżeli tak do 40-50 ha to weź z tworzywa, no chyba że warzywa to bierz ceramikę.
tylko niech Ci dobrze dobiorą zestaw pod twoją uprawę razem z filtrami.
  • 0

Dodaj odpowiedź