Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie??

39 odpowiedzi na ten temat

#1 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 08 luty 2012 - 17:28

Z racji tego że dużymi krokami zbliża się okres wiosenny, postanowiłem zgłębić ten temat. Chciałbym zakupić do opryskiwacza eżektory 2 strumieniowe. I pytanie się nasuwa takie, czy ktoś z użytkowników tak owe posiada? Czy jesteście z nich zadowoleni, i jaką ilością cieczy pryskacie na ha??? Chciałbym troszkę zejść z ilością cieczy na ha więc zastanawiam się nad pryskaniem w granicach 200-230l z prędkościami w granicach 6-8km/h w związku z tym jaki kolor dysz jest mi potrzebny? 025(fioletowe) czy 03(niebieskie)? Wiem że są różnego rodzaju tabele itd chciałbym jednak uzyskać jak najlepszy efekt czyli prawdopodobnie takim najlepszym pośrednim rozwiązaniem będzie średnia kropla ale nie wiem z której dyszy efekt będzie najlepszy.

Czy przy mniejszej ilości cieczy na ha, pasowało by jeździć wolniej czyli zamiast 8km/h to jeździć 6km/h?? Czy tu akurat te 2km\h nie będą miały jakiegoś kolosalnego znaczenia na jakość oprysku? Jak sobie coś jeszcze na ten temat przypomnę to dopiszę :)
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:09

Więc tak. Jakieś trzy lata temu kupiłem dysze dwu strumieniowe 02 żółte (ze względu na to że prędkość roboczą miałem około 5km/h wydatek cieczy na ha 200l) jednak moim zdaniem była to porażka ;[ . Głównym problemem jest zatykanie się końcówek. Jak wiadomo otwór na końcu dyszy jest podzielony na dwa więc przy żółtych dwójkach otwory są minimalne, nawet przy zastosowaniu gęstszych filtrów i specjalnych filterków w głowicach nie udało mi się uzyskać idealnie czystej cieczy. Teraz leżą sobie na półce w garażu :( . Drugim powodem zrezygnowania z tych końcówek była zmiana opryskiwacza i zwiększenie prędkości roboczej (okazały się za mało wydajne). Dla ciebie przy tych prędkościach najlepsze będą niebieskie 03, no i może nie będą się zatykać mając większe otwory <_< . Obecnie pryskam też na niebieskich eżektorach ale na pojedynczym strumieniu, przy większych ilościach wody (środki doglebowe) końcówki czerwone. :)
  • 0

#3 Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:23

Od kilku sezonów używam dysz albuz twin koloru niebieskiego jestem z nich bardzo zadowolony duża sprawność i efekt nic mi się nie zapycha, używam zgodnych z zaleceniami filterków i jest ok.
dokupiłem teraz takie same ale w kolorze żółtym by zejść z ilością wody do 150l przy opryskach herbicydami nalistnymi myślę że nie będzie problemów. Wszystkiego o takich dyszach dowiesz się dzwoniąc do firmy BOTT http://www.bott.pl/a...sView.php?id=10
  • 0
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#4 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:25

Wiem o tej stronce, już rozmawiałem z przedstawicielem. Jednak chciałbym też poznać opinie użytkowników takowych dysz. Bo wiadomo to jest dość spory wydatek więc chciałbym być z niego jak najbardziej zadowolony. U mnie w okolicy nikt z takimi dyszami raczej doczynienia nie ma więc pozostaje mi się tylko tutaj dowiedzieć od Was.

Kolego Siwy7406 a możesz mi powiedzieć jaką ilość cieczy pryskasz tymi niebieskimi i przy jakiej prędkości? Ja się zastanawiam nad tymi pośrednimi czyli fioletowymi lub właśnie niebieskimi. Na razie chciałbym zejść w granice tak jak napisałem wcześniej czyli te 220-230.

Kolego grzegorz13174 Czy te niebieskie dwustrumieniowe z tymi filterkami też będą się zatykać? Które wg Ciebie dysze są lepsze te dwustrumieniowe czy pojedyńcze? Bo próbowałeś tych i tych więc jakieś informacje na ten temat powinieneś posiadać.
  • 0

#5 grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:09

Dysze które mam też są Albuza i kupowałem je w firmie Bott łącznie z zalecanymi filterkami a jednak problem wystąpił <_< . Czy niebieskie będą się zatykać - loteria, wypowiedziało się nas dwóch i dwie różne opinie :mellow: Które lepsze (pojedyncze-podwójne)? - ciężko powiedzieć ponieważ wg mnie zarówno po jednych jak i po drugich efekt zabiegu jest bardzo dobry (jeśli wykona się go w odpowiednim terminie) ;) , teoretycznie producenci zachwalają w podwójnych lepsze pokrycie blaszek liściowych przez co lepszą skuteczność środków (gołym okiem tego nie widać) :( , możliwość zejścia do mniejszych dawek oprysków i cieczy (widać w kieszeni) :) , ale co do zakupu to musisz sam się zdecydować co chcesz osiągnąć. Przy stosowaniu 200l i więcej na ha każde będą dobre, poniżej skłaniałbym się do dwustrumieniowych ale nie mniejszych jak 03.
  • 0

#6 Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:16

Wydatek wody ok 210l. przy 8km/h bardzo dobre pokrycie bardzo niskie znoszenie i używam je do wszystkich oprysków a oprawy mam na 4 dysze. wcześniej też używalem jednostrumieniowych eżektorowych z teejeta ale to nie to samo., Właśnie z tego powodu, że jakość oprysku jtymi dyszami jest bardzo wysoka zdecydowwalem się na obniżenie ilości wody i kupiłem bezpośrenio unich żółte bo nigdzie taniej nie kupisz, po za tym jeszcze jeden plus to trwałość ja pryskamnimi już 3 sezony 100ha a sprwaność ich nie spada tak więc to prawda co mówią o ceramice. Polecam napewno się nie zawiedziesz.
  • 0
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#7 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5854 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:40

Ja kupiłem z Albuza eżektory dwu strumieniowe czerwone. Pryskam ponad 10km i z 200 litrów wody na ha. Przeważnie na 5 bar, i więcej. Jeszcze ich nie używałem. Ale muszę filterki dokupić, może jakieś polecacie?
  • 0

#8 ogrodnikm

ogrodnikm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:26

kup od albuza dobre ma

jesli kupiles od kolegi albuz to tam możesz kupic filterki
  • 0

#9 lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:51

Takie sobie kup http://www.bartniktw...Agrotop/HiSpeed mam 2 komplety fioletowe i niebieskie nic ci nie będzie się zapychać ponieważ w nich nic nie dzielisz na dwa, ponieważ masz w środku dyszą wirową np 0,3 i potem dwie płaskie szczeliny po 0,3.
  • 0

#10 ogrodnikm

ogrodnikm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:03

ile placiles za jeden rozpylacz ?
  • 0

#11 ALBUZ

ALBUZ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:51

Takie sobie kup http://www.bartniktw...Agrotop/HiSpeed mam 2 komplety fioletowe i niebieskie nic ci nie będzie się zapychać ponieważ w nich nic nie dzielisz na dwa, ponieważ masz w środku dyszą wirową np 0,3 i potem dwie płaskie szczeliny po 0,3.

Witam,

Jeśli używasz rozpylaczy jak w przesłanym linku to użyte wkładki ceramiczne są różowe i są to dokładnie wkładkami ALBUZA od dyszy AVI TWIN. Firma Agrotop kupuje je od ALBUZA i montuje w swoich rozpylaczach HiSpeed. Są to dobre rozpylacze. Wkładka jest osadzona pod kątem względem osi symetrii celem kompensacji odchylania strumienia czieczy wynikającej z prędkości poruszania się ciągnika.

Dysze które mam też są Albuza i kupowałem je w firmie Bott łącznie z zalecanymi filterkami a jednak problem wystąpił <_< . Czy niebieskie będą się zatykać - loteria, wypowiedziało się nas dwóch i dwie różne opinie :mellow: Które lepsze (pojedyncze-podwójne)? - ciężko powiedzieć ponieważ wg mnie zarówno po jednych jak i po drugich efekt zabiegu jest bardzo dobry (jeśli wykona się go w odpowiednim terminie) ;) , teoretycznie producenci zachwalają w podwójnych lepsze pokrycie blaszek liściowych przez co lepszą skuteczność środków (gołym okiem tego nie widać) :( , możliwość zejścia do mniejszych dawek oprysków i cieczy (widać w kieszeni) :) , ale co do zakupu to musisz sam się zdecydować co chcesz osiągnąć. Przy stosowaniu 200l i więcej na ha każde będą dobre, poniżej skłaniałbym się do dwustrumieniowych ale nie mniejszych jak 03.

Problem zatykania się dysz nie jest problemem rozpylacza lecz filtrowania cieczy roboczej i doboru właściwych filtrów. Często pomaga zastosowanie filtrów sekcyjnych liniowych przy samej belce polowej.
  • 0

#12 grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 luty 2012 - 16:35

Kolego Albuz ja nigdzie nie napisałem że winą są rozpylacze. Napisałem że moje się zatykały ale nie dlatego że są do d.....y. Myślałem o tych filterkach na każdą sekcję bo ktoś z Bota mi je doradził na Agro-Techu ale nastąpiła zmiana sprzętu i tam zainwestowałem w inne dysze :)
  • 0

#13 WitekNowak

WitekNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 luty 2012 - 00:23

A czy ktoś orientuje się w cenach takowych dysz. Wiem tylko, że AVI TWIN od albuza to 41zł brutto za sztukę
  • 0

#14 TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • 15514653

Napisany 22 luty 2012 - 11:47

Jak zamawiałem opryskiwacz to za dwustrumieniowe stalowe 0,6 czyli dwie szczeliny po 0,3 dopłacałem 38zł netto za sztukę
  • 0

#15 grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:28

Lechler dwustrumieniowy eżektorowy IDKT polimerowy 25 zł netto ceramika 35 zł netto .
  • 0

#16 arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:57

Witam

Chciałbym wyposażyć mój opryskiwacz w końcówki AVI Twin ALBUZ. W sumie mam dość leciwy opryskiwacz Pilmet o szerokości 13,5 (tak mi pasuje do siewnika) i pryskam rozpylaczami niebieskimi 03 z ilością wody 250l/ha przy prędkości ok 7km/h i ciśnieniu 2,5 bar. Wiem, iż te koncówki albuza powinny mieć ciśnienie minim 3bar, w sumie wychodzi, że przy takiej dawce i prędkości powinno być ustawione ciśnienie 4 bar. Już w sumie kupiłem jeden rozpylacz na próbe, aby zobaczyć jak się to sprawuje, czy nie zatyka się. Stosuje domieszki mocznika, nawozów dolistnych te wproszku również. Zrobiłem próbe z mocznikiem, bor i nawóz dolistny w proszku i mając tylko ten filterek 50 przy rozpylaczy nic nie zapychało się, tylko ten strumień był jakiś słaby, dosłownie widac było krople. Pewnie to jest wina zbyt nisko ustawionego ciśnienia. I tu moje pytanie teraz mam koncówki również niebieski takie zwykłe teejet (plastik) 2 sezony i nawet dla nich jest napisane, że przy takiej dawce wody 250 l i predkości 7 km/h powinno być ciśnienie 4 bar, ja mam ustawione 2,5 skąd taka różnica, ze dawka wody wychodzi mi 250, w tabeli przy moich ustawieniach wychodzi dawka 180 l/ha. Co jest powodem, czy moje roz[ylacze są już tak zużyte i tyle wody leją, że takie małe cisnienie wystarcza, bo róznica jest z byt duża. Może tak bedzię, że jak wszystkie rozpylacze bym wymienił to uzyskałbym prawidłowe ciśnienie, tylko się boje czy to się sprawdzi bo inwestycja nie jest mała. Może macie jakieś sugestie, nadmienie iż pompa jest z pilmetu, ale to nie powinna być jej wina, bo wszystko zależy od ciśnienia i prędkości. Prosze o jakieś sugestie?
pozdrawiam :)
Arek
  • 0

#17 Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 16:06

A manometr jest sprawny, był konntrolowany ze wzorcem może to on jest winien.
  • 0

#18 grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:32

Dysze mogą być już tak zużyte , sprawdz menzurką wydatek z jednej dyszy na min. . A może masz nieprawidłowe wskazanie prędkości ?

Edytowany przez grgrzes80, 04 kwiecień 2012 - 21:33.

• 0

#19 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 18:28

700ha zrobione Albuzem twin avi i żadna końcówka mi sie nie zatkała. Higiena wody i standardowe filtry.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 ALBUZ

ALBUZ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 08:48

Witam

Chciałbym wyposażyć mój opryskiwacz w końcówki AVI Twin ALBUZ. W sumie mam dość leciwy opryskiwacz Pilmet o szerokości 13,5 (tak mi pasuje do siewnika) i pryskam rozpylaczami niebieskimi 03 z ilością wody 250l/ha przy prędkości ok 7km/h i ciśnieniu 2,5 bar. Wiem, iż te koncówki albuza powinny mieć ciśnienie minim 3bar, w sumie wychodzi, że przy takiej dawce i prędkości powinno być ustawione ciśnienie 4 bar. Już w sumie kupiłem jeden rozpylacz na próbe, aby zobaczyć jak się to sprawuje, czy nie zatyka się. Stosuje domieszki mocznika, nawozów dolistnych te wproszku również. Zrobiłem próbe z mocznikiem, bor i nawóz dolistny w proszku i mając tylko ten filterek 50 przy rozpylaczy nic nie zapychało się, tylko ten strumień był jakiś słaby, dosłownie widac było krople. Pewnie to jest wina zbyt nisko ustawionego ciśnienia. I tu moje pytanie teraz mam koncówki również niebieski takie zwykłe teejet (plastik) 2 sezony i nawet dla nich jest napisane, że przy takiej dawce wody 250 l i predkości 7 km/h powinno być ciśnienie 4 bar, ja mam ustawione 2,5 skąd taka różnica, ze dawka wody wychodzi mi 250, w tabeli przy moich ustawieniach wychodzi dawka 180 l/ha. Co jest powodem, czy moje roz[ylacze są już tak zużyte i tyle wody leją, że takie małe cisnienie wystarcza, bo róznica jest z byt duża. Może tak bedzię, że jak wszystkie rozpylacze bym wymienił to uzyskałbym prawidłowe ciśnienie, tylko się boje czy to się sprawdzi bo inwestycja nie jest mała. Może macie jakieś sugestie, nadmienie iż pompa jest z pilmetu, ale to nie powinna być jej wina, bo wszystko zależy od ciśnienia i prędkości. Prosze o jakieś sugestie?
pozdrawiam :)
Arek

sprawdzając w tabeli Teejet przy 7 km/h i 2,5 bar nowy rozpylacz koloru niebieskiego 03 powinien mieć wydatek 185 l/ha, jeśli przy tych parametrach wydatek wynosi 250 l/ha, a parametry są prawidłowe to rozpylacz jest rozkalibrowany o 35%!!!
Jeśli ma być wydatek na niebieskim AVI TWIN 11003 250 l/ha przy 7 km/h, to należy ustawić ciśnienie 4,5 bar
szczegóły i dobór parametrów na http://bott.com.pl/a...LBUZ_12_str.pdf
  • 0

Dodaj odpowiedź